Почитайте протокол, там есть 10 дней на "оскарження" штрафу в суде. Я писал жалобу начальнику ГАИ Украины, ответ пришел ч-з месяц "З.У. про звернення громадян" к этому времени будет... Присылают они отписки т.к. рука руку моет. Просто насколько помню "может учился по старым нормам" то надо обжаловать сначала у высших органах, затем за результатом "оскаржувати у судовому порядку". Здесь же предусмотрено прямо, вот и надо подавать иск. А с момента регистрации иска процесс уплаты штрафа приостанавливаеться до решения суда.
Я не совсем согласен. КпАП предусмотрено возможность обжалования в вышестоящую инстанцию, суд и прокуратуру, и ответ они бязаны давать не на основании ЗУ "Про обращения граждан" а в порядке административного обжалования Стаття 292. Строк розгляду скарги і протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення
Скарга і протест на постанову по справі про адміністративне правопорушення розглядаються правомочними органами (посадовими особами) в десятиденний строк з дня їх надходження, якщо інше не встановлено законами України.
"Скарга і протест на постанову по справі про адміністративне правопорушення розглядаються правомочними органами (посадовими особами) в десятиденний строк з дня їх надходження, якщо інше не встановлено законами України".
Кстати да я не учел что это административная жалоба, а не гражданского х-ра. Просто я учел месячный срок.
Кстати товарища вчера взули на то же, сегодня поехал делать ВРТ в области (наверное Васильков), сказали нет бланков и не намечаеться, поскольку всвязи с акциями протеста его отменят вовсе. На вопрос а что мне делать? Идите в сад тоесть суд.
04/02/2009 Остановили "жену" к-я ездила по доверенности, влепили 500 грн,
Згідно Закону ваша дружина такий же власник як і ви, і ВРТ їй не потрібен
Сімейний кодекс України Глава 8
ПРАВО СПІЛЬНОЇ СУМІСНОЇ ВЛАСНОСТІ ПОДРУЖЖЯ
Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя
1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Стаття 61. Об'єкти права спільної сумісної власності
1. Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. { Частина перша статті 61 в редакції Закону N 524-V ( 524-16 ) від 22.12.2006 }
Да правильно все. Вот только проблема в том, что в головах ментовских оперативки хватает только на то, чтобы запомнить наименование своего подразделения, а на фамилию уже и байтов не хватает, поэтому мы ее не слышим. Это я к тому, что не станет сержант на трасе изучать семейный кодекс и ваш поход в суд заберет очень много времени и нервов. Хотя из принципа сам бодаться буду до кровавых соплей.
В ответ на: Что то сильно сложно, зачем вдаваться в такие дебри. По моему можно короче. Оштрафовали по 126 ст.? За отсутствие документа дающего право распоряжаться? ВРТ не дает права распоряжаться (см. п. 15 Правил регистрации), доверенность даёт такое право. Ст. 126 не содержит ни единого упоминания о ВРТ.
Вот это - более выражает суть отсутствия в твоих действиях состава правонарушения, хотя - кашу маслом не испортишь (с) (ИМХО).
похоже скоро конец ВРТ будет, за это взялась премьер-министр если конечно президент не поставит палки в колеса:
В ответ на: ... Кроме того, премьер-министр дала поручение создать при Кабмине Совет автомобилистов, в состав которого войдут представители Госкомпредпринимательства, министры транспорта и связи, финансов, а также заместитель министра внутренних дел и представители общественных объединений автовладельцев. Ю.Тимошенко также поручила подготовить на следующее заседание правительства документы по упрощению системы передачи права управления автомобилем и целесообразности временного регистрационного талона, а также проект распоряжения о запрете ГАИ принимать участие в незаконной эвакуации автомобилей. ...
Ну вот наконец родилось у меня решение: ВРТ - не быть! Требование гоп-гайцом штрафу и протокол противоречат букве закона в 3Х!!! разных местах! Юристов прошу подтянутся, и сказать, что не так. делал из вышеизложенного и по состоянию законодательства на 12.2008г.
Code:
ПОЯСНЕННЯ до протоколу складеному «____» ________________________року
Я, _____________________________________________________________________року народження, __________________________ року керував автомобілем марки ______________________ реєстраційний № ___________ та був зупинений співробітником ДАІ ________________________ який склав протокол та виніс постанову про адміністративне правопорушення ст.126 КоАП яку трактував на підставі відсутності тимчасового реєстраційного талона.
Винним себе не визнаю за таких підстав:
Статею 126 КоАП передбачено накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у випадку: «Керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред’явили чи не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талона до нього, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом, а у випадках, передбачених законодавством, належно оформленого дорожнього (маршрутного) листа або документів на вантаж, що перевозиться, ліцензійної картки на транспортний засіб, а так само поліса (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката “Зелена картка").»
Співробітнику ДАІ було пред‘явлено: Посвідчення водія відповідної категорії. Талон до посвідчення. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (реєстраційний документ). Та нотаріально завірене генеральне доручення (інший документ) видане власником на моє ім‘я, яке надає право разпорядження зазначеним та зареєстрованим транспортним засобом. (даний документ прямо передбачає, і це вказано у його тексті, право керування та/або розпорядження транспортним засобом).
Статею 126 КоАП взагалі не передбачено накладення штрафу у випадку відсутності тимчасового реєстраційного талона. Оскільки він є опціональним і відноситься до «...інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом» куди також можно віднести доручення, договір куплі-продажу, маршрутний лист.
Статею 210 Цивільного кодексу встановлено, що державна реєстрація правочинів обов’язкова тільки в випадках встановлених ЗАКОНОМ. Вимоги Закону (а не підзаконними актами, яким є правила дорожнього руху) щодо довіреності на керування чи розпорядження транспортним засобом не передбачено. Та навіть, якщо знехтувати законодавством у цьому випадку, то правильною була б стаття 125 КоАП «Iнші порушення правил дорожнього руху»
Керуючись пунктом 2.1. б) ПДД «Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил — технічний талон), а у разі відсутності в транспортному засобі його власника, крім того, — свідоцтво про право спільної власності на цей транспортний засіб чи тимчасовий реєстраційний талон.» склад правопорушення теж відсутній.
Оскільки у відповідності до Цивільного Кодексу Стаття 190. Майно: «Майнові права є не споживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.» Стаття 395. Види речових прав на чуже майно 1. Речовими правами на чуже майно є: 1) право володіння; Стаття 397. Суб'єкти права володіння чужим майном 1. Володарем чужого майна є особа, яка фактично тримає його у себе. Стаття 398. Виникнення права володіння 1. Право володіння виникає на підставі договору з власником або особою, якій майно було передане власником, а також на інших підставах, встановлених законом. Звідси слідує що я, маючи нотаріально завірене доручення від власника, ключі від авто та свідоцтво про реєстрацію. Тобто майно передане власником, реалізовуючи право довіряти користування і розпорядження приватним транспортним засобом іншій особі (згідно 16 ст. закону «Про дорожній рух»)
На підставі вище вказанного, відповідно до п. 1.10 Правил Дорожнього Руху «власник транспортного засобу — фізична або юридична особа, яка володіє майновими правами на транспортний засіб та має на це відповідні документи»
Згідно ПДД я є власником, оскільки маю майнове право володіння, та маю відповідний документ – доручення. «власник транспортного засобу — фізична або юридична особа, яка володіє майновими правами на транспортний засіб та має на це відповідні документи» Отже п.2.1. б) згідно того ж ПДД теж не був порушений.
Визначення терміну власника транспортного засобу є і в законі про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Пункт 1.6. власники транспортних засобів — юридичні та фізичні особи, які відповідно до законів є власниками або законними володільцями (користувачами) наземних транспортних засобів на підставі права власності, права господарського відання, оперативного управління, на основі договору оренди, довіреності або правомірно експлуатують транспортний засіб на інших законних підставах.
- посвідчення водія _____________________________________________________________________ - талон до посвідчення водія _____________________________________________________________ - свідоцтво про реєстрацію ТЗ _____№_____________ видане _________________________________ ______________________________________________________________________________________ - довіреність від імені ________________________ посвідчена ________________________________ ______________________________________________________________________________________ яка дає мені право на керування та розпорядження цим транспортним засобом. Таким чином вважаю, що складу правопорушення в моїх діях немає.
____________________200__ року Підпис ______________________________
народ, критикуем. брать мне это детище на вооружение или нет?
але вийде досить хитро ситуація, штрафонули коли ще не діяла постанова кабміну, а одже судити мають за "неоновленими" розпорядженнями і рішеня мають виносити на той момент, коли штрафонули, але вже діють "нові тарифи"!
В ответ на: дык все равно ВРТ нелегитимен, за его отсутствие и штрафа то нет в коаппе. штрафовале по 126 ч.3, где ни слова про ВРТ.
ні ну це ясно.... просто я не чув ні про одного хто оплатив штраф за відсутність ВРТ і ні одного хто виграв в суді по цьому питанню! уявляю громадянин несе в суд протокол зі штрафом на 500 грн за відсутність ВРТ по 126 статі КоАП(де не слова нема про ВРТ) при постанові кабміну про його відміну - виходить штрафонули громадянина просто бо менту захотілося! так само може штрафонути за відсутність тещі в багажнику!
Типа на красный прохала (на зеленый выехала на перекресток, пропустила встречку и когда фактичесски закончила маневр был уже красный), потом аптечку, а потом и про ВРТ вспомнил...