Я з клубу vaz2101.com, який вже не дуже активний в останні роки, також в вільний час вже років 10 читаю autoua.net
Хотів розповісти про важливу доробку, що зробив в своїй 2101, аналогічну схему можна застосувати в багатьох бюджетних авто, адаптувавши механічну складову.
Є в мене мрія катнути своєю ретро автівкою по Європі, вже на 2020 планував, але то одне то інше заважає
Думав щоб таке корисне для авто ще зробити. Наткнувся в інтернеті на роліки, як люди вигадують для простих машин бюджетний помічник типу "круїз контроль", а точніше додатковий тримач тяги газу.
Кто на що здатний - кто мотузкой підв'язує, кто ставить привід тяги подсосу для ручного керування акселератором, кто вакуумну систему для натягування приводу, кто електромагніт з контроллером на реле від противотуманок.
Хотілося чогось такого, щоб в критичній ситуації не заважало гальмувати, або переключати передачі, мало елементарну будову з застосуванням стандарних компонентів, по мінімуму руйнувало інсуючу стандартну побудову тяг акселератора.
Поєднавши все прочитане, та провівши ряд випробувань прийшов да такої принципової схеми (та монтажної схеми):
Знайшов, для основного блоку керування, корпус від старого джерела живлення від ноута у котрий щільно все влазило:
Так як "вертоліт газу" повертається десь на 90 градусів, вирішив трохи змістити шайбу в бік магніта, що планував закріпити на планці, притягнутої знизу до кронштейна "вертоліту газу"
Приміряв на 21063, а в моїй 2101 кронштейн видався товщим та більшим, вирішив вигнути додаткову планку для магніта по-іншому, закріпити за шпильку кришки клапанів і підвести до шайби не знизу, а згори (гнув, поки добився щоб електромагнит був над самою шайбою, єдва її касався, і вона повністю покривала його сердечник). Шайбу на "вертольоті газу" (для тримання електромагнітом) теж трохі підпилив та закріпив не знизу, а зверху. Під "вертоліт газу" поставив проставку з 2мм, щоб шляпки не зачипалися за кронштейн.
В салоні підключив блок до вимикача стопсигналу, розширив отвір та замість винта упору педалі зчеплення поставив великий концевик у якості датчика натискання педалі зчеплення:
Живлення взяв з замка запалювання (там де з'являється напруга при включенні запалення).
Однак в такому випадку при натисканні гальма, релле в блоці клацає, навіть, коли не користуєшся блоком "круїз контролю".
Вирішив при не використанні блоку розривати обидва "+", що на нього йдуть (від замка запалення та стоп сигналу). Пошукав щось стандартне в перемикачах ВАЗ - є кнопка керування світла 6-контактна, на 3 положення, 2107-3709600 має положення де замикаються дві пари контактів.
Ітоговий вигляд:
Планував ще поставити додаткове релле на пряму від аккумулятора для живлення електромагніта (тому в схемі нема релле №2), але струм на магніт незначний (на захист досить запобіжника 5А), та й у блоці керування він іде по силовим контактам релле, до тогож, як виявилось при роботі з додатковим релле на електромагніт навантаження на релле блоку керування мізерні, що призводило час від часу при вимиканні кнопкою або датчиком педалі зчеплення до затримки у вимиканні з підвисанням і дзвоном контактів релле близько 1с.
Перевірив, все працює як планувалось: при подачі живлення на схему загорається червоний діод; розганяємось до бажаної швидкості, при натисканні чорної кнопки електромагніт фіксує тягу акселератора (при цьому загорається зелений діод) та ногу з педалі газу можна прибрати і дати їй відпочити. При вижимі зчеплення фіксація електромагнітом вимикається, при нарисканні гальма також. Можна вимкнути утримання вручну червонною кнопкою на блоці керування.
Час від часу кронштейн з магнітом (при відключеній системі) резанує і дзвенить, хочу ще зробити додаткову опору для жорсткості від верхівки електромагніта (де він кріпиться гвинтом до додаткової планки) на вісь "вертольоту газу".
Закінчиться війна, дасть бог ще на автобанах поганяю...