М"яко скажемо, дивує кількість цих "заборонити їзду по двоє, їздити якомога правіше в правій смузі"...
Ширина смуги часто - до 3м, на московському мосту місцями 2,5м мабуть. Ширина руля на велосипеді в середньому 60см. Ширина автівки - 2м. Навіть якщо припустити, що смуга 3м, то інтервал між авто і вело буде 40см максимум (хто при здоровому глузді назве це безпечним інтервалом?). А ще є нерівності на дорозі, ями, зливні люки іт.д. Висновок - велосипедист і авто на одній смузі БЕЗПЕЧНО не можуть знаходитись ніяк. Автомобілісту немає ніякого значення чи їде велосипедист по центру правої смуги, чи забився в правий куток, так як він все рівно не поміститься на тій смузі. В британських ПДР спеціально, для тих кому це неочевидно пишуть окремим пунктом, що "при випередженні велосипедиста, мотоцикліста і т.д. залишайте стільки місця, ніби ви випереджаєте автівку". http://screencast.com/t/Nu21AbGJ https://www.gov.uk/using-the-road-159-to-203/overtaking-162-to-169 Те ж саме з їздою по двоє на велосипедах в межах однієї смуги. Автомобіліста це взагалі не повинно цікавити, так як та смуга для нього закрита незалежно від того чи їдуть там вело по одному, чи по двоє. Да, в ПДР у нас на жаль збереглись ці совкові пережитки з абсолютно нелогічними заборонами, може колись і у нас їх виправлять. В абсолютній більшості цивілізованих країн і їзда по двоє, і повороти ліворуч доволені, як і дані пояснення що нІчого лізти на смугу де їде велосипедист.
Проблеми з якими я постійно стикаюсь: 1. недотримання безпечних інтервалів (автомобілісти продовжуть пробувати всунутись в праву смугу де я їду) 2. дуже висока швидкість руху (женуть по 90-100 км/год майже всі як тільки мають можливість, кладуть болт на ПДР). в комбінації з п.1 (проносяться в 10см від руля) - реально багато клінічних ідіотів. 3. сигналять (в ПДР же чітко вказано що сигналити можна тільки якщо без цього буде ДТП, якого ж сигналити?..), чим лякають недосвідчених велосипедистів. 4. загалом складається враження що вони не розуміють, що вони керують небезпечним транспортом і що їхня помилка для когось може бути фатальною і що вони найбільше повинні переживати щоб не зачепити незахищених учасників (велосипедисти, пішоходи і т.д). Тобто можуть підрізати, не дати дорогу де по знакам мають дати і т.д.
З кожним роком відмічаю для себе, що кількість цивілізованих водіїв дуже повільно але росте, але ситуація все рівно поки плачевна.
Зі сторони велосипедистів : 1. да, сам часто бачу що багато нехтують освітленням (світловідбивний жилет, фари, маячки).