autoua
×
Autoua.netФорумАвтотури за кордон

Назад в літо, Польша-Литва-Латвія-Литва-Білорусь. (4/6)

V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Юрмала.Йомас. [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 01:50 Гілками Прикріплені файли (3 завантажити)

В цьому році не застали український ресторан "Спотикач". Взагалі, ми досить довго не їздили до Юрмали, якось поїхали та зустріли цю вічнозачинену ресторацію, і все чекали, що якось зайдемо до неї. Цього разу прийшли, а її вже нема.

В цьому році не застали український ресторан "Спотикач". Взагалі, ми досить довго не їздили до Юрмали, якось поїхали та зустріли цю вічнозачинену ресторацію, і все чекали, що якось зайдемо до неї


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ****
Latvia
Сообщения: 400
С нами с 16.04.2007

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 02:16 Гілками

В ответ на:

Після чого відвідали "Русское Лидо" воно же Lido Krievu Seta (Російський Дворик) - натуральна пародія на головне підприємство.



Гы...
А ведь когда-то в 90-е Лидо начиналось именно там. С пары магазинчиков в которых продавалась продукция этого пищеперерабатывающего предприятия, киоска по продаже для собак и пенсионеров костей (отходов предприятия) да кафешки, основным блюдом которой был, естествено, шашлык, пресный и совсем не пахнущий дымом. Заведение отличалось от подобных шашлычек "современным пластиком и стеклом" а также тем, что в нем не было горячительных напитков, кроме пива, естественно, которое в те времена не считалось алкогольным напитком. Хотя фольклерные нотки в интерьере присутствовали - в магазинчике с вечной очередью за копчеными курями и различными готовыми салатами (удобно было тариться в нем на корпоративные сабантуи) была громадная мясорубка, из которой фаршинами торчали нити сосисек...
Это потом уже построили Лидо на Краста и "головне підприємство" расширили до "Русского дворика", самым наглым образом перегородив своим общепитом старинную улочку Кенгарага, за которой и начинается современный (раньше он начинался чуть ближе к центру) район Кенгарагс (кто смотрел "Даже не думай-2", наверное помнят, что герои улетали в сказочную страну "Кенгарагс" )

Кстати, город Киев в Риге почему-то не в почете. При царе-батюшке в Риге была улица Киевская, но очень коротенькая (практически переулок) и совсем на отшибе. После Брестского мира ее переименовали, как и многие другие, напоминавшие о "тюрьме народов". После Второй войны, Киевская появилась опять, но уже не там, а поближе к центру, вместо Католической улицы. Естественно, после распада СССР Католической улице вернули старое название и Рига опять осталась без Киевской.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига. [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 02:19 Гілками Прикріплені файли (3 завантажити)

Наступного дня вирішили віддати гроші муніципалам. Бо чомусь в неділю, коли паркування безкоштовне, ми в центр не їздимо. Найдешевша зупинка в центрі - паркування вздовж набережній. Якщо вірно пам'ятаю - перша година 8 грн, друга 12, далі можливо більше. Сплата через паркомати, яки не завжди працюють і треба бігти добру сотню метрів до іншого. Місцеві мають можливість здійснювати оплату через мобільні телефони, але я цей процес не вивчав. Якщо не знаєш скільки часу будеш стояти - прямуй до паркінгу, але там вартість вища.
Цього разу нам нарешті пощастило і ми потрапили на кораблик для прогулянок по Даугаві. Для відправлення корабля необхідних кворум - 10 осіб. Вартість екскурсії 30 гривень з дорослого, та 10 з дитини.

Наступного дня вирішили віддати гроші муніципалам. Бо чомусь в неділю, коли паркування безкоштовне, ми в центр не їздимо


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Azurello]
      15 января 2008 в 02:25 Гілками

Для меня Кенгарагс всегда был загадочной страной, куда ходит 7-й и 9-й трамвай. Несколько транзитных поездок Киев-Рига в принципе проходили рядом с этой страной, но в глубине его последний раз я был наверное лет 25 назад, когда нас с друганом возили не помню уже в какой кинотеатр смотреть супер мульт "Шпионские страсти". Поэтому на славную улицу Кенгарага меня привел iGO, без него честно признаюсь, мне было бы тяжело .

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 02:34 Гілками Прикріплені файли (3 завантажити)

Кораблик спочатку піднівся Даугавою в напрямку нового мосту, де розвернувся за телевізійною вежою, що лишилася мабуть найновітнішою з побудованих в СРСР. Її спорудження скінчилося в 1986 року, зараз на ній діє оглядовий майданчик, та здається ресторація. Висота вежи 368.5 метрів (київська - 385), десь зустрічав фразу, що підйом на неї коштує всього 40 сантим (4 гривні).

Кораблик спочатку піднівся Даугавою в напрямку нового мосту, де розвернувся за телевізійною вежою, що лишилася мабуть найновітнішою з побудованих в СРСР. Її спорудження скінчилося в 1986 року, зараз на ній діє оглядовий майданчик, та здається ресторація


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 02:38 Гілками Прикріплені файли (4 завантажити)

Від з корабля на центр міста.

Від з корабля на центр міста.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ****
Latvia
Сообщения: 400
С нами с 16.04.2007

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 04:35 Гілками

В ответ на:

Поэтому на славную улицу Кенгарага меня привел iGO, без него честно признаюсь, мне было бы тяжело .



Да уж, таких улиц, как Кенгарага, которые имет два перекрестка сами с собой и имеют 4 окончания, я знаю только две (обе в Риге).

Зы. А кинотеатр назывался Москва, на перекрестке Прусской (тогда Эдуарда Смилтена) и Московской улиц .


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Azurello]
      15 января 2008 в 08:58 Гілками

В ответ на:


Да уж, таких улиц, как Кенгарага, которые имет два перекрестка сами с собой и имеют 4 окончания, я знаю только две (обе в Риге).




В Риге есть улица покруче, Гривас называется. На ней только домов за №11 больше четырех десятков. Сколько раз она пересекается сама с собой я пожалуй не сосчитаю .
В ответ на:


Зы. А кинотеатр назывался Москва, на перекрестке Прусской (тогда Эдуарда Смилтена) и Московской улиц .



Спасибо .


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ****
Latvia
Сообщения: 400
С нами с 16.04.2007

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 13:56 Гілками

В ответ на:

В Риге есть улица покруче, Гривас называется. На ней только домов за №11 больше четырех десятков. Сколько раз она пересекается сама с собой я пожалуй не сосчитаю .



Ну насчет пересечений - по плану она вроде прямая как карандаш...При этом внутридворовые дорожки улицей не считаются (на самом правильном плане - кадастровом не подписаны и красными линиями не выделены, то есть на такой дороге можно при желании построить многоэтажку)...
Да и дом номер одиннадцать там всего один. Остальные 11-к1, 11-к2, .... Самый старший корпус нашел 11-к34, при этом 24-й и 33-й корпуса почему-то найти не смог.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Azurello]
      15 января 2008 в 16:07 Гілками

На Google Earth дорожки между домами показаны как проезжие . На счет 40+ домов я приврал, точно не помнил, сами коренные жители этого массива понятия не имеют где какой дом находится, поскольку системность в их нумерации весьма относительная.
Кстати только сейчас узнал, что именно называлось улицей, таки действительно прямая, как линейка. После пересечения с Гривас на улице Вайделотес нет ни единого дома по этой улице, хотя она тянется еще добрых 300 метров, а в округе сплошные Гривас 11.
Посчитал дома с Гугля, их таки действительно всего 31 .

Змінено Daugava (18:31 15/01/2008)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
52 года (31 год за рулем), Київ, Україна
Сообщения: 14975
С нами с 04.06.2004

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 16:21 Гілками

В ответ на:

На Google Earth дорожки между домами показаны как проезжие . На счет 40+ домов я приврал, точно не помнил, сами коренные жители этого массива понятия не имеют где какой дом находится, поскольку системность в их нумерации весьма относительная.
Кстати только сейчас узнал, что именно называлось улицей, таки действительно прямая, как линейка. После пересечения с Гривас на улице Вайделотес нет ни единого дома по этой улице, хотя она тянется еще добрых 300 метров, а в округе сплошные Гривас 11.




Как интересно Вас читать!
Когда продолжение?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Леший]
      15 января 2008 в 16:32 Гілками

Мои девченки из Гурзуфа уже вернулись, если спать рано лягут, то продолжение сегодня ночью будет . Дни уже в голове перемешались, тем более, что я регулярно разбавляю отчет фотками из поездки 2006 года, очень подмывает закончить побыстрее, выложив несколько фоток с минимальным текстом. Благодаря моей лени, я их до сих пор не залил никуда, посему по прежнему одна мессага - одна фото .

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ****
Latvia
Сообщения: 400
С нами с 16.04.2007

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Daugava]
      15 января 2008 в 18:51 Гілками

В ответ на:

После пересечения с Гривас на улице Вайделотес нет ни единого дома по этой улице, хотя она тянется еще добрых 300 метров, а в округе сплошные Гривас 11.



А как же домик Вайделотес 16 и трехподъездный напротив - Вайделотес 13?
И система какая-никакая есть
ряды с юга на север, нумерация с запада на восток
корпуса 1-6
корпуса 7-9
корпуса 10-14
корпуса 15-20
корпуса 21-23

выпадают из системы конечно корпуса 25-32, но и они идут как бы подряд...
Очень не в кассу дом 17/1, такое впечатление что строители вбили колышки на пару десятков метров "не там".

Я еще в начале 80-х понял, чем отличается строительство в Киеве от строительства в Риге. В Киеве сносили старье кварталами, а в Риге берегли для будущих наследников каждый старый домик и каждый квадратиный метр старой улицы (лишь бы съэкономить пару килограмм асфальта). Оттого то у нас всегда найдется портящая общий проект микрорайончика халупа. И удаляясь от центра города везде проезжаешь сначала "трущобы" и лишь только потом идут "новостройки"


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига. Lido. [Re: Azurello]
      15 января 2008 в 23:54 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Если смотреть на номерацию на карте, действительно она кажется почти логичной. Если реально ножками ходить, чорт ногу сломит.
В ответ на:

А как же домик Вайделотес 16 и трехподъездный напротив - Вайделотес 13?



Это одноэтажные магазинчики, нету там подъездов . Похоже, что по Вайделотес магазины, жилые дома вокруг них с разных сторон - Гривас 11.
Кстати, на фотке с http://forum.myriga.info (с) вид на Вайделотес 13, за ним возвышаются элитные Гривас 11, элитные потому как с мансардами, в которых по идее должны были размещатся мастерские художников. "Мансардных домов" немного.

В Киеве кстати тоже халупок в некоторых микрорайонах хватает. Просто многие киевские микрорайоны строились на намывном песочке, где в болотах никто не жил.

Если смотреть на номерацию на карте, действительно она кажется почти логичной. Если реально ножками ходить, чорт ногу сломит


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига [Re: Daugava]
      16 января 2008 в 00:06 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Спробую продовжити, чим ще можна зайнятися в центрі міста. Одне з головних туристичних шоу - залізти на вежу Св.Петра. Поки жив у Ризі жодного разу не був, а зараз лазимо майже в кожен приїзд.
Вежа.

Спробую продовжити, чим ще можна зайнятися в центрі міста. Одне з головних туристичних шоу - залізти на вежу Св


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига [Re: Daugava]
      16 января 2008 в 00:08 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Рига з вежі.

Рига з вежі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига [Re: Daugava]
      16 января 2008 в 00:14 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Центр міста відгороджений міським каналом, що в Даугаві починається та до неї ж повертається. Біля Мілди , так звуть латвійський пам'ятник Свободи, можна орендувати катамаран та трохи проїхатися каналом. Декому дуже подобається .

Центр міста відгороджений міським каналом, що в Даугаві починається та до неї ж повертається. Біля  Мілди  , так звуть латвійський пам


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига.Опера [Re: Daugava]
      16 января 2008 в 00:24 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Щоправда по каналу далеко не пускають, але до опери доїхати можна. В ризький опері першого разу побував років 8 тому, але на балеті. Виступав мабуть 4-й склад місцевої трупи, бо перши три виїхали за кордон на заробітки. Наш балет кращий, принаймні балерин на підлогу не роняють. Але сам антураж опери зовсім відмінний від київського. Кожний ярус має свій гардероб, своє "шампанське", та сходи. Обслуга - молоді чолов'яги в відповідних костюмах з метеликами. Вартість квитків звісно теж відповідна.

Щоправда по каналу далеко не пускають, але до опери доїхати можна. В ризький опері першого разу побував років 8 тому, але на балеті


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига.Kak,is [Re: Daugava]
      16 января 2008 в 00:45 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Одна з найрозповсюджених помилок іноземців в Латвії - це читання латиських приголосних літер, що мають пом'якшення. Наприклад, "K," треба читати "ть". В результаті Кіт (Катьис) перетворюється на Какіса. Найбільш відомі ризькі коти згідно з легендою спочатку були встановлені до Великої купецької гільдії. Так що можливо не так вже й помиляються люди при вимові цього складного слова. .

Одна з найрозповсюджених помилок іноземців в Латвії - це читання латиських приголосних літер, що мають пом


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14654
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія. Рига.Kak,is [Re: Daugava]
      16 января 2008 в 00:49 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Згадав за тих чорних чортів тільки через те, що обидві мої котоманьяки, і фото наступного звіра я просто був зобов'язаний розмістити. А згадавши про котів в Ризі, не пригадати одну з основних міських легенд на якій робиться сувенірний бізнес не можна .
Взагалі в Ризі котів до біса, щільність майже як в Гурзуфі, але головна перевага ризьких котів - вони більш гладкі.

Згадав за тих чорних чортів тільки через те, що обидві мої  котоманьяки, і фото наступного звіра я просто був зобов


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумАвтотури за кордон
Додаткова інформація
0 користувачів і 117 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, LordAmid, moderator, LOMOND, Alexandr 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 9477

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія