autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Енергозберігаюче покриття склопакетів

spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Енергозберігаюче покриття склопакетів
      5 октября 2023 в 08:48 Гілками

Таке питання. Стоять старі двокамерні без цього покриття. У іншій квартирі - більш нові двокамерні вже з цим покриттям. То вони "тепліши", ніж старі. А є методи нанести таке таке покриття на вже встановлені старі - може, плівка якась типу тонувальної чи якісь ще варіанти? Куди копати в цьому напрямку? Подивився в інтернеті, усюди рекламують хіба що плівку "третє скло", але це не дуже подобається.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
48 лет (27 лет за рулем), Київ
Сообщения: 3304
С нами с 09.08.2008

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      6 октября 2023 в 07:25 Гілками

spd 05.10.2023 08:48 пишет:

Таке питання. Стоять старі двокамерні без цього покриття. У іншій квартирі - більш нові двокамерні вже з цим покриттям. То вони "тепліши", ніж старі. А є методи нанести таке таке покриття на вже встановлені старі - може, плівка якась типу тонувальної чи якісь ще варіанти? Куди копати в цьому напрямку? Подивився в інтернеті, усюди рекламують хіба що плівку "третє скло", але це не дуже подобається.



Знайомий брав плівку (казав "наче на Розетці"). Виглядає на вікні як легке тонування - десь 5-10%. Хвалив дуже - каже взимку біля вікна не можна було знаходитись, після поклейки може працювати за письмовим столом присунутим до вікна годинами. Але назви він не пам'ятає

А взагалі - бачив на ОЛХ обьяви з послуги поклейки - тіпа приїдуть, знімуть склопакет, поклеять і зберуть назад тіпа за півгодини.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст ****
17 лет за рулем, Киев
Сообщения: 355
С нами с 01.02.2008

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: alex_day]
      6 октября 2023 в 08:14 Гілками

Я собі ще минулого літа таке зробив - просто нагуглив фірму з добрими відгуками і домовився по телефону. Вони навіть не знімали склопакети - штапики зняли, скло ретельно помили, поклеїли плівку, поставили все назад.
Результат подобається - і влітку сонце тепер майже не відчувається, і взимку скло стало помітно тепліше.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Efreet]
      6 октября 2023 в 08:35 Гілками

Дякую усім
Щось таке знайшов у інтернетах, 1200 грн м.кв з наклеюванням. Сама така нано-плівка ))) щось біля 750 за квадрат.

Змінено spd (08:39 06/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
41 год (13 лет за рулем),
Сообщения: 13464
С нами с 14.11.2012

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      6 октября 2023 в 15:47 Гілками

spd 06.10.2023 08:35 пишет:

Дякую усім
Щось таке знайшов у інтернетах, 1200 грн м.кв з наклеюванням. Сама така нано-плівка ))) щось біля 750 за квадрат.




можна склопакети замінити - замовити з одним або двома низькоемісійним склом, заповнені аргоном, в старі рами


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
50 лет (33 года за рулем), Кропивницкий/Киев
Сообщения: 4477
С нами с 22.04.2009

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Chmln]
      6 октября 2023 в 17:11 Гілками

Вартість цієї акції в курсі?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Chmln]
      6 октября 2023 в 18:55 Гілками

В ответ на:

можна склопакети замінити - замовити з одним або двома низькоемісійним склом, заповнені аргоном, в старі рами


1600/м.кв. Сенс платити більше? Спочатку з плівками хочу розібратися. Поки що під однією назвою бачу саму плівку від 15 до 800 грн/кв.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1161
С нами с 24.10.2003

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      6 октября 2023 в 21:43 Гілками

spd 06.10.2023 18:55 пишет:

В ответ на:

можна склопакети замінити - замовити з одним або двома низькоемісійним склом, заповнені аргоном, в старі рами


1600/м.кв. Сенс платити більше? Спочатку з плівками хочу розібратися. Поки що під однією назвою бачу саму плівку від 15 до 800 грн/кв.




IMHO у будь-якої плівки теплопровідність нижча за скло. Якщо сонячна сторона і сонце світить безпосередньо у вікна влітку - від дзеркальної(темної) ефект точно буде помітний. Якщо від сонця не треба захищати - можна (майже)прозору. Поклеїти її теж можна тільки або ззовні або з середини. Скоріш з середини .
У склопакеті (зазвичай) рівне/пласке скло. Помити/поклеїти легко самому.
Тож можна спробувати самому придбати яку заманеться, хоч "автомобільну", хоч "віконну", товсту/тонку, дзеркальну/тоновану/прозору. На яку буде бюджет.
Не сподобається - на склопакети ниток підігріву немає, він плаский і доступ до нього зазвичай доволі зручний - можна зняти, замінити на іншу(та хоч у 3 шари поклеїти).
Вимірів не проводив, але біля вікна з плівкою(якась з авторинку, не дзеркальна(сонце напряму майже не потрапляє), 30%, з комплектним шкебком/ножем, клеїлась "на літо", з середини) взимку теж стало якось комфортніше(типу не так холодом віє).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      6 октября 2023 в 22:19 Гілками

spd 06.10.2023 18:55 пишет:

Спочатку з плівками хочу розібратися. Поки що під однією назвою бачу саму плівку від 15 до 800 грн/кв.



Пара термозберігаючих плівок, опис яких я переглянув - це плівка не на скло, а на раму. Тобто, фактично нею пропонується сформувати ще один повітряний відсік, з боку приміщення.
Мабуть, до "атермальних", що клеються на скло - я не долистав.

Змінено VovkZ (22:20 06/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Vladimir_Y]
      6 октября 2023 в 22:24 Гілками

На домашні вікна клеїться не тонувальна/дзеркальна плівка з авторинку, а спеціальна, що пропускає увесь сонячний спектр, крім інфрачервоного (теплового) випромінювання.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: VovkZ]
      6 октября 2023 в 22:31 Гілками

В ответ на:

Пара термозберігаючих плівок, опис яких я переглянув - це плівка не на скло, а на раму. Тобто, фактично нею пропонується сформувати ще один повітряний відсік, з боку приміщення.
Мабуть, до "атермальних", що клеються на скло - я не долистав.



Та отим "третім склом" забили увесь гугл. Але ті. що прямо на скло - теж є. Armolan, наприклад, на Розетці. Але недешево. Та ще ж його нормально наклеїти треба з першого разу.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Vladimir_Y]
      6 октября 2023 в 22:36 Гілками

В ответ на:

Вимірів не проводив, але біля вікна з плівкою(якась з авторинку, не дзеркальна(сонце напряму майже не потрапляє), 30%, з комплектним шкебком/ножем, клеїлась "на літо", з середини) взимку теж стало якось комфортніше(типу не так холодом віє).



Щось мені здається, там від технології виготовлення та характеристик ціна залежить. 50-60% пишуть у більш дорогих. Пишуть і у деяких дешевих в опису, правда.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
35 лет (16 лет за рулем), Киев
Сообщения: 927
С нами с 22.04.2013

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      7 октября 2023 в 08:38 Гілками

Атермальні плівки, влітку відштовхує тепло назовні, взимку навпаки "не випускає". Купляв в плівка маркет + там же дали контакт тих хто поклеїв недорого і швидко. Було пару років тому, через це ціни думаю вже змінились

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1161
С нами с 24.10.2003

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      7 октября 2023 в 22:27 Гілками

spd 06.10.2023 22:36 пишет:

В ответ на:

Вимірів не проводив, але біля вікна з плівкою(якась з авторинку, не дзеркальна(сонце напряму майже не потрапляє), 30%, з комплектним шкебком/ножем, клеїлась "на літо", з середини) взимку теж стало якось комфортніше(типу не так холодом віє).



Щось мені здається, там від технології виготовлення та характеристик ціна залежить. 50-60% пишуть у більш дорогих. Пишуть і у деяких дешевих в опису, правда.




Гм. Звісно є більш якісні/менш якісні плівки. Але навряд відмінності принципові між авто\віконною плівкою. Тобто у рекламі можна багато чого написати.
Я описував власний досвід. Результат мене влаштував.
У поклейці плівки на рівну/чисту/прямокутну поверхню (як виявилось) нетреба жодних "магічних" здібностей(можна у ютубі пару відео подивитись). Важче всього для "початківця" зняти штапіки.
Вода/засіб для миття посуду/пульвелізатор/шкребок/ніж. Помив вікно, попшикав водою з кількома краплями засобу вікно, зняв трошки захистної плівки, попшикав тим же розчином, приклав плівку, вирівняв, шкребком вигнав зверху трохи води, плівку прихватило, тягнеш вниз за захисну плівку підпшикуючи розчин, воду від середини виганяєш до країв. Все. Медитація.
Вікно стало атермальне/антивандальне/(може ще)сонцезахисне.
Не сподобається - можна зняти плівку/переклеїти.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Su0mi]
      8 октября 2023 в 10:58 Гілками

Su0mi 07.10.2023 08:38 пишет:

Атермальні плівки, влітку відштовхує тепло назовні, взимку навпаки "не випускає". Купляв в плівка маркет + там же дали контакт тих хто поклеїв недорого і швидко. Було пару років тому, через це ціни думаю вже змінились


Дякую за інформацію. Знайшов сайт, плівка біля 600/кв.м без наклеювання.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Vladimir_Y]
      8 октября 2023 в 11:15 Гілками

В ответ на:

Гм. Звісно є більш якісні/менш якісні плівки. Але навряд відмінності принципові між авто\віконною плівкою. Тобто у рекламі можна багато чого написати.
Я описував власний досвід. Результат мене влаштував.


От я і хочу розібратися, у чому між ними різниця - дешевими та дорогими. Схоже, дорогі мають якесь металокерамічне напилення, щось типу того, що наноситься при виготовленні енергозберігаючих пакетів. Дешеві кошутють практично як плівка "третє вікно". Звісно, від таких теж буде ефект.
В ответ на:

У поклейці плівки на рівну/чисту/прямокутну поверхню (як виявилось) нетреба жодних "магічних" здібностей(можна у ютубі пару відео подивитись). Важче всього для "початківця" зняти штапіки.
Вода/засіб для миття посуду/пульвелізатор/шкребок/ніж. Помив вікно, попшикав водою з кількома краплями засобу вікно, зняв трошки захистної плівки, попшикав тим же розчином, приклав плівку, вирівняв, шкребком вигнав зверху трохи води, плівку прихватило, тягнеш вниз за захисну плівку підпшикуючи розчин, воду від середини виганяєш до країв. Все. Медитація.
Вікно стало атермальне/антивандальне/(може ще)сонцезахисне.
Не сподобається - можна зняти плівку/переклеїти.


Дякую за поради. Тут ще не визначився, чи є сенс займатись самостійно. Наприклад, потрібна добра драбина, щоб дістати до верху вікна, а в мене зараз немає.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1161
С нами с 24.10.2003

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      8 октября 2023 в 18:01 Гілками

Очевидно "напилення" у умовному "вакуумі" на склі всередині склопакета "в лоб" повторити(порівняти) на плівці не вийде.
Тож моя логіка була така
- по каналу випромінення зростання захисту - плівка прозора -> фарбована(барвник/щільність) -> металізована (метал/щільність, велика різниця чисте скло/плівка з металізацією/ різна щільність, менша різниця - колір барвника/вартість металу)
- по каналу теплопровідність матеріалу зростання захисту - плівка тонка -> плівка товста (велика різниця чисте скло/плівка, меньша різниця - матеріал плівки)
Можливих суттєвих відмінностей між "віконною" і "автомобільною" бачу дві
- оптичні властивості автомобільної можуть бути кращими
- автомобільна може клеїтись на криву поверхню

Тому у сенсі теплозбереження - будь-яка краще ніж ніякої.
Різниця у ціні - вартість виготовлення/доставки+дохід продавця.

Щодо монтажу плівки
- немає бажання/часу, звіть спеціалістів
- хочеться спробувати, навряд у вашому помешканні тільки одне вікно "до якого немає драбини". Та і бажано "потренуватись" на більш зручному/меншому, плівкою за прийнятну для вас ціну(не вийшло/не сподобалось викинув)

Ну і завжди можна замовити на заміну багатокамерний, різноширокий/товщинноскловий склопакет з напиленнями, броне/атермально/світловідбивною/... плівками.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: Vladimir_Y]
      8 октября 2023 в 20:08 Гілками

Різниця між авто/не авто - може бути. Наскільки пригадую (по своїй плівці), наприклад, автомобільна атермальна плівка прибирає 95-99,9 % ультрафіолету.
А до домашньої - такої вимоги не ставиться. Навпаки, вона має пропускати все, увесь спектр, крім інфрачервоного.

Змінено VovkZ (20:08 08/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1161
С нами с 24.10.2003

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: VovkZ]
      9 октября 2023 в 11:44 Гілками

О, давнішня тема про ультрафіолет.
Тут без довжини хвилі не розібратись.
IMHO віконне і авто скло одного виду, пропускає лише частину ультрафіолету(ближню область).
Але металізація(напилення на склопакет чи плівка) врятує від всього.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
spd
IesuiT **
34 года за рулем, Киев
Сообщения: 36253
С нами с 01.10.2005

Re: Енергозберігаюче покриття склопакетів [Re: spd]
      10 октября 2023 в 09:27 Гілками

Знайшов поки що варіанти плівки з характеристиками

Дешева, нібито Чехія https://fusion-film.com.ua/assets/documents/architectural-films-prices.pdf
Хоча б написано про світлопропускання та енергозбереження. Але якась ціна підозріло низька для високотехнологічного продукту.

Дорога, європейська, але це просто для прикладу властивостей, бо тонувальна, а енергозберігаючої немає https://plenka.market/solar_screen_solar_50_c/

Ще дорога, США https://komfort-plus.ua/catalog/05_teplo...a_na_vikna.html

Змінено spd (09:34 10/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
6 користувачів і 53 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2341

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія