autoua
×
Autoua.netФорумВибір автомобіля

А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? (5/22)

СуперСтар **
45 лет, Киев
Сообщения: 4859
С нами с 13.08.2013

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: pacak]
      16 мая 2023 в 14:49 Гілками

pacak 16.05.2023 14:38 пишет:

Traveler 16.05.2023 14:32 пишет:


З іншого - навряд чи на механіці багато ДТП такого роду, коли з переляку замість гальм натиснута педаль газу і не відпускається




аналог - випадково кинуте щеплення з воткнутою першою передачею?) в мене був такий випадок, і на той час я їздив на мех вже років 6-7, кожен робочий день. Заморочений недоспаний зранку, всякі помутніння бувають.


А скільки випадків неправильно налаштованого автозапуску коли автівка на механіці сама починає їхати. Або коли у припаркованого авто вибиває передачу і воно котиться (у мене біля роботи так скотилася автівка в іншу).

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 18334
С нами с 10.09.2003

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: boyko_s]
      16 мая 2023 в 14:50 Гілками

лівою ногою натискать на педаль газу

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
XS1
Достоевский **
Сообщения: 7517
С нами с 10.10.2010

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Traveler]
      16 мая 2023 в 14:52 Гілками

Traveler 16.05.2023 14:45 пишет:

XS1 16.05.2023 14:42 пишет:

Traveler 16.05.2023 14:32 пишет:

З іншого - навряд чи на механіці багато ДТП такого роду, коли з переляку замість гальм натиснута педаль газу і не відпускається





А на автоматі їх так багато? Те, як змогла б тупонути та сама особа на механіці, теж не важко передбачити. Просто відбулось би це набагато раніше.




Я не знаю жодного випадку таких дтп на механіці. Там де були описи у відео - автомат, або апріорі зрозуміло, що авто не на механіці

https://youtube.com/shorts/bVcQdixD_lo?feature=share



Проведи інтелектуальну вправу, уявивши, що ця сама особа сіла за механіку. Ну і побачиш, що результати (якесь ДТП) будуть схожими, хіба що, можливо, в іншому місці та інший час.
Якщо не може впоратись з двома педалями, то не знаю, якою логікою можна виправдати гіпотезу, що ця особа вправиться в критичній ситуації з трьома.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет, Киев
Сообщения: 4859
С нами с 13.08.2013

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Sashok_Accent]
      16 мая 2023 в 14:56 Гілками

Sashok_Accent 16.05.2023 13:46 пишет:

в любому випадку - автомат це штука реактивна, а механіку можна використовувати проактивно. Цю перевагу у механіки забрати не вийде.
КОли ти їдеш на три педалі - ти прогнозуєш наперед, і робиш багато чого наперед, із розрахунку на наступні дії.
Автомат, який би швидкий він не був - він реагує на ці самі дії.
Так, підкермові пелюстки можуть допомогти в цьому питанні, але то трохи костиль. Бо коли ти їдеш в автоматі, оце "переключи свою голову в мануальний режим" взагалі займає якийсь час. А коли їдеш на трьох педалях то оця вся "проактивніть" відбувається в голові непомітно.

Якшо що, я із ДСГ змирився, але це ніяк не відміняє ось саме цієї кардинальної різниці між ручним керуванням і автоматичним.



В твоєму випадку (300 к.с якщо не помиляюся) різниці мабуть не буде. Навіщо щось прогнозувати, якщо навіть на механіці достатньо потужності, щоб робити обгони на вищій передачі. Я навіть на своєму попередньому 100 сильному авто з механікою на обгонах досить рідко скидував на нижчу передачу. Чи то може я такий спокійний і завжди обирав беспечну відстань до зустрічної на обгонах.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 18334
С нами с 10.09.2003

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: nosatiy]
      16 мая 2023 в 14:56 Гілками

як особа яка плутає педалі на рівній дорозі і на кривих впорається з рушанням на мех кпп під гору на охтирському провулку коли сзаду піджала інша машина і як вона зреагує коли переплутає педалі або зніме стругу або покотиться назад

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Дядя Сь **
41 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 50659
С нами с 10.11.2002

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: XS1]
      16 мая 2023 в 14:59 Гілками

XS1 16.05.2023 14:52 пишет:


Проведи інтелектуальну вправу, уявивши, що ця сама особа сіла за механіку. Ну і побачиш, що результати (якесь ДТП) будуть схожими, хіба що, можливо, в іншому місці та інший час.
Якщо не може впоратись з двома педалями, то не знаю, якою логікою можна виправдати гіпотезу, що ця особа вправиться в критичній ситуації з трьома.




Давай почнемо з практики. Хто знає такі ДТП на механіці? Або зможе знайти в інеті схоже відео, щоб була 100% механіка у авто.

Я бачив багато разів на механіці, як людина просто глохла і взагалі нікуди не їхала


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
XS1
Достоевский **
Сообщения: 7517
С нами с 10.10.2010

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Traveler]
      16 мая 2023 в 15:06 Гілками

Traveler 16.05.2023 14:59 пишет:

XS1 16.05.2023 14:52 пишет:


Проведи інтелектуальну вправу, уявивши, що ця сама особа сіла за механіку. Ну і побачиш, що результати (якесь ДТП) будуть схожими, хіба що, можливо, в іншому місці та інший час.
Якщо не може впоратись з двома педалями, то не знаю, якою логікою можна виправдати гіпотезу, що ця особа вправиться в критичній ситуації з трьома.




Давай почнемо з практики. Хто знає такі ДТП на механіці? Або зможе знайти в інеті схоже відео, щоб була 100% механіка у авто.

Я бачив багато разів на механіці, як людина просто глохла і взагалі нікуди не їхала



Намагання натягнути сову на глобус. Сказав же, що коли це буде та сама людина, і до свого ДТП вона приїде з такими вміннями. Чи від кинутої педалі зчеплення, чи ж відкат на сусіда при рушанні на схилі, чи ще якесь, бо просто ймовірності розширюються, в т.ч. і теж заблудитися в трьох педалях, якщо змогла в двох. А шукати відосіки ДТП в інеті - ну то вже для тих, хто любить таким смакувати, це без мене.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Дядя Сь **
41 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 50659
С нами с 10.11.2002

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: XS1]
      16 мая 2023 в 15:15 Гілками

XS1 16.05.2023 15:06 пишет:


Намагання натягнути сову на глобус. Сказав же, що коли це буде та сама людина, і до свого ДТП вона приїде з такими вміннями. Чи від кинутої педалі зчеплення, чи ж відкат на сусіда при рушанні на схилі, чи ще якесь, бо просто ймовірності розширюються, в т.ч. і теж заблудитися в трьох педалях, якщо змогла в двох. А шукати відосіки ДТП в інеті - ну то вже для тих, хто любить таким смакувати, це без мене.




Сова на глобус - це коли пишуть про щось нереальне. Я тобі про реалії, частину яких і сам спостерігав.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24278
С нами с 31.10.2014

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Traveler]
      16 мая 2023 в 15:19 Гілками

Traveler 16.05.2023 14:45 пишет:

XS1 16.05.2023 14:42 пишет:

Traveler 16.05.2023 14:32 пишет:

З іншого - навряд чи на механіці багато ДТП такого роду, коли з переляку замість гальм натиснута педаль газу і не відпускається





А на автоматі їх так багато? Те, як змогла б тупонути та сама особа на механіці, теж не важко передбачити. Просто відбулось би це набагато раніше.




Я не знаю жодного випадку таких дтп на механіці. Там де були описи у відео - автомат, або апріорі зрозуміло, що авто не на механіці

https://youtube.com/shorts/bVcQdixD_lo?feature=share




Я бачив подібні ДТП на механиці. Але це було у часи, коли у нас в країні не було не тільки авто на автоматах, а й смартфонів і навіть інтернету. Тому посилання на ютуб дати не зможу.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
25 лет за рулем, хутор Отрадный
Сообщения: 16655
С нами с 28.03.2007

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Молчун]
      16 мая 2023 в 15:20 Гілками

Молчун 16.05.2023 12:36 пишет:


Сучасні так не роблять, якщо людина уміє в банальну логіку:
перед підйомом додає газу, безвідносно на автоматі вона чи на механіці.




Ну я, к примеру, могу еще и заранее передачу понизить. А автомат будет это делать посреди подъема.
Кстати, четкое наблюдение: практически все, кто обзывает массовые движки с мощностью 110-130 сил "овощными", ездят на том или ином виде автоматической коробки передач.

Молчун 16.05.2023 12:36 пишет:


У механіки на даний момент одна об'єктивна перевага - ціна,




А также прогнозируемость и гибкость.

Оно понятно, что на современных "мыльницах" в автоматическом режиме можно получить неплохие фотографии, но на "зеркалке" при правильных ручных настройках качество фотографий будет гораздо выше.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38766
С нами с 25.02.2005

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Paulskit]
      16 мая 2023 в 15:24 Гілками

Paulskit 16.05.2023 14:00 пишет:



Я згоден, що експіріенс інший, але результат, як на мене, той самий.
Ну типу, наприклад ти знаєш, що твоя коробка тупить 1 секунду на переключенні.
На механіці ти підтикаєш завчасно потрібну тобі передачу, на автоматі завчасно натискаєш газ, щоб коробка змогла роздуплитись. Дії різні, а результат один.
Я абсолютно розділяю екстремуми типу "проїхати в кайф по серпантину в ручному режимі\на механіці". Чи купити MX-5 софттоп на механіці, бо ну просто хочеться. Але якщо мова про місто, 70-80% часу просто тупиш в потоці, взагалі пофіг яка там передача і оберти.
Ну і як тут вже хтось писав, з ростом потужності двигуна ця грань змазується. Ти можеш тошнити на гірку на 8-й передачі в потоці нічого не скидуючи, бо моменту і так достатньо.




так, за троьма сотнями сил, це питання стає менш актуальним, так, тошнити в заторі на автоматі норм.
Я просто описував те, що від автомату отримати ну не те що би неможливо, алее досить складно, не зважаючи на його сучасність.

і я бачу вже набігли ті кому ненада, ви нічо ніпанімаіті. Тому я знову від цієї суперечки мабуть піду бо вона ні до чого не веде


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24278
С нами с 31.10.2014

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Desmond132]
      16 мая 2023 в 15:26 Гілками

Desmond132 16.05.2023 14:47 пишет:

polvol 16.05.2023 11:30 пишет:

nosatiy 15.05.2023 20:11 пишет:

кто ездит на автомате двумя ногами?




Навіть не розумію, чому б і ні? Як нижче потім написали: ліва нога на гальмах, права - на газу. Завжди дивувало, чому на обидві неодмінно тільки правою треба працювати

З іншого боку, може то для правшів тільки так зручно? А для лівшів чи у кого однорозвинені кінцівки - має кожна по педалі




не знаю як в кого але в мене, на профільній, гальма лівою натискати не зручно, бо педаль зміщена в право.




Колись давно, коли автомати зустрічалися переважно на американських автівках, я бачив у свого однокласника здіється Pontiac Grand Am, вироблений ще у минулому тисячоріччі з 3-ст автоматом (ця автівка потім змінила багато власників і я її років 3-4 тому на короленківський часто бачив у дворах - червона). Так там педаль гальма була сантиметрів 30 у ширину. От на таку було зручно тиснути і лівою ногою і правою. Але без спеціального тренування загальмувати нормально (без лобом у скло) було нереально. Потім ще бачив на старих американцях такі педалі. Останні років 20 такого вже не зустрічав.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38766
С нами с 25.02.2005

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: boyko_s]
      16 мая 2023 в 15:27 Гілками

boyko_s 16.05.2023 15:20 пишет:

Молчун 16.05.2023 12:36 пишет:


Сучасні так не роблять, якщо людина уміє в банальну логіку:
перед підйомом додає газу, безвідносно на автоматі вона чи на механіці.




Ну я, к примеру, могу еще и заранее передачу понизить. А автомат будет это делать посреди подъема.
Кстати, четкое наблюдение: практически все, кто обзывает массовые движки с мощностью 110-130 сил "овощными", ездят на том или ином виде автоматической коробки передач.

Молчун 16.05.2023 12:36 пишет:


У механіки на даний момент одна об'єктивна перевага - ціна,




А также прогнозируемость и гибкость.

Оно понятно, что на современных "мыльницах" в автоматическом режиме можно получить неплохие фотографии, но на "зеркалке" при правильных ручных настройках качество фотографий будет гораздо выше.




значіцо так
записуй
а) коли очікуєш, що оце все надо - коробку в спорт. Вона триматиме нижче передачі, вище оберти, усе буде найс
б) навчись користуватися ручним режимом. І кікдауном. Бо мені виходить легше ногою змусити скинути передачі, ніж згадувати про пелюстки
в) на трасі як довго їхав рівномірно, а потім двохрядка і обгони - знову ж таки спорт режим, і все стає краще.

це я тобі як любитель третьої педалі для полегшення транзиту


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57910
С нами с 03.09.2001

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: nosatiy]
      16 мая 2023 в 15:27 Гілками

nosatiy 16.05.2023 14:35 пишет:

как по мне, 6 цилиндровый мотор нужен для трассы, вернее автобана



Мне, а навіщо для рівномірного тошніння 130 кмч годинами - 6-ти циліндровий двигун? Шоб частіше на заправки перепочити звертати через закінчення пального?

Змінено Drunkard (15:27 16/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
25 лет за рулем, хутор Отрадный
Сообщения: 16655
С нами с 28.03.2007

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Paulskit]
      16 мая 2023 в 15:27 Гілками

Paulskit 16.05.2023 12:44 пишет:


Якщо тут не так, ну що ж, Ніссан можна привітати. До поганого двигуна вони змогли зробити ще гіршу трансмісію.



Кстати, я догадываюсь о твоей нелюбви к "Джуку". Ты же, вроде, писал, что негативные впечатления у тебя остались именно после тест-драйва?
Вопроc: а какой пробег был у тестового авто?
Дело в том, что сразу после покупки я был в глубоком шоке - машина не ехала от слова совсем, ожила она более-менее после обкатки (1.6к), а к 3к пробега двигатель пришел в абсолютно нормальное состояние, хватает тяги и на низах, и на верхах, по ощущениям, чуть хуже, чем мой бывший "ламповый" 1.6, но только самую малость.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 18334
С нами с 10.09.2003

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Drunkard]
      16 мая 2023 в 15:29 Гілками

Drunkard 16.05.2023 15:27 пишет:

nosatiy 16.05.2023 14:35 пишет:

как по мне, 6 цилиндровый мотор нужен для трассы, вернее автобана



Мне, а навіщо для рівномірного тошніння 130 кмч годинами - 6-ти циліндровий двигун? Шоб частіше на заправки перепочити звертати через закінчення пального?




на автобані докинь сотку км на годину


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38766
С нами с 25.02.2005

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Drunkard]
      16 мая 2023 в 15:30 Гілками

Drunkard 16.05.2023 15:27 пишет:

nosatiy 16.05.2023 14:35 пишет:

как по мне, 6 цилиндровый мотор нужен для трассы, вернее автобана



Мне, а навіщо для рівномірного тошніння 130 кмч годинами - 6-ти циліндровий двигун? Шоб частіше на заправки перепочити звертати через закінчення пального?




ото хто по автобанах тошнить 130, я тебе просю


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
25 лет за рулем, хутор Отрадный
Сообщения: 16655
С нами с 28.03.2007

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: Sashok_Accent]
      16 мая 2023 в 15:32 Гілками

Sashok_Accent 16.05.2023 15:27 пишет:


значіцо так
записуй
а) коли очікуєш, що оце все надо - коробку в спорт. Вона триматиме нижче передачі, вище оберти, усе буде найс
б) навчись користуватися ручним режимом. І кікдауном. Бо мені виходить легше ногою змусити скинути передачі, ніж згадувати про пелюстки
в) на трасі як довго їхав рівномірно, а потім двохрядка і обгони - знову ж таки спорт режим, і все стає краще.




Дякую, о величний!

P.S.
Сам чувствую, что надо переходить на "спорт", потому что вижу, что на "нормале" он держит обороты в районе 1400, и если нужно добавить газку, то у него начинаются затыки.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57910
С нами с 03.09.2001

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: nosatiy]
      16 мая 2023 в 15:32 Гілками

nosatiy 16.05.2023 15:29 пишет:

Drunkard 16.05.2023 15:27 пишет:

nosatiy 16.05.2023 14:35 пишет:

как по мне, 6 цилиндровый мотор нужен для трассы, вернее автобана



Мне, а навіщо для рівномірного тошніння 130 кмч годинами - 6-ти циліндровий двигун? Шоб частіше на заправки перепочити звертати через закінчення пального?




на автобані докинь сотку км на годину




Так то тільки деінде в німеччині, дуже сильно не всюди і дуже сильно не завжди, настільки, що не має ніякого сенсу, крім як самоціль. Ну проїдеш ти три-пять разів на рік ділянку в 10-20 кілометрів на 240, ото заради цього 6 циліндрів?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет, Киев
Сообщения: 4859
С нами с 13.08.2013

Re: А кто сказал, что на автомате легче управлять авто? [Re: boyko_s]
      16 мая 2023 в 15:33 Гілками

boyko_s 16.05.2023 15:20 пишет:

Молчун 16.05.2023 12:36 пишет:


Сучасні так не роблять, якщо людина уміє в банальну логіку:
перед підйомом додає газу, безвідносно на автоматі вона чи на механіці.




Ну я, к примеру, могу еще и заранее передачу понизить. А автомат будет это делать посреди подъема.
Кстати, четкое наблюдение: практически все, кто обзывает массовые движки с мощностью 110-130 сил "овощными", ездят на том или ином виде автоматической коробки передач.

Молчун 16.05.2023 12:36 пишет:


У механіки на даний момент одна об'єктивна перевага - ціна,




А также прогнозируемость и гибкость.

Оно понятно, что на современных "мыльницах" в автоматическом режиме можно получить неплохие фотографии, но на "зеркалке" при правильных ручных настройках качество фотографий будет гораздо выше.


Але тільки ви один пишите, що на механіці такої потужності цілком достатньо на всі випадки. На мою думку, якщо у авто 170 і більше к.с. (звичайно для середньорозмірної автівки, а не БЧЖ чи ще чогось двотонного), то на АКПП навіть замислюватися не будеш коли і як вона перемикатиме передачі.

А стосовно дзеркалки та мильниці... Айфон робить не гірші фото. В неділю був у ботанічному саду і аж одного побачив з дзеркалкою. Для 90% достатньо і фото з телефону.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВибір автомобіля
Додаткова інформація
7 користувачів і 62 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, Yorc, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 17865

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія