autoua
×
Autoua.netФорумДіти

дитячий садочок та українська мова (2/5)

СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), Буча
Сообщения: 5508
С нами с 15.10.2008

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Aniachka]
      18 октября 2016 в 14:01 Гілками

Aniachka 18.10.2016 10:00 пишет:

Mexx 17.10.2016 22:08 пишет:

harald67 17.10.2016 18:24 пишет:


А какой прок на сегодня в Украине от изучения русского языка?


ну как минимум писать грамотно на родном языке , а не с ашипками
это никогда не повредит))
причем тут англ и немецкий вообще не поняла, если можно учить все три (точнее, даже четыре)
мне вот польза от украинского сомнительна, разве что поступать в Украине и сдавать ЗНО, тогда да - надо брать репетитора кто натаскает на сдачу ЗНО , а так нафиг он нужен в промышленных объемах , если ребенок на нем не разговаривает и в окружении никто не разговаривает?
а если поступать не в Украине, так и вообще пустая трата времени


А где и кому необходимо в Украине писать грамотно по-русски? В чатиках?



Отож, а ще вкантактє і аднаглазіках.
Рускагаварящій українєц, який приїжджає в московію і починає розмовляти, як він думає російською, виглядає як мусульманка в хіджабі на нудистському пляжі. Російською в Україні мало хто розмовляє, більшість на суржику.
От і виходить, що виростає дитина і не знає ні української, ні російської.
Як влучно сказав Шевчук - мовна шизофренія

Mr.Steel 17.10.2016 18:20 пишет:


Я и 10 лет назад говорил и сейчас скажу - в условиях Украины ребенок русскому языку научится без проблем, жизнь, школа, телевизор заставят. А вот если есть возможность научить украинскому, то лишним это не будет. Опыт воспитания своего ребенка это подтвердил - отлично знает и тот, и другой язык.





Змінено S.T.A.L.K.E.R (14:03 18/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель *
Киев
Сообщения: 1453
С нами с 25.12.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      18 октября 2016 в 17:45 Гілками

harald67 18.10.2016 09:25 пишет:

І при цьому купа людей в Києві віддають своїх дітей до україномовних дитячих садочків та шкіл і вимагають, щоб із їхніми дітьми спілкувалися російською - навіщо? Російські ж класи порожні по всьому місту.



А я не понимаю парадокса, когда в Киеве (не говоря уже про более восточные регионы) в класс/детский садик приходят дети на 70-80% русскоговорящие, у них преподает русскоговорящая в быту учительница. Но активное меньшинство начинает гнать волну - "розмовляйтэ дэржавною и ниипьот". Еще и давить начинают на педагога (правда, слава Богу, в основном, это звучит в интернетах от интернет-рембо, а не в реале). Да ради бога - преподаватель с Вашим ребенком будет разговаривать по-украински, если вы ухитрились его воспитать непонимающим русский (хотя таких даже сейчас нет). Нет, нужно всех причесать?
П.С. У нас в школе было факультативное обучение русскому языку. В этом году запретили. Тупо и прямолинейно. Так что не надо про "свободу выбора языка". Сейчас в Украине активно дикриминируют русский язык, и не надо делать вид, что этого нет.
П.П.С. Особо поцреотичных прошу не впутывать в это дело "страну-агрессора", "если прийдете в Россию, то вас там сразу вычислят" и пр. Правда в том, что русский язык является на сегодняшний день родным языком (т.е. языком, на котором человек научился говорить, на котором думает) не менее чем для половины граждан Украины. На автоуа это тоже хорошо видно. И не надо это отрицать или, чего доброго, стесняться. Это распространено в мире, когда в одной стране большая часть населения говорит на языке, распространенном в другой стране - нужно с этим нормально существовать, а не стараться гнобить неугодных.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель *
Киев
Сообщения: 1453
С нами с 25.12.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: S.T.A.L.K.E.R]
      18 октября 2016 в 17:52 Гілками

S.T.A.L.K.E.R 18.10.2016 14:01 пишет:

Рускагаварящій українєц, який приїжджає в московію і починає розмовляти, як він думає російською, виглядає як мусульманка в хіджабі на нудистському пляжі. Російською в Україні мало хто розмовляє, більшість на суржику.
От і виходить, що виростає дитина і не знає ні української, ні російської.
Як влучно сказав Шевчук - мовна шизофренія





Это смешно! Не судите по себе, уважаемый. Если у вас в родном селе говорят на суржике - это еще не значит, что так говорят коренные киевляне, харьковчане, днепропетровцы и пр. Я лично был неоднократно в России, и здесь общался с россиянами - если убрать наше "г" и "шо" (а они убираются в той среде легко), то разницы они не ощущают (не говоря уже про то, что гэкают и шокают ряд областей в самой России).
Но дело не в том. Я лично говорю по-русски и детей учу русскому не потому что хочу "понравиться" кому-то в России. Это - мой родной язык, это язык моего города, я родился и вырос в Киеве, так здесь разговаривали все, к вашему сведению. И таких как я - множество. Поэтому не вижу смысла в борьбе в вашем холиваре по отношению к собственному народу.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24279
С нами с 31.10.2014

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Астроном]
      18 октября 2016 в 18:34 Гілками

Астроном 18.10.2016 17:45 пишет:

harald67 18.10.2016 09:25 пишет:

І при цьому купа людей в Києві віддають своїх дітей до україномовних дитячих садочків та шкіл і вимагають, щоб із їхніми дітьми спілкувалися російською - навіщо? Російські ж класи порожні по всьому місту.



А я не понимаю парадокса, когда в Киеве (не говоря уже про более восточные регионы) в класс/детский садик приходят дети на 70-80% русскоговорящие, у них преподает русскоговорящая в быту учительница. Но активное меньшинство начинает гнать волну - "розмовляйтэ дэржавною и ниипьот". Еще и давить начинают на педагога (правда, слава Богу, в основном, это звучит в интернетах от интернет-рембо, а не в реале). Да ради бога - преподаватель с Вашим ребенком будет разговаривать по-украински, если вы ухитрились его воспитать непонимающим русский (хотя таких даже сейчас нет). Нет, нужно всех причесать?
П.С. У нас в школе было факультативное обучение русскому языку. В этом году запретили. Тупо и прямолинейно. Так что не надо про "свободу выбора языка". Сейчас в Украине активно дикриминируют русский язык, и не надо делать вид, что этого нет.
П.П.С. Особо поцреотичных прошу не впутывать в это дело "страну-агрессора", "если прийдете в Россию, то вас там сразу вычислят" и пр. Правда в том, что русский язык является на сегодняшний день родным языком (т.е. языком, на котором человек научился говорить, на котором думает) не менее чем для половины граждан Украины. На автоуа это тоже хорошо видно. И не надо это отрицать или, чего доброго, стесняться. Это распространено в мире, когда в одной стране большая часть населения говорит на языке, распространенном в другой стране - нужно с этим нормально существовать, а не стараться гнобить неугодных.




У Києві у кожному мікрорайоні є російськомовна школа (або принаймні російськомовний клас) та російськомовний дітсадочок. Практично в усіх таких закладах недобір. І при цьому люди уперто віддають своїх дітей в україномовні садочки/школи і наполягають на тому, щоб з їх дітьми розмовляли російською. Як це розцінити батькам дітей, які свідомо віддали своїх дітей до україномовних закладів?
В школах російську прибирають із програми тому, що це кілька років тому міністр освіти Д.Табачник (зовсім не росіянин за походженням ), намагючись догодити своїм московським господарям, запровадив політику навязування учням україномовних шкіл вивчення російською під лічиною "другої іноземної". А зараз батьки просто не бажають, щоб їх діти гаяли час на цю "іноземну мову" і вимагають, щоб діти вивчали як другу іноземну щось корисне - німецьку, французьку, іспанську і т.п.
І ще раз кажу - у чому дискримінація російської мови, коли в російськомовних класах/школах хронічний недобір? Значить кількість бажаючих, щоб їхні діти навчалися російською, навіть менша за пропозицію з боку держави. Це не дискримінація зветься а навпаки - навязування російської мови навчання.
П.С. Щодо того, яка мова є традиційною для Києва - категорично із вами незгоден. Коли я був зовсім маленькій принаймні на справжноьму Печерську можна було чути не стільки російську, як ідіш та польску . Української ж і тоді було не менше за російську.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 11125
С нами с 10.03.2005

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Астроном]
      18 октября 2016 в 19:17 Гілками

Астроном 18.10.2016 17:45 пишет:

А я не понимаю парадокса, когда в Киеве (не говоря уже про более восточные регионы) в класс/детский садик приходят дети на 70-80% русскоговорящие, у них преподает русскоговорящая в быту учительница. Но активное меньшинство начинает гнать волну - "розмовляйтэ дэржавною и ниипьот".



Тебе с этим вопросом стоит переехать в Россию. Только там может быть надцать "государственных" языков и ни одной школы, в которой преподавание ведется на языке, отличном от русского.

Астроном 18.10.2016 17:45 пишет:

П.С. У нас в школе было факультативное обучение русскому языку. В этом году запретили. Тупо и прямолинейно. Так что не надо про "свободу выбора языка". Сейчас в Украине активно дикриминируют русский язык, и не надо делать вид, что этого нет.



Конечно дискриминируют. Именно поэтому техническая литература в книжных магазинах практически вся почему-то на русском. Да и художественная далеко не во всяком жанре бывает на украинском. А так да, сплошная дискриминация, ага.

Змінено alt402 (19:24 18/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Миколаїв
Сообщения: 14054
С нами с 16.08.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Астроном]
      18 октября 2016 в 19:31 Гілками

Астроном 18.10.2016 17:45 пишет:

Сейчас в Украине активно дикриминируют русский язык, и не надо делать вид, что этого нет.


і це - чудово. але мало.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Миколаїв
Сообщения: 14054
С нами с 16.08.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: alt402]
      18 октября 2016 в 19:35 Гілками

alt402 18.10.2016 19:17 пишет:

Тебе с этим вопросом стоит переехать в Россию. Только там может быть надцать "государственных" языков и ни одной школы, в которой преподавание ведется на языке, отличном от русского.




ага, це як читав чат з "пацріотом расеї", як він лікував українців, що російська має бути другою державною в Україні. Попросили його щось татарською сказати, одна з "державних мов" в рахе. бгг.

Змінено Defas (19:37 18/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *
Сообщения: 144
С нами с 30.08.2016

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      18 октября 2016 в 19:38 Гілками

Вспоминаю эту даму
-а если ты называешься Алена, то пакуй чемодан и езжай в Москву

http://youtu.be/tzCTUiEQZtQ


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 15783
С нами с 15.08.2006

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: harald67]
      18 октября 2016 в 23:07 Гілками

harald67 18.10.2016 09:25 пишет:

Але я не розумію такого парадоксу: у друга дружина - вчителька, яка як раз веде у одній із шкіл на Подолі офіційно російськомовний клас. Вже років 10 цей клас не можуть укомплектувати - максимум 18 дітей записувалося. І при цьому купа людей в Києві віддають своїх дітей до україномовних дитячих садочків та шкіл і вимагають, щоб із їхніми дітьми спілкувалися російською - навіщо? Російські ж класи порожні по всьому місту.



это сильно преувеличено. в свое время ( 9 лет назад) на левом берегу я не нашла ни одного русского класса, не говоря уже о школе, чтобы старшую отдать.
Садиков вообще нет русскоязычных официально в Киеве)
причем, относительно садика, я не против укр. языка, я против принципиальности.
Например, в австрийском садике ( в Австрии), куда мелкая ходила и в прошлом году и в этом, с ней наоборот пытались разговаривать на английском, немецком и даже ( частично) русские слова выучили - привет, спасибо, как дела)) - все для того, чтобы ребенок себя чувствовал комфортно и в дружелюбной обстановке.
Никто не упирался рогом, что "нет мы в австрии и нам пофиг понимает она или нет"... наоборот - все максимально открыто и для ребенка. не понимает - учитель через гугл переводчик будет ей переводить.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 15783
С нами с 15.08.2006

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Ellenka]
      18 октября 2016 в 23:09 Гілками

Ellenka 18.10.2016 12:24 пишет:

В условиях Украины, совершенно не проблема научиться русскому языку, если есть такая личная необходимость.
Вообще нет смысла засорять им и без того неидеальную программу учебных заведений.


я бы лучше вычеркнула оттуда украинскую литературу))) уж точно для детской психики было бы полезнее

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 15783
С нами с 15.08.2006

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Aniachka]
      18 октября 2016 в 23:11 Гілками

Aniachka 18.10.2016 10:00 пишет:

А где и кому необходимо в Украине писать грамотно по-русски? В чатиках?


а на украинском где?)) даже в чатиках на нем не пишут ггг

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 15783
С нами с 15.08.2006

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: harald67]
      18 октября 2016 в 23:18 Гілками

harald67 18.10.2016 18:34 пишет:


У Києві у кожному мікрорайоні є російськомовна школа (або принаймні російськомовний клас) та російськомовний дітсадочок.



далеко не в каждом.
школ с русским языком обучения - 5 штук на весь Киев,
это 178 физмат, 153 пушкинская гимназия, 57я на прорезной ... там не то что недобора нет , туда не впихнуться
на левом берегу - ни одной
русскоязычных садов ( писала выше) на весь город ни одного нет


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Миколаїв
Сообщения: 14054
С нами с 16.08.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mexx]
      18 октября 2016 в 23:19 Гілками

Mexx 18.10.2016 23:07 пишет:

harald67 18.10.2016 09:25 пишет:

Але я не розумію такого парадоксу: у друга дружина - вчителька, яка як раз веде у одній із шкіл на Подолі офіційно російськомовний клас. Вже років 10 цей клас не можуть укомплектувати - максимум 18 дітей записувалося. І при цьому купа людей в Києві віддають своїх дітей до україномовних дитячих садочків та шкіл і вимагають, щоб із їхніми дітьми спілкувалися російською - навіщо? Російські ж класи порожні по всьому місту.



это сильно преувеличено. в свое время ( 9 лет назад) на левом берегу я не нашла ни одного русского класса, не говоря уже о школе, чтобы старшую отдать.
Садиков вообще нет русскоязычных официально в Киеве)
причем, относительно садика, я не против укр. языка, я против принципиальности.
Например, в австрийском садике ( в Австрии), куда мелкая ходила и в прошлом году и в этом, с ней наоборот пытались разговаривать на английском, немецком и даже ( частично) русские слова выучили - привет, спасибо, как дела)) - все для того, чтобы ребенок себя чувствовал комфортно и в дружелюбной обстановке.
Никто не упирался рогом, что "нет мы в австрии и нам пофиг понимает она или нет"... наоборот - все максимально открыто и для ребенка. не понимает - учитель через гугл переводчик будет ей переводить.




є країна, де всі, ви уявляєте, всі розмовляють расейською і ваша дитина теж буде почувати себе там в "комфортной і дружелюбной обстановке". Варто замислитись


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 15783
С нами с 15.08.2006

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      18 октября 2016 в 23:22 Гілками

Defas 18.10.2016 23:19 пишет:


є країна, де всі, ви уявляєте, всі розмовляють расейською і ваша дитина теж буде почувати себе там в "комфортной і дружелюбной обстановке". Варто замислитись


вот не надо только рассказывать, куда кому ходить) и на каком языке кому разговаривать , и уж тем более со своими детьми)
я тут родилась и это такая же моя страна, как и твоя) напоминаю, если что.
самые упоротые сепаратисты - это как раз националисты, если шо, с лозунгом "украина для украиномовных" далеко не уедешь


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Миколаїв
Сообщения: 14054
С нами с 16.08.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mexx]
      19 октября 2016 в 00:04 Гілками

Mexx 18.10.2016 23:22 пишет:

Defas 18.10.2016 23:19 пишет:


є країна, де всі, ви уявляєте, всі розмовляють расейською і ваша дитина теж буде почувати себе там в "комфортной і дружелюбной обстановке". Варто замислитись


вот не надо только рассказывать, куда кому ходить) и на каком языке кому разговаривать , и уж тем более со своими детьми)
я тут родилась и это такая же моя страна, как и твоя) напоминаю, если что.
самые упоротые сепаратисты - это как раз националисты, если шо, с лозунгом "украина для украиномовных" далеко не уедешь




на кухні у себе і зі своїми дітьми - хоч китайською. В державних установах - звичайних школах та садочках викладання має відбуватись державною мовою. Ферштейн? Навіть як що в Австрії викладач вивчив декілька слів російською - це не означає готовність місцевих Гансів перейти на російську заради вашої зручності та зручності вашої дитини. З чого ви вирішили, що в Україні має бути по іншому?

Змінено Defas (00:05 19/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *
Сообщения: 144
С нами с 30.08.2016

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      19 октября 2016 в 00:59 Гілками

Вот ты ведь 100% не с Николаева или области. Николаев еще более русскоговорящий чем Киев. Тут два варианта или из села или с западной Украины.
Никто тебе не запрещает разговаривать на том языке, на котором тебе удобно, так и не навязывай другим, которых к слову большинство.

Змінено Толик33 (01:31 19/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *
Сообщения: 144
С нами с 30.08.2016

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      19 октября 2016 в 01:30 Гілками

Учился в русской школе, во всех школах украинский язык и литература обязательные предметы.
Как бы не было обидно, но в украинской литературе мало интересных авторов. Котляревский, Леся Украинка..
В Союзе Шевченко пиарили образ борца с царским режимом, стогин та плач крипака.
После распада Союза образ борца подхватила новая власть и канонизировала его.
При этом творчество на большого любителя. Человек в здравом уме и по собственной воле такое читать не будет.
В то же время , Достоевского, Толстого, Лермонтова, Пушкина, Чехова, Цветаеву, Фета.. если и преподают, то вскользь, а с новыми веяниями скорее запретят всех, как подрывающих устои государственности .
Учите дорогие Якби ви знали, паничі,. Що люди роблять уночі

Змінено Толик33 (01:36 19/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Миколаїв
Сообщения: 14054
С нами с 16.08.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Толик33]
      19 октября 2016 в 01:55 Гілками

Толик33 19.10.2016 00:59 пишет:

Вот ты ведь 100% не с Николаева или области. Николаев еще более русскоговорящий чем Киев. Тут два варианта или из села или с западной Украины.
Никто тебе не запрещает разговаривать на том языке, на котором тебе удобно, так и не навязывай другим, которых к слову большинство.




Это откуда такие вычисления, что "вас" большинство? Від Миколаїва хоч километрів на 50 відїзжав? Чув, якою мовою народ розмовляє? Там на 90% ядрений південий суржик. Я нікому нічого не нав'язую. Дома, у побуті розмовляйте як хочете, але українська - має бути мовою викладання в учбових закладах. Я на русском пишу и разговариваю лучше большинства жителей "запоребика", но не вижу смысла. Жить в Украине и разговаривать на русском - это тупо. Нащо це робити, коли можна користуватись українською?

Змінено Defas (01:55 19/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Миколаїв
Сообщения: 14054
С нами с 16.08.2013

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Толик33]
      19 октября 2016 в 02:05 Гілками

Толик33 19.10.2016 01:30 пишет:

Учился в русской школе, во всех школах украинский язык и литература обязательные предметы.
Как бы не было обидно, но в украинской литературе мало интересных авторов. Котляревский, Леся Украинка..
В Союзе Шевченко пиарили образ борца с царским режимом, стогин та плач крипака.
После распада Союза образ борца подхватила новая власть и канонизировала его.
При этом творчество на большого любителя. Человек в здравом уме и по собственной воле такое читать не будет.
В то же время , Достоевского, Толстого, Лермонтова, Пушкина, Чехова, Цветаеву, Фета.. если и преподают, то вскользь, а с новыми веяниями скорее запретят всех, как подрывающих устои государственности .
Учите дорогие Якби ви знали, паничі,. Що люди роблять уночі




нещодавно читав книжку, яку видали ще в радянському союзі. Книжка - фантастика. Так от там в кінці були авторські статті, про розвиток фантастики у світі. Що мене вразило, там порівнювали літературу СРСР та Польші(книжка була польска фантастика, початок 80тих), і данні, які порівнювались - кількість книжок виданих у Польші та СРСР російською було майже однаковим. Щось близько сотні на рік. Але СРСР "виривался вперьод" завдяки 20 книжкам, які були видані "язикамі савецкіх республік". 20 книжок фантастики на рік! Для 14 республік - 20 книжок фантастики рідними мовами. Це все, що треба знати про "в украинской литературе мало интересных авторов"

ну і "достаевскій, талстой" - краще збільшити години на світову літературу, де є реально хороші письменники, ніж на те, щоб діти читали "преступленіє і наказаніє" або "вайну і мір" з потугами авторів розібратись в "загадочной рузькой душе". Рузька душа - мене, текел, фарес. І ніякі достоєвські цього не змінять.

Змінено Defas (02:15 19/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24279
С нами с 31.10.2014

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Толик33]
      19 октября 2016 в 08:49 Гілками

Толик33 19.10.2016 01:30 пишет:

Учился в русской школе, во всех школах украинский язык и литература обязательные предметы.
Как бы не было обидно, но в украинской литературе мало интересных авторов. Котляревский, Леся Украинка..
В Союзе Шевченко пиарили образ борца с царским режимом, стогин та плач крипака.
После распада Союза образ борца подхватила новая власть и канонизировала его.
При этом творчество на большого любителя. Человек в здравом уме и по собственной воле такое читать не будет.
В то же время , Достоевского, Толстого, Лермонтова, Пушкина, Чехова, Цветаеву, Фета.. если и преподают, то вскользь, а с новыми веяниями скорее запретят всех, как подрывающих устои государственности .
Учите дорогие Якби ви знали, паничі,. Що люди роблять уночі




Ну я мабуть раніше вчився, коли шкільна програма дещо відрізнялася, ало от і зараз не розумію, чому усі апологети вивчення російської мови у школі роблять наголос на "шедеврах" російської літератури?
Мене от цікавлять 2 питання:
1) Яка взагалі користь від вивчення літератури? Ну от не близнюрствуючи, хто і що прочитав від першої до останньої сторінки зі шкільного курсу російської (або й української) літератури, а якщо така людина і знайдеться - то яку користь надалі у житті їй ця інформація принесла?
2) Кого ми вивчали в шкільному курсі російської літератури: мене свого часу з урока вигнали за дуже логічне запитання: Достоєвський зїхав з глузду (пардон, на фтує апостроф не набирається), Гоголь зїхав з глузду, Тургєнє зїхав з глузду, Л.Толстой зїхав з глузду і втік із дому, Маковський та Єсєнін наклали на себе руки що рівнозначно "зїхав з глузду" - навіщо ж ми будинок для психічно хворих вивчаємо?
Ну і на тіл таких "шедевральніх класиків" як Л.Толстой, Достоєвський, Островський (старий), Фонвізін, Радіщев, Ломоносов, Горький тощо і Шевенко і Франко - просто видатні письменники.
Ну і у Шевченка є дуже цікаві твори, тільки їх у школі не вивчають. Коли до мене у Львові на святкуванні дня народження Шевченка підійшла група школярів із вчителькою і запропонувала почати декламувати вірш Шевченка, а вони його продовжать, чим продемонструють знання творчості українського класика, я навів їм аж три початки віршів (або глав) які вони не змогли продовжити:
1) Ой Богдане, сучий сину, запродав ти Україну...
2) Кохайтеся молодії та не з москалями, бо москалі чужі люди, лихо роблять з вами...
3) Запродана жи..м віра в церкву не пускає...

Змінено harald67 (12:44 19/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумДіти
Додаткова інформація
0 користувачів і 4 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  LordAmid, doctor_b, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 11826

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія