autoua
×
Autoua.netФорумБесіди про бізнес

Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента

Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12504
С нами с 21.04.2008

Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента
      8 сентября 2022 в 15:14 Гілками

суть роботи на нерезидента - надання консалтингових послуг (в майбутньому можливе представництво) з розрахунками у валюті.
ФОП? РРО? Валютний рахунок в якому банку?
Дякую!


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
45 лет (26 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6271
С нами с 03.02.2007

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      8 сентября 2022 в 16:29 Гілками

US7IGN 08.09.2022 15:14 пишет:

суть роботи на нерезидента - надання консалтингових послуг (в майбутньому можливе представництво) з розрахунками у валюті.
ФОП? РРО? Валютний рахунок в якому банку?
Дякую!




1. ФОП 3-Ї групи
2. РРО не треба, якщо працюватимеш тільки через безготівку
3. Банк підбираєш, виходячи зі своїх переконань. Приват, ОТП, Райф - гут


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Властелин 12ти Вольт ***
57 лет, Киев
Сообщения: 14093
С нами с 21.02.2003

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: oleg_mazda]
      21 сентября 2022 в 21:32 Гілками

а щас во всех банках надо сдавать пришедшую валюту по грабительскому курсу?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
45 лет (26 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6271
С нами с 03.02.2007

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: Hammer]
      22 сентября 2022 в 05:28 Гілками

Hammer 21.09.2022 21:32 пишет:

а щас во всех банках надо сдавать пришедшую валюту по грабительскому курсу?




Якщо валюта прийшла на рахунок юрособи (а також ФОПа) - так, по курсу міжбанку.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35516
С нами с 30.10.2009

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      22 сентября 2022 в 22:09 Гілками

Если планируется представительство в будущем, то зависит от деятельности сейчас - могут быть риски признания постоянного представительства, если в реальности вместо предоставления им услуг ты будешь на самом деле их товары/услуги тут продавать.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
53 года (25 лет за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14770
С нами с 24.07.2005

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: oleg_mazda]
      23 сентября 2022 в 11:53 Гілками

oleg_mazda 08.09.2022 16:29 пишет:


1. ФОП 3-Ї групи
2. РРО не треба, якщо працюватимеш тільки через безготівку
3. Банк підбираєш, виходячи зі своїх переконань. Приват, ОТП, Райф - гут




Мій сусід саме по такій схемі працював на німців 20+ років. В зону його відповідальності входило ще декілька пост-СРСР країн. Товари на нього приходили, але думаю суто для представницьких потреб. Наскільки я знаю, жодних проблем у нього не виникало, окрім того, що зараз він отримує практично мінімальну пенсію, кілька років перед пенсію спробував доплачувати, але чомусь це не врахували і після виходу на пенсію йому повернули більше 100 тисяч переплат до ПФ.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35516
С нами с 30.10.2009

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: Daugava]
      23 сентября 2022 в 12:34 Гілками

Daugava 23.09.2022 11:53 пишет:

Товари на нього приходили, але думаю суто для представницьких потреб.


это и есть тот риск, о котором я говорила выше. то есть по сути это не подряд, а представительство.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
53 года (25 лет за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14770
С нами с 24.07.2005

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: julson]
      23 сентября 2022 в 12:57 Гілками

julson 23.09.2022 12:34 пишет:

это и есть тот риск, о котором я говорила выше. то есть по сути это не подряд, а представительство.



Цілком згодний.
Подивився зараз реєстри, в сусіда відкритий ФОП з КВЕДом 73.20 "Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки".

Думаю німці це робили (або думали, що роблять) з максимальним дотриманням законів, наприклад Windows та Office для ноуту мають використовуватися тільки легальні, хоча допускаю, що в першу черга це вимога їх інформаційної безпеки.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 58027
С нами с 03.09.2001

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: Daugava]
      26 сентября 2022 в 14:04 Гілками

Daugava 23.09.2022 12:57 пишет:

Думаю німці це робили (або думали, що роблять) з максимальним дотриманням законів, наприклад Windows та Office для ноуту мають використовуватися тільки легальні, хоча допускаю, що в першу черга це вимога їх інформаційної безпеки.



Юрособі в німеччині до повної звізди які там віндовс і офіс використовує їх юрособа - контрагент, особливо в іншій країні, то аж ніяк не їх відповідальність.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
53 года (25 лет за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14770
С нами с 24.07.2005

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: Drunkard]
      26 сентября 2022 в 14:24 Гілками

Drunkard 26.09.2022 14:04 пишет:


Юрособі в німеччині до повної звізди які там віндовс і офіс використовує їх юрособа - контрагент, особливо в іншій країні, то аж ніяк не їх відповідальність.



Я бачу дві причини, чому їх це має хвилювати:
- вони не хочуть у свого контрагента проблем, бо де юре, це порушення наших законів в першу чергу;
- цей пристрій підключається до їх мережі, отже має бути а) стандартним; б) безпечним.
Тому вони йдуть на те, що покривають витрати йому на обов'язково ліцензійний апгрейд.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35516
С нами с 30.10.2009

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: Daugava]
      26 сентября 2022 в 22:00 Гілками

а если он еще для них данные обрабатывает клиентов.. еще и персональные или собирает, или хранит

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12504
С нами с 21.04.2008

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      29 сентября 2022 в 11:28 Гілками

всім дякую. попередньо інтерес у співпраці є, але через обмеження військового стану певний функціонал неможливий. також дізнався, що у деяких NGO є типові схеми співпраці і ти можеш тільки погодитися на їх умови. в цілому шкода що немає опції впасти в сплячку до кінця війни )

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12504
С нами с 21.04.2008

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      20 ноября 2022 в 22:18 Гілками

поки робота за контрактом на паузі, несподівано непогано почала продаватися книжка на амазоні. хто має досвід сплати американських та наших податків з роялті? для отримання грошей краще тут доларову картку відкрити? для нашої податкової дата отримання доходу коли він на мою картку буде зарахований?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35516
С нами с 30.10.2009

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      21 ноября 2022 в 11:58 Гілками

US7IGN 20.11.2022 22:18 пишет:

поки робота за контрактом на паузі, несподівано непогано почала продаватися книжка на амазоні. хто має досвід сплати американських та наших податків з роялті? для отримання грошей краще тут доларову картку відкрити? для нашої податкової дата отримання доходу коли він на мою картку буде зарахований?


в США при выплате физику роялти за пределы США возникает налог у источника, который удерживается плательщиком роялти (юр лицом) ДО выплаты, подается налоговая форма и оплачивается в бюджет.
но здесь налоговые органы также могут потребовать оплату, в таком случае, чтобы избежать дабл таксейшен, нужно от компании выплатившей роялти получить документ, об оплате налога и согласно двустороннему соглашению второй раз тут платить не нужно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12504
С нами с 21.04.2008

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: julson]
      21 ноября 2022 в 22:12 Гілками

Дякую дуже!
Зараз теж вивчаю це питання і поки що повного розуміння немає. Треба ще уважно почитати що у Амазона з цього приводу написано. Якби мені ще в штатах не довелось якісь декларації подавати. Не мала баба клопоту, купила порося )))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35516
С нами с 30.10.2009

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      22 ноября 2022 в 14:00 Гілками

US7IGN 21.11.2022 22:12 пишет:

Дякую дуже!
Зараз теж вивчаю це питання і поки що повного розуміння немає. Треба ще уважно почитати що у Амазона з цього приводу написано. Якби мені ще в штатах не довелось якісь декларації подавати. Не мала баба клопоту, купила порося )))



ось що я колись своїм писала. погули по формам і є класні роз`яснення з цього приводу від SEC, в мене вже загубились посилання.

нерезидент США повинен подати своєму податковому агенту (компанії в США) заяву, що підтверджує його іноземний статус за формою W-8BEN.
На підставі отриманих документів податковий агент подає до IRS податковий звіт за формою 1042-S, що містить відомості про дохід іноземця-нерезидента, який був отриманий ним з американських джерел та підлягав оподаткуванню в США, включаючи відсоткові ставки та розмір утриманих податків.
Копія податкового звіту за формою 1042-S направляється податковим агентом нерезиденту-іноземцю, як підтвердження утриманих та сплачених в США податків.


цю форму W-8BEN зазвичай присилають на тому ж ютьюбі блогерам для заповнення і подальших виплат.

Змінено julson (14:03 22/11/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12504
С нами с 21.04.2008

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: julson]
      22 ноября 2022 в 18:25 Гілками

julson 22.11.2022 14:00 пишет:


цю форму W-8BEN зазвичай присилають на тому ж ютьюбі блогерам для заповнення і подальших виплат.




так. саме її я заповнював під час реєстрації. тобто вони самі все зроблять. чудово! треба подумати як потім отримати з їх податкової довідку для нашої податкової.
з мене кава з тортиком у зручний для вас час та місце в межах Києва )


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35516
С нами с 30.10.2009

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      22 ноября 2022 в 23:34 Гілками

US7IGN 22.11.2022 18:25 пишет:


так. саме її я заповнював під час реєстрації. тобто вони самі все зроблять. чудово! треба подумати як потім отримати з їх податкової довідку для нашої податкової.
з мене кава з тортиком у зручний для вас час та місце в межах Києва )


от вместо тортика расскажите мне потом что вам в итоге выдали. потому что написанный вам вывод я сделала самостоятельно изучив их законодательство и разъяснения IRS, но американская сторона понятия не имеет какой документ и в каком виде захочет увидеть наша налоговая.
С их стороны 1042-S уже есть вам доказательство и все. Дальше я читала, что можно (если нужно) запросить дополнительные справки уже самому по себе. Но тогда это усложняется необходимостью получения налогового номера ITIN. Сам себе получаешь и ведешь уже свою переписку с IRS. Короче, если наша налоговая захочет еще что-то кроме 1042-S, то это будет прям наверное гемор. это вот вы мне и пообещайте рассказать потом. !)))
а еще наш банк может запросить тоже что-то, вряд ли, но может. Например, швейцарский банк в связи с требованием FATCA просил не только подтверждения оплаты, а и лигал опинион от американских юристов о том, что кто именно является налогоплательщиком и их не устроил вывод, что налогоплательщик получатель, но налоги удержаны и налоговый агент компания-плательщик.

о, чуть не забыла. ставка налога у источника на роялти в США 30%, но есть возможность применить пониженную ставку - 10%, но тогда точно нужно сперва получить ITIN и просить плательщика применить ставку 10%.
это то, что вспомнила сходу.

вот ссылочку нашла, там куча полезного сайт IRS

Змінено julson (23:38 22/11/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
47 лет, Киев
Сообщения: 847
С нами с 09.04.2013

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: julson]
      23 ноября 2022 в 08:12 Гілками

julson 22.11.2022 23:34 пишет:

US7IGN 22.11.2022 18:25 пишет:



а еще наш банк может запросить тоже что-то, вряд ли, но может.




при поступлении на счет ФОПа запросит, на счет физлица- в зависимости от политики банка и размера/частоты поступлений. в любом случае, при наличии договора проблем не вижу.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
27 лет за рулем, Киев
Сообщения: 1809
С нами с 08.02.2005

Re: Порадьте як краще оформитись для роботи на нерезидента [Re: US7IGN]
      23 ноября 2022 в 20:03 Гілками

US7IGN 21.11.2022 22:12 пишет:

Дякую дуже!
Зараз теж вивчаю це питання і поки що повного розуміння немає. Треба ще уважно почитати що у Амазона з цього приводу написано. Якби мені ще в штатах не довелось якісь декларації подавати. Не мала баба клопоту, купила порося )))



Якщо ви не податковий резидент штатів, то їм до вас діла немає. З їх точки зору, в такому разі, податки ви маєте сплачувати в своїй країні, і ці деталі їх не цікавлять. Проблеми виникають, коли підприємець намагається бути чеснішим за державу, тобто вести бізнес в білу і корректно спрачувати податки в Україні. Немає прецедентів ведення Амазон бізнесу в білу. Переважно ведуть бізнес як фіз особи, ігноруючи сплату податків взагалі, або реєструють компанію в юрисдикції США і там мають податкові відносини.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумБесіди про бізнес
Додаткова інформація
0 користувачів і 5 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 6678

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія