Значит если на машину столб упал то все. Сказал мне не повезло и пошел молча ремонтировать машину. А кто то пытался бороться с комунальщиками? Ведь столб в ихней компетенции. А если ты его сбил то значит платишь!? Кто то попадал в похожую ситуацию?
Вызвать ГАИ,выяснить в чьем ведомстве столб.Собрать все доки и в суд.Правда сомневаюсь,что выплатят(съедут на стихийное бедствие). У меня знакомый лет восемь назад судился,правда там столб упал от старости,а не от снега.К сожалению не знаю чем дело закончилось.
В ответ на: Тут по-моему не гаи, а милицию вызывать надо - имхо
РОВД, участковый и пусть ищут в чьем ведомстве столб, а пока они ищут, провести независимую экспертизу у эксперта автотовароведа (определение размера ущерба), когда наудут хозяина столба - подашь на них в суд
Вот пока первые действия: Сделать фото Вызвать милицию а не гаи т.к. это не ДТП Написать в жек заявление для фиксации случившегося (т.к. милиция может пойти в отказ) Найти хозяина столба (сейчас на этой стадии нахожусь) После отпишусь как и что. Спасибо всем!
23 травня 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді: Любобратцевої Н.І.
Суддів: М'ясоєдової Т.М.
Чистякової Т.І.
при секретарі: Волковій О.М.
З участю: адвоката позивача ОСОБА_2, представника виконкому Центральної районної ради міста Сімферополя - Лемтюжнікової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, Виконавчого комітету Центральної районної ради міста Сімферополя, Республіканського сільськогосподарського підприємства "Озеленювач", Комунального підприємства "Бюро дорожнього нагляду" про відшкодування матеріального збитку та моральної шкоди за апеляційними скаргами Управління міського господарства Сімферопольської міської ради та представника виконавчого комітету Центральної районної ради міста Сімферополя за дорученням Лемтюжникової Олександри Володимирівни на рішення Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 16 листопада 2005 року, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1, . звернулася до суду з позовом до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, Виконавчого комітету Центральної районної ради міста Сімферополя, Республіканського сільськогосподарського підприємства "Озеленювач", Комунального підприємства "Бюро дорожнього нагляду" про відшкодування матеріального збитку та моральної шкоди.
Позовні вимоги мотивовані тим, що близько 13 години 30 серпня 2003 року у результаті падіння частини дерева, що росте біля АДРЕСА_1 у м. Сімферополі був ушкоджений належний їй автомобіль " Тоуоtа Lехus RХ-300" реєстраційний номер НОМЕР_1, який вона припаркувала біля краю проїзної частини напроти зазначеного будинку. Матеріальний збиток в зв'язку з ушкодженням автомобіля склав 11773, 14 грв. На час події вона і її малолітня дитина перебували поблизу автомобілю, відчули страх і моральні переживання, у зв'язку з пошкодженням автомобілю не мала можливості возити сина на медичні процедури та реалізовувати свої звички і бажання, ускладнилися відносини з оточуючими людьми.
Причиною падіння частки дерева вважає неналежне виконання комунальними службами міста своїх обов'язків.
У судовому засіданні позивачка і її представники підтримали позовні вимоги в повному обсязі і просила стягнути солідарно з Управління міського господарства Сімферопольської міської ради та виконавчого комітету Центральної районної ради м. Сімферополя у рахунок відшкодування матеріального збитку 11773, 14 грн., моральну шкоду в сумі 10000 грн. а також судові витрати у розмірі 2431, 54 грн.
Справа № 22-611/2006 р. Головуючий суду першої інстанції
Сердюк О.С.
Доповідач М'ясоєдова Т.М.
Рішенням Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 16 листопада 2005 року позовні вимоги ОСОБА_1. задоволені частково.
Стягнено з виконавчого комітету Центральної районної ради м. Сімферополя та Управління міського господарства Сімферопольської міської ради солідарно на користь ОСОБА_1. у рахунок відшкодування матеріального збитку 11773, 14 грв, у відшкодування моральної шкоди 1800 грв, і судові витрати у розмірі 1921, 98 грв. В іншій частині позову ОСОБА_1. до інших відповідачів відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням суду Управління міського господарства Сімферопольської міської ради та представник виконавчого комітету Центральної районної ради міста Сімферополя за дорученням Лемтюжникова О.В. подали апеляційні скарги, в яких просять скасувати рішення суду першої інстанції та постановити по справі нове рішення, оскільки вважають, що вони не є належними відповідачами по справі.
Виходячи з меж доводів апеляційних скарг відповідачів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення адвоката позивача ОСОБА_2, представника виконкому Центральної районної ради м. Сімферополя - Лемтюжникової О.В.. дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційні скарги відповідачів не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст.. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Відповідно до ст.. 440 ЦК України ( 1963 року ) шкода, заподіяна майну громадянина., підлягає відшкодуванню особою, що заподіяла шкоду, в повному обсязі. Положеннями ст.. 440 -1 наведеного Кодексу передбачено відшкодування моральної ( немайнової) шкоди причиненої громадянину особою, що заподіяла шкоду, якщо вона не доведе, що моральна шкода заподіяна не з її вини. Моральна шкода відшкодовується в грошовій або іншій матеріальній формі за рішенням суду незалежно від відшкодування майнової шкоди.
Постановляючи рішення, суд першої інстанції дійшов висновку, що з вини Управління міського господарства і Виконавчого комітету Центральної районної ради міста Сімферополя ОСОБА_1. була заподіяна майнова і немайнова шкода у зв'язку з пошкодженням її майна внаслідок падіння частини дерева і відповідачі несуть солідарну відповідальність перед позивачем по відшкодуванню спричиненої ними шкоди.
Судом встановлено, що близько 13 години 30 серпня 2003 року на припаркований на краю проїзної частини навпроти АДРЕСА_1 в місті Сімферополі автомобіль " Тоуоtа Lехus RХ-300" реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1. на праві приватної власності, впала частина дерева, що зростало біля даного будинку, що підтверджується матеріалами перевірки ДАІ.
Відповідно до акту автотоваровідчого дослідження НОМЕР_2 від 12.09.2003 року в результаті події, що скоїлась, власникові вищевказаного автомобіля заподіяний матеріальний збиток на суму 11773, 14 грн.
Відповідно до рішення 4-й сесії Сімферопольської міської ради 23 скликання НОМЕР_3 від 24 грудня 1998 року функції з утримання зелених насаджень покладені на виконавчі органи районних рад.
Вулиця Горького перебуває на території Центрального району м. Сімферополя, де зростає дерево, частина якого обвалилась.
Будинок АДРЕСА_1 перебуває в міський комунальній власності. Відповідно до рішення 4-й сесії Сімферопольської міської ради 23 скликання НОМЕР_3 від 24 грудня 1994 року функції по керуванню житловими будинками, що перебувають у міський комунальній власності також покладені на виконавчі органи районних рад.
Отже відповідальність за збереження зелених насаджень на вул.. Горького в м. Сімферополі та належний догляд за ними повинен нести виконком Центральної районної ради м. Сімферополя.
Рішенням виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 27.07.2001 року НОМЕР_4 була дозволена санітарна вирубка п'ятдесяти семи дерев, що втратили декоративний вид, на вул. Горького в місті Сімферополі в зоні реконструкції центра міста.
Підставою для прийняття такого рішення став акт обстеження зелених насаджень від 18.07.2001 року ( а.с. 17 ) складом комісії, призначеної розпорядженням міського голови за № НОМЕР_5 від 21.01.99 року та за № НОМЕР_6 від 21.12.99 року ( а.с. 174, 175 ). Відповідно з прикладеної до акту схеми, дерево, з якого відбувся обвал його частини, на автомашину позивачки, також було віднесено до числа дерев, що підлягають вирубці.
Акт обстеження зелених насаджень був затверджений заступником начальника Управління міського господарства Сімферопольської міської ради Луценоген Е.И., що був головою міської комісії із проведення обстежень зелених насаджень міста.
Згідно з п.4.6. вищевказаних Правил знесення та пересадка дерев може здійснюватися лише у разі наявності спеціального дозволу - ордера, що до положень цих же правил видається відповідними структурними підрозділами органів державної виконавчої влади, на підставі акту обстеження зелених насаджень і рішення місцевого органа державної виконавчої влади.
Таким структурним підрозділом органів державної влади є Управління міського господарства Сімферопольської міської ради.
Оскільки виконавчий комітет Центральної районної ради м. Сімферополя не виконав своїх обов'язків по здійсненню належного догляду за зеленими насадженнями на вул.. Горького у м. Сімферополі в період покладених на нього повноважень, а Управління міського господарства не прийняло заходів щодо виконання рішення Сімферопольського міськвиконкому про санітарну вирубку дерев, розташованих на вул.. Горького в м. Сімферополі, вони зобов'язані відповідати за шкоду, заподіяну позивачці у зв'язку з падінням частини дерева на належний їй автомобіль.
Доводи апелянтів про те, що вони є неналежним відповідачами по справі були предметом перевірки і оцінки суду першої інстанції і мотивовано не прийняті до уваги, як не обгрунтовані.
По формі і за змістом судове рішення відповідає вимогам статей 202, 202-1, 203 ЦПК України.
Обставини справи судом з'ясовані належним чином з дотриманням принципу змагальності сторін.
Зроблені судом висновки відповідають дійсним обставинам справи, вимогам закону і підтверджуються достовірними доказами, а тому посилання апелянтів на те, що наведені в рішенні висновки не відповідають фактичним обставинам справи без підставні.
Додаткових доказів, що мають відношення до справи і підтверджують доводи апелянтів, наведені в апеляційній скарзі і спростовують висновки суду першої інстанції не надано.
Судове рішення постановлене з додержанням вимог матеріального і процесуального права і правових підстав для його скасування не встановлено.
Виходячи з наведеного, керуючись статтями 303, 308, 315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду АР Крим, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційні скарги Управління міського господарства Сімферопольського міської ради та представника виконавчого комітету Центральної районної ради міста Сімферополя Лемтюжнікової О.В. - відхилити.
Рішення Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 16 листопада 2005 року - залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили. Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення
Справа №22-2326 оскаржуване рішення (ухвала) ухвалено
Категорія: 44 під головуванням Татаурової І.М.
Доповідач Чорний В.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Чорного В.І.
Суддів: Оніщука В.В., Камзалова В.В.
При секретарі Мазур Ю.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою Управління міського господарства Вінницької міської ради на рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 31 липня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради, Управління міського господарства Вінницької міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
встановила:
В травні 2006 року ОСОБА_1. звернулась із позовом до Виконавчого комітету Вінницької міської ради, Управління міського господарства Вінницької міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, мотивуючи тим, що 14.07.2005 року на автомобільній стоянці на розі вулиць Коцюбинського та Артема у м. Вінниці на автомобіль, який належить позивачу на праві приватної власності впало дерево, внаслідок чого була пошкоджена передня частина автомобіля розмір матеріального збитку якого складає 2502,96 грн. 96 коп.
Також позивач просить стягнути на її користь моральну шкоду в сумі 5000 грн. яка виразилась в спричинені їй психічної душевного страждання.
Рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 31 липня 2006 року стягнуто з Управління міського господарства Вінницької міської ради на користь ОСОБА_1 2948 грн. 96 коп.
В іншій частині позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду, посилаючись на те, що суд не дав належної оцінки зібраним доказам, невірно застосував норми матеріального права, а тому неправильно вирішив спір.
Перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що 14.07.2005 р. на перехресті вулиці Артема та Коцюбинського, було виявлено факт падіння дерева на автомобіль ВАЗ 21093, державний номер НОМЕР_1, власником якого є позивачка, а керував автомобілем за дорученням ОСОБА_2.
Причиною падіння дерева стала прихована коренева гниль, чим підтверджується те, що дерево впало через його непридатність (а. с. 86)
Факт падіння дерева на автомобіль підтверджується довідкою виданої Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ПДПЧ-4 Ленінського району м. Вінниці, протоколом огляду місця події від 14.07.2005 р. та актом автотоварознавчого дослідження НОМЕР_2 (а. с. 17,18, 22).
Наведені у скарзі доводи про те, що падіння дерева на автомашину сталося внаслідок прихованої вади, не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються актом обстеження стану дерева та Правилами утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України (Наказ №70 від 29.07.1994 р. зареєстрований Міністерством юстиції України 14.12.1994 р. за №301/511) відповідно до яких відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається на відповідача.
Суд повно і всебічно з'ясував дійсні обставини справи, дав належну оцінку зібраним доказам та постановив законне й обгрунтоване рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 312, 315 ЦПК України, колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу Управління міського господарства відхилити.
Рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 31 липня 2006 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців.
Справа № 22-491 2007 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 23 Овсюка
Доповідач Колодійчук
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області
від 21 лютого 2007 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Колодійчука В.М.
Суддів: Іванюка М.В., Камзалова В.В.
При секретарі Руденко О.М.
За участю ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_1.
Розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою представника ДП "Вінницький облавтодор" на рішення Ленінського районного суду від 27грудня 2006 року,-
ВСТАНОВИЛА:
В вересні 2006 р. ОСОБА_1звернувся в суд з позовом до ДП "Вінницький облавтодор" про відшкодування шкоди, посилаючись на те, що 1.05.2006 р. під час руху по автошляху Немирів - Могилів-Подільський в селі Сокілець на його автомобіль ВАЗ-21120 впало дерево, що росло на узбіччі дороги.
Внаслідок падіння дерева автомобіль був значно пошкоджений і вартість відновлювального ремонту складає 8099 грн. 17 коп. та 300 грн. витрат на проведення експертизи, які позивач просив стягнути з відповідача.
Крім того позивач просив стягнути з відповідача 5000 моральної шкоди, посилаючись на те, що внаслідок даної пригоди отримав нервове збудження, погіршення стану здоров'я.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 грудня 2006 р. позов задоволено частково. Стягнуто з довірчого підприємства "Вінницький облавтодор" на користь ОСОБА_1. 8099 грн. 17 коп. завданої матеріальної шкоди, 1 тис. грн. моральної шкоди 300 грн. оплати послуг адвоката і 119 грн.99 коп. судових витрат.
В апеляційній скарзі апелянт просить рішення суду скасувати і провадження у справі закрити, посилаючись на неврахування судом природного явища, такого як швидкість вітру 11-14 м/сек, розміщення зелених насаджень відповідає нормам ДСТУ 3587-97 п. З.4.З.
Колегія суддів, вислухавши перевіривши в межах своїх повноважень доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає зі слідуючих підстав.
Матеріалами справи встановлено, що 1.05.2006 р. на 16 кілометрі автошляху Немирів- Могилів-Подільський сталася пригода внаслідок якої дерево з придорожної смуги впало на автомобіль ВАЗ 21120, що належить позивачеві.
Внаслідок падіння дерева автомобіль позивача був пошкоджений і вартість відновлювального ремонту відповідно до автотоварознавчого дослідження № 18 від 5.05.2006 р. становить 8099 грн.17 коп. (а.с. 12-15).
Вирішуючи спір та задовольняючи вимоги позивача суд обгрунтовано дійшов висновку, що названа подія сталася внаслідок неналежного догляду відповідачем за зеленими насадженнями на узбіччях доріг.
Посилання апелянта на непереборну силу та таблицю 14 (а.с. 43) спростовуються довідкою Вінницького обласного центру гідрометеорології (а.с. 27), в якій не йдеться про
2
стихійне лихо 1.05.2006 р. та протоколом огляду дорожньо-транспортної пригоди за участю начальника філії Немирівського райавтодору Царенко В.Д., який мав можливість подати свої зауваження (а.с. 7-9).
Враховуючи, що суд повно і об'єктивно дослідив обставини справи, дав належну оцінку доказам та вірно застосував норми процесуального і матеріального права колегія суддів підстав до скасування чи зміни рішення суду не вбачає.
Керуючись ст. ст. 308, 313 -315, 317 ЦПК України,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ДП "Вінницький автодор" відхилити, а рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 грудня 2006 р. залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з дня проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двох місяців