autoua
×
Autoua.netФорумВибір автомобіля

в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС?

старожил **
Ивано-Франковск
Сообщения: 656
С нами с 06.02.2008

в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС?
      12 мая 2022 в 13:21 Гілками

Читав останні топіки на схожі теми, але вирішив описати конкретно свою ситуацію.
В сім"ї був (і зараз є) Ford Focus3 дизель/універсал/мкпп/2014. машина влаштовувала повністю, оскільки закінчувалось будівництво будинку, то вона ще й дуже виручала в господарстві, і паралельно давала можливість зганяти за кордон на моря з бажаним для нас комфортом, вмісткістю, та економністю.
Але якось потроху почав відчувати, що з напливом в місті авто, оці постійні ранкові та вечірні стояння в корках почали сильно напрягати. витрати дизеля як для міста є не дуже економні, та і для машини життя в такому режимі - не накращий варіант, тому почав задумуватись над другим авто в сім"ю. Паралельно дружина почала частіше забирати авто по справах, дочка отримала права, будівництво будинку закінчили, тому з усіх цих складових - вирішив шукати щось маленьке і економне для міста.
Після довгих виборів був куплений електромобіль також Ford Focus3 (хетчбек) - ну що сказати - автомат, повна комплектація, ніякого звикання, зарядка в будинку по нічному тарифу (18 грн. на 100 км) - більше нема чого хотіти - все супер
Донька одразу сіла і поїхала (на мкпп їй було важче), дружина теж активно експлуатує авто, я впринципі його і рідко почав бачити, їдемо зранку на роботу, і ввечері додому. авто експлуатується на повну, всі задоволені, особливо в світлі сучасних реалій на ринку цін на пальне і його дефіциту - супер
А дизельний Фокус стоїть у дворі, і як надійний помічник чекає - коли стане в пригоді. потрібно на Київ, Львів, чи ще кудись по Україні-без проблем, в Хорватію на моря-поїхали, в Білорусію по справах-нема питань, в Буковель-тут як тут, навіть перші вибухи 24 лютого - авто з повним баком готове до роботи-дякувати богові їхати не прийшлося.
Але.... фактично склалося так, що для міста авто не використовуємо. дальні поїздки не так часто трапляються, от і виходить насправді, що авто 90% часу стоїть у дворі на замку. диски гальмівні покрилися нальотом, акумулятор не сів, але таке собі, от і виникає питання - а чи добре оце, що авто отак собі стоїть, заходить як то кажуть "в роки" - а експлуатується дуже рідко?
Мене особисто сам факт наявності авто на підстраховці - дуже тішить, на душі спокій, я знаю, що в будь-який момент, коли потрібно, я завів і поїхав.
Але дружина з дочкою починають потроху казати, що для чого нам авто, яке більшість свого часу стоїть? Втрачає в ціні, стан авто, якщо і не погіршується, то і не покращується точно, стає старішим і т.д. І починають пропонувати варіанти, що потрібно щось думати, можливо продати дизеля і купити плагін-гібрид, який по місту буде давати можливість їздити на електриці як на другому авто, а на дальні поїздки можна буде їздити на ДВС. я впирався, не допускав такої думки, зрештою авто уже 8 років, скільки воно уже там втрачає в ціні, гадаю що не дуже, але от тепер, коли зробили нульове розмитнення, жінки на мене тиснуть з новою силою - давай розглядати щось інше - давай автомат, давай трохи кліренс, давай гібрид, давай, давай, давай...
Так от - така у мене зараз дилема - що робити з своїм автопарком на сьогодні? чи варто тримати дизельний сарай на підстраховці до електрички, чи ні, чи щось шукати йому на заміну, бензинове, плагін-гібридне і т.д?
Часто зустрічав тези, що коли в сім"ї з"являється електромобіль, то ДВС-ні авто продають, а на додаток купують ще один електромобіль. а я от не можу для себе вирішити - чи настав час уже щось міняти? Але залишитись з думкою, що я не можу в будь-який час сісти і поїхати туди, куди мені потрібно - я навіть таке допустити не можу....
Хотів би почути конструктивні думки форумчан на цю тему, особливо від власників електромобілів, а якщо із рекомендаціями конкретних марок авто - то взагалі було би супер. Авто на заміну розглядаю в ціні +/-15 тис. долл., авто за всі гроші не цікавить.
Сподіваюся, що тему висвітлив зрозуміло, а тому чекаю на конструктивний діалог і цінні поради


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец **
Киев
Сообщения: 402
С нами с 17.10.2003

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: serg99]
      12 мая 2022 в 14:13 Гілками

Ні.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
27 лет за рулем, Ukraine
Сообщения: 8084
С нами с 30.07.2005

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: serg99]
      12 мая 2022 в 14:20 Гілками

Якщо в авто є запас ходу ~300-400км і швидка зарядка >120kW, то 1000км+ поїздка до Хорватії збільшиться аж на пару годин, в порівнянні з ДВЗ.
За 15К таких нових електричок не знаю. Десь від 30К можна шукати. По cost-range виграє зараз Hyundai Kona Electric. Швидкий пошук дає аукціони біля 16500EUR за 2020 модельний рік. Тобто десь 18K+ EUR з ПДВ буде

Гібрид - це для тих, хто ще не спробував чисту електрику Складніша конструкція, масло, фільтри і т.п...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12668
С нами с 17.02.2009

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: serg99]
      12 мая 2022 в 14:29 Гілками

Зачем покупать второе авто, если вам второе авто и не нужно, как показала практика? Деньги абы куда потратить? Второе авто в семье стоит ржавеет - а давайте-ка купим новое второе авто, чтобы тоже стояло ржавело и теряло в цене еще больше, чем фокус?
Кроме шуток, самый идеальный вариант - это тот, который есть сейчас и ломать его не имеет никакого смысла.
Дизельный фокус уже потерял в цене все, что мог, потому дальнейшие потери 100 баксов в год никакой роли уже не играют.
У тебя сейчас идеальное распределение машин под задачи - на дальняк есть дизель, на короткие дистанции - электричка. Плагин гибриды - это компромисс между ними, имеют смыл только в качестве единственного авто, которое заменит оба два, но оно будет хуже как в городе так и на дальняке в сравнении с имеющимися авто.
В общем, беспонтовая затея, совсем, я еще понимаю если бы вам оба авто одновременно нужны были и тебя бы харило жечь дизель в пробках, но это не твой случай.
Дизельный фокус уже не испортится, на акб цепляешь зарядное и все, можешь раз в месяц выезжать на нем по приколу, если уже так муляет глаз, что он е не ездит.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT **
35 лет (17 лет за рулем), Одесса
Сообщения: 43941
С нами с 14.10.2011

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: codex]
      12 мая 2022 в 14:33 Гілками

codex 12.05.2022 14:20 пишет:

Якщо в авто є запас ходу ~300-400км і швидка зарядка >120kW, то 1000км+ поїздка до Хорватії збільшиться аж на пару годин, в порівнянні з ДВЗ.
За 15К таких нових електричок не знаю. Десь від 30К можна шукати. По cost-range виграє зараз Hyundai Kona Electric. Швидкий пошук дає аукціони біля 16500EUR за 2020 модельний рік. Тобто десь 18K+ EUR з ПДВ буде

Гібрид - це для тих, хто ще не спробував чисту електрику Складніша конструкція, масло, фільтри і т.п...



а что можно за 30к взять с пробегом 300-400 км?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
Киев
Сообщения: 1158
С нами с 21.06.2011

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Mookker]
      12 мая 2022 в 14:50 Гілками

Mookker 12.05.2022 14:33 пишет:

codex 12.05.2022 14:20 пишет:

Якщо в авто є запас ходу ~300-400км і швидка зарядка >120kW, то 1000км+ поїздка до Хорватії збільшиться аж на пару годин, в порівнянні з ДВЗ.
За 15К таких нових електричок не знаю. Десь від 30К можна шукати. По cost-range виграє зараз Hyundai Kona Electric. Швидкий пошук дає аукціони біля 16500EUR за 2020 модельний рік. Тобто десь 18K+ EUR з ПДВ буде

Гібрид - це для тих, хто ще не спробував чисту електрику Складніша конструкція, масло, фільтри і т.п...



а что можно за 30к взять с пробегом 300-400 км?




Чистая электричка - Шевролет Болт например. Или Японокитайщина (новая) - Хонда M-NV и иже с ними.

А тебя интересует какой именно гибрид?
Тот, кторый едет постоянно на бензе, а электромотор помогает крутиться колёсам?
Или тот, который едет на чистой электрике, а когда высаживается батарея включается бензогенератор и авто продолжает ехать на электрике но, но уже с работающим генератором?

Если второй вариант, то Шевролет Вольт второго поколения, они будут меньше чем 30 косарей стоит, но там пробег на чистой электротяге значительно меньше, чем у чистой электрички (примерно до 100 км), а расход бенза примерно 5-7.5л/час.

Но в случае топикстартера, я б оставил дизеляку на всяк случай, как подстраховку.

Змінено serjik_007 (14:52 12/05/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
34 года (14 лет за рулем), Вышгород
Сообщения: 506
С нами с 28.12.2013

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: serg99]
      12 мая 2022 в 14:50 Гілками

Я б нічого не міняв. Фокус свій, знайомий уже автомобіль. Можна заїхати далеко за один раз. Електричка по місту. По-моєму, ідеально.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT **
35 лет (17 лет за рулем), Одесса
Сообщения: 43941
С нами с 14.10.2011

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: serjik_007]
      12 мая 2022 в 15:00 Гілками

не, я про чистую электричку спрашивал

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
27 лет за рулем, Ukraine
Сообщения: 8084
С нами с 30.07.2005

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Mookker]
      12 мая 2022 в 15:12 Гілками

Mookker 12.05.2022 14:33 пишет:

а что можно за 30к взять с пробегом 300-400 км?



Honda M-NV, X-NV можно смотреть где-то в эту цену.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подмастерье ***
Киев
Сообщения: 90
С нами с 01.12.2009

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Mookker]
      12 мая 2022 в 15:40 Гілками

Mookker 12.05.2022 14:33 пишет:


а что можно за 30к взять с пробегом 300-400 км?




На авто ріа вибираєш в фільтрах: вживані авто, електрика, пробіг до 5 тисяч. Отримуєш купу нових китайців в плівці. Чомусь на них пробіг ставлять усі 2000 км, тому важко знайти серед вживаних.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT **
35 лет (17 лет за рулем), Одесса
Сообщения: 43941
С нами с 14.10.2011

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: codex]
      12 мая 2022 в 15:42 Гілками

а если плагин гибриды, или что там такое есть, чтобы километров 50-60 чисто на электрике ездить?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Vladocaster]
      12 мая 2022 в 15:45 Гілками

Vladocaster 12.05.2022 14:50 пишет:

Я б нічого не міняв. Фокус свій, знайомий уже автомобіль. Можна заїхати далеко за один раз. Електричка по місту. По-моєму, ідеально.



+1. Смысл что-то менять? Поджопник для города есть, машина на дальняк тоже есть. Ладно бы что-то другое сильно хотел, другого класса или формфактора, тогда есть смысл. А так, дизель менять на плагин достаточно странное занятие, тем более что для города машина уже есть.

Можно вопрос свести к более простому "чи потрібне друге авто?", учитывая, что Фокус стоит без дела. В таком случае, если захочется оставить только 1, уже есть смысл или искать электричку с адекватным запасом хода, или действительно плагин. Но только при условии продажи всего что есть и покупки вместо чего-то 1-го классом выше. Иначе, будет шило на мыло и зря выброшенные деньги.
ИМХО.

P.S. А вообще, я бы рекомендовал посчитать окупаемость затеи. Я когда-то считал ради интереса гибридный CH-R, даже здесь в профильной теме было. У меня выход на 0 получился что-то в районе 110к километров. Соответственно затея того не стоила абсолютно с экономической точки зрения.

Змінено Paulskit (15:49 12/05/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
27 лет за рулем, Ukraine
Сообщения: 8084
С нами с 30.07.2005

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Mookker]
      12 мая 2022 в 16:31 Гілками

Mookker 12.05.2022 15:42 пишет:

а если плагин гибриды, или что там такое есть, чтобы километров 50-60 чисто на электрике ездить?



Близко к 30К, это наверное Hyundai Ioniq PHEV и Octavia iV, которых у нас я еще не видел. Мне кажется их и в Европе сейчас долго ждать придется из-за дефицита чипов.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
47 лет (27 лет за рулем), Киев
Сообщения: 9193
С нами с 31.07.2010

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Paulskit]
      12 мая 2022 в 16:36 Гілками

Paulskit 12.05.2022 15:45 пишет:

Vladocaster 12.05.2022 14:50 пишет:

Я б нічого не міняв. Фокус свій, знайомий уже автомобіль. Можна заїхати далеко за один раз. Електричка по місту. По-моєму, ідеально.



+1. Смысл что-то менять? Поджопник для города есть, машина на дальняк тоже есть. Ладно бы что-то другое сильно хотел, другого класса или формфактора, тогда есть смысл. А так, дизель менять на плагин достаточно странное занятие, тем более что для города машина уже есть.

Можно вопрос свести к более простому "чи потрібне друге авто?", учитывая, что Фокус стоит без дела. В таком случае, если захочется оставить только 1, уже есть смысл или искать электричку с адекватным запасом хода, или действительно плагин. Но только при условии продажи всего что есть и покупки вместо чего-то 1-го классом выше. Иначе, будет шило на мыло и зря выброшенные деньги.
ИМХО.

P.S. А вообще, я бы рекомендовал посчитать окупаемость затеи. Я когда-то считал ради интереса гибридный CH-R, даже здесь в профильной теме было. У меня выход на 0 получился что-то в районе 110к километров. Соответственно затея того не стоила абсолютно с экономической точки зрения.




поддержу - надо было изначально не покупать электрофокус а взять плагина вместо двух авто и кататься по городу на электрике, на дальняк на бензине (сколько там Франковска? 30км электрозапаса хватит 5 раз город объехать), а сейчас уже смысла имхо нет


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
31 год за рулем, Бровары
Сообщения: 3466
С нами с 23.06.2009

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: serg99]
      12 мая 2022 в 17:15 Гілками

У Вас гарна комбінація. Я б нічого не міняв.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
Сообщения: 2054
С нами с 06.05.2009

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Mookker]
      12 мая 2022 в 17:28 Гілками

Mookker 12.05.2022 15:42 пишет:

а если плагин гибриды, или что там такое есть, чтобы километров 50-60 чисто на электрике ездить?




Забирайте мой первый вольт, как раз висит в купи-продайте. Сдачу отложите под подушку.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT **
35 лет (17 лет за рулем), Одесса
Сообщения: 43941
С нами с 14.10.2011

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: deniszed]
      12 мая 2022 в 17:32 Гілками

deniszed 12.05.2022 17:28 пишет:

Mookker 12.05.2022 15:42 пишет:

а если плагин гибриды, или что там такое есть, чтобы километров 50-60 чисто на электрике ездить?




Забирайте мой первый вольт, как раз висит в купи-продайте. Сдачу отложите под подушку.



спасибо, я пока не готов деньги тратить но тачка интересная кстати


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
27 лет за рулем, Ukraine
Сообщения: 8084
С нами с 30.07.2005

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Gonchik74]
      12 мая 2022 в 17:41 Гілками

Gonchik74 12.05.2022 17:15 пишет:

У Вас гарна комбінація. Я б нічого не міняв.



У ТС три юзери авто і одне стоїть ржавіє


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
Сообщения: 2054
С нами с 06.05.2009

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: Mookker]
      12 мая 2022 в 17:43 Гілками

Mookker 12.05.2022 17:32 пишет:

deniszed 12.05.2022 17:28 пишет:

Mookker 12.05.2022 15:42 пишет:

а если плагин гибриды, или что там такое есть, чтобы километров 50-60 чисто на электрике ездить?




Забирайте мой первый вольт, как раз висит в купи-продайте. Сдачу отложите под подушку.



спасибо, я пока не готов деньги тратить но тачка интересная кстати




А у Вас фокус случаем не 33 кВт?
Могли б договориться


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель *
19 лет за рулем, Киев
Сообщения: 2454
С нами с 22.05.2014

Re: в сім"ї є електромобіль - чи потрібне друге авто з ДВС? [Re: serg99]
      12 мая 2022 в 17:53 Гілками

Не знаю, як у ТС виходить так, що одного авта хватає на трьох водіїв Ала я впевнений, що якщо поміняти диз фокуса на плагіна, то будуть їздити обидва авто. Ще треба відзначити, що розрахунки вигідності до війни трохи вже не то пальто, бо електрика не подорожчала, а пальне (будь-яке) значно і, мабуть, буде ще дорожчати ближчим часом. Це якщо займатися прагматизмом і рахувати, щоб щось там відбилось. Я наприклад вже більше року володію гібридом і кожного разу радію і кайфую, коли мотор вимикається і їдеш "на теслі"

Із плагінів на думку приходять тільки вольт першого покоління (друге дорогувато) та фьюжени/с-макс. Але у фьюженів рейнж 30-40 км і то люди умудряються по пів року не заправлятись. У вольта рейнж десь 70-80 км, на мою думку ідеально.
У посиланні фьюжик плагін 2015 року за менше ніж 15к. Чому не варіант? Звісно, якщо нема непереносимості авто із США.
ПС просто перший плагін із ріа з підходящою ціною не реклама.

https://auto.ria.com/auto_ford_fusion_32501225.html


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВибір автомобіля
Додаткова інформація
2 користувачів і 156 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, Yorc, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 40182

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія