autoua
×
Autoua.netФорумАвтотури за кордон

Лыжи 2022

СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Лыжи 2022
      31 января 2021 в 15:45 Гілками

Есть желание в январе 2022 года поехать кататься за рубеж, в крайнем случае, в 2023. Никогда не была на лыжных курортах в Европе. Рассматриваю Австрию и Италию. Подскажите, пожалуйста, что лучше, какие плюсы-минусы?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
21 год за рулем, Киев
Сообщения: 735
С нами с 24.08.2010

Re: Лыжи 2022 [Re: xonix406]
      31 января 2021 в 16:50 Гілками

Ничего себе вы загадываете,еще только 2021 начался . Посмотрите на skier.com.ua , там много отчётов по этим странам.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: xonix406]
      1 февраля 2021 в 00:50 Гілками

Кожний курорт має свої плюси-минуси, щоб щось обрати треба знати своє відношення до них.
1. Спосіб трансферу. Своє авто, літак + оренда авто, літак + потяг, замовний трансфер. Треба враховувати, що субота - день максимального трафіку і в популярних місцях можна цілий день простояти в заторах. Ми три роки поспіль їздили в один і той самий бік - Ґерлос, Кальтенбах, Майргофен, можливість пізнього заїзду виявилася дуже непоганою опцією (ввечері затори зникають).
2. Загальна довжина трас , можливість переїзду в сусідній регіон, як на лижах так і на авто, скі-бусі, потязі. Наприклад, мені більше за все сподобався Гінтертукс, але зимою погода для нормальної каталки на такій висоті буває не завжди і добре, що там є куди поїхати поруч.
3. Кожного року погода, та якість снігу різні, тому планування чогось конкретного на рік наперед справа досить ризикова. Ми якось два роки поспіль були в Заальбаху. В один рік його "головна" траса вбивалася за першу годину катання, а наступного року і ввечері там було все гаразд. Але у австрійців багато курортів, що
4. Ski-in/ski-out. В Австрії це дуже не часта опція і як правило дуже дорога. За роки постійних подорожей до Австрії, нам пощастило тільки одного разу і тільки наполовину - спуск до нашого готелю відкрили в останній день (але до підйомнику все одно треба було їхати скібусом). Новорічний тиждень на двох в тому готелі з повним пансіоном минулого року стартував вже від 6000 євро. У Франції з цим значно простіше.
5. Як не дивно, в кожному регіоні свої традиції оренди та зберігання обладнання. Десь шолом вам дадуть на шару, десь безкоштовне збереження лиж в прокаті на ніч, десь оплата одразу, десь по факту повернення.
6. Ski bus. Єдине що їх об'єднує - безкоштовність для власників скі-пасів (які все одно ніхто не перевіряє). Але розклад і частота їх ходження суттєво відрізняються. Як на мене найкраще з цим в Ґерлосі, де я жодного разу не чекав бус більше 10 хвилин. Втім це не дивно - маршрут там фактично один, бо все житло знаходиться на вузенькому клаптику між схилом та трасою. В інших місцях треба було орієнтуватися на розклад або ходили пішки/машиною.
7. Готелі/апартаменти досить часто мають непогані спа комплекси. З басейнами та саунами. В більшості з них до сауни не пускають дітей та одяг.
8. Найголовніше. З ким їхати, бо це визначає все.

Зі свого досвіду я б поїхав будь-яке місце де бував в Альпах ще раз, але спробую створити власний рейтинг саме каталки.
1. Гінтертукс. Льодовик з можливістю катання навіть в літку з трасами завширшки в сотні метрів.
2. Села-Ронда. Кільцевий маршрут італійськими Альпами має свій шарм. Saslong (перша моя чорна траса, дуже смачна і не така страшна як здається на старті).
3. Серфаус-Фісс-Ладіс. Не тільки катаєшся, але і живеш на горі.
3. Ґерлос. Теж живеш на горі, але бачиш це тільки під час заїзду та виїзду.
4. Ціллерталь. Має переїзд до Ґерлосу, людей на трасах там більше (бо трансфер простіший).
5. Заальбах. Теж має кільцевий маршрут, а зараз його ще й з'єднали з Цель-Ам-Зее. Чорненька траса кубку світу, швидко вчить, що краще не зупинятися на льоду.
6. SkiWelt. Найбільша в Австрії зона катання. Практично з'єднана з Кітцбюлем (пара зупинок на скі-бусі). Але вона відносно невисока, в останні роки південні схили як правило до самого низу не працюють і доводиться спускатися в підйомнику там де можна було б з'їхати. Є місця масового скупчення людей так і класні чорно-червоні напівпорожні траси на північних схилах.
7. Майргофен. Великий курорт да і поруч є куди податися якщо виявиться не достатньо великим. Harakiri (найкрутіша траса в Австрії 78%, в наш заїзд була закрита).
8. Кітцбюель. Багато класних трас. Але сповна насолодитися ними вийшло тільки в -30. В усі інші дні було занадто багато народу. Багато пафосних місць, найдорожчий глінтвейн саме там. Найшвидкісніша траса кубка світу Streif (я обрав її червоний варіант .
9. Кальтенбах. Відносно невелика зона, але звідти можна швидко перебратися до Майргофен або Ціллерталю.

P.S. Не знаю наскільки корисна моя писанина, я просто трохи поностальгував
В Австрії безліч інших місць не чім не гірших, а то й кращих (Ішгль,Зельден,Капрун...) але я там ще не бував .


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Re: Лыжи 2022 [Re: Daugava]
      1 февраля 2021 в 09:58 Гілками

Дуже дякую! Дуже корисна інформвція. Планую їхати машиною. Вчора трохи подивилась букінг, так мені не один раз попадалися скі-ін, скі-аут.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Водитель троллейбуса **
18 лет за рулем, Киев
Сообщения: 9814
С нами с 14.07.2006

Re: Лыжи 2022 [Re: Daugava]
      1 февраля 2021 в 10:11 Гілками

Daugava 01.02.2021 00:50 пишет:


1. Гінтертукс. Льодовик з можливістю катання навіть в літку з трасами завширшки в сотні метрів.



А в чем кайф кататься на леднике? Если это не лето, конечно. Я, правда, только однажды была (не на Хинтертуксе), но у меня впечатление такое себе... Холодно, пологие трассы, бугели...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
29 лет за рулем, Ровно
Сообщения: 26696
С нами с 09.08.2002

Re: Лыжи 2022 [Re: Juliet Capulet]
      1 февраля 2021 в 12:57 Гілками

Juliet Capulet 01.02.2021 10:11 пишет:

Daugava 01.02.2021 00:50 пишет:


1. Гінтертукс. Льодовик з можливістю катання навіть в літку з трасами завширшки в сотні метрів.



А в чем кайф кататься на леднике? Если это не лето, конечно. Я, правда, только однажды была (не на Хинтертуксе), но у меня впечатление такое себе... Холодно, пологие трассы, бугели...




Мы как-то ездили на майские в Штубай. Определенный кайф есть - внизу все цветет и +20, а наверху метель и снеге насыпает по пол-метра в день.
Но в следующем году не поехали, а кто поехал - сидел половину времени в апартах из-за метели и нелетной погоды. Это горы, наперед не предскажешь.

По топику. ИМХО Италия. Там теплее, комфортнее и вкуснее.
Но еще лучше - Франция.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: Juliet Capulet]
      1 февраля 2021 в 12:58 Гілками

Juliet Capulet 01.02.2021 10:11 пишет:


А в чем кайф кататься на леднике? Если это не лето, конечно. Я, правда, только однажды была (не на Хинтертуксе), но у меня впечатление такое себе... Холодно, пологие трассы, бугели...



Широчезні схили з мінімумом народу, з урахуванням того, що їзджу з Різдва по Різдво, коли всюди натовп, це багатого варте.



В Гінтертуксі бугелі тільки на самій горі. Траси нижче на будь-якій смак. Але допускаю, що мені просто пощастило, бо був там всього один раз, а перед тим кілька днів вітер на горі був такий, що про каталку мову бути не могло.

Рейтинг мій чисто умовний, рік на рік на кожному курорті абсолютно різний.

Змінено Daugava (13:00 01/02/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
18 лет за рулем, Киев
Сообщения: 4557
С нами с 25.06.2012

Re: Лыжи 2022 [Re: Daugava]
      1 февраля 2021 в 13:15 Гілками

Daugava 01.02.2021 00:50 пишет:


1. Гінтертукс. Льодовик з можливістю катання навіть в літку з трасами завширшки в сотні метрів.
3. Ґерлос. Теж живеш на горі, але бачиш це тільки під час заїзду та виїзду.
4. Ціллерталь. Має переїзд до Ґерлосу, людей на трасах там більше (бо трансфер простіший).
7. Майргофен. Великий курорт да і поруч є куди податися якщо виявиться не достатньо великим. Harakiri (найкрутіша траса в Австрії 78%, в наш заїзд була закрита).
9. Кальтенбах. Відносно невелика зона, але звідти можна швидко перебратися до Майргофен або Ціллерталю.



Стоит обратить внимание, что это все - один скипас. Общее название - Циллерталь. В этом скипасе 4 больших зоны катания. Между ними можно перемещаться на машине или автобусе. Между большинством еще ходит "электричка". Вполне имеет смысл жить где-то в долине и катнуть везде.
В моем личном рейтинге Циллерталь - топ.

Daugava 01.02.2021 12:58 пишет:

Але допускаю, що мені просто пощастило, бо був там всього один раз, а перед тим кілька днів вітер на горі був такий, що про каталку мову бути не могло.



Я на Хинтере был раз пять точно. Прямо совсем не катательная погода была один раз. Были дни, когда на самом верху был сильный ветер, но стоило совсем немного спуститься и норм.
Бывало такое, что вообще во всей долине был шторм. На все зоны работало несколько подъемников. Но тут уже не в леднике вопрос


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: xonix406]
      1 февраля 2021 в 13:49 Гілками

xonix406 01.02.2021 09:58 пишет:

Дуже дякую! Дуже корисна інформвція. Планую їхати машиною. Вчора трохи подивилась букінг, так мені не один раз попадалися скі-ін, скі-аут.



Фільтру букінгу довіряти в цьому плані не варто. Мені потрапляли в цей фільтр готельчики у 20км від підйомників. Обов'язково перевіряйте точне місцезнаходження перед бронюванням. Ну і у мене особливість - ми їздимо великою компанією, тому щось маленьке я просто міг не бачити.
Ще один момент, в Австрії багато відносно "невисоких" курортів з зоною катання до 2000м. Тому в малосніжні зими, що були останні роки, така опція просто неможлива на них.

Ще зверну увагу, на безліч шахрайських сайтів, що перепощують класні фотки, класних шале за доступними цінами в зручних місцях. Ім'я не приводжу, бо їх досить швидко блокують. Кілька разів натрапляв на подібні оголошення в AirBnB.

Машиною 2 шляхи, через Польщу-Чехию (з різних причин я їзджу саме так) або через Угорщину (так їздить багато хто інший). В обох випадках потрібна одна ночівля по дорозі, якщо щось дивитися (Відень,Краків,Будапешт...), то краще дві.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Re: Лыжи 2022 [Re: nope]
      1 февраля 2021 в 13:54 Гілками

nope 01.02.2021 12:57 пишет:



По топику. ИМХО Италия. Там теплее, комфортнее и вкуснее.
Но еще лучше - Франция.



Франция, по моему опыту, дорого. Италию люблю и больше тянет туда. Но в Австрии, судя по карте, лыжных трасс больше, а сын хочет разнообразия )


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: onedrew]
      1 февраля 2021 в 13:56 Гілками

onedrew 01.02.2021 13:15 пишет:


Стоит обратить внимание, что это все - один скипас. Общее название - Циллерталь.



Ну не зовсім один, минулого року їхали на довше ніж зазвичай, тому думав заощадити гроші і взяти один загально австрійський скіпас (точну його назву не пам'ятаю). Але виявилося, що в нього входить багато чого від Цель-Ам-Зее до Циллерталь Арени з Ґерлосом, а от Майргофен - ні.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: xonix406]
      1 февраля 2021 в 14:21 Гілками

xonix406 01.02.2021 13:54 пишет:


Франция, по моему опыту, дорого. Италию люблю и больше тянет туда. Но в Австрии, судя по карте, лыжных трасс больше, а сын хочет разнообразия )



З 4-х альпійських країн по вартості виходить десь так:
1. Швейцарія.
2. Австрія.
3. Франція-Італія.

В Австрії більше достатньо великих регіонів. Але і в Італії знайти зону де тиждень буде не скучно - не проблема. Скіпасс ДоломітіСуперСкі покриває 1250км (пишу по пам'яті, зараз мабуть вже більше). Звичайно це не одна зона катання, але переїзд між ними - кілька зупинок скібусом, не складніше ніж в Ціллерталі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Re: Лыжи 2022 [Re: Daugava]
      1 февраля 2021 в 14:27 Гілками

Daugava 01.02.2021 14:21 пишет:

xonix406 01.02.2021 13:54 пишет:


Франция, по моему опыту, дорого. Италию люблю и больше тянет туда. Но в Австрии, судя по карте, лыжных трасс больше, а сын хочет разнообразия )



З 4-х альпійських країн по вартості виходить десь так:
1. Швейцарія.
2. Австрія.
3. Франція-Італія.

В Австрії більше достатньо великих регіонів. Але і в Італії знайти зону де тиждень буде не скучно - не проблема. Скіпасс ДоломітіСуперСкі покриває 1250км (пишу по пам'яті, зараз мабуть вже більше). Звичайно це не одна зона катання, але переїзд між ними - кілька зупинок скібусом, не складніше ніж в Ціллерталі.



Дякую за підказку, подивлюсь в цьому напрямі. Все ж таки поїсти у Франції на 40-50% дорожче, ніж в Італії чи Німеччнині


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
46 лет (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 7127
С нами с 30.11.2001

Re: Лыжи 2022 [Re: Daugava]
      1 февраля 2021 в 14:33 Гілками


Ще додам один цікавий курорт з топів - Зьольден ( )

Ще такий ньюанс про який ніхто не каже: щоб насолодитися більшістю курортів в Австрії треба мати рівень катання вище червоних буковельских, їздити тільки блакитними та зрідка виїджати на червоні НЕ достатньо!

Деяки червоні схили в Австрії як чорні буковельскі)
Багато переїздів між підйомниками тільки червоні траси, або навіть чорні)

Змінено hollywood (14:36 01/02/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: hollywood]
      1 февраля 2021 в 14:55 Гілками

На мій погляд дерев'яного неофіта, що вперше встав на гірські лижи у 40+ років, жодного разу не катався в Буковелі але бачив його траси на відео.
Складність траси залежить від стану покриття, кількості людей на трасі та вже в останню чергу від її кольору. Люди що каталися в Буковелі на Новий Рік, нормально з'їдуть і з чорної, якщо це не Харакірі з його 78%. Чорних переїздів не багато, як правило вони виникають через те, що синьо-червоний варіант не доступний через стан снігу. Мені за ці роки зустрівся тільки один, але й він мав червоно-синю альтернативу - 20 хвилинний гак через 2 підйомники.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Re: Лыжи 2022 [Re: hollywood]
      1 февраля 2021 в 14:55 Гілками

hollywood 01.02.2021 14:33 пишет:


Ще такий ньюанс про який ніхто не каже: щоб насолодитися більшістю курортів в Австрії треба мати рівень катання вище червоних буковельских, їздити тільки блакитними та зрідка виїджати на червоні НЕ достатньо!

Деяки червоні схили в Австрії як чорні буковельскі)
Багато переїздів між підйомниками тільки червоні траси, або навіть чорні)



я це розумію. Поїздка більше для сина, він норм катає. Мені буковельских було б достатньо )
До того ж, В Італії можна поєднати культурну програму з лижною ))))
Якщо грошей вистачить ))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Re: Лыжи 2022 [Re: Daugava]
      1 февраля 2021 в 15:01 Гілками

Daugava 01.02.2021 14:55 пишет:


Складність траси залежить від стану покриття, кількості людей на трасі



100%
два рази травмувалася (несильно, аде досить боляче) саме із-за кількості людей, серед яких багато хто навіть не вміли гальмувати (то гальмували у людей)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
46 лет (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 7127
С нами с 30.11.2001

Re: Лыжи 2022 [Re: Daugava]
      1 февраля 2021 в 15:38 Гілками

Daugava 01.02.2021 14:55 пишет:

На мій погляд дерев'яного неофіта, що вперше встав на гірські лижи у 40+ років, жодного разу не катався в Буковелі але бачив його траси на відео.
Складність траси залежить від стану покриття, кількості людей на трасі та вже в останню чергу від її кольору. Люди що каталися в Буковелі на Новий Рік, нормально з'їдуть і з чорної, якщо це не Харакірі з його 78%. Чорних переїздів не багато, як правило вони виникають через те, що синьо-червоний варіант не доступний через стан снігу. Мені за ці роки зустрівся тільки один, але й він мав червоно-синю альтернативу - 20 хвилинний гак через 2 підйомники.



Якщо не катався, то як можеш порівнювати?
І чому люди які катали тільки Новий Рік? Вони що, з якимось чарівним скіллом?

Моя дружина катає червоні траси, але деяки червоні в Альпах їй були надважкі) Тому вона скиглила на деяких переїздах.

Наприклад, коло на Селла Ронді я на лижах зробив за день і ще вистачило часу катнути ввечері)
А от на сноуборді наступного дня - тупо не встиг в 15:00 розпочався снігопад та черги на підйомниках врешті закрили траси. Тоді сноубордового скіла по чорним трасам мені якраз і не вистачило. Сидів в якомусь барі - чекав коли дружина приїде автівкою визволяти з полону) (бо таксісти запросили 80Е)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: hollywood]
      1 февраля 2021 в 15:44 Гілками

hollywood 01.02.2021 14:33 пишет:


Ще додам один цікавий курорт з топів - Зьольден



У 2014-му у мене була можливість поїхати до Зельдену на цілий листопад. Що цікаво, по грошам був би суттєво в плюсі, бо отримав би компенсацію за півроку відпустки по курсу 12, а не по 30 .
Нещодавно мені приютубіло хлопчину, який у схожий ситуації (IT-Manager в Банку) плюнув на все та став лижним інструктором саме в Зельдені.

Ось його, найсвіжіше відео з першої для мене червоної траси у Фіссі.

http://youtu.be/kufQ2he8jQM


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Лыжи 2022 [Re: hollywood]
      1 февраля 2021 в 15:58 Гілками

hollywood 01.02.2021 15:38 пишет:

І чому люди які катали тільки Новий Рік?



Малось на увазі час, коли там найбільше людей, бо вони як на мене найскладніший елемент на схилі. Складні елементі - це ті, що змінюються, колір траси - стала величини, який варто брати до уваги ледь не в останню чергу.
У мене були сині траси на яких я в Альпах зубами скреготів (бо не люблю я кілька кілометровий могул) та чорні по яких навпаки літав залюбки.

BTW, та сама Селла Ронда була другим моїм курортом, катався я там дуже обережно, бо на мою голову у італійців не знайшлося достатньо великого шолома. Ми її пройшли в помаранчевому напрямку з кумом та його сином (8 років) задовго до обіду, ключовий момент - піднялися ледь не першим підйомником і з нами не було дівчат.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумАвтотури за кордон
Додаткова інформація
0 користувачів і 72 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, LordAmid, moderator, LOMOND, Alexandr 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 62512

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія