autoua
×
Autoua.netФорумЗапитати Autoua

повітря в системи охолодження

Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

повітря в системи охолодження
      5 октября 2023 в 09:43 Гілками

Власне сабж, на профільному автомобілі на холодну коли вранці заводжу авто і трошки оберти спадуть, включаю передачу і починає булькаючий звук в районі бардачка. Як раз там де вентилятор і салоний фільтр. Навіть при вимкненому винтиляторі звідти йдуть звуки. Салонний фільтр поміняв для чистоти експерименту. Пічка не гріє. Поїхав вчора до майстрів (мультибрендових ) вони помацали патрубки що ведуть в салон- кажуть гарячі патрубки все в тебе працює. Включив їм клімат на +30 поставив і фронтальний обдув - кажуть - не гріє. В них 100500 гіпотез але діагностика буде тільки з наступного тижня. Ці майстри нажаль слабенькі в тойотах. У мене ці трабли з'явились роки 3 тому коли поміняв радіатор охолодження. Наступного дня цей звук з'явився, я потім поїхав до праивльних механіків і мені випустили усі бульбашки через крани під капотом. Пройло майже 2 роки і ця трабла знов повернулась. Що камради скажуть?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
47 лет (27 лет за рулем), Киев
Сообщения: 734
С нами с 05.10.2007

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      5 октября 2023 в 17:39 Гілками

Просто так почало воздушити без втручання? Я би перевірив чи немає прориву газів. Не дай боже прокладка ГБЦ.

Змінено -blind (17:40 05/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: -blind]
      5 октября 2023 в 18:57 Гілками

-blind 05.10.2023 17:39 пишет:

Просто так почало воздушити без втручання? Я би перевірив чи немає прориву газів. Не дай боже прокладка ГБЦ.



так а які симптоми окрмів булькання в системі охолодження? Тоді б і в мастило мала потряпляти охолоджуюча рідина?
Ця проблема вилазить і зьявляется. Але влітку у спеку її не чути, тільки коли температура десь 10-15 градусів. Тобто зранку або осінь-зима. І чим холодніше тим сильніше звук.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      5 октября 2023 в 20:24 Гілками

зняв бардачок, зняв фільтр, зняв кожух під бардачком. зняв пожух з трансмісійного тунеля. Завів ввечері автомобіль уже в дворі, трошки піднялась температура охолоджуючуї рідини, включив клімат контроль на +30 і почав перевіряти температуру в усіх напрямків обдуву. Прямий обдув так сяк, обдув на скло - так сяк. А от обдув ніг коли перевіряєш його одразу на патрубкі - там все чудово - тепле повітря. І сам патрубок теплий. На дворі наче +20, в салоні переміряв окремим термометром +26, думаю не замерзну
Завтра вранці ще покатаюсь з розібранним салоном, послухаю усі звуки і як гріє ноги на ходу , коли вранці ще холодно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6392
С нами с 18.12.2008

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      6 октября 2023 в 10:22 Гілками

Так то може хладоген кондиціонера булькає , його мало вже , але достатьньо для роботи . Він і булькає

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
59 лет (39 лет за рулем), Киев
Сообщения: 10657
С нами с 30.01.2006

Re: повітря в системи охолодження [Re: Gavik]
      6 октября 2023 в 13:17 Гілками

он булькает, когда включен. если кондей выключен, то тишина. у меня так на бмв было.
дозаправил, бульканье прошло


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: Alex2064]
      6 октября 2023 в 18:46 Гілками

кондіціонером не користуюсь, бо в матері алергія на нього. Тобто він завжди вимкненний. Сьогодні вранці катався з розібранним бардачком та кожухами. Вранці було +16 як, раз нормально для експериментів. Тепле повітря йде тільки коли клімат ставлю на 27 градусів мінімум, а на 30 ще краще. Йде тепле повітря по тим напрямках обдуву які включаю. І рецеркуляція працює, дивився як всі сервоприводи працюють коли кожухи зняти - тобто на самі приводи не грішу. Може ще всередині з заслонками якась проблема? Вчора дивився на ютубі 100500 відео на цю тему то багато їх ремонтують коли авто у віці 10-15 плюс і йдуть проблеми з перегородками і заслонками.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
47 лет (27 лет за рулем), Киев
Сообщения: 734
С нами с 05.10.2007

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      6 октября 2023 в 19:03 Гілками

Є чим подивитися реальну темературу охолоджуючої рідини двигуна, а не показометром на приборці?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: -blind]
      6 октября 2023 в 20:22 Гілками

-blind 06.10.2023 19:03 пишет:

Є чим подивитися реальну темературу охолоджуючої рідини двигуна, а не показометром на приборці?



тут поруч є СТО, там може зміряю температуру, думаю в них є беспровідний термометр. Переговорив з працівником тойота центру, якому довіряю, він каже що може бути забитий радіатор отоплення салону з середини і можна його без змімання промити. Вони кілька разів таке робили на СТО і на рафах і на прадо. Промивалось гарячою водою з лимоною кислотою. Вода подавалась на патрубки що входять в салон. Тобто вони зі сторони моторного щита заливали такий розчін , трошки стояло, відкисало а потім зливали і повторювали.
Поки не зрозуміло че є у Рафа під капотом кран (чи як літературно називається цей девайс) для стравлювання повітря, такий як на прадо.

Змінено kvadjagan (20:28 06/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      6 октября 2023 в 21:42 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Якщо повітря є, і воно саме не стравлться в розширювальний бачок - то шукати його можна під кришкою радіатора (думаю, вона найвище місце).

Якщо повітря є, і воно саме не стравлться в розширювальний бачок - то шукати його можна під кришкою радіатора (думаю, вона найвище місце).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      6 октября 2023 в 21:50 Гілками

Температуру охолоджуючої рідини, мабуть, читають з датчика температури (з блоку керування двигуна). Для цього не потрібні термометри (та і що вони покажуть)? Досить підключитися OBD2 блютус-адаптером.
Інше питання, якщо цікавить температура патрубків охолодження в різних точках - тоді можна її міряти безконтактним термометром (без СТО).

Змінено VovkZ (21:53 06/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: VovkZ]
      7 октября 2023 в 14:29 Гілками

VovkZ 06.10.2023 21:42 пишет:

Якщо повітря є, і воно саме не стравлться в розширювальний бачок - то шукати його можна під кришкою радіатора (думаю, вона найвище місце).



дякую, скину кожух пластиковий та відкрутю пробку радіатора, перевірю який там рівень і може там багацько повітря.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил **
37 лет, Киев
Сообщения: 517
С нами с 04.12.2009

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      7 октября 2023 в 21:02 Гілками

Тут вже казали про можливий пробій прокладки "голови".
Так, там можуть бути різні варіфнти зі змішуванням рідин і без. Під час згоряння суміші у циліндрі найвищий тиск і гази можуть почати пробиватися до каналів охолодження.

Перше - я б порадив перевірити, чи накопичується тиск у системі охолодження. Якшо ні, то проблема може бути у кришці радіатора, яку просто треба змінити. При відсутності тиску температура кипіння охолоджуючої рідини знижується, може виникати місцеве закіпання, що буде завоздушувати систему.

Якщо тиск є, було б добре виключити можливу проблему з пробиттям прокладки голови. Найпростіший спосіб - заміряти компресію в циліндрах, особливо, якщо рав 4-цил, там всі циліндри зверху. Також, можна спробувати хімію для виявлення вихлопних газів. Чи можна візуально подивитися, чи йдуть пузирі під кришкою радіатора. Але треба обережно і не відкривати, коли є накопичений тиск в системі охолодження.

Якщо і перше і друге в порядку, дуже важко уявити, звідки може братися повітря у сисемі при тому, що течі рідини немає. Ну і тоді вже можна займатися обігрівачем.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: повітря в системи охолодження [Re: den_po]
      8 октября 2023 в 06:34 Гілками

В мене двигун теж Toyota (1NZ-FE), і що цікаво - теж іноді бувало чути якесь тихе булькання, коли двигун лише завівся і даю газу перші рази. Причому не увесь рік, а воно лише якось по сезонах (в холодні сезони). Я так і не виявив що це, бо ніяких інших симптомів не було, все абсолютно в порядку. У моєму випадку це навряд кондиціонер (бо повністю знято компресор, і немає рідини). Отже, я грішив, хіба, на газовий редуктор, бо це булькання йшло з його боку (в мене він справа). Ну, або дійсно десь в двигуні збиралася капля повітря, яка видувалася щоразу після старту. Компресія була ідеальна.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: VovkZ]
      8 октября 2023 в 10:43 Гілками

VovkZ 08.10.2023 06:34 пишет:

В мене двигун теж Toyota (1NZ-FE), і що цікаво - теж іноді бувало чути якесь тихе булькання, коли двигун лише завівся і даю газу перші рази. Причому не увесь рік, а воно лише якось по сезонах (в холодні сезони). Я так і не виявив що це, бо ніяких інших симптомів не було, все абсолютно в порядку. У моєму випадку це навряд кондиціонер (бо повністю знято компресор, і немає рідини). Отже, я грішив, хіба, на газовий редуктор, бо це булькання йшло з його боку (в мене він справа). Ну, або дійсно десь в двигуні збиралася капля повітря, яка видувалася щоразу після старту. Компресія була ідеальна.



у мене 2az-fe 2.4. Розповюджений авто який встановлювався на 100500 авто концерну. Дивився відео в ютубі, на кемрюхах таке ж саме буває. Чітко звук булькання після старту. І також з похолоданням. Там виришилось питання ща рахунок доливу g12 в радіатор, буквалько 100-200 кубиків.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: den_po]
      8 октября 2023 в 10:46 Гілками

den_po 07.10.2023 21:02 пишет:

Тут вже казали про можливий пробій прокладки "голови".
Так, там можуть бути різні варіфнти зі змішуванням рідин і без. Під час згоряння суміші у циліндрі найвищий тиск і гази можуть почати пробиватися до каналів охолодження.

Перше - я б порадив перевірити, чи накопичується тиск у системі охолодження. Якшо ні, то проблема може бути у кришці радіатора, яку просто треба змінити. При відсутності тиску температура кипіння охолоджуючої рідини знижується, може виникати місцеве закіпання, що буде завоздушувати систему.

Якщо тиск є, було б добре виключити можливу проблему з пробиттям прокладки голови. Найпростіший спосіб - заміряти компресію в циліндрах, особливо, якщо рав 4-цил, там всі циліндри зверху. Також, можна спробувати хімію для виявлення вихлопних газів. Чи можна візуально подивитися, чи йдуть пузирі під кришкою радіатора. Але треба обережно і не відкривати, коли є накопичений тиск в системі охолодження.

Якщо і перше і друге в порядку, дуже важко уявити, звідки може братися повітря у сисемі при тому, що течі рідини немає. Ну і тоді вже можна займатися обігрівачем.



рав з 4 циліндровим двигуном, бо 6 цилиндоровий наче тільки для Штатів був та для Австралії, навіть компрессорні v6 були. Компресію в цилиндрах міряти обовьязково щоб перевірити пробой гбц? бо на шум двигуна або відсутність тяги не жаліюсь.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил **
37 лет, Киев
Сообщения: 517
С нами с 04.12.2009

Re: повітря в системи охолодження [Re: kvadjagan]
      8 октября 2023 в 19:39 Гілками

Тут напевно важко дати однозначну відповідь, треба щоб хтось дивися авто, але взагалі кажучи:
- помітне падіння тяги через вихід газів через прокладку якщо і буде, то у дуже вже запущених випадках, я б це не сприймав як фактор
- взагалі, за умови, що рідина не витікає, що рівень на холодному авто в розширювальному бачку вища за Low, і що температура охолоджуючої рідини в нормі, я бачу лише такі можливі варіанти виникнення повітря в системі: (1) закипання рідини через низький тиск в системі (кришка радіатора), (2) закипання через якість охолоджуючої рідини (долита зайва вода, неякісна рідина, стара рідина), (3) гази з циліндрів
- взагалі кажучи, велика кількість повітря в системі - це не добре, тому що повітря заважає накопичити тиск в системі охолодження, що знижує температуру кипіння і може приводити до закипання авто. Також може створювати воздушні пробки
- ну а взагалі, якщо випустити зайве повітря і воно не буде турбувати наступні 2 роки, то я б напевно так і зробив, бо все перевірити і замінити без гарного діагнозу на авто такого віку, де невідомо хто, що і як робив, може насправді бути нерентабельним.

3mz-fe - була невелика течія озолоджуючої рідини, треба було раз на півроку доливати, коли рівень падав нижче Low, то також починав булькати. Ще пару разів ловив на мінімальному закіпанні, коли рівень рідини в розширювальному підіймався вище норми - було вирішено заміною кришки радіатора, напевно, не тримала тиск (я знав, що рідина гарна, і замінити кришку для експерименту було простіше за все)
2gr-fe - придбав рік тому, знаю, що рідини неоригінальна (жовта), не кипить, але напевно все ж таки зміню.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: повітря в системи охолодження [Re: den_po]
      8 октября 2023 в 20:00 Гілками

Закіпання через відсутній надлишковий тиск чи надлишкову кількість води в суміші - не може бути.
Надлишковий тиск потрібний, у першу чергу - в гірських умовах. Тобто, на висоті українських рівнин (на рівні моря) при атмосферному тиску кипіти нічого не повинне.
Те ж саме з надлишком води у суміші - якщо циркуляція є, то нічого не зможе закипіти, бо вода - дуже хороша (найкраща) охолоджувальна рідина (надлишок води у суміші лише підвищує температуру замерзання). Добавки гліколей додаються лише щоби розширити робочий діапазон температур донизу (у бік морозів).

Коротше кажучи, я б просто долив ще трохи охол.рідини в розширюв бачок (під максимум), і звісно, заглянув би під кришку радіатора (туди теж можна долити каплю рідини/води/концентрату, щоб, як закривати кришку - одразу видавило кришкою все лишнє повітря з-під неї).

Змінено VovkZ (20:02 08/10/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил **
37 лет, Киев
Сообщения: 517
С нами с 04.12.2009

Re: повітря в системи охолодження [Re: VovkZ]
      8 октября 2023 в 21:10 Гілками

Температура кипіння води без надлишкового тиску - 100 C
Температура кипіння охолоджуючої рідини з тиском - 120+ С

Робоча температура охолоджуючої рідини на виході з двигуна - 85 С

Якщо ви категорично кажете, що на стінках циліндрів, де рідина знімає найвищу температуру робочого циліндру, вона не може тимчасово піднятися до 100 С, тоді я з вами погоджуся, що закіпання не відбудется на воді без тиску.

Але я не був би таким категоричним, лише скажу, що обидва фактори підвищують імовірність закіпання, а відбудеться воно чи ні - питання тих самих 15 С різниці між температурою на виході та у інших місцях блоку.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
19 лет за рулем, Vorlon Planet
Сообщения: 6727
С нами с 14.08.2011

Re: повітря в системи охолодження [Re: VovkZ]
      9 октября 2023 в 15:29 Гілками

VovkZ 08.10.2023 20:00 пишет:

Закіпання через відсутній надлишковий тиск чи надлишкову кількість води в суміші - не може бути.
Надлишковий тиск потрібний, у першу чергу - в гірських умовах. Тобто, на висоті українських рівнин (на рівні моря) при атмосферному тиску кипіти нічого не повинне.
Те ж саме з надлишком води у суміші - якщо циркуляція є, то нічого не зможе закипіти, бо вода - дуже хороша (найкраща) охолоджувальна рідина (надлишок води у суміші лише підвищує температуру замерзання). Добавки гліколей додаються лише щоби розширити робочий діапазон температур донизу (у бік морозів).

Коротше кажучи, я б просто долив ще трохи охол.рідини в розширюв бачок (під максимум), і звісно, заглянув би під кришку радіатора (туди теж можна долити каплю рідини/води/концентрату, щоб, як закривати кришку - одразу видавило кришкою все лишнє повітря з-під неї).



планюю цього тижня долити до максимуму в розширювальний бачок. Вчора розібрав касету радіатора але там на радіаторі не має окремої пробки, лише на розширювальному бачку. Жодних кранів, чи клапанів для зтравлювання повітря я не знайшов також під капотом. Пожмакав ті трубки поки авто було гаряче з поїздки і закрив капот


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумЗапитати Autoua
Додаткова інформація
0 користувачів і 26 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Yorc, AVB, Hrust, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2620

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія