А подскажите как быть, я хочу закрыть ЧП и закрыл все счета, которые с ним связаны, но у меня есть ещё депозитные счета не связанные с ЧП и налоговая требует закрыть все мои счета потому что, у них так написано в инструкции... Бредовая ситуация.. подскажите как быть, чтобы не трогать депозитные счета, которые открыты на физ. лицо?
ХЗ, я в мае-июне закрывался, перед этим открыв депозит. Солом. налоговая ничего не сказала. Правда, я рабочие счета не открывал. А как вообще налоговая узнаёт о наличии депозитов? По идее куча банков, много ФЛП закрываются. На всех ФЛП запросы по банкам писать дорого. ИМХО, банк не обязан передавать в налоговую данные о твоём депозите... Как тогда? З.Ы. У тебя счета и депозиты в одном банке?
OMB 23.08.2012 15:22 пишет: А подскажите как быть, я хочу закрыть ЧП и закрыл все счета, которые с ним связаны, но у меня есть ещё депозитные счета не связанные с ЧП и налоговая требует закрыть все мои счета потому что, у них так написано в инструкции... Бредовая ситуация.. подскажите как быть, чтобы не трогать депозитные счета, которые открыты на физ. лицо?
Напиши письмо в налоговую с вопросом о том, нужно ли закрывать депозитные счета для закрытия ЧП. Если официально ответят, что не нужно закрывать, то закроют тебя как ЧП аж бегом.
В ответ на: но у меня есть ещё депозитные счета не связанные с ЧП и налоговая требует закрыть все мои счета потому что, у них так написано в инструкции...
Т.е. депозитные счета ты открывал как физлицо? Банк по таким счетам извещение в налоговую не посылает - откуда она про них узнала?
Т.е. депозитные счета ты открывал как физлицо? Банк по таким счетам извещение в налоговую не посылает - откуда она про них узнала?
При открытии депозита в банке спрашивают ЧП ли открывающий. Если ЧП, требуют 4ОПП. И с чистой совестью уведомляют об открытии депозита. Порядок у них такой. Если на вопрос ЧП ли Вы ответить отрицательно, никто этого проверять, как правило, не будет. Тут уж каждому самому решать. Но если ответил и 4опп показал... Я не утверждаю, что так делают все банки, но мне известные делают.
якийсь брєд тому що получається що люба карточка в любому банку теж є рахунком. то що всі карточки всюди теж закривати якщо ти фоп? я років 4 тому закривав фоп але в податкову носив довідку тільки з того банку де був поточний рахунок і все було норм. тепер напевне все помінялось зокрема здається процент з депозитів почали фопам в дохід рахувати може звідси ноги ростуть?
я б на вашому місці спробував домовитись з банком що ви відкриваєте точно такий самий депозит під іншим номером рахунку і гроші туда безналом перекидаються без втрати процентів. а старий обнуляється і закривається з довідкою. думаю вони не захочуть втрачати клієнта і не будуть спішити стукати на фоп в процесі ліквідації.
catkoua 25.08.2012 10:49 пишет: зокрема здається процент з депозитів почали фопам в дохід рахувати може звідси ноги ростуть?
Если ФОП на едином налоге, то:
292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи – підприємця – дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності
Если на общей системе, то:
Податковий Кодекс України - розділ ХІХ - п. 1...підпункту 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 цього Кодексу в частині включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ згідно із законом або на депозитний (ощадний) сертифікат та абзаців другого - четвертого пункту 167.2 статті 167 цього Кодексу у частині оподаткування процентів, які набирають чинності з 1 січня 2015 року
А ноги, как я понимаю, растут отсюда:
Стаття 69. Вимоги до відкриття та закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах
69.2. Банки та інші фінансові установи зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків - юридичної особи, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до органу державної податкової служби, в якому обліковується платник податків, протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття рахунка (включаючи день відкриття/закриття).
69.7. Фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких такі особи відкривають рахунки.