autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Паспорт чи ID карта

Супер писатель! **
42 года за рулем, Киев
Сообщения: 2863
С нами с 27.10.2011

Паспорт чи ID карта
      11 апреля 2023 в 16:23 Гілками

Чи є сенс обміняти звичайний паспорт "книжка" на ID карту. Які переваги у ID карти, Кажуть що вже не треба носити довідку про місце проживання разом з ID карткою. Порадьте будьласка. Донька завтра замовляє перший раз ID карту та мене підбиває разом отримати і собі (каже: ".. тату треба бути прогресивним..")

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
mik
Супер писатель! **
Киев
Сообщения: 3521
С нами с 03.09.2004

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нестор]
      11 апреля 2023 в 16:32 Гілками

Нестор 11.04.2023 16:23 пишет:

Чи є сенс обміняти звичайний паспорт "книжка" на ID карту. Які переваги у ID карти, Кажуть що вже не треба носити довідку про місце проживання разом з ID карткою. Порадьте будьласка. Донька завтра замовляє перший раз ID карту та мене підбиває разом отримати і собі (каже: ".. тату треба бути прогресивним..")



однозначно краще паперовий паспорт.
ID-картку треба змінювати кожні 10 років, окрім витраченого часу ще і за гроші... зараз щось порядка 500грн за не термінову заміну (десь місяць)...
коли прийде строк зміни ID-картки - вона зникне з дії...
паперовий паспорт завжди можна змінити на картку, навпаки ні.
в паперовому паспорті можуть бути інші корисні відмітки, наприклад про шлюб, група крові, номери закордонних паспортів, попередні "прописки" тощо - в ID нічого цього немає...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24288
С нами с 31.10.2014

Re: Паспорт чи ID карта [Re: mik]
      11 апреля 2023 в 16:47 Гілками

mik 11.04.2023 16:32 пишет:


в паперовому паспорті можуть бути інші корисні відмітки, наприклад про шлюб, група крові, номери закордонних паспортів, попередні "прописки" тощо - ...




ще й ідентифікаційний код, ... ну і попередні дружини там також будуть присутніми.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
Киев
Сообщения: 8471
С нами с 14.07.2004

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нестор]
      11 апреля 2023 в 16:55 Гілками

Я не міняв, жодних плюсів від обміну не бачу, самі мінуси: міняти кожні 10 років, коштує грошей і часу, десь зігнеться і хана йому (всередені чіп). Права і загран все одно окремо. Хочеш бути сучасним - є дія

PS. А були ж начбето зміни до закону, що паперовий подовжити (вклеїти нове фото) не можна, у разі настання відповідного віку тільки заміна на ID картку? Чи то вже скасували, чи не набрало чинності ще

Змінено Нафаня (16:58 11/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
42 года (17 лет за рулем), Киевская обл.
Сообщения: 1057
С нами с 27.05.2008

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нафаня]
      11 апреля 2023 в 17:04 Гілками

В ответ на:

PS. А були ж начбето зміни до закону, що паперовий подовжити (вклеїти нове фото) не можна, у разі настання відповідного віку тільки заміна на ID картку? Чи то вже скасували, чи не набрало чинності ще



Там є місяць на вклейку фото після дня народження. Якщо профукав терміни то ІД онлі. Які зміни на час воєнного стану я не в курсі

Я теж не міняв, теж смислу не бачу, в усякому разі поки що


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
49 лет, Боярка
Сообщения: 2670
С нами с 13.03.2009

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нестор]
      11 апреля 2023 в 17:15 Гілками

"без бумажки ти какашка" - це поки ніхто не відміняв.
Міняти,по власному бажанню, не рекомендується.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24288
С нами с 31.10.2014

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нафаня]
      11 апреля 2023 в 17:20 Гілками

Нафаня 11.04.2023 16:55 пишет:



PS. А були ж начбето зміни до закону, що паперовий подовжити (вклеїти нове фото) не можна, у разі настання відповідного віку тільки заміна на ID картку? Чи то вже скасували, чи не набрало чинності ще




Таке було. Але після початку війни виникли певні проблеми із виробництвом отих пластикових карток, то ж вклеювали фото усім бажаючим, незалежно від терміну прострочки. Принаймні до кінця осені так було. Подекуди навіть паперові паспорти видавали неофітам, бо картку дуже довго виготовляли. Зараз ситуація із виробництвом пластикових карток начебто налгодилася, отже може вже знов не вклеюють. Треба перевіряти.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
42 года за рулем, Киев
Сообщения: 2863
С нами с 27.10.2011

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нестор]
      11 апреля 2023 в 17:48 Гілками

Вас почув, залишусь з старим паспортом, хай буде як вже є А вклеювати фото по віку мені вже не потрібно.

Змінено Нестор (17:49 11/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4371
С нами с 09.08.2006

Re: Паспорт чи ID карта [Re: harald67]
      11 апреля 2023 в 20:05 Гілками

В минулому місяці співробітниця хотіла вклеїти одразу після ДР. Поміняли на айді картку.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 11460
С нами с 20.09.2001

Re: Паспорт чи ID карта [Re: kis_kis]
      11 апреля 2023 в 20:18 Гілками

kis_kis 11.04.2023 20:05 пишет:

В минулому місяці співробітниця хотіла вклеїти одразу після ДР. Поміняли на айді картку.



Це може бути і вимоги нормативні, і не спромоглась чітко настояти на своєму.
По аналогії з міжнародним посвідченням водія. Спочатку кажуть, що не можна. А коли ідеш до керівника - то вже і можна.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 5682
С нами с 09.02.2004

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нестор]
      11 апреля 2023 в 20:31 Гілками

Звертаємося до першоджерела
https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-grom...hnogo-viku.html

особа звернулася пізніше, ніж через місяць після досягнення 25- або 45-річного віку, та не надала відповідне рішення суду згідно із законодавством (у такому разі паспорт зразка 1994 року підлягає обміну на паспорт у формі ID-картки).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
Киев
Сообщения: 8471
С нами с 14.07.2004

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Acapello]
      11 апреля 2023 в 21:03 Гілками

Acapello 11.04.2023 17:04 пишет:

В ответ на:

PS. А були ж начбето зміни до закону, що паперовий подовжити (вклеїти нове фото) не можна, у разі настання відповідного віку тільки заміна на ID картку? Чи то вже скасували, чи не набрало чинності ще



Там є місяць на вклейку фото після дня народження. Якщо профукав терміни то ІД онлі. Які зміни на час воєнного стану я не в курсі

Я теж не міняв, теж смислу не бачу, в усякому разі поки що




Ось, знайшов, то проект закона був. Не прийняли

Acapello 11.04.2023 17:04 пишет:

Які зміни на час воєнного стану я не в курсі




На час карантину точно були зміни, а як зараз, дійсно

kis_kis 11.04.2023 20:05 пишет:

В минулому місяці співробітниця хотіла вклеїти одразу після ДР. Поміняли на айді картку.



Теж чув таку історію, по досягненню 25 років розповіли що фотка-вклеїти неможна купуй ID картку, але деталі не зясовував, чи звернулися запізно і куди (може то ЦНАП був а не відділ ДМС)


Нестор 11.04.2023 17:48 пишет:

Вас почув, залишусь з старим паспортом, хай буде як вже є



згадалося: "нахрена попу баян якщо у нього кадило є!"
Це ж не лампочка розжарювання, якщо виникне відповідне бажання замінити можна будь-коли.

Змінено Нафаня (21:12 11/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
47 лет, Киев
Сообщения: 830
С нами с 09.04.2013

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Andrey-Mil]
      11 апреля 2023 в 21:33 Гілками

Andrey-Mil 11.04.2023 20:31 пишет:

Звертаємося до першоджерела
https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-grom...hnogo-viku.html

особа звернулася пізніше, ніж через місяць після досягнення 25- або 45-річного віку, та не надала відповідне рішення суду згідно із законодавством (у такому разі паспорт зразка 1994 року підлягає обміну на паспорт у формі ID-картки).




За цей рік я двічі на власному досвіді пересвідчилася, що на місцях можуть бути варіанти. Того року збиралася міняти паспорт на ID, бо через війну прострочила терміни вклейки фото, а у Львові на початку війни така послуга не надавалася в принципі. У Києвському ЦНАПІ самі підказали, що можна просто вклеїти безкоштовно до старого, якщо хочу. А цього року пішла до РАГСУ подати заяву та ще місяць подумати після 12 років подружнього життя, а вийшла вже одруженою. Бо, виявляється, так теж можна


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
46 лет, Київ
Сообщения: 4357
С нами с 13.12.2007

Re: Паспорт чи ID карта [Re: swetlanax]
      12 апреля 2023 в 08:37 Гілками

В грудні прийшов строк вклеювати чергове фото в паспорт - профукав... В січні особисто був у ЦНАПі - відповіли, що на власний вибір: АйДі або залишити паперовий (але якщо він у "пристойному" стані і т.і., мій - в нормальному, сказали) на час діє воєнного стану ніяких штрафів за невчасне звернення не буде. Тепер от ніяк не до дойду зробити фото для вклейки...

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель *
49 лет, Львов
Сообщения: 1730
С нами с 27.08.2003

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Нестор]
      12 апреля 2023 в 10:40 Гілками

2 года назад, в 45 лет пошел, сдал бумажку, взял ИД-карту. Процедура сдачи документов в ЦНАПе (вместе с фотографированием) заняла 20 минут. Через 20 дней сходил, забрал готовую карту. При выдаче сразу предложили сделать бумажную справку с пропиской, дескать не все гос.учереждения имеют устройства для чтения чипов. С тех пор 2 года ношу карту в кошельке, вместе с правами. Так что плюсы и минусы карты в принципе уже можно собрать
Плюсы:
1. Компактна. Носишь в кошельке. Сейчас, когда документы проверяют на каждом блок-посту, это особенно актуально. Опасения, что от частого ношения карта развалится, и чип перестанет считываться, полностью беспочвенны. Не развалилось, все читается.
2. Отпала необходимость предъявлять справку с ИНН. ИНН теперь на карте.
3. ИД-карта позволяет с помощью строенного чипа авторизовываться на куче государственных сервисов с помощью телефона - электронный кабинет водителя, ПФУ, налоговая и пр., достаточно скачать на телефон приложуху для мобильной аутентификации (ну и чип NFC должен присутствовать конечно)
4. Не понимаю как, но теперь все изменения на карту записываются без моего участия. Не надо теперь ходить в ЖЕК и ставить печати о выписке или прописке. Я поменял прописку и она каким-то образом сменилась и в ИД-карте. Возможно, это произошло при каком-то обращении в ЦНАП, хз
Минусы:
1. Теоретически можно попасть в ситуацию, когда в конторе, где требуются данные паспорта, нет ридера и потребуется бумажная справка. Возможно мне просто везло, но я пока не попадал в такие ситуации.
2. Потерять гораздо проще
3. Обновлять надо каждые 10 лет. Правда сейчас в ЦНАПах это не проблема, на процесс замены уходит 15-20 минут


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
44 года (8 лет за рулем), Буча <-> Київ
Сообщения: 5555
С нами с 26.02.2016

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Zelinski]
      12 апреля 2023 в 10:46 Гілками

А ще в паперовому були штампи про одруження, а потім їх відмінили. Так от у мене є штамп що я одружений, але про розлучення вже не ставили. Таким чином я навіки одружений по паспорту Мені то пофіг, тим більше з БЖ нормальні стосунки, а може комусь критично, наступні кохані нервуються

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель *
49 лет, Львов
Сообщения: 1730
С нами с 27.08.2003

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Zelinski]
      12 апреля 2023 в 10:59 Гілками

Я бы сказал так - если вы пенсионер, сидите дома и паспорт нужен вам исключительно для получения пенсии на почте - ИД-карта вам нафиг не нужна. Моя жена, как противница всего нового, отказалась брать ИД-карту, вклеила фото. Оба мы ФОПы на 3-й группе. Одного квеста в стоянии в налоговой в очереди за новым ключем хватило ей понять, что она совершила ошибку. Я в налоговой ни разу не был. С помощью ИД-карты открыл ФОП дистанционно, зарегился в податковой и пенсионном, открыл счет, так и работаю. Думаю, в будущем, кроме ИД-карты у нас ничего больше и не будет. Исчезнут и права, и техпаспорт и банковские карты. Все в чип на карте запихнут

Змінено Zelinski (11:01 12/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
46 лет (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 7129
С нами с 30.11.2001

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Zelinski]
      12 апреля 2023 в 11:00 Гілками

Zelinski 12.04.2023 10:40 пишет:


3. ИД-карта позволяет с помощью строенного чипа авторизовываться на куче государственных сервисов с помощью телефона - электронный кабинет водителя, ПФУ, налоговая и пр., достаточно скачать на телефон приложуху для мобильной аутентификации (ну и чип NFC должен присутствовать конечно)



А якe назву має застосунок в Google Play?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель *
49 лет, Львов
Сообщения: 1730
С нами с 27.08.2003

Re: Паспорт чи ID карта [Re: hollywood]
      12 апреля 2023 в 11:08 Гілками

hollywood 12.04.2023 11:00 пишет:

Zelinski 12.04.2023 10:40 пишет:


3. ИД-карта позволяет с помощью строенного чипа авторизовываться на куче государственных сервисов с помощью телефона - электронный кабинет водителя, ПФУ, налоговая и пр., достаточно скачать на телефон приложуху для мобильной аутентификации (ну и чип NFC должен присутствовать конечно)



А якe назву має застосунок в Google Play?




Мобільна аутентифікація


Змінено Zelinski (11:09 12/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12317
С нами с 21.04.2008

Re: Паспорт чи ID карта [Re: Zelinski]
      12 апреля 2023 в 11:09 Гілками

Zelinski 12.04.2023 10:59 пишет:

Все в чип на карте запихнут



а чіп в голову для зручності. а ще сміялися з віруючих. з іншого боку підробити теж набагато легше буде. і можна буде як телефон - декілька сімок-особистостей підтримувати.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
1 користувачів і 21 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3480

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія