autoua
×
Autoua.netФорумКузовщина

Кузовний дзен

ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2020
С нами с 31.12.2004

Кузовний дзен
      4 июля 2022 в 23:31 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Я його пізнав: кузовний дзен, технологічний оргазм - усе одразу.
Треба пояснити. Я не жиштянчик, просто інженер, і маю хобі: класичні автомобілі. І моя любов - 124 купе, якого купив минулого року, а тепер, по мірі можливостей, з огляду на обставини, реставрую. Ну, тобто, виїхати на готовій машині я мав в травні. В принципі, як дасть Пан Бог, в травні певно і виїду
Але не можу не поділитися дуже давньою технологією, ще з середини практично минулого століття, яка може придасться комусь теж. Бо неймовірна річ.
Отже, в кузові вашого авто утворилась дірка. Друг-бобер з'їв. Можна поміняти всю деталь, але не мій варіант, тому що нових кузовних елементів на класичні автомобілі як правило уже не існує. Або це шалено дорого. Очевидний вихід: варити - рихтувати (бо від зварювання поведе) - шпатлювати. Уй.
Але вихід є. Пайка оловом.
В часи, коли хороших шпатлівок ще не було, кузови паяли, власне, оловом. Ні, сьогодні олово не альтернатива хорошій поліефірній шпатлівці, щоб вирівняти і закрити раковини. Але от дірку заробити - це реальна альтернатива зварюванню!
Тому, панове жиштянчики і ті, кому життя наробило трохи дірок в кузові - вихід є.
Коротко можна почитати тут: https://telegra.ph/Pajannja-Olovom-Kuzova-06-26
Чи на телеграм-каналі, куди переїхав з драйву моцкальського, і потихеньку переношу свої дописи: https://t.me/ROstADventure/33

Я його пізнав: кузовний дзен, технологічний оргазм - усе одразу.Треба пояснити


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
Киев
Сообщения: 2586
С нами с 24.05.2012

Re: Кузовний дзен [Re: Рост]
      5 июля 2022 в 10:52 Гілками

Рост 04.07.2022 23:31 пишет:


Чи на телеграм-каналі, куди переїхав з драйву моцкальського, і потихеньку переношу свої дописи: https://t.me/ROstADventure/33



А про власне 124й там очікуються оповідання?

Змінено Wave (10:56 05/07/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2020
С нами с 31.12.2004

Re: Кузовний дзен [Re: Wave]
      5 июля 2022 в 11:37 Гілками

Wave 05.07.2022 10:52 пишет:

Рост 04.07.2022 23:31 пишет:


Чи на телеграм-каналі, куди переїхав з драйву моцкальського, і потихеньку переношу свої дописи: https://t.me/ROstADventure/33



А про власне 124й там очікуються оповідання?



Напевно будуть. Про банальні речі ні, а про щось цікаве чи нестандартне.
Ну і про подорожі на ньому без сумніву. Минулорічні уже там.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец **
Сообщения: 464
С нами с 15.07.2014

Re: Кузовний дзен [Re: Рост]
      5 июля 2022 в 12:04 Гілками

Как по мне такие дюрдочки оловом не вариант заделывать, да и цена на пасту и само олово немного того..плюс сама работа особенно в трудно доступных местах...

Да я тоже такое использую, если клиент готов за это платить..или же что бы уменьшить толщину шпакли, но олово и лужение вы не положите на ржавчину....нужно или очень хорошо чистить или пескоструить....


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2020
С нами с 31.12.2004

Re: Кузовний дзен [Re: Абсолют248]
      5 июля 2022 в 12:46 Гілками

Абсолют248 05.07.2022 12:04 пишет:

Как по мне такие дюрдочки оловом не вариант заделывать, да и цена на пасту и само олово немного того..плюс сама работа особенно в трудно доступных местах...

Да я тоже такое использую, если клиент готов за это платить..или же что бы уменьшить толщину шпакли, но олово и лужение вы не положите на ржавчину....нужно или очень хорошо чистить или пескоструить....



Та на іржу нічого не покладеш, все рівно треба чистити. І такі дірки як раз і виникають, коли починаєш чистити з пристрастієм
Стосовно плати - це дорого, якщо треба одне місце зробити і спеціально під нього купуєш матеріали, бо менше, як 100 гр флюсу не продають. А по факту його йде мізер. Мені тих 100 гр на всі проблемні місця в машині вистачить і ще залишиться, думаю, більше половини. Хіба що мене попєрдоліт лудити зварні шви. А це прямо друга важлива "тєма" олова. Бо це надійніше, ніж герметиком. Хоча за гроші клієнту - то вже навряд, тут правда, бо герметиком мазнув - 5 секунд справа.
Стосовно заробляння дірок - вважаю, що це власне основне, для чого можна використати олово, тому що єдина альтернатива - зварювання, після якого метал обов'язково поведе і доведеться рівняти, шпаклювати. Я вже це проходив.
Ну або такі місця, як кромки арок, де шпатлівка в якості формування поверхні має недоліки.
Коротше, це не є якась панацея від усіх хворіб, і не завжди доцільна, але в моєму випадку це просто порятунок. Мені ж іще робити рамку довкола лобового скла, яку теж друзі-бобри покусали, а от там не дай Бог варити, бо як потягне дах...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец **
Сообщения: 464
С нами с 15.07.2014

Re: Кузовний дзен [Re: Рост]
      5 июля 2022 в 22:03 Гілками

Вы очень так...как сказать..потягне... если норм варить ничего нигде не потягне..это я вам как сварщик халтурщик говорю..особенно на рамке..где есть ребро
тянет на филенке.... и да по поводу пасты...100 грам стояло 200 грн..в том году...олово пластинка 150 грн.....и да сто граммм пасты...ну не очень на много хватает если вы делаете хорошо....
вы не забывайте что паста она как лужение...мало навалили...да олово зацепитцо...но на сколько хорошо...я не смотрел чесно говоря ваши видосы как вы с ним работаете...но хотел бы взглянуть как работает с оловом человек который нашел дзен:) кали че у меня такой видос есть:)

и да....идеально восстановить кузов...ню ню...я просто щас гольфа делаю уже почти год..ню ню


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец **
Сообщения: 464
С нами с 15.07.2014

Re: Кузовний дзен [Re: Абсолют248]
      5 июля 2022 в 22:07 Гілками

вот по поводу рамки возле крыши я с вами согласен...там хороший вариант....главное очень хорошо почистить... и как совет...пасту положить и горелкой прогреть..потом мягким ершиком чистануть...и снова наложить и прогреть...раковины должны немного выгореть и тогда можно олово наваливать

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2020
С нами с 31.12.2004

Re: Кузовний дзен [Re: Абсолют248]
      5 июля 2022 в 23:22 Гілками

Абсолют248 05.07.2022 22:07 пишет:

вот по поводу рамки возле крыши я с вами согласен...там хороший вариант....главное очень хорошо почистить... и как совет...пасту положить и горелкой прогреть..потом мягким ершиком чистануть...и снова наложить и прогреть...раковины должны немного выгореть и тогда можно олово наваливать



Дякую, врахую.

В мене, власне, основні місця - це ліва дверка, кромки арок і рамка лобового. Ну і цей задній кут. Тому варити на великих плоских поверхнях ніяк не варіант, замучишся рівняти потім. А пайка рятує. Сьогодні як раз взявся за двері.
А все, що не на виду, там спокійно вариться.

Щодо "кузова в ідеал" - тут головне відчувати межу доцільності
Бо я ж кататися хочу на машині, а не її робити
Але досвід реставрації уже є, моя друга, зроблена 10 років назад, ще жива А 10 років - це таки вже показник. Правда, тоді нічого не паяв, але і не треба було, бо на неї були ще наявні всі потрібні ремонтні частини.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумКузовщина
Додаткова інформація
0 користувачів і 0 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 4637

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія