autoua
×
Autoua.netФорумЗапитати Autoua

Потрапив в ДТП - маю питання (2/2)

патриарх **
40 лет (11 лет за рулем), Киев
Сообщения: 1167
С нами с 19.12.2011

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      24 марта 2016 в 14:16 Гілками

То звісно був жарт.
Звісно це його право повідомити мене про цю різницю.
Його бажання мінімізувати власні витрати - так само зрозуміло.
Але.
Розрахунок заподіяної шкоди, порядок її виплати та за застосування бонус-малус - це все регулюється законом про обов'язкове страхування відповідальності власників транспортних засобів.
Бонус-малус застосували через участь постраждалого в ДТП в 2012 році, а нині він хоче заміну бампера на новий ( хоча на місці ДТП звучало - пропаяю і буде норм).
Перепрошую, але дурнів нема.
Якщо дійде до суду, то я краще ті 3000 грн витрачу на послуги юриста, ніж добровільно буду сплачувати примхи третіх осіб.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ****
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 13161
С нами с 26.07.2005

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      25 марта 2016 в 13:39 Гілками

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/2/23/141764.htm

Наличие полиса обязательного страхования не освобождает виновника ДТП от обязательств по возмещению причиненного им ущерба в полном объеме. Такая правовая позиция, которую недавно высказал Верховный Суд Украины, может кардинально изменить привычное представление об использовании договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности собственников транспортных средств (ОСАГО).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
47 лет (27 лет за рулем), Киев
Сообщения: 9193
С нами с 31.07.2010

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: izon]
      25 марта 2016 в 14:33 Гілками

izon 25.03.2016 13:39 пишет:

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/2/23/141764.htm

Наличие полиса обязательного страхования не освобождает виновника ДТП от обязательств по возмещению причиненного им ущерба в полном объеме. Такая правовая позиция, которую недавно высказал Верховный Суд Украины, может кардинально изменить привычное представление об использовании договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности собственников транспортных средств (ОСАГО).




все что могу сказать - ППЦ просто, нафига то ОСАГО непонятно


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
40 лет (11 лет за рулем), Киев
Сообщения: 1167
С нами с 19.12.2011

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      25 марта 2016 в 14:57 Гілками

так ніхто ж не заперечує право потерпілого на відшкодування збитків.
Збитків, розрахованих згідно з встановленої законом процедури.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57903
С нами с 03.09.2001

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: izon]
      25 марта 2016 в 15:42 Гілками

izon 25.03.2016 13:39 пишет:

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/2/23/141764.htm

Наличие полиса обязательного страхования не освобождает виновника ДТП от обязательств по возмещению причиненного им ущерба в полном объеме. Такая правовая позиция, которую недавно высказал Верховный Суд Украины, может кардинально изменить привычное представление об использовании договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности собственников транспортных средств (ОСАГО).




Статья - фуфел по причине отсутсвия упоминания статьи 1194 гражданского кодекса.

Стаття 1194. Відшкодування шкоди особою, яка застрахувала свою цивільну відповідальність

1. Особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
40 лет (11 лет за рулем), Киев
Сообщения: 1167
С нами с 19.12.2011

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      25 марта 2016 в 15:53 Гілками

Знову ж таки - як визначається заподіяна шкода?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
новичок
35 лет (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 31
С нами с 29.12.2012

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      25 марта 2016 в 20:44 Гілками

Шкода розраховується за хитрою методикою. Якщо є сумніви у адекватності оцінки, можна замовити рецензію звіту у інших оцінювачів.
Той факт, що ціна ремонту в СТО перевищує суму по оцінці витікає з того, що оцінка робиться за середніми цінами зап.частин з бази АУДАТЕКС, а також за середньою вартістю робіт по ринку.
Крім того, враховується знос автомобіля внаслідок попередніх ДТП. Тому реальний рахунок з СТО завжди вищий від оцніки.
Проте документи з СТО не дають можливості встановити що ці роботи викликані саме цією ДТП.
З винуватця постаждалий вправі стягнути різницю між лімітом відповідальності ОСАГО та вартістю збитків.
Якщо буде суд, треба залучать страхову, витребовувати зроблені страховою оцінку, замовляти рецензію, замовляти судову експертизу.
З досвіду таких справ можу сказати що навіть аргументоване спростування доказів позивача не приведе до відмови від позову. Судами не подобається коли винуватець спростовує чужі докази, а своїх не подає.
Потрібно все-таки дати суду власні докази реальної суми збитків, може навіть її визнатию суми вимог чатково (те що вище ліміту по полісу).
Ще такий момент що потерпілий має право на стягнення втрати товарної вартості (для нових не битих раніше акто), по Закону під це ОСАГО це не підпадає, тому може бути стягнуте напряму з винуватця.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57903
С нами с 03.09.2001

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      30 марта 2016 в 12:38 Гілками

Thumbs_Up_Guy 25.03.2016 15:53 пишет:

Знову ж таки - як визначається заподіяна шкода?



Во всех случаях, каким бы вы образом и с кого бы вы не требовали ущерб - одинаково. Вот так: методика товарознавчей экспертизы.

Исключением из этого правила могут быть ТОЛЬКО некоторые из договоров КАСКО. Дорогие до чертиков.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
40 лет (11 лет за рулем), Киев
Сообщения: 1167
С нами с 19.12.2011

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      30 марта 2016 в 13:03 Гілками

мій збиток покрило КАСКО.

постраждалий отримає (Розрахунок за методою) - (Знос) == вішкодування.

сума ремонту буде більша відшкодування == чек з сто.

І я так розумію, що він буде подавати на мене в суд, щоб отримати від мене різницю між чеком з сто і відшкодуванням по ОСАГО.

ліміт по ОСАГО не перевищено.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57903
С нами с 03.09.2001

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      30 марта 2016 в 14:04 Гілками

Thumbs_Up_Guy 30.03.2016 13:03 пишет:

мій збиток покрило КАСКО.

постраждалий отримає (Розрахунок за методою) - (Знос) == вішкодування.




Ты немного не понял, в методике расчет уже с учетом износа.

Thumbs_Up_Guy 30.03.2016 13:03 пишет:

сума ремонту буде більша відшкодування == чек з сто.



Ну, каждый волен сорить своими деньгами как ему угодно и ремонтировать автомобиль на станции с встроенным борделем и стразиками, тока не виновнику это все оплачивать.

Thumbs_Up_Guy 30.03.2016 13:03 пишет:

І я так розумію, що він буде подавати на мене в суд, щоб отримати від мене різницю між чеком з сто і відшкодуванням по ОСАГО.



Суд отправит его считать ущерб по все той же самой методике. Которая даст ту же цифру, что и СК (а если даст сильно большую - все равно эти претензии к СК)

Максимум что он с тебя может получить - это франшизу по материальному ущербу + нематериальный ущерб: потеря всяких там товарных видов, моральный. Копейки.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
52 года (9 лет за рулем), Киев
Сообщения: 2213
С нами с 15.08.2012

Re: Потрапив в ДТП - маю питання [Re: Thumbs_Up_Guy]
      30 марта 2016 в 14:12 Гілками

Thumbs_Up_Guy 30.03.2016 13:03 пишет:

мій збиток покрило КАСКО.

постраждалий отримає (Розрахунок за методою) - (Знос) == вішкодування.

сума ремонту буде більша відшкодування == чек з сто.

І я так розумію, що він буде подавати на мене в суд, щоб отримати від мене різницю між чеком з сто і відшкодуванням по ОСАГО.

ліміт по ОСАГО не перевищено.




Якщо хоче - нехай подає, ти ж йому не заборониш. Але, IMHO, нічого з того не вийде, а як і вийде, то він витратить більше часу/грошей, ніж виграє. Спитай його - з якого дива ти винен йому новий бампер, якщо на момент ДТП він новим не був? Нехай з розборки купить небитий.
Одне тут погано - чек з СТО при бажанні можна взяти на будь-яку суму, тому непогано було б чітко собі уявляти, скільки це може реально коштувати по мінімуму (тільки не у гаражних майстрів, звичайно). Мені, наприклад, на одному СТО нарахували 11 тисяч, а на іншому зробили те ж саме за 9, і якісно зробили. Якщо зможеш - знайди СТО, де вартість ремонту вкладатиметься у суму відшкодування, і запропонуй йому - можливо, на тому питання і закриється. Хоча я впевнений, що він теж шукає або вже знайшов такий варіант, але чому б не спробувати ще трохи "деньжат по-легкому срубить"?

Змінено murabel (14:14 30/03/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумЗапитати Autoua
Додаткова інформація
2 користувачів і 5 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Yorc, AVB, Hrust, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3762

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія