autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Зарядні станції - вибір? (5/23)

V.I.P. ***
Киев
Сообщения: 37376
С нами с 21.07.2001

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Sashok_Accent]
      29 августа 2023 в 13:08 Гілками

Sashok_Accent 29.08.2023 12:49 пишет:

Дельта 2 протримала мій холодильник 14 годин, і ще 10% заряду лишалось.
Я вирішив, що це непогана підтримка. Можливо ще тв на неї закину, втрачу половину часу, але 7-8 годин матиму
а як світла нема добу і більше - то треба щось думати по іншому. Врешті решт, можна зарядну станцію забрати на роботу і зарядити там




Дельта2 коштуе як два моїх холодильника з їжою внутри ))) А насправді, минулої зими так начебто і не було потреби. Було один раз 30 годин. Витримав холодильник. А ні - ну так на вартисть тієї Дельти 2 можна запас харчів поповняти :-)

То все жарти. Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
57 лет (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 3236
С нами с 29.03.2009

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Sashok_Accent]
      29 августа 2023 в 14:43 Гілками

Sashok_Accent 29.08.2023 12:49 пишет:

Дельта 2 протримала мій холодильник 14 годин, і ще 10% заряду лишалось.
Я вирішив, що це непогана підтримка. Можливо ще тв на неї закину, втрачу половину часу, але 7-8 годин матиму
а як світла нема добу і більше - то треба щось думати по іншому. Врешті решт, можна зарядну станцію забрати на роботу і зарядити там




До Дельти 2 ти можеш під'єднати любий акумулятор та збільшити її ресурс. Через роз'єм для сонячної панелі, який приймає постійний струм від 11 вольт і аж до 60 вольт, чи якщо вже дуже прижме і треба хоч плач а саме 220 в, то теоретично навіть через роз'єм USB-C від потужного повербанка


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
46 лет, Киев
Сообщения: 1108
С нами с 20.10.2008

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: AlexAudiCoupe]
      29 августа 2023 в 15:06 Гілками

AlexAudiCoupe 29.08.2023 13:08 пишет:


То все жарти. Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.



Дивився якось, на OLX продаються зарядні стандарту 110в десь у 2 два рази дешевше, ніж аналогічної емності на 220в. Наприклад 'Anker Powerhouse II'. Може бути годний варіант для ноута і т.п електроніки, мабуть...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
57 лет (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 3236
С нами с 29.03.2009

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Nicholas]
      29 августа 2023 в 16:25 Гілками

Nicholas 29.08.2023 15:06 пишет:

AlexAudiCoupe 29.08.2023 13:08 пишет:


То все жарти. Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.



Дивився якось, на OLX продаються зарядні стандарту 110в десь у 2 два рази дешевше, ніж аналогічної емності на 220в. Наприклад 'Anker Powerhouse II'. Може бути годний варіант для ноута і т.п електроніки, мабуть...




Але тут треба думати як і чим її заряджати. Одна з головних переваг зарядних станцій то супершвидка її зарядка. Ну якщо оту що на 110 в заряджати через через USB-C то той порт здатен прийняти від 60 до 100 вт в залежності від конкретної станції. А щоб швидше то треба вже трансформатор 220/110

Подивився, по цій станції порт USB-C на 60 вт і при її ємності у 388 вона ж буде заряджатися через цей порт понад 6 годин, а це трохи забагато

Змінено Yurii (16:54 29/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
37 лет (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 1709
С нами с 19.11.2010

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: AlexAudiCoupe]
      29 августа 2023 в 17:16 Гілками

AlexAudiCoupe 29.08.2023 13:08 пишет:

Sashok_Accent 29.08.2023 12:49 пишет:

Дельта 2 протримала мій холодильник 14 годин, і ще 10% заряду лишалось.
Я вирішив, що це непогана підтримка. Можливо ще тв на неї закину, втрачу половину часу, але 7-8 годин матиму
а як світла нема добу і більше - то треба щось думати по іншому. Врешті решт, можна зарядну станцію забрати на роботу і зарядити там




Дельта2 коштуе як два моїх холодильника з їжою внутри ))) А насправді, минулої зими так начебто і не було потреби. Було один раз 30 годин. Витримав холодильник. А ні - ну так на вартисть тієї Дельти 2 можна запас харчів поповняти :-)

То все жарти. Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.



В холодильнику простіше тримати кілька скляних літрових пляшок із водою, які гарно акумулюють холод. Те саме із морозилкою, бажано забити її повністю їжею або пляшками із водою (але не повні, бо порве). Ну і самі пляшки можна остужати за вікном, якщо відключення довге і мороз.
Я спочатку теж від зарядної станції холодильник заживлював, але пізніше зробив так і взагалі на нього забив. Крім ситуації, коли 58 годин не було світла - тут уже кілька разів підключав + генератор.

ІМХО, але зарядна станція - це, мабуть, була найкраща інвестиція ще минулого літа/осені, доки ціни не взлетіли. А зараз вони ще цікавіші, тож я б взяв, якщо немає. LiFePo4 батареї живуть років 10, воно ще не раз відіб'є свою вартість, бо проблеми із електрикою нас ще довго переслідуватимуть

Змінено Timur_nes (17:17 29/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
44 года (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 4097
С нами с 31.10.2005

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: AlexAudiCoupe]
      29 августа 2023 в 17:30 Гілками

AlexAudiCoupe 29.08.2023 13:08 пишет:

Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.




Я порахував, що готова станція з моїми побажаннями по ємності буде коштувати більше 80К грн і зібрав сам. 2600 вт*ч, 24в, зарядка з нуля десь 4-5 годин. Для гаджетів навіть інвертор не потрібно вмикати, все на борту.
Доречі 24в рулять, на 12вольтах при зарядці ноута ті адаптери майже плавились, зараз просто теплі.





Змінено Researcher (17:43 29/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
46 лет, Киев
Сообщения: 1108
С нами с 20.10.2008

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Yurii]
      29 августа 2023 в 17:57 Гілками

Yurii 29.08.2023 16:25 пишет:


Подивився, по цій станції порт USB-C на 60 вт і при її ємності у 388 вона ж буде заряджатися через цей порт понад 6 годин, а це трохи забагато



Так пишуть, що блок живлення йде в комплекті й можна заряджати одночасно з USB-C


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
57 лет (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 3236
С нами с 29.03.2009

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Researcher]
      29 августа 2023 в 18:52 Гілками

Так це складніший варіант
У твоєму випадку треба мати аж три ввідні: голову, руки і гроші. Та ні, навіть 5: ще час і натхнення. А у іншому так тільки гроші.
А якщо у тому другому випадку ще й додати трохи часу, то можна було у цьому весняно-літньому сезоні і готову зарядну станцію купити по дуже дивним цінам.

Змінено Yurii (19:04 29/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
XS1
Достоевский **
Сообщения: 7529
С нами с 10.10.2010

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Nicholas]
      30 августа 2023 в 01:10 Гілками

Nicholas 29.08.2023 17:57 пишет:

Yurii 29.08.2023 16:25 пишет:


Подивився, по цій станції порт USB-C на 60 вт і при її ємності у 388 вона ж буде заряджатися через цей порт понад 6 годин, а це трохи забагато



Так пишуть, що блок живлення йде в комплекті й можна заряджати одночасно з USB-C



Не сильно спасає, але дещо краще. Все одно чимало часу потрібно на таку комбіновану зарядку.
А загалом, можуть бути непогані економ-варіанти для тих, хто не готовий чи не може виділити значний бюджет на це, та ще і достатньо часу самостійно привезти з Штатів (зараз є цікаві акції на на окремі станції ебеї).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
XS1
Достоевский **
Сообщения: 7529
С нами с 10.10.2010

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: AlexAudiCoupe]
      30 августа 2023 в 01:16 Гілками

AlexAudiCoupe 29.08.2023 13:08 пишет:

То все жарти. Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.


Якщо з минулої зими ще немає нічого, то все одно ж бажано чимось підстрахуватися. Можна і просту Рівер2 (чи Макс, чи Про) взяти, одночасно зменшивши "хотєлки" щодо гаджетів, яким від станції перепаде енергія. Тут головний плюс - дуже швидка зарядка. Але і простіші варіанти можна дивитися, тільки от відкладати рішення на кінець осені точно не варто.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38767
С нами с 25.02.2005

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Yurii]
      30 августа 2023 в 10:39 Гілками

Yurii 29.08.2023 14:43 пишет:

Sashok_Accent 29.08.2023 12:49 пишет:

Дельта 2 протримала мій холодильник 14 годин, і ще 10% заряду лишалось.
Я вирішив, що це непогана підтримка. Можливо ще тв на неї закину, втрачу половину часу, але 7-8 годин матиму
а як світла нема добу і більше - то треба щось думати по іншому. Врешті решт, можна зарядну станцію забрати на роботу і зарядити там




До Дельти 2 ти можеш під'єднати любий акумулятор та збільшити її ресурс. Через роз'єм для сонячної панелі, який приймає постійний струм від 11 вольт і аж до 60 вольт, чи якщо вже дуже прижме і треба хоч плач а саме 220 в, то теоретично навіть через роз'єм USB-C від потужного повербанка




Так можна
Але у моєму випадку я хотів, аби це було все фабричне і легке в користуванні.
На випадок, якщо призвуть мене в армію, аби дружина могла сама все повключати і не паритися за нагромадження кабелів/зарядок/аккумів.
Не кажу що це найекономічніше рішення, але мені так зручніше.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
57 лет (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 3236
С нами с 29.03.2009

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Sashok_Accent]
      30 августа 2023 в 12:30 Гілками

Sashok_Accent 30.08.2023 10:39 пишет:



Так можна
Але у моєму випадку я хотів, аби це було все фабричне і легке в користуванні.
На випадок, якщо призвуть мене в армію, аби дружина могла сама все повключати і не паритися за нагромадження кабелів/зарядок/аккумів.
Не кажу що це найекономічніше рішення, але мені так зручніше.




Репу чухаю над проблемой, не могу зайти відповіді, чи можна і як подружити Дельту 2 з додатковою батареєю? Батарейний блок у Дельті 2 напругою 51,2в. От якщо через порт станції для підключення додаткової батареї Дельта 2 під'єднати звичайний додатковий акумулятор Lifepo4 такої ж напруги чи не буде вона його не тільки розряджати, але й заряджати?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38767
С нами с 25.02.2005

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Yurii]
      30 августа 2023 в 13:47 Гілками

Yurii 30.08.2023 12:30 пишет:

Sashok_Accent 30.08.2023 10:39 пишет:



Так можна
Але у моєму випадку я хотів, аби це було все фабричне і легке в користуванні.
На випадок, якщо призвуть мене в армію, аби дружина могла сама все повключати і не паритися за нагромадження кабелів/зарядок/аккумів.
Не кажу що це найекономічніше рішення, але мені так зручніше.




Репу чухаю над проблемой, не могу зайти відповіді, чи можна і як подружити Дельту 2 з додатковою батареєю? Батарейний блок у Дельті 2 напругою 51,2в. От якщо через порт станції для підключення додаткової батареї Дельта 2 під'єднати звичайний додатковий акумулятор Lifepo4 такої ж напруги чи не буде вона його не тільки розряджати, але й заряджати?




Це треба шукати
Думаю там є якийсь протокол обміну даними між дельтою і доп батареєю рідною. Тому мабуть не все так просто.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P. ***
Киев
Сообщения: 37376
С нами с 21.07.2001

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: XS1]
      2 сентября 2023 в 15:21 Гілками

XS1 30.08.2023 01:16 пишет:

AlexAudiCoupe 29.08.2023 13:08 пишет:

То все жарти. Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.


Якщо з минулої зими ще немає нічого, то все одно ж бажано чимось підстрахуватися. Можна і просту Рівер2 (чи Макс, чи Про) взяти, одночасно зменшивши "хотєлки" щодо гаджетів, яким від станції перепаде енергія. Тут головний плюс - дуже швидка зарядка. Але і простіші варіанти можна дивитися, тільки от відкладати рішення на кінець осені точно не варто.




Теж на це дивлюсь.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38767
С нами с 25.02.2005

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: AlexAudiCoupe]
      2 сентября 2023 в 17:19 Гілками

AlexAudiCoupe 02.09.2023 15:21 пишет:

XS1 30.08.2023 01:16 пишет:

AlexAudiCoupe 29.08.2023 13:08 пишет:

То все жарти. Насправді 40+ тис за Дальта 2 для мене забагато.


Якщо з минулої зими ще немає нічого, то все одно ж бажано чимось підстрахуватися. Можна і просту Рівер2 (чи Макс, чи Про) взяти, одночасно зменшивши "хотєлки" щодо гаджетів, яким від станції перепаде енергія. Тут головний плюс - дуже швидка зарядка. Але і простіші варіанти можна дивитися, тільки от відкладати рішення на кінець осені точно не варто.




Теж на це дивлюсь.




Ну я минулу зиму взагалі з рівер міні пережив і павербанками для телефонів/ноутів.
Морозилкою просто не користувався.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P. ***
Киев
Сообщения: 37376
С нами с 21.07.2001

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Sashok_Accent]
      2 сентября 2023 в 17:32 Гілками

Sashok_Accent 02.09.2023 17:19 пишет:

AlexAudiCoupe 02.09.2023 15:21 пишет:

XS1 30.08.2023 01:16 пишет:


В ответ на:

...



Якщо з минулої зими ще немає нічого, то все одно ж бажано чимось підстрахуватися. Можна і просту Рівер2 (чи Макс, чи Про) взяти, одночасно зменшивши "хотєлки" щодо гаджетів, яким від станції перепаде енергія. Тут головний плюс - дуже швидка зарядка. Але і простіші варіанти можна дивитися, тільки от відкладати рішення на кінець осені точно не варто.




Теж на це дивлюсь.




Ну я минулу зиму взагалі з рівер міні пережив і павербанками для телефонів/ноутів.
Морозилкою просто не користувався.


В мене взагалі світло не відключали, аж поки десь у середині січня якесь падло наскаржилося, і в мене почали відключати, а у домі напроти навпаки - ні. До біса цікава історія - вулиця освіщена, а в домі світла немає.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст **
Киев
Сообщения: 315
С нами с 24.05.2012

Резервное электроснабжэние ИБП, СЭС [Re: AlexAudiCoupe]
      2 сентября 2023 в 20:18 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Сообщение только тем кому из-за ОГРАНИЧЕНИЯ в деньгах размеры, вес, внешний вид, первые руки не главное, а главное за доступные деньги получить максимально возможное время резервного электроснабжэния.

Советую НЕ спешить и тем более НЕ покупать "с наскока", а сначала разобраться хотя бы в основных принцыпах выбора оборудования для резервного электроснабжэния.

Те у кого руки мастеровые смогут из автомобильных аккумуляторов (которые при ПРАВИЛЬНОЙ зарядке до 75% заряжаются за 4 часа и выделяют испарений не большэ чем аккумуляторы с связанным электролитом так как почти во всех случаях зарядки ИБП "насилуют" аккумуляторы с связанным электролитом которые на самом деле тожэ НЕ герметичные), ИПБ и остальных необходимых комплектующих с стоимостью в среднем 20 000 гривен сделать резервное электроснабжение для холодильника, освещения, телевизора которого хватит для НЕпрерывной работы в среднем на СУТКИ, что достаточно для почти всех случаев и с чем НЕ справятся источники автономного электроснабжения EcoFlow, Bluetti и аналогичные примерно за тужэ стоимость, которые ещё и НЕ имеют АВТОМАТИЧЕСКОГО переключения с сети на аккумуляторы.

На фотографии подобный комплект собранный в конце прошлого года, как и проэктировалось ХВАТИЛО для Киевских отключений, среди которых периодически были отключения существенно большэ 4-х часов а некоторое количество раз и большэ СУТОК. И ХВАТИТ ещё на некоторое количество лет, как до сих пор ХВАТАЕТ свинцового аккумулятора работающего в СЭС спроэктированнлй мной примерно в 2019 году, про которую рссказывал в теме Доп акум для ДБЖ .

Если добавить из распространённых мощных солнечную панель, для которой иногда найдётся место и в многоквартирном доме, в среднем 15 000 гривен, то есть ужэ СЭС в среднем за 35 000 гривен, время резерва и срок службы аккумуляторов СУШЕСТВЕННО увеличится. При сопутствующих обстоятельствах можно сделать так что при сильно пасмурной погоде ВСЯ мизерная энергия с солнечной панели, кроме потерь в проводах, будет идти в аккумуляторы, чего НЕ встречал в источниках резервного электроснабжэния подобных EcoFlow, Bluetti, гибридных инверторах. ВЫСОКАЯ эффективность зарядки в сильно пасмурную погоду даёт вероятность при отсутствии электричества и сильно пасмурной погоде СУТКАМИ хоть раз в сутки на ночь протопить дом с энэрго зависимой системой отопления с топливным котлом.

Для минимизацыи вероятности попасть на "подводные камни", например как минимум двое форумчан самодельщиков, у одного примерно через 4 месяца здох AGM аккумулятор, у другого с бахами пору раз сгорел гибридный инвертор и вздулось часть банок вроде какого-то литиевого аккумулятора, могу при сопутствующих обстоятельствах проконсультировать сомодельщиков, кто вообще далёк подключить и настроить.

Сообщение только тем кому из-за ОГРАНИЧЕНИЯ в деньгах размеры, вес, внешний вид, первые руки не главное, а главное за доступные деньги получить максимально возможное время резервного электроснабжэния.Советую НЕ спешить и тем более НЕ покупать "с наскока", а сначала разобраться хотя бы в основных принцыпах выбора оборудования для резервного электроснабжэния

Змінено Посетитель (14:18 03/09/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
57 лет (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 3236
С нами с 29.03.2009

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Посетитель]
      2 сентября 2023 в 21:01 Гілками

Для різнокольорових рекламщиків хочу повідомити, що для мене основна перевага Екофлоу, що він здатен зарядитися за півтори години, а ось те ви там виставили 10 годин заряджати треба. А автомобільні акумулятори для квартири консультанту консультувати так взагалі якось недоречно.
Воно звісно має право на життя, але як вимушений захід, але ж ніяк не як краша альтернатива. Тим більш у такому виконанні як на фото.
Першу зиму я пережив з ДБЖ Logic Power на 24 В 2500 ВА та 2-ма AGM по 170 ah.
Але ж Екофлоу Дельта 2 краща, тому на наступну зиму вона в мене вже є. Ну а ті 2 AGMа будуть як додатковий резерв і в разі потреби будуть підключені до тієї ж Дельти 2.

Збірка на Lifepo4 то да, дешевша альтернатива зарядній станції, а ось на свинцевих в режимі 4/4 мабуть треба брати 4-х кратний запас по ємності, щоб за час відключення висаджувати їх на лише на чверть і якось встигати їх потім заряджати.
А якщо ще звернути увагу на різницю ресурсу різних видів батарей, то ота уся економія геть щезає. Мій товариш весною вже встиг комплект AGM аккумів на свинець здати, на 3-4 місяці їх вистачило, бо ж і брав їх минулого сезону на хвилі хайпу: які були і за любі гроші. А витратив на них понад 30 тисяч гривень. Мабуть через те, що ємності замало для того обладнання було і за час відключень регулярно висаджували їх у 0. І зарядити толком не встигали. Отаке.
З іншого боку як там казав здається Остап Бендер: "Мені не потрібна ручка з "вічним пером", я ж не збираюся жити вічно"
Хоча зараз ціни на зарядні станції вже далекі від того мінімуму, по якому можна було взяти навесні та на початку літа. Мені весною європейська Дельта 2 обійшлась у 670 доларів і це був не найдешевший варіант можливого придбання у магазині в Києві, бо китайські а тим більш американські версії були ще дешевші (американська на 110 вольт була в магазині за 21000 грн, і були думки її у якості додаткової батареї узяти). Та й на ОЛХ були варіанти ще дешевше.

Змінено Yurii (22:47 02/09/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
Сообщения: 512
С нами с 18.06.2018

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Yurii]
      3 сентября 2023 в 00:48 Гілками

Зараз хидеса прийде і розкаже, що екофло не може зарядитись за 1.5 години, бо в нього акум з сіяту заряджається довше

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
57 лет (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 3236
С нами с 29.03.2009

Re: Зарядні станції - вибір? [Re: Ромарио1983]
      3 сентября 2023 в 06:52 Гілками

Да, ще що хотів сказати для тих хто ще хоче купити станцію.
Я ж там у тому Екофлоу у фейсбуці на них підписався і ось з'явилось там таке повідомлення, що в цей понеділок на ebay буде великий розпродаж відновленої техніки від Екофлоу по дуже привабливим цінам. Дельта 2 за 500 з чимось долярів. Так що, якщо цікаво - ловіть відходячого вагона.
Та й був би дуже вдячний за допомогу з невеличкою комісією купити та притягти в Україну додаткову батарею до Дельти 2 з того розпродажу. Бо нажаль ніколи цим сам не займався

Змінено Yurii (07:16 03/09/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
0 користувачів і 33 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг: *****
Переглядів теми: 26459

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія