autoua
×
Autoua.netФорумДіти

Зміни навчального процесу 1-4 класів

V.I.P *
43 года (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 13205
С нами с 29.01.2010

Зміни навчального процесу 1-4 класів
      11 августа 2016 в 14:20 Гілками

Розвантаження та оновлення програм початкової школи.

• знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми - тепер учителі визначатимуть їх самостійно, враховуючи рівень підготовки класу, наявність навчально-методичного забезпечення та регіональні особливості
• знято дублювання змісту у навчальних предметах «Основи здоров'я», «Я у світі», «Природознавство»
• здійснено перерозподіл тем між класами, щоб привести процес навчання у відповідність до вікових можливостей молодших школярів та принципу здоров’язбереження
• уніфіковано термінологію програм, якою мають послуговуватися вчителі та автори підручників, її наближено до вікових особливостей молодших школярів
• до оновлених програм будуть підготовлені нові вимоги до оцінювання досягнень учнів та нові методичні рекомендації
• розміщення додаткових навчальних матеріалів на відкритій інтернет-платформі

Українська мова - що змінено?
• знято складні для учнів початкової школи теми: «Умовне позначення слів», «Спосіб умовного позначення речень», «Складання речень за поданою графічною схемою»
• посилено практичне ознайомлення з реченням
• осучаснено перелік словникових слів (замість комбайнер, фартух, фанера – радісний, милосердний, співчуття тощо);
• зроблено акцент на розвитку усного мовлення, а не на побудові речень за схемами
• уведено жанр есе у 3-му класі, щоб стимулювати дітей вільно висловлювати свою думку (замість текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь, які перенесені в старші класи)

Математика - що змінено?
• зміщено акценти із знаннєвих результатів на діяльнісні (враховано пропозиції щодо необхідності реалізації диференційованого підходу до учнів з різними навчальними можливостями)
• у програмах 1-2 класів знято вимоги щодо знання напам’ять таблиць додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиць множення та ділення
• вчителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем, що забезпечить усвідомлене оволодіння відповідною обчислювальною навичкою

Літературне читання - що змінено?
• з кола читання вилучено неактуальних радянських авторів, додано сучасних (з використанням рекомендаційних списків дитячої літератури від Національної бібліотеки України для дітей та авторитетних електронних ресурсів)
• планується видання хрестоматії для учнів початкових класів для серії «Шкільна бібліотека», до якої увійдуть твори сучасних авторів
• скасовано кількісний показник темпу читання, зроблено акцент на розвитку якісного читання дітей – вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного
• змінено підходи до аналізу тексту – оцінювати не героя (позитивний-негативний), а вчинки, стимулювати дитину висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій

Іноземні мови - що змінено?
• замість письма «слів, словосполучень і речень» – усний курс у 1 класі – розвиток мовлення, здатності вести прості діалоги (письмо уводиться лише в 2 семестрі 1 класу, лише букви і прості слова)
• скорочено обсяги висловлювань у мовленнєвій компетенції «Говоріння» та обсяги письмових повідомлень у мовленнєвій компетенції «Письмо».
• додано сучасні теми, цікаві дітям молодшого віку
• уточнено мовленнєві функції щодо опису емоційного стану.

Природознавство - що змінено?
• дотримання принципу послідовності викладання матеріалу і поступовості у нарощуванні складності
• уточнено термінологію
• зменшено кількість проектів, при цьому розширено їхню тематику, наближено до інтересів дітей

Музичне, образотворче мистецтво та фізкультура - що змінено?
• зменшено теорію, декомунізовано зміст (вилучено пісні «Вниз по матушке, по Волге», «Священная война» тощо), додано сучасних авторів, збільшено час на рухову активність і творчість
• прибрані психологічно шкідливі ігри, скасована муштра «рівняйсь-струнко», додані сучасні активні ігри на співпрацю і взаємодопомогу, додані здоров’язбережувальні модулі, прибраний контроль нормативів.

Зміни набирають чинності з 1 вересня 2016 р.

Заступник міністра освіти Павло Хобзей.

http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/pochatkova-shkola.html

http://life.pravda.com.ua/technology/2016/08/11/216453/


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
43 года, Киев
Сообщения: 5243
С нами с 03.11.2009

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: Женя]
      11 августа 2016 в 16:07 Гілками

папа Женя 11.08.2016 14:20 пишет:


Іноземні мови - що змінено?
• замість письма «слів, словосполучень і речень» – усний курс у 1 класі – розвиток мовлення, здатності вести прості діалоги (письмо уводиться лише в 2 семестрі 1 класу, лише букви і прості слова)





як на мене, то усний курс можна було б проводити у 1-2 класах.
Всі діти в усьому світі спочатку вчаться розмовляти, і лише потім писати та читати.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Еще та! **
45 лет (18 лет за рулем), Київ
Сообщения: 23825
С нами с 16.06.2008

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: Женя]
      11 августа 2016 в 17:34 Гілками

Ребятаааа.....
Я, конечно, приветствую репосты и все дела....
Но расскажите это все эттм совковым училкам с гнездом на голове, которые вот уже тыщщу лет об одном и том же из года в год. А кто сейчас в школе учит? В большинстве своем они.
Буду рада ошибаться. Время покажет.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12285
С нами с 21.04.2008

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: Женя]
      11 августа 2016 в 18:51 Гілками

у нас и раньше прогрессивная школа была... посмотрим... один хрен придется дома доучивать и местами переучивать...

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
52 года (32 года за рулем), Киев
Сообщения: 9242
С нами с 12.02.2009

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: Roksimama]
      17 августа 2016 в 13:35 Гілками

Roksimama 11.08.2016 17:34 пишет:

Ребятаааа.....
Я, конечно, приветствую репосты и все дела....
Но расскажите это все эттм совковым училкам с гнездом на голове, которые вот уже тыщщу лет об одном и том же из года в год. А кто сейчас в школе учит? В большинстве своем они.
Буду рада ошибаться. Время покажет.


у нас еще училка со своими методиками, времен ленина типоавторскими, печаталась - таких не изменить..

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Еще та! **
45 лет (18 лет за рулем), Київ
Сообщения: 23825
С нами с 16.06.2008

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: owner_kiev]
      17 августа 2016 в 13:38 Гілками

owner_kiev 17.08.2016 13:35 пишет:

Roksimama 11.08.2016 17:34 пишет:

Ребятаааа.....
Я, конечно, приветствую репосты и все дела....
Но расскажите это все эттм совковым училкам с гнездом на голове, которые вот уже тыщщу лет об одном и том же из года в год. А кто сейчас в школе учит? В большинстве своем они.
Буду рада ошибаться. Время покажет.


у нас еще училка со своими методиками, времен ленина типоавторскими, печаталась - таких не изменить..



Вот я о том же.
Я как в школу захожу, так привет прошлое. Ничего не изменилось.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
NID
Достоевский *
-0 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8062
С нами с 13.03.2007

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: Roksimama]
      17 августа 2016 в 13:42 Гілками

Roksimama 11.08.2016 17:34 пишет:

Ребятаааа.....
Я, конечно, приветствую репосты и все дела....
Но расскажите это все эттм совковым училкам с гнездом на голове, которые вот уже тыщщу лет об одном и том же из года в год. А кто сейчас в школе учит? В большинстве своем они.
Буду рада ошибаться. Время покажет.




На днях бегло просматривал изменения, в принципе всё правильно.

Но есть таки сомнения, что учителя готовы вот так просто взять и изменить подход.
Хотя наверно кому как повезёт, не все учителя одинаковы.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель **
Киев
Сообщения: 878
С нами с 11.08.2007

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: Roksimama]
      18 августа 2016 в 01:54 Гілками

Roksimama 17.08.2016 13:38 пишет:

Я как в школу захожу, так привет прошлое. Ничего не изменилось.


Ничего, скоро прийдут новые учителя, которые даже дробей складывать не умеют. Вы же знаете с какими баллами поступают в вузы на учителей? Полные двоечники.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
52 года (32 года за рулем), Киев
Сообщения: 9242
С нами с 12.02.2009

Re: Зміни навчального процесу 1-4 класів [Re: ibond]
      18 августа 2016 в 10:49 Гілками

ibond 18.08.2016 01:54 пишет:

Roksimama 17.08.2016 13:38 пишет:

Я как в школу захожу, так привет прошлое. Ничего не изменилось.


Ничего, скоро прийдут новые учителя, которые даже дробей складывать не умеют. Вы же знаете с какими баллами поступают в вузы на учителей? Полные двоечники.


ну у нас учительница продленки 5+7=13 и ничего 50 лет, молодая истчо

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумДіти
Додаткова інформація
0 користувачів і 0 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  LordAmid, doctor_b, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 1448

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія