Подскажите, возможно ли использовать часть квартиры как залог в банке для получения кредита на автомобиль? Интересует недорогой авто класса авео. ПОдскажите, в каком направлении собрать информацию. Спасибо.
есть документы на эту часть квартиры? Например вы владелец 1\3 части квартиры и эта 1\3 часть комната площадью 15 кв. метров? Или документы на всю квартиру?
Если речь идет об обычном автокредите то вполне покатит. Поскольку залогом является само авто, а копия свидоцттва права власности на квартиру, в которой 1/3 часть кредитчика, может подшиваться банком в комплект документов к заявлению на выдачу кредита, типа есть что с человека отсудить. А если кредит под залог (тогда это не совсем автокредит), то вряд ли пройдет. А направление для сбора информации - это банк(и), в котором хочется получить кредит. Там объяснят гораздо популярнее, чем здесь. И нужные документы подскажут.
не думаю шо банку прикольно з цим заморачуватися а що, саме авто не може бути предметом забезпечення? ти ж не забувай, що квартиру нада оцінити, а це ще затрати на оцінку, на страхування і т.д., я не думаю шо за авео комільфо цим всим займатися
Закон про Ипотеку, по-моему статья 5 гласит что нельзя брать часть в залог, только весь объект недвижимости. Есть нюанс с ЦМК, где из кучи зданий выделяют объект, который явл. частью, но сам фактически отдельностоящий.
westinhouse 09.12.2011 15:17 пишет: Как это делать? Через БТИ?
2 варіанти - підписати у нотаріуса договір про розподіл часток між співласниками або суд. І аж тоді реєсстрація в БТІ. Імовірно потрібні будуть експертизи можливості реального виділенння в натурі приміщення.
В загальному процедура обходиться в 2-15 тис. дол. і 2-4 місяці в залежності від нерухомості а також кількості і статусу співласників (напр. якщо частина нерухомості ні за ким не зареєстровано, що часто буває якщо співласником є ЖЕК, то тільки через суд.)
Одним словом - або передавати в заставу всю квартиру або брати кредит під заставу самої машини
В ответ на: Закон про Ипотеку, по-моему статья 5 гласит что нельзя брать часть в залог, только весь объект недвижимости.
что-то я там такого не нашел.
Стаття 5. Предмет іпотеки
Предметом іпотеки можуть бути один або декілька об'єктів нерухомого майна за таких умов:
нерухоме майно належить іпотекодавцю на праві власності або на праві господарського відання, якщо іпотекодавцем є державне або комунальне підприємство, установа чи організація;
нерухоме майно може бути відчужене іпотекодавцем і на нього відповідно до законодавства може бути звернене стягнення;
нерухоме майно зареєстроване у встановленому законом порядку як окремий виділений у натурі об'єкт права власності, якщо інше не встановлено цим Законом.
Предметом іпотеки також може бути об'єкт незавершеного будівництва, майнові права на нього, інше нерухоме майно, яке стане власністю іпотекодавця після укладення іпотечного договору, за умови, що іпотекодавець може документально підтвердити право на набуте ним у власність відповідне нерухоме майно у майбутньому. Обтяження такого нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації у встановленому законом порядку незалежно від того, хто є власником такого майна на час укладення іпотечного договору. { Частина друга статті 5 в редакції Закону N 800-VI ( 800-17 ) від 25.12.2008 }
Частина об'єкта нерухомого майна може бути предметом іпотеки лише після її виділення в натурі і реєстрації права власності на неї як на окремий об'єкт нерухомості, якщо інше не встановлено цим Законом. Іпотека поширюється на частину об'єкта нерухомого майна, яка не може бути виділеною в натурі і була приєднана до предмета іпотеки після укладення іпотечного договору без реєстрації права власності на неї як на окремий об'єкт нерухомості.
Нерухоме майно передається в іпотеку разом з усіма його приналежностями, якщо інше не встановлено іпотечним договором.
Ризик випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування предмета іпотеки несе іпотекодавець, якщо інше не встановлено іпотечним договором.
Вартість предмета іпотеки визначається за згодою між іпотекодавцем і іпотекодержателем або шляхом проведення оцінки предмета іпотеки відповідним суб'єктом оціночної діяльності у випадках, встановлених законом або договором.
Предметом іпотеки може бути право оренди чи користування нерухомим майном, яке надає орендарю чи користувачу право будувати, володіти та відчужувати об'єкт нерухомого майна. Таке право оренди чи користування нерухомим майном для цілей цього Закону вважається нерухомим майном. ( Статтю 5 доповнено частиною сьомою згідно із Законом N 3201-IV ( 3201-15 ) від 15.12.2005 ) Это означает что объект должен быть выделен в натуре как 1/1 чтобы его можно было передать в ипотеку. В случае с квартирой такого быть не может потому что есть общие места такие как кухня, туалет, коридор. На эти территории владелец 1/3 может претендовать, но выделить в натуре не может.
Andrey_big 15.12.2011 22:51 пишет: В случае с квартирой такого быть не может потому что есть общие места такие как кухня, туалет, коридор. На эти территории владелец 1/3 может претендовать, но выделить в натуре не может.