autoua
×
Autoua.netФорумБесіди про бізнес

Робочий контракт з установою країни ЕС

Супер писатель! ***
Киев
Сообщения: 2589
С нами с 24.05.2012

Робочий контракт з установою країни ЕС
      23 сентября 2022 в 17:53 Гілками

Потрібно оформити контрактні стосунки з установої з країни ЕС (Нідерланди) для надання їм послуг на території України. У нас все зрозуміло - ФОП, а там ніяк не можуть вирішити, як оформити, бо то ж податки, відпустка, страхівка, лікарняний і все таке.
Може хтось може описати, як в ЕС подібні речі оформлюють? Я так розумію по такій схемі працюють багато в IT.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13549
С нами с 07.02.2012

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: Wave]
      23 сентября 2022 в 20:07 Гілками

ФОП у нас прирівняний до юридичних осіб у цьому питанні та здійснює зовнішньо-економічну діяльність. Ніяких податків на заробітну платню, ніяких страховок та лікарняних. Можливо в них є якесь мито на імпорт послуг.

Контракт має бути не на роботу (бо як ФОП ти його не можеш укладати в ролі працівника), а на надання послуг.

Змінено DKTigra (20:08 23/09/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
Киев
Сообщения: 2589
С нами с 24.05.2012

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: DKTigra]
      24 сентября 2022 в 14:45 Гілками

Про ФОП я їм пояснював, просто вони, судячи з усього, не мають досвіду заключення таких контрактів, то треба пояснити, в якому напрямку рухатись.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35486
С нами с 30.10.2009

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: Wave]
      24 сентября 2022 в 16:55 Гілками

Wave 24.09.2022 14:45 пишет:

Про ФОП я їм пояснював, просто вони, судячи з усього, не мають досвіду заключення таких контрактів, то треба пояснити, в якому напрямку рухатись.



не о чем понятен вопрос
они не могут понять что такое наш ФОП?
по аналогии у них гугл выдает такое
What is an ‘eenmanszaak’? It is a Dutch legal structure, and it means sole trader or sole proprietor. Many starting entrepreneurs choose the eenmanszaak as their legal structure. Сам за себя платит income tax и social security
как и у нас


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57954
С нами с 03.09.2001

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: Wave]
      26 сентября 2022 в 14:01 Гілками

Wave 23.09.2022 17:53 пишет:

Потрібно оформити контрактні стосунки з установої з країни ЕС (Нідерланди) для надання їм послуг на території України. У нас все зрозуміло - ФОП, а там ніяк не можуть вирішити, як оформити, бо то ж податки, відпустка, страхівка, лікарняний і все таке.
Може хтось може описати, як в ЕС подібні речі оформлюють? Я так розумію по такій схемі працюють багато в IT.



Просто. Відкриваєш в Україні ФОП з зовнішноекономічною діяльністю, там з ФОП-оп підписують контракт на надання послуг як з юрособою (і пофіх відпустки і лікарняні, і все таке), раз на місяць підписуеш з ними якийсь акт скіки яких послуг ти їм надав, а вони тобі - шлють гроші як звичайно по європі, на рахунок по iban. Раз на квартал подаєш декларацію і сплачуєш 5% єдиного податку + щось 15 сотен гривен єдиного соціального внеску.

В Україні з цією валютою можешь зробити аж нічого, крім продати на міжбанку. По курсу євро, наразі, 35.3, ще і якась комісія.

І да, саме так працюють мінімально пристойні айтішні контори. І тихенько хіхікають над усілякими гіг-контрактами і іншою дія-маячнею.

Змінено Drunkard (18:30 26/09/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
Киев
Сообщения: 2589
С нами с 24.05.2012

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: Wave]
      28 сентября 2022 в 11:41 Гілками

Дякую, мені ця схема зрозуміла, проблема з тією стороною...

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57954
С нами с 03.09.2001

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: Wave]
      28 сентября 2022 в 17:16 Гілками

Wave 28.09.2022 11:41 пишет:

Дякую, мені ця схема зрозуміла, проблема з тією стороною...



Так проблема-то в чому? Ось вам юридична особа "приватний підприємець вася пупкін", ось всі реквізити, ось номер рахунку в єврах, давайте договір підписувати. Абсолютно нічим не відрізняється від відносин с будь-якою фірмою в будь-якій країні євросоюзу, хіба шо печатки немає, але можна і печатку навіть, як дуже треба. Що не вистачає для щастя?

Змінено Drunkard (17:18 28/09/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
101 год за рулем, Munchen, DE
Сообщения: 8178
С нами с 16.06.2005

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: Drunkard]
      28 сентября 2022 в 20:03 Гілками

Drunkard 28.09.2022 17:16 пишет:


Так проблема-то в чому? Ось вам юридична особа "приватний підприємець вася пупкін", ось всі реквізити, ось номер рахунку в єврах, давайте договір підписувати. Абсолютно нічим не відрізняється від відносин с будь-якою фірмою в будь-якій країні євросоюзу, хіба шо печатки немає, але можна і печатку навіть, як дуже треба. Що не вистачає для щастя?



Отличаешься. Внутри ЕС ФОП только по НДСу может работать с другой страной ЕС.

У нас есть два типа НДС - обычный и упрощенный (нулевой). Если контрагент из "третьих стран", то не нужно быть плательщиком НДС и так работать гораздо проще.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
Киев
Сообщения: 2589
С нами с 24.05.2012

Re: Робочий контракт з установою країни ЕС [Re: Drunkard]
      29 сентября 2022 в 11:14 Гілками

Drunkard 28.09.2022 17:16 пишет:

Wave 28.09.2022 11:41 пишет:

Дякую, мені ця схема зрозуміла, проблема з тією стороною...



Так проблема-то в чому? Ось вам юридична особа "приватний підприємець вася пупкін", ось всі реквізити, ось номер рахунку в єврах, давайте договір підписувати. Абсолютно нічим не відрізняється від відносин с будь-якою фірмою в будь-якій країні євросоюзу, хіба шо печатки немає, але можна і печатку навіть, як дуже треба. Що не вистачає для щастя?



Мені, власне, теж не зрозуміло, в чому проблема, тому і вирішив попросити поділитися досвідом. Як на мене - все має бути просто, але та сторона постійно розказує, що вони шукають варіанти юридичного оформлення, бо я не знаходжусь в Нідерландах і це не стандартна для них ситуація...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумБесіди про бізнес
Додаткова інформація
0 користувачів і 5 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2550

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія