autoua
×
Autoua.netФорумЗапитати Autoua

Тестер для АКБ авто (2/2)

важничающий писатель *
Сообщения: 2072
С нами с 20.08.2008

Re: Тестер для АКБ авто [Re: R.Karp]
      13 февраля 2024 в 21:12 Гілками

R.Karp 13.02.2024 19:05 пишет:

Допоможіть ще з одними питанням. Не знаю чим краще розрядити акум, щоб прогнати його декілька разів. Знайомий приніс автомобільну лампочку з ниткою накалювання якусь маленьку з цоколем. На ній написи вже не проглядаються. Підключив затискачі свого зарядного, показує 12.8. Підєднав ще й цю лампочку, світит але не яскраво. За годину зарядка так і роказує 12.8. Взагалі розряд не йде.

Може чимсь можна ще в домашніх умовах навантажити акум? Чи може порадите яку лампочку краще купити.




Лампочку дального світла. До речі це означає що пацієнт скоріше живий


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1191
С нами с 24.10.2003

Re: Тестер для АКБ авто [Re: Vovan_na_Astre]
      14 февраля 2024 в 14:26 Гілками

Vovan_na_Astre 13.02.2024 21:12 пишет:

R.Karp 13.02.2024 19:05 пишет:

Допоможіть ще з одними питанням. Не знаю чим краще розрядити акум, щоб прогнати його декілька разів. Знайомий приніс автомобільну лампочку з ниткою накалювання якусь маленьку з цоколем. На ній написи вже не проглядаються. Підключив затискачі свого зарядного, показує 12.8. Підєднав ще й цю лампочку, світит але не яскраво. За годину зарядка так і роказує 12.8. Взагалі розряд не йде.

Може чимсь можна ще в домашніх умовах навантажити акум? Чи може порадите яку лампочку краще купити.




Лампочку дального світла. До речі це означає що пацієнт скоріше живий




Схоже дійсно живий. Але розряд треба постійно контролювати. Вбити стару АКБ глибоким розрядом дуже легко.
Не треба висаджувати її у нуль. Спробуйте розрядити до 50% і зарядити до 100%, струм у обох напрямках 0.1С, напруга не вище 14.7А. Хоча - від сульфітації просто один цикл розряд/заряд не вилікує.
На жаль у Рокетах дійсно не можна ні води долити, ні щільність електроліту виміряти, ні оцінити рівномірність газоутворення при заряді.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст *
50 лет (26 лет за рулем), Николаев
Сообщения: 362
С нами с 23.10.2010

Re: Тестер для АКБ авто [Re: Vladimir_Y]
      14 февраля 2024 в 15:08 Гілками

Vladimir_Y 14.02.2024 14:26 пишет:

На жаль у Рокетах дійсно не можна ні води долити, ні щільність електроліту виміряти, ні оцінити рівномірність газоутворення при заряді.



Зазвичай якщо немає можливості зробити відбір ареометром, це можна зробити просвердливши отвір у верхній пластині тонким свердлом і за допомогою шприца відібрати кілька крапель електроліту. Потім рефрактометром можна побачити щільність електроліту і вже діяти згідно з процедурою. Це можна зробити навіть на АГМ акумах.
А воду долити можна тим самим шприцем.
Після всіх операцій ці просвердлені в пластике отвори запаюють або заклеюють.
Але все це роблять на свій страх і ризик, тому що після цього акумулятор вже не герметичний.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1191
С нами с 24.10.2003

Re: Тестер для АКБ авто [Re: Vladimir_Y]
      14 февраля 2024 в 15:27 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

У мене так виглядає підтримка АКБ що довго не використовується
1 - початковий стан
2 - заряд автоматичною зарядкою до вимкнення (спожито десь 7.5А/г)
3 - простій до підключення десульфатора
4 - на час роботи десульфатора(~ 1 доба) відключаю ВМ6
5 - вимикаю десульфатор, повертаю ВМ6, підключаю автоматичну зарядку до вимкнення (спожито ще 3.5А/г)

У мене так виглядає підтримка АКБ що довго не використовується 1 - початковий стан 2 - заряд автоматичною зарядкою до вимкнення (спожито десь 7.5А/г)3 - простій до підключення десульфатора4 - на час роботи десульфатора(~ 1 доба) відключаю ВМ65 - вимикаю десульфатор, повертаю ВМ6, підключаю автоматичну зарядку до вимкнення (спожито ще 3


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст *
50 лет (26 лет за рулем), Николаев
Сообщения: 362
С нами с 23.10.2010

Re: Тестер для АКБ авто [Re: Vladimir_Y]
      14 февраля 2024 в 15:41 Гілками

Vladimir_Y 14.02.2024 15:27 пишет:

У мене так виглядає підтримка АКБ що довго не використовується



А який зарядний пристрій у вас?
Автоматичний простий китаєць з режимом відновлення?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1191
С нами с 24.10.2003

Re: Тестер для АКБ авто [Re: zverevsl]
      14 февраля 2024 в 15:47 Гілками

zverevsl 14.02.2024 15:08 пишет:

Vladimir_Y 14.02.2024 14:26 пишет:

На жаль у Рокетах дійсно не можна ні води долити, ні щільність електроліту виміряти, ні оцінити рівномірність газоутворення при заряді.



Зазвичай якщо немає можливості зробити відбір ареометром, це можна зробити просвердливши отвір у верхній пластині тонким свердлом і за допомогою шприца відібрати кілька крапель електроліту. Потім рефрактометром можна побачити щільність електроліту і вже діяти згідно з процедурою. Це можна зробити навіть на АГМ акумах.
А воду долити можна тим самим шприцем.
Після всіх операцій ці просвердлені в пластике отвори запаюють або заклеюють.
Але все це роблять на свій страх і ризик, тому що після цього акумулятор вже не герметичний.




Як вже робити отвір то можна вже і під ареометр. Дивно що досі ніхто не освоїв друк різьбових пробок на такі отвори. Так по міцності вони передбачені конструкцією не доженуть, але будуть хоч трохи технологічніше ніж запайка/замазка. Чи пробки від малих аптечних пляшечок(колись таке бачив).
Саме тому коли беру нову АКБ, беру зразу з передбаченими конструкцією пробками. Впевненому у своїх виробах виробнику ховати нічого.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1191
С нами с 24.10.2003

Re: Тестер для АКБ авто [Re: zverevsl]
      14 февраля 2024 в 16:10 Гілками

zverevsl 14.02.2024 15:41 пишет:

Vladimir_Y 14.02.2024 15:27 пишет:

У мене так виглядає підтримка АКБ що довго не використовується



А який зарядний пристрій у вас?
Автоматичний простий китаєць з режимом відновлення?




Ні, Imax B6ac(v2). Жаба трохи бунтувала перед придбанням, але всі мої домашні акумуляторні потреби ni-mh(cd)/li(on,pol,hv,fepo4)/pb цей ЗП зараз закриває. Заряд/розряд(обмеження по таймеру, спожитій енергії, температурі)/вимірювання кількості використаної енергії, навіть внутрішнього опору(простеньке).
Можна також підключити до ПК(керування\моніторинг), але я тим не користуюсь.
Для авто АКБ струму трохи замало. На 12В десь ~4.5А видає, але для контрольованих процесів достатньо. Для не контрольованих є трансформаторно/діодний ЗП, з кількома обмотками (до 15А), але то на крайній випадок.
Хоча тільки для авто достатньо було би чогось більш простого з обмеженням напруги (і бажано регулюванням струму).
Десульфатор окремий (як на фото вище).
Монітор авто АКБ ВМ6 окремо.

Змінено Vladimir_Y (16:27 14/02/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 39054
С нами с 25.02.2005

Re: Тестер для АКБ авто [Re: hollywood]
      14 февраля 2024 в 19:36 Гілками

hollywood 13.02.2024 19:36 пишет:

Sashok_Accent 13.02.2024 15:29 пишет:

hollywood 13.02.2024 14:34 пишет:


В ответ на:

...





Навіщо це робити в заливних аккумах... я не розумію?!
Все ж за життя аккума 1-2 рази треба долити д. воду!




Нафіга?
Рокети вихажують по 5-6 років без оцього цирку.



Ну не знаю, це як сервіс по перевірці охолоджуючої рідини (ОР).
Чи ти не перевіряєш ОР в якій випаровувається вода абсолютно так само як в акумуляторі?
Періодчна доливка води сильно продовжує термін нормальної роботи аккума.
У тестя авто на якому акум сильно старше за 10 років - і норм, що 2 роки доливаю воду, дозаряжаю і крутить він як тато-карло.




Я не перевіряю, а навіщо? Під час то перевірять і долиють.
А аккум ну вмре на шостому році, купив інший, ніж оце ствердити отвори і щось порпатися


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
46 лет, Киев
Сообщения: 4887
С нами с 13.08.2013

Re: Тестер для АКБ авто [Re: R.Karp]
      16 февраля 2024 в 10:18 Гілками

Підскажіть ще такий момент. Согодні у знайомого електрика взяв на прокат жмуток з трьох запаралелених ламп. Схожі на ті, що вставляються як підсвітка в меблях. Каже, що кожна по 35ват, тобто в підсумку 105 ват. Як краще ставити на розряд акумулятор, достатньо однієї чи краще дві лампочки використати?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
43 года, Станіславів
Сообщения: 1559
С нами с 04.05.2016

Re: Тестер для АКБ авто [Re: R.Karp]
      16 февраля 2024 в 10:26 Гілками

В ответ на:

чи краще дві лампочки використати?



краще дві


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
46 лет, Киев
Сообщения: 4887
С нами с 13.08.2013

Re: Тестер для АКБ авто [Re: shcherb]
      16 февраля 2024 в 10:29 Гілками

shcherb 16.02.2024 10:26 пишет:

В ответ на:

чи краще дві лампочки використати?



краще дві



Дякую


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст *
50 лет (26 лет за рулем), Николаев
Сообщения: 362
С нами с 23.10.2010

Re: Тестер для АКБ авто [Re: R.Karp]
      16 февраля 2024 в 11:38 Гілками

R.Karp 16.02.2024 10:18 пишет:

Як краще ставити на розряд акумулятор, достатньо однієї чи краще дві лампочки використати?



Взагалі-то не все так просто. Залежить від ємності акумулятора. Струм розряду має бути 10% від ємності за умовою 10-ти або 20-ти годинного розряду. Якщо у вас ємність 70 Ампер/годин, то струм розряду повинен бути не вище 7А. Завжди цим правилом користуюсь.
Також питання-до якої напруги ви бажаєте розряджати акумулятор?
Розряд повинен здійснюваться струмом 0,1С10 (або 0,1С20) до кінцевої напруги 10,8 (або 10,5 В) залежно від специфікації акумулятора.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
46 лет, Киев
Сообщения: 4887
С нами с 13.08.2013

Re: Тестер для АКБ авто [Re: R.Karp]
      16 февраля 2024 в 11:49 Гілками

Я на цому взагалі не розуміюся.

Автомобильный аккумулятор Rocket 6CT-65 АзЕ Asia (SMF 75D23L)
Емкость 65 Ач
Пусковой ток 580 А

Такий в мене.

розряджати планував не нижче 10.8

Змінено R.Karp (11:50 16/02/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1191
С нами с 24.10.2003

Re: Тестер для АКБ авто [Re: R.Karp]
      16 февраля 2024 в 12:04 Гілками

R.Karp 16.02.2024 10:18 пишет:

Підскажіть ще такий момент. Согодні у знайомого електрика взяв на прокат жмуток з трьох запаралелених ламп. Схожі на ті, що вставляються як підсвітка в меблях. Каже, що кожна по 35ват, тобто в підсумку 105 ват. Як краще ставити на розряд акумулятор, достатньо однієї чи краще дві лампочки використати?




Залежить від мети. Якщо
- розрядити АКБ як найшвидше - у фари ставлять 2шт лампи по 55/65(дехто і 100)Вт. Тож можна і 3х35 підключити
- поміряти ємність батареї вручну слідкуючи за струмом/напругою АКБ - 3шт. швидше, 1шт точніше але довше
- "пробити сульфат" - хтось каже більшим струмом розряду це робиться. Чи довгим "кип'ятінням" АКБ на зарядці (доливом води, виміром щільності). Я би так не робив, тим паче тут і пробок же немає
- потренувати АКБ заряд/розряд(слідкувати щоб напруга була у межах 14.7в/10.5в, струм 1/10С/("середній по авто" приблизно 5-15А) відповідно) - 2шт. достатньо.

Але якщо це не сферичний сівший АКБ у вакуумі, а наприклад підкорочує якась банка/посипались пластини/недостатньо електроліту.
Ігри з зарядкою нічого не дадуть, підвищені струми просто його швидше доб'ють.

P.s. Колись давно робили такі саморобні зарядки з тренувальною функцією. Виставлялись пороги напруги, до АКБ через реле підключалась зарядка або навантаження(лампа). Можна було також задавати довжину коротких циклів заряд/розряд.
Вважалось, що це допомагало боротись з сульфатацією.
На сучасних елементах зараз то мабуть не складно повторити ще і з більшим функціоналом. Але виявилось, що це нікому не потрібно. Простіше(вигідніше виробникам/продавцям) придбати нову АКБ

Змінено Vladimir_Y (12:19 16/02/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст *
50 лет (26 лет за рулем), Николаев
Сообщения: 362
С нами с 23.10.2010

Re: Тестер для АКБ авто [Re: R.Karp]
      16 февраля 2024 в 12:23 Гілками

R.Karp 16.02.2024 11:49 пишет:

Я на цому взагалі не розуміюся. Автомобильный аккумулятор Rocket 6CT-65 АзЕ Asia (SMF 75D23L) Емкость 65 Ач



Арифметика проста.
Розрядний струм не більш 6,5А (якщо лампа на 12В то потужність буде потрібна 78Вт) але таки лампи можна не знайти. То піде лампа на 65Вт. Буде приблизно так. За умови 10-ти годинного розряду. Або напруга впаде ниже 10,8В. Що раніше станеться.
Але я думаю, що ця канитель з розрядом мало допомагає. Якщо акум мертвий, то цим ти його вже не воскресиш.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1191
С нами с 24.10.2003

Re: Тестер для АКБ авто [Re: zverevsl]
      16 февраля 2024 в 13:44 Гілками

zverevsl 16.02.2024 12:23 пишет:

R.Karp 16.02.2024 11:49 пишет:

Я на цому взагалі не розуміюся. Автомобильный аккумулятор Rocket 6CT-65 АзЕ Asia (SMF 75D23L) Емкость 65 Ач



Арифметика проста.
Розрядний струм не більш 6,5А (якщо лампа на 12В то потужність буде потрібна 78Вт) але таки лампи можна не знайти. То піде лампа на 65Вт. Буде приблизно так. За умови 10-ти годинного розряду. Або напруга впаде ниже 10,8В. Що раніше станеться.
Але я думаю, що ця канитель з розрядом мало допомагає. Якщо акум мертвий, то цим ти його вже не воскресиш.




Зарядний струм рекомендується 1/10 ємності 65Аг/10=6.5А упродовж 10годин. Хоча такого звісно прям так точно не буде. Максимальну напругу треба обмежити ~14.7в, струм - від спочатку обмежити 6.5А, до буде сам знижуватись до ~0.1-0.2А. Далі вже сенсу заряджати не має. І зарядка бажано щоб закінчилась за 10годин, АКБ ж не була висаджена до 0. Якщо триває довше - значить енергія іде не у заряд, а наприклад у тепло, кипіння електроліту у закороченій банці. Якщо набагато швидше - або не був розряджений, або немає чого заряджати (наприклад сульфатація\википів електроліт)
Розрядний струм може бути аж до сотень А роботи стартера, але якщо планувати цикл на 10 годин(теж буде меньше) то ~6A, на 5 - 12А. Але не нижче 10.8В. Взагалі не бажано до 0 розряджати. Робочий цикл вважається 50-100%
Лікувальний - то вже що лікар нафантазує.

Змінено Vladimir_Y (13:51 16/02/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумЗапитати Autoua
Додаткова інформація
0 користувачів і 20 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Yorc, AVB, Hrust, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2093

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія