autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Тупые ножи (Всі сторінки)

1
2
3
Усі сторінки
g1a
старый писатель **
50 лет (29 лет за рулем), Киев
Сообщения: 999
С нами с 18.04.2013

Тупые ножи
      9 апреля 2023 в 13:24 Гілками

Вот, собственно, проблема. Постоянно тупые ножи.
Знаю, что ножи быстро тупятся, если резать на стеклянных или каменных разделочных досках. Но, таких досок нет в наличии. Периодически подтачиваю с помощью какой-то обычной точилки. Даже есть парочка есть в хозяйстве. Но их затачиваний хватает буквально на пару дней. Ничего такого особо твердого не режем ими. Подумал, что ножи сделаны из мягкой стали. Подкупал разные "трамонтина". Пока новые - режут отлично, но со временем также тупеют. Скорее всего, я не умею их затачивать. Спрашивал в мастерской по поводу заточки. Их цены от 100 грн за нож подтолкнули меня еще купить новых ножей. Но, это-ж не правильно. Точить с помощью мусата не умею. С помощью точильного камня тоже, думаю, не очень получится, так как никогда не пробовал, да и камня нету. Когда-то в детстве точил на электрическом точильном станке. Но в детстве у меня в процессе заточки пол ножа съедалось. )) Короче, не дружу я с заточкой ножей.
Может есть смысл купить недорогой заточной станок (сморю, продаются в диапазоне от 1 до 2х тысяч грн). Или что посоветуете? Ролики в ютубе как точить ножи смотрел, и, вроде, руки не из *опы, но пока желаемого эффекта не добился. Или ручные точилки какие-то хорошие надо купить? Кто чем пользуется и что посоветуете?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
Донецк
Сообщения: 1861
С нами с 26.11.2008

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 13:38 Гілками

g1a 09.04.2023 13:24 пишет:

Вот, собственно, проблема. Постоянно тупые ножи.
Знаю, что ножи быстро тупятся, если резать на стеклянных или каменных разделочных досках. Но, таких досок нет в наличии. Периодически подтачиваю с помощью какой-то обычной точилки. Даже есть парочка есть в хозяйстве. Но их затачиваний хватает буквально на пару дней. Ничего такого особо твердого не режем ими. Подумал, что ножи сделаны из мягкой стали. Подкупал разные "трамонтина". Пока новые - режут отлично, но со временем также тупеют. Скорее всего, я не умею их затачивать. Спрашивал в мастерской по поводу заточки. Их цены от 100 грн за нож подтолкнули меня еще купить новых ножей. Но, это-ж не правильно. Точить с помощью мусата не умею. С помощью точильного камня тоже, думаю, не очень получится, так как никогда не пробовал, да и камня нету. Когда-то в детстве точил на электрическом точильном станке. Но в детстве у меня в процессе заточки пол ножа съедалось. )) Короче, не дружу я с заточкой ножей.
Может есть смысл купить недорогой заточной станок (сморю, продаются в диапазоне от 1 до 2х тысяч грн). Или что посоветуете? Ролики в ютубе как точить ножи смотрел, и, вроде, руки не из *опы, но пока желаемого эффекта не добился. Или ручные точилки какие-то хорошие надо купить? Кто чем пользуется и что посоветуете?


Посудомойка? Я не спец но пользуюсь обычным камнем за 50 грн.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
44 года (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 4097
С нами с 31.10.2005

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 13:41 Гілками

По моему опыту, обычно нужна именно правка кромки на мусате, а именно затачивание редко, может раз в год. Правка же несколько раз в месяц точно. Начните с мусата.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
g1a
старый писатель **
50 лет (29 лет за рулем), Киев
Сообщения: 999
С нами с 18.04.2013

Re: Тупые ножи [Re: Dimondonetsk]
      9 апреля 2023 в 13:45 Гілками

Dimondonetsk 09.04.2023 13:38 пишет:

Посудомойка? Я не спец но пользуюсь обычным камнем за 50 грн.



Да, ножи моются в посудомойке.
А камнем как-то особо надо уметь точить?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
Донецк
Сообщения: 1861
С нами с 26.11.2008

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 13:52 Гілками

g1a 09.04.2023 13:45 пишет:

Dimondonetsk 09.04.2023 13:38 пишет:

Посудомойка? Я не спец но пользуюсь обычным камнем за 50 грн.



Да, ножи моются в посудомойке.
А камнем как-то особо надо уметь точить?


Да если их мыть в посудомойке - то каждый день придется точить . Я ж пишу - не спец - поводил бруском до просветления сознания - вроде острый. В ютубах ролики есть, брусок стоит недорого - думаю можно попробовать.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
7 лет (10 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5123
С нами с 25.06.2012

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 16:45 Гілками

Мож хтось ними щось ріже, поки вас дома немає?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
29 лет за рулем, Донецк
Сообщения: 6303
С нами с 25.12.2008

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 17:21 Гілками

g1a 09.04.2023 13:24 пишет:

Их цены от 100 грн за нож подтолкнули меня еще купить новых ножей. Но, это-ж не правильно.



Я периодически в районе Южного ж/д вокзала (мне по дороге) отдаю точить. Раз в год где-то. Летом крайний раз взяли что-то около 200 грн. за 7 или 8 штук. Так только иногда кромку поправляю. Но для этого нож должен быть правильно заточен.
И да, допишу, кромку правлю вот этим вот мусатом. Не знал, что он так называется. Но мое личное мнение, точить им вряд ли получится.

Змінено DiSi (17:24 09/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12667
С нами с 17.02.2009

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 17:21 Гілками

На мусате ножи не точатся, а правятся. Ножи после "кустарной" заточки "тупятся" потому, что режущая кромка сильно тонкая, она изгибается, с завода угол заточки другой идет, более тупой. Точить ножи постоянно не надо, после заточки, как только ощущаешь, что начинают плохо резать - надо несколько движений по мустау сделать и все. Там ничего сложного нет и особо углы можно не держать при этом. Мусат по большому счету пофиг какой (а то сейчас начнется, что брать можно только из рога единорога из керамических стержней изоляторов за кучу денег), у меня самый обычный металлический с насечками - нормально решает проблему, ножи точу раз в несколько лет.

Змінено GreenMile (17:22 09/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
101 год за рулем, Munchen, DE
Сообщения: 8144
С нами с 16.06.2005

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 18:05 Гілками

О мусате уже все сказано.

Учиться точить на камне, поддерживать угол кромки. И не пользоваться циркониевыми ножами, их вручную заточить нереально.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
g1a
старый писатель **
50 лет (29 лет за рулем), Киев
Сообщения: 999
С нами с 18.04.2013

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 18:28 Гілками

Спасибо, насчет мусата уже понял. Куплю и буду пробовать.
Такой подойдет? Мусат Home Profi 22 см 880550 Tescoma


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
Киев
Сообщения: 5017
С нами с 23.02.2011

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 18:54 Гілками

g1a 09.04.2023 13:24 пишет:

Вот, собственно, проблема. Постоянно тупые ножи.
Знаю, что ножи быстро тупятся, если резать на стеклянных или каменных разделочных досках. Но, таких досок нет в наличии. Периодически подтачиваю с помощью какой-то обычной точилки. Даже есть парочка есть в хозяйстве. Но их затачиваний хватает буквально на пару дней. Ничего такого особо твердого не режем ими. Подумал, что ножи сделаны из мягкой стали. Подкупал разные "трамонтина". Пока новые - режут отлично, но со временем также тупеют. Скорее всего, я не умею их затачивать. Спрашивал в мастерской по поводу заточки. Их цены от 100 грн за нож подтолкнули меня еще купить новых ножей. Но, это-ж не правильно. Точить с помощью мусата не умею. С помощью точильного камня тоже, думаю, не очень получится, так как никогда не пробовал, да и камня нету. Когда-то в детстве точил на электрическом точильном станке. Но в детстве у меня в процессе заточки пол ножа съедалось. )) Короче, не дружу я с заточкой ножей.
Может есть смысл купить недорогой заточной станок (сморю, продаются в диапазоне от 1 до 2х тысяч грн). Или что посоветуете? Ролики в ютубе как точить ножи смотрел, и, вроде, руки не из *опы, но пока желаемого эффекта не добился. Или ручные точилки какие-то хорошие надо купить? Кто чем пользуется и что посоветуете?




Теж не спец, але є спостереження: не можна залишати мокрі ножі, зразу витирати. Тоді точити доводиться набагато рідше.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
44 года (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 4097
С нами с 31.10.2005

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 19:12 Гілками

g1a 09.04.2023 13:45 пишет:


Да, ножи моются в посудомойке.




Это тупиковая история, задолбаетесь точить. Кислота и температура в посудомойке съедает ту самую тонкую режущую кромку. Отказывайтесь от ножей в посудомойке, берите мусат и будут острые ножи.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Киев
Сообщения: 1286
С нами с 11.02.2011

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 19:26 Гілками

Ситуація наступна, пов'язаний з ножами і їх заточкою багато років. Вмію точити багатьма способами, заточка водним каменем є найскладнішим методом, не кажучи вже про те, що таких каменів повинно бути мінімум 4, різної зернистості. Для економії часу останній рік правлю мусатом. Такий в мене, не реклама https://wellgo.ua/musat-grossman-rr003gr/

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4130
С нами с 20.11.2003

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 20:24 Гілками

g1a 09.04.2023 18:28 пишет:

Спасибо, насчет мусата уже понял. Куплю и буду пробовать.
Такой подойдет? Мусат Home Profi 22 см 880550 Tescoma




в мене тескомовський мусат через півроку якось зтерся, що почав погано правити ножі


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12667
С нами с 17.02.2009

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      9 апреля 2023 в 22:11 Гілками

g1a 09.04.2023 18:28 пишет:

Спасибо, насчет мусата уже понял. Куплю и буду пробовать.
Такой подойдет? Мусат Home Profi 22 см 880550 Tescoma


У меня такой же формы какой-то нонейм, только ручка с металлической "гардой", купил N лет назад в магазинчике в ТРЦ. Работает

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
сталкер закарпатья ***
41 год (111 лет за рулем), Киев
Сообщения: 13868
С нами с 15.11.2006

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      11 апреля 2023 в 10:56 Гілками

Купив точилку такого плану наприклад, і добре заточені. Там не складно і в інструкції написано. По 5 разів на себе провести в кожному пазу починаючи зліва і все.

Змінено Slavik-d (10:57 11/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
45 лет (28 лет за рулем), kiev-sviatoshin region
Сообщения: 4386
С нами с 20.03.2006

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      19 апреля 2023 в 02:31 Гілками

g1a 09.04.2023 13:24 пишет:

Вот, собственно, проблема. Постоянно тупые ножи.
Знаю, что ножи быстро тупятся, если резать на стеклянных или каменных разделочных досках. Но, таких досок нет в наличии. Периодически подтачиваю с помощью какой-то обычной точилки. Даже есть парочка есть в хозяйстве. Но их затачиваний хватает буквально на пару дней. Ничего такого особо твердого не режем ими. Подумал, что ножи сделаны из мягкой стали. Подкупал разные "трамонтина". Пока новые - режут отлично, но со временем также тупеют. Скорее всего, я не умею их затачивать. Спрашивал в мастерской по поводу заточки. Их цены от 100 грн за нож подтолкнули меня еще купить новых ножей. Но, это-ж не правильно. Точить с помощью мусата не умею. С помощью точильного камня тоже, думаю, не очень получится, так как никогда не пробовал, да и камня нету. Когда-то в детстве точил на электрическом точильном станке. Но в детстве у меня в процессе заточки пол ножа съедалось. )) Короче, не дружу я с заточкой ножей.
Может есть смысл купить недорогой заточной станок (сморю, продаются в диапазоне от 1 до 2х тысяч грн). Или что посоветуете? Ролики в ютубе как точить ножи смотрел, и, вроде, руки не из *опы, но пока желаемого эффекта не добился. Или ручные точилки какие-то хорошие надо купить? Кто чем пользуется и что посоветуете?




это называется руки из Ж.

купи хорошие ножи и мусат. если правиильно пользоваться, а не резать к мрамору, граниту, стеклу и керамике - будешь носить на заточку раз в год (два раза, если часто и много готовишь), стоимость 1500-2000 грн за комплект из 5-и ножей. дял любителя этого вполне достаточно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
46 лет, Украина
Сообщения: 1643
С нами с 05.02.2012

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      19 апреля 2023 в 07:54 Гілками

У нас все кухонники Трамонтина Сенчури, вроде только у этой серии данного производителя, нормальная сталь. Точилка Work Sharp на ремнях разной зернистости электрическая. Точу (именно точу), где использую крупнозернистые ленты - раз в год примерно, подтачиваю/правлю самой мелкой лентой - раз в несколько месяцев. Ножи всегда в состоянии, что можно бриться, с точилкой справится и ребенок. Сталь при заточке немного "подъедается", но для бытового использования, чтобы её съесть, нужно лет сто наверное.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6783
С нами с 05.05.2009

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      19 апреля 2023 в 08:46 Гілками

Ножі трамонтіна преміум. Раз на тиждень керамічним мусатом пару разів. Цього достатньо для підтримки потрібної заточки. В посудомийні не миємо.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
pej
опытный писатель **
59 лет, Киев
Сообщения: 1214
С нами с 05.09.2001

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      19 апреля 2023 в 11:19 Гілками

Маю декілька брусків різної зернистості. Один раз заточив, потім на кожаному ремені з пастою Гої доводиш. Коли притупилися, можна, як вище комради пишуть, правити на мусаті.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
Киев
Сообщения: 8314
С нами с 08.06.2013

Re: Тупые ножи [Re: pej]
      19 апреля 2023 в 11:22 Гілками

В чому принципова різниця мусату від бруска?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
101 год за рулем, Munchen, DE
Сообщения: 8144
С нами с 16.06.2005

Re: Тупые ножи [Re: Rucha]
      19 апреля 2023 в 12:04 Гілками

Rucha 19.04.2023 11:22 пишет:

В чому принципова різниця мусату від бруска?



Край режущей кромки как фольга, если провести ребром алюминиевой фольги по столу, она изогнется.

Мусат делает доводку кромки, выравнивает ее.
Брусок ее срезает.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
45 лет, Одесса
Сообщения: 8168
С нами с 14.09.2003

Re: Тупые ножи [Re: Rucha]
      19 апреля 2023 в 12:06 Гілками

Rucha 19.04.2023 11:22 пишет:

В чому принципова різниця мусату від бруска?



мусат не затачивает. А именно правит.
если нож сильно тупой, то мусатом уже бесполезно, надо на камне или точилкой.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26120
С нами с 17.12.2008

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      19 апреля 2023 в 13:02 Гілками

А яким ножем Ви більш усього користуєтесь на кухні? І ще питання. А наприклад куди діти старі ножи якщо вже ними не користуєшся ?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6783
С нами с 05.05.2009

Re: Тупые ножи [Re: egorka]
      19 апреля 2023 в 14:36 Гілками

е декілька ножів від трамонтіна різного розміру. усіма користуемося в залежності від продуктів

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Шкодоволгный Вазотавр *
53 года (32 года за рулем), Киев
Сообщения: 19467
С нами с 06.07.2001

Re: Тупые ножи [Re: egorka]
      19 апреля 2023 в 15:52 Гілками

egorka 19.04.2023 13:02 пишет:

А яким ножем Ви більш усього користуєтесь на кухні? І ще питання. А наприклад куди діти старі ножи якщо вже ними не користуєшся ?



Різні ножі під різні задачі. Овочевим м'ясо не наріжеш, а великим поварським не почистити картоплю.

Старі на "дачу"


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26120
С нами с 17.12.2008

Re: Тупые ножи [Re: kkk_GAZ240]
      19 апреля 2023 в 17:47 Гілками

kkk_GAZ240 19.04.2023 15:52 пишет:

egorka 19.04.2023 13:02 пишет:

А яким ножем Ви більш усього користуєтесь на кухні? І ще питання. А наприклад куди діти старі ножи якщо вже ними не користуєшся ?



Різні ножі під різні задачі. Овочевим м'ясо не наріжеш, а великим поварським не почистити картоплю.

Старі на "дачу"


згоден. Для картоплі е овощечистка. Дачі нема. Е гараж

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
Киев
Сообщения: 955
С нами с 01.03.2006

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      20 апреля 2023 в 09:30 Гілками

Пару років назад замовляла щось з Ікеї,була акція,взяла ніж із серії ІКЕА VÖRDA,шеф на 20 см.Як виявилося досить висока якість. Пізніше мені подарували ніж Solingen.Якщо порівнювати - Ікейський довше тримає заточку(як не дивно).Ножі править і заточує у мене чоловік,це у нього хоббі таке(ніж повинен брити шерсть на руці ).Єдиний мінус в ікейського -прорезинене руків"я,з часом гума почала відставати.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
25 лет за рулем,
Сообщения: 944
С нами с 28.07.2005

Re: Тупые ножи [Re: Barsic]
      20 апреля 2023 в 10:11 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

В ножах, як і в будь-якому різальному інструменті, важливим є 2 позиції: марка сталі та кути заточування ріжучої кромки. Для кухонних ножів прийнятним є 15-20 градусів на сторону (30-40 градусів повний кут). Японські заточки для певних ножів з реклами можуть мати менший кут, але такі ножі навіть з дуже гарної інструментальної сталі дуже вибагливі і всього бояться. туристичні ножі, якими в рекламі спочатку бриються, а потім цвяхи рубають, мають повний кут 45 грабусів і більше, тільки таким ножем дуже складно почистити картоплю. З кутом заточування - власне це вся теорія і практика на побутовому рівні
А от марки сталі для ножів - це окрема пісня, яка довга, яка є німецько-французькою, японською, американською та звісно китайською. Без обговорення марки сталі щось говорити про довговічність ріжучої кромки ножа взагалі не можна.
Тому, якщо ми говоримо про "ножі" з супермаркету відомих фірм, де гордо написано Stаinless steel ми взагалі не розуміємо з чого це зроблено, це якась нержавіюча сталь з якої можуть робити кастрюлі і ножі одночасно. Більш гордим є написи типу Х30Cr14 - тут вже хоч шось - 0.3% вуглецю та 14% лігуючих добавок (переважно хром, який надає антикорозійних властивостей). Ступінь твердості таких сталей виробник ноже забачливо не зазначає, тут хвалитися нічим (твердість по шкалі Роквела - НRC=49-52). Точити таке можна на різних точилках з прорізями і білими/сірими мікро коліщатвами в середені, які продаються тут же в магазині.
Наступним частіше зустрічається (в магазинах Новус та Сільпо) ножі зі сталі X50CrMoV15 (German Steel !!!! 1.4116). Твердість вже HRC 52-56, іноді пишуть навіть 57 і 59 . Існує думка, що подібна сталь і є оптимально початковою на поточний момент для кухонних ножів. Відностно добре тримає заточку (0.5% вуглецю), відносно добре піддається заточуванню, з використанням мусату можно не перетачувати роками, хоча рано чи пізно потрібно буде повністю відновлювати ріжучу кромку. Вартість таких ножів залежить від розміру (малий ніж для овочів 9 см. і ніж сантоку 18 см. будуть коштувати 250-450 гривень на поточний момент в магазині відомої торговельної мережі).
Далі ціни ростуть в рази, кількість марок сталі стає дуже різноманітною (440А, 440С, AUS8, AUS10a і король китайського "кастрюльного" дамаску -VG10) - тому краще, на мою думку, опустити розмову про них у цій темі. Топікстартеру просто треба записати на папірці всього 3 назви і обирати з них по красоті, ціні (від 30 євро), потребам - Wusthof, Zwilling (обидва з міста Золінген), Kai - Японія. Такі ножі довго будуть гострими і буде не шкода витратити кошти на професійну заточку .

п.с. особиста думка - купувати будь-які ножі, на яких виробник не зазначим марку сталі не варто, це просто викинуті гроші, воно тупе з магазину і буде тупе все своє життя, як його не точи (тобто і пластиковий одноразовий ніж можна заточити на 3-10 розрізів папірця, а потім....).

В ножах, як і в будь-якому різальному інструменті, важливим є 2 позиції: марка сталі та кути заточування ріжучої кромки. Для кухонних ножів прийнятним є 15-20 градусів на сторону (30-40 градусів повний кут)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
101 год за рулем, Munchen, DE
Сообщения: 8144
С нами с 16.06.2005

Re: Тупые ножи [Re: An73]
      20 апреля 2023 в 10:41 Гілками

В ответ на:

особиста думка - купувати будь-які ножі, на яких виробник не зазначим марку сталі не варто



Слишком твердая сталь в хозийстве бесполезна. Как-то сделал заказ на "стеклорез". Кузнец мне его сделал, мог лезвием стекло резать. Фик его знает какая твердость получилась, кузнец говорил 67+, не менее, но сам не понял что за франкенштейн получился. Короче, я его после нескольких лет использования заточить нормально не смог. Руками он вообще не правился.

После этого сделал заказ на металку, в которой стеклорез на торце ручки.

Базарные треш ножи, как и магазинные "фирменные", не считая мировых брендов, легко тестируются на качество стали.

Самый простой и действенный полевой способ - легко прижать 1коп монетку ребром 90 градусов к режущей кромке на подъеме поближе к острию. Потом начать вести монету вдоль РК. Если лезвие вообще не зацепилось за монету, сталь хорошая (по наблюдениям HRC 56-58 и выше). Если же монетка продавила РК, то нож из "фольги". Понятно, что нож должен быть заточен хорошо и угол заточки приемлемый. Засечек на РК после теста невооруженным глазом не видно. Часто бывает так, что и монета продавливает лезвие, и лезвие монету. Но мне попадались "фирменные" ножи, в которых на монете не оставалось следа.

Сейчас из моей коллекции осталось ножей пять (было штук 40), самый любимый хозяйственный нож был куплен на базаре - обычная китайская раскладушка. Ему уже почти 20 лет.

Змінено Tibor (10:45 20/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12667
С нами с 17.02.2009

Re: Тупые ножи [Re: An73]
      20 апреля 2023 в 11:00 Гілками

Вот у меня ножи из новуса Richardson sheffield с пометкой X50CrMoV15, заточку держат норм, правятся на мусате, перетачивал один раз лет за 5 на китайской ручной точилке (с брусками, которая угол держит), когда на режущей кромке уже стало слишком много зазубрин, оно уже не как нож, а как пила было
Имхо, для домашних целей подобных ножей более, чем достаточно, если ты не шеф-повар в ресторане.

Змінено GreenMile (12:04 20/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4130
С нами с 20.11.2003

Re: Тупые ножи [Re: GreenMile]
      20 апреля 2023 в 11:36 Гілками

GreenMile 20.04.2023 11:00 пишет:

Вот у меня ножи из новуса Richardson sheffield с пометкой X50CrMoV15, заточку держат норм, правятся на мусате, перетачивал один раз лет за 5 на китайской ручной точилке (с брусками, которая угол держит), когда на режущей кромке уже стало слишком много зазубрин, оно уже не как нож ка как пила было
Имхо, для домашних целей подобных ножей более, чем достаточно, если ты не шеф-повар в ресторане.




+1 так сама сталь в мене на ножах з Blokker та Ikea (~20 євро за кожен), вже 4-5 років крім мусата вони нічого не бачили. Кромка поки що норм, зубців не спостерігаю.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26120
С нами с 17.12.2008

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      20 апреля 2023 в 11:44 Гілками

А що скажете за такий ніж сторінка варто брати? Чи може е який краще?або ще наприклад такий сторінка

Змінено egorka (11:47 20/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
46 лет, Украина
Сообщения: 1643
С нами с 05.02.2012

Re: Тупые ножи [Re: GreenMile]
      20 апреля 2023 в 11:51 Гілками

Ну тут как кому. Мне лично X50CrMoV15 (1.4116) не нравится, мягковатая. Оптимум на мой взгляд для кухни и в быту 1.4110 (Sandvik 12C27) имеющая твердость 56-58. В японцах с твердостью 60+ не вижу смысла совсем.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24280
С нами с 31.10.2014

Re: Тупые ножи [Re: An73]
      20 апреля 2023 в 11:53 Гілками

An73 20.04.2023 10:11 пишет:

Більш гордим є написи типу Х30Cr14 - тут вже хоч шось - 0.3% вуглецю та 14% лігуючих добавок (переважно хром, який надає антикорозійних властивостей).




Це часом не "очепятка"? Може 1,4%?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12667
С нами с 17.02.2009

Re: Тупые ножи [Re: Barsic]
      20 апреля 2023 в 12:03 Гілками

egorka 20.04.2023 11:44 пишет:

А що скажете за такий ніж сторінка варто брати? Чи може е який краще?або ще наприклад такий сторінка


У меня есть один Аркос маленький, не знаю, какая там сталь, но жесткая, заточку держит норм и править его надо с усилием. В целом можно брать.

Barsic 20.04.2023 11:51 пишет:

Ну тут как кому. Мне лично X50CrMoV15 (1.4116) не нравится, мягковатая. Оптимум на мой взгляд для кухни и в быту 1.4110 (Sandvik 12C27) имеющая твердость 56-58. В японцах с твердостью 60+ не вижу смысла совсем.


Это если уже пан любитель ножей, кайфует от заточки и прочих прелестей Либо, если все доски разделочные стеклянные. Вот эти, что у меня, на мусате правятся уже не то, чтобы легко, приходится усилие прикладывать, а более жесткие для пересичного использования уже будет слишком неудобно править как минимум.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
24 года за рулем, Киев-Ворохта
Сообщения: 13867
С нами с 03.11.2008

Re: Тупые ножи [Re: GreenMile]
      20 апреля 2023 в 12:10 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

вже років з 15 цептеровські з хвилястою лазерною заточкою. і посудомийна і кістки і чого тільки вони не бачили - хоч би хни (фото з нету, в мене такі самі)

вже років з 15 цептеровські з хвилястою лазерною заточкою. і посудомийна і кістки і чого тільки вони не бачили - хоч би хни  (фото з нету, в мене такі самі)

Змінено VITASS (12:12 20/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
25 лет за рулем,
Сообщения: 944
С нами с 28.07.2005

Re: Тупые ножи [Re: harald67]
      20 апреля 2023 в 13:21 Гілками

harald67 20.04.2023 11:53 пишет:

An73 20.04.2023 10:11 пишет:

Більш гордим є написи типу Х30Cr14 - тут вже хоч шось - 0.3% вуглецю та 14% лігуючих добавок (переважно хром, який надає антикорозійних властивостей).




Це часом не "очепятка"? Може 1,4%?




Ні, ніякої очепятки - все що менше 12% хрому - ржавіє, 13-14% хрому в усіх сталях, які "нержавіючі", але завжди є інші примеси (корисні і ні, від яких важко позбутися - марганець, магній, фосфор, сірка і т.п. - там ще 1% набігає, навіть якщо сталь якісна).
Окремо зазначється вуглець, він напряму визначає твердість сталі (або можливу твердість в залежності від термообробки і т.п.) - там дійсно 1.4% це вже огого-яке значення, ще торхи у буде чугун.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
25 лет за рулем,
Сообщения: 944
С нами с 28.07.2005

Re: Тупые ножи [Re: Barsic]
      20 апреля 2023 в 13:26 Гілками

Barsic 20.04.2023 11:51 пишет:

Ну тут как кому. Мне лично X50CrMoV15 (1.4116) не нравится, мягковатая. Оптимум на мой взгляд для кухни и в быту 1.4110 (Sandvik 12C27) имеющая твердость 56-58. В японцах с твердостью 60+ не вижу смысла совсем.




Сандвік 12с27 гарна сталь, ножі Mora з неї роблять, але це більше не кухонні, а туристичні універсальні. Ось стейки таким ножем різати - саме те, а якщо і заточка серейтор - вообще "агонь" серед стейкових ножів (серейтор заточити дуже-дуже складно, скоріш за все навіть неможливо, і тут чим краще сталь - тим довше ніж надає задоволення від використання).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26120
С нами с 17.12.2008

Re: Тупые ножи [Re: GreenMile]
      20 апреля 2023 в 19:28 Гілками

GreenMile 20.04.2023 12:03 пишет:

egorka 20.04.2023 11:44 пишет:

А що скажете за такий ніж сторінка варто брати? Чи може е який краще?або ще наприклад такий сторінка


У меня есть один Аркос маленький, не знаю, какая там сталь, но жесткая, заточку держит норм и править его надо с усилием. В целом можно брать.дякую. Треба десь вживу подивитися

Barsic 20.04.2023 11:51 пишет:

Ну тут как кому. Мне лично X50CrMoV15 (1.4116) не нравится, мягковатая. Оптимум на мой взгляд для кухни и в быту 1.4110 (Sandvik 12C27) имеющая твердость 56-58. В японцах с твердостью 60+ не вижу смысла совсем.


Это если уже пан любитель ножей, кайфует от заточки и прочих прелестей Либо, если все доски разделочные стеклянные. Вот эти, что у меня, на мусате правятся уже не то, чтобы легко, приходится усилие прикладывать, а более жесткие для пересичного использования уже будет слишком неудобно править как минимум.




Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
44 года, Киев
Сообщения: 1717
С нами с 04.12.2006

Re: Тупые ножи [Re: GreenMile]
      25 августа 2023 в 10:37 Гілками

Порадьте, будь ласка, мусат. Правити буду звичайні ножі IKEA, сталь хз яка, пишуть лише молібден-ванадій.
Гострити не планую сама, лише правити.

Чим мусат за 500 грн відрізняється від мусату за 1500?

На розетці дуже мало мусатів з нормально прописаним характеристиками. Ось наприклад https://rozetka.com.ua/tramontina_22969_108/p70759778/сталь AISI 420 (твердость 53 HRC) це ок чи не ок? І ось без інформації, але втричі дорожчий: https://rozetka.com.ua/tramontina_century_24017_110/p7333648/
А про зерно не пишуть в жодному.


І ще пара питань. Як часто віддавати ножі в проф заточку при щоденному користуванні?
Чи гострять хлібний ніж-пилку?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26120
С нами с 17.12.2008

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      25 августа 2023 в 10:43 Гілками

Я на ярмарці купив мусат у Дядька за 150 грн і ще в нього купив брусок за 150 грн. Сам точу і сам правлю

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12667
С нами с 17.02.2009

Re: Тупые ножи [Re: zyoma]
      25 августа 2023 в 11:08 Гілками

zyoma 25.08.2023 10:37 пишет:

Порадьте, будь ласка, мусат. Правити буду звичайні ножі IKEA, сталь хз яка, пишуть лише молібден-ванадій.
Гострити не планую сама, лише правити.

Чим мусат за 500 грн відрізняється від мусату за 1500?

На розетці дуже мало мусатів з нормально прописаним характеристиками. Ось наприклад https://rozetka.com.ua/tramontina_22969_108/p70759778/сталь AISI 420 (твердость 53 HRC) це ок чи не ок? І ось без інформації, але втричі дорожчий: https://rozetka.com.ua/tramontina_century_24017_110/p7333648/
А про зерно не пишуть в жодному.



Разная длина, больше ничем они не отличаются, кроме принадлежности к разным маркетинговым линейкам. Для правки ножей из супермаркета подойдет и самый дешевый. Я купил в каком-то ларьке первый попавшийся мусат занедорого, потому что он по стилю был похож на мои ножи, правит без проблем, которые X50CrMoV15.

Зерна на этих мусатах и нету, там продольные насечки. Зерно может указываться только на керамических.

zyoma 25.08.2023 10:37 пишет:

І ще пара питань. Як часто віддавати ножі в проф заточку при щоденному користуванні?
Чи гострять хлібний ніж-пилку?


Зависит от стали, интенсивности и условий использования. При наличии мусата на заточку отдавать если на кромке появились зазубрины или правка на мусате уже не дает нужного эффекта.
Серрейтрные ножи в принципе могут заточить, но стоимость сего действа обычно такая, что дешевле купить два новых ножа, если это какой-то дешман из смаркета.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
44 года, Киев
Сообщения: 1717
С нами с 04.12.2006

Re: Тупые ножи [Re: GreenMile]
      25 августа 2023 в 11:20 Гілками

GreenMile 25.08.2023 11:08 пишет:


Зерна на этих мусатах и нету, там продольные насечки. Зерно может указываться только на керамических.





У мене був Бергхоф металевий без насічок, саме з якимось напиленням, тому спитала. По фото не видно, що там.

Дякую, візьму дешевший.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12667
С нами с 17.02.2009

Re: Тупые ножи [Re: zyoma]
      25 августа 2023 в 11:24 Гілками

zyoma 25.08.2023 11:20 пишет:

металевий без насічок, саме з якимось напиленням, тому спитала


Однако, не попадались такие, буду знать )))

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет, Киев
Сообщения: 4859
С нами с 13.08.2013

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      25 августа 2023 в 11:41 Гілками

Дарували колись набір Бергоф з мусатом і окремо був раніше куплений на базарі дешевий мусат. Так от Бергофовський взагалі ніякий, пальцем проводиш по ньому і ледь відчуваєш ті насічки. Ніж ковзає по ньому майже без зачепу. А ось базарний мусат править краще, є приємний "зацеп". Потім вже батькам за таким принципом і вибирав на ярмарці.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Дядя Сь **
41 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 50664
С нами с 10.11.2002

Re: Тупые ножи [Re: R.Karp]
      25 августа 2023 в 11:44 Гілками

R.Karp 25.08.2023 11:41 пишет:

Дарували колись набір Бергоф з мусатом і окремо був раніше куплений на базарі дешевий мусат. Так от Бергофовський взагалі ніякий, пальцем проводиш по ньому і ледь відчуваєш ті насічки. Ніж ковзає по ньому майже без зачепу. А ось базарний мусат править краще, є приємний "зацеп". Потім вже батькам за таким принципом і вибирав на ярмарці.




Як раз гарний має бути з мінімальним зерном або керамічний. Мусат не точить ножі, а править.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет, Киев
Сообщения: 4859
С нами с 13.08.2013

Re: Тупые ножи [Re: Traveler]
      25 августа 2023 в 13:24 Гілками

Traveler 25.08.2023 11:44 пишет:

R.Karp 25.08.2023 11:41 пишет:

Дарували колись набір Бергоф з мусатом і окремо був раніше куплений на базарі дешевий мусат. Так от Бергофовський взагалі ніякий, пальцем проводиш по ньому і ледь відчуваєш ті насічки. Ніж ковзає по ньому майже без зачепу. А ось базарний мусат править краще, є приємний "зацеп". Потім вже батькам за таким принципом і вибирав на ярмарці.




Як раз гарний має бути з мінімальним зерном або керамічний. Мусат не точить ножі, а править.


Не буду сперечатися, висловлюю свою думку порівнюючи свої мусати. Інакше взагалі сенс в ньому, можна і ніж об ніж правити.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6783
С нами с 05.05.2009

Re: Тупые ножи [Re: R.Karp]
      27 августа 2023 в 21:54 Гілками

все просто. чим грубіше мусат, точило, тим швидше править. але якщо хочете дійсно гострий ніж, після грубого треба правити керамічним. при регулярному користуванні правильно виведений ніж достатньо правити керамічним мусатом. раз на тиждень пару десятків раз достатньо для підтримки ножів гострими. це правда ще залежить від якості ножів, металу.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24280
С нами с 31.10.2014

Re: Тупые ножи [Re: Researcher]
      28 августа 2023 в 06:38 Гілками

Researcher 09.04.2023 19:12 пишет:

g1a 09.04.2023 13:45 пишет:


Да, ножи моются в посудомойке.




Это тупиковая история, задолбаетесь точить. Кислота и температура в посудомойке съедает ту самую тонкую режущую кромку. Отказывайтесь от ножей в посудомойке, берите мусат и будут острые ножи.




А можна детальніше пояснити які такі руйнівні фізико-хімічні процеси відбуваються у посудомийці (поливання струменями води температурою 65 градусів із незначним домішуванням соди (тобто середовище не кислотне а лужне) а потім легке збризкування оцтом (тут таки кислота але слабенька} і нагрів повітря незначний) а тим більше просто коли вимиті водою із фейрі ножі лежать невитертими, що це згубно впливає на стан гостроти сталевих ножів?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P. ***
Киев
Сообщения: 37376
С нами с 21.07.2001

Re: Тупые ножи [Re: harald67]
      28 августа 2023 в 10:52 Гілками

harald67 28.08.2023 06:38 пишет:

Researcher 09.04.2023 19:12 пишет:

g1a 09.04.2023 13:45 пишет:


Да, ножи моются в посудомойке.




Это тупиковая история, задолбаетесь точить. Кислота и температура в посудомойке съедает ту самую тонкую режущую кромку. Отказывайтесь от ножей в посудомойке, берите мусат и будут острые ножи.




А можна детальніше пояснити які такі руйнівні фізико-хімічні процеси відбуваються у посудомийці (поливання струменями води температурою 65 градусів із незначним домішуванням соди (тобто середовище не кислотне а лужне) а потім легке збризкування оцтом (тут таки кислота але слабенька} і нагрів повітря незначний) а тим більше просто коли вимиті водою із фейрі ножі лежать невитертими, що це згубно впливає на стан гостроти сталевих ножів?




Просто руцями ы фейрі під краном то одно. Півтори години при 65 градусах і агресивній химії зовсім інше. Якщо б було "поливання струменями води температурою 65 градусів із незначним домішуванням соди" то зі сковорідки нагар би не можна було видалити. Тому виробники посудомийок та ножів не рекомендують мити ножи в посудомийках.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24280
С нами с 31.10.2014

Re: Тупые ножи [Re: AlexAudiCoupe]
      28 августа 2023 в 11:45 Гілками

AlexAudiCoupe 28.08.2023 10:52 пишет:

harald67 28.08.2023 06:38 пишет:

Researcher 09.04.2023 19:12 пишет:


В ответ на:

...





Это тупиковая история, задолбаетесь точить. Кислота и температура в посудомойке съедает ту самую тонкую режущую кромку. Отказывайтесь от ножей в посудомойке, берите мусат и будут острые ножи.




А можна детальніше пояснити які такі руйнівні фізико-хімічні процеси відбуваються у посудомийці (поливання струменями води температурою 65 градусів із незначним домішуванням соди (тобто середовище не кислотне а лужне) а потім легке збризкування оцтом (тут таки кислота але слабенька} і нагрів повітря незначний) а тим більше просто коли вимиті водою із фейрі ножі лежать невитертими, що це згубно впливає на стан гостроти сталевих ножів?




Просто руцями ы фейрі під краном то одно. Півтори години при 65 градусах і агресивній химії зовсім інше. Якщо б було "поливання струменями води температурою 65 градусів із незначним домішуванням соди" то зі сковорідки нагар би не можна було видалити. Тому виробники посудомийок та ножів не рекомендують мити ножи в посудомийках.




На упаковках багатьох кухонних ножів як раз пишуть що можна мити у посудомийках. "Агресивна хімія" у посудомийці це ота пігулка, яка відсотків на 95+ - звичайна сода. Неіржавіюча сталь, з якої роблять більшість кухонних ножів на таке не реагує ніяк. Нагар на пательнях посудомийка з одного разу не відмиє. А от антипригарне покриття зіпсує.
Я відмовився від миття ножів у посудомийці виключно тому, що почали пластикові ручки тріскатися.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 11432
С нами с 20.09.2001

Re: Тупые ножи [Re: harald67]
      28 августа 2023 в 12:13 Гілками

harald67 28.08.2023 11:45 пишет:

AlexAudiCoupe 28.08.2023 10:52 пишет:

harald67 28.08.2023 06:38 пишет:


В ответ на:

...





А можна детальніше пояснити які такі руйнівні фізико-хімічні процеси відбуваються у посудомийці (поливання струменями води температурою 65 градусів із незначним домішуванням соди (тобто середовище не кислотне а лужне) а потім легке збризкування оцтом (тут таки кислота але слабенька} і нагрів повітря незначний) а тим більше просто коли вимиті водою із фейрі ножі лежать невитертими, що це згубно впливає на стан гостроти сталевих ножів?




Просто руцями ы фейрі під краном то одно. Півтори години при 65 градусах і агресивній химії зовсім інше. Якщо б було "поливання струменями води температурою 65 градусів із незначним домішуванням соди" то зі сковорідки нагар би не можна було видалити. Тому виробники посудомийок та ножів не рекомендують мити ножи в посудомийках.




На упаковках багатьох кухонних ножів як раз пишуть що можна мити у посудомийках. "Агресивна хімія" у посудомийці це ота пігулка, яка відсотків на 95+ - звичайна сода. Неіржавіюча сталь, з якої роблять більшість кухонних ножів на таке не реагує ніяк. Нагар на пательнях посудомийка з одного разу не відмиє. А от антипригарне покриття зіпсує.
Я відмовився від миття ножів у посудомийці виключно тому, що почали пластикові ручки тріскатися.



А ще меншість ножів з вуглецевої сталі. І прайс там може бути нормальним.
Тому і пишуть, що краше не мити в ПМ. Може перестраховуються.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24280
С нами с 31.10.2014

Re: Тупые ножи [Re: maksym]
      28 августа 2023 в 12:39 Гілками

maksym 28.08.2023 12:13 пишет:


А ще меншість ножів з вуглецевої сталі. І прайс там може бути нормальним.
Тому і пишуть, що краше не мити в ПМ. Може перестраховуються.




Вуглецеву сталь не рекомендують мити в ПММ бо вона покриється іржою.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 11432
С нами с 20.09.2001

Re: Тупые ножи [Re: harald67]
      28 августа 2023 в 15:39 Гілками

harald67 28.08.2023 12:39 пишет:

maksym 28.08.2023 12:13 пишет:


А ще меншість ножів з вуглецевої сталі. І прайс там може бути нормальним.
Тому і пишуть, що краше не мити в ПМ. Може перестраховуються.




Вуглецеву сталь не рекомендують мити в ПММ бо вона покриється іржою.



Кромка леза теж "не зрадіє" корозії.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12667
С нами с 17.02.2009

Re: Тупые ножи [Re: g1a]
      28 августа 2023 в 15:58 Гілками

Не мыл ножи в ПММ, потом начал мыть ножи в ПММ - разницы по лезвиям никакой не заметил. Из минусов - таки потрескались ручки, на режущих свойствах не отразилось никак.

Змінено GreenMile (15:59 28/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24280
С нами с 31.10.2014

Re: Тупые ножи [Re: GreenMile]
      28 августа 2023 в 16:31 Гілками

GreenMile 28.08.2023 15:58 пишет:

Не мыл ножи в ПММ, потом начал мыть ножи в ПММ - разницы по лезвиям никакой не заметил. Из минусов - таки потрескались ручки, на режущих свойствах не отразилось никак.




+100500


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24280
С нами с 31.10.2014

Re: Тупые ножи [Re: maksym]
      28 августа 2023 в 16:33 Гілками

maksym 28.08.2023 15:39 пишет:

harald67 28.08.2023 12:39 пишет:

maksym 28.08.2023 12:13 пишет:


А ще меншість ножів з вуглецевої сталі. І прайс там може бути нормальним.
Тому і пишуть, що краше не мити в ПМ. Може перестраховуються.




Вуглецеву сталь не рекомендують мити в ПММ бо вона покриється іржою.



Кромка леза теж "не зрадіє" корозії.




Скільки людей реально мають вдома кухонні ножі з вуглецевої сталі? Якщо вони свідомо таке купили, то розуміли що їх не те що у ПММ не можна мити, а після кожного використання і миття треба досуха витирати і тримати у провітрюваному місці. Сумнівна схема догляду за банальним побутовим знаряддям.
До питання чи тупляться стандартні кухонні ножі (90+% яких з неіржавійки різних складів) від миття у ПММ це питання не має реального відношення.

Змінено harald67 (16:34 28/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
Киев
Сообщения: 8314
С нами с 08.06.2013

Re: Тупые ножи [Re: harald67]
      28 августа 2023 в 16:42 Гілками

harald67 28.08.2023 16:31 пишет:

GreenMile 28.08.2023 15:58 пишет:

Не мыл ножи в ПММ, потом начал мыть ножи в ПММ - разницы по лезвиям никакой не заметил. Из минусов - таки потрескались ручки, на режущих свойствах не отразилось никак.




+100500


+1. Имхо, ножи в ПММ тупятся в случае если режущие кромки контактируют с другими металлическими приборами (вилки, ложки, другие ножи и тп) и, особенно, в момент в(ы)совывания в/из корзины, т.е. чисто механическое затупление. Если аккуратно закладывать ножи в корзину - ничего не будет тупиться.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24280
С нами с 31.10.2014

Re: Тупые ножи [Re: Rucha]
      28 августа 2023 в 16:49 Гілками

Rucha 28.08.2023 16:42 пишет:

harald67 28.08.2023 16:31 пишет:

GreenMile 28.08.2023 15:58 пишет:

Не мыл ножи в ПММ, потом начал мыть ножи в ПММ - разницы по лезвиям никакой не заметил. Из минусов - таки потрескались ручки, на режущих свойствах не отразилось никак.




+100500


+1. Имхо, ножи в ПММ тупятся в случае если режущие кромки контактируют с другими металлическими приборами (вилки, ложки, другие ножи и тп) и, особенно, в момент в(ы)совывания в/из корзины, т.е. чисто механическое затупление. Если аккуратно закладывать ножи в корзину - ничего не будет тупиться.




А ще краще мати ПММ не з кошиком для ножів/виделок/ложок а з третім лотком, у якому кожен столовий прибор лежить у своїй ніші.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
0 користувачів і 44 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 5361

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія