autoua
×
Autoua.netФорумДіти

дитячий садочок та українська мова

V.I.P **
Миколаїв
Сообщения: 14054
С нами с 16.08.2013

дитячий садочок та українська мова
      8 сентября 2016 в 01:16 Гілками

Малого перевели у старшу групу, до цього була вихователька україномовна, зараз в них два вихователя, одна розмовляє диким суржиком, друга - виключно російською. Хто винуватий та що робити? І як потім малому до школи готуватись, як що в них уроки російською йдуть?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
45 лет (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 8361
С нами с 06.06.2009

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      8 сентября 2016 в 07:17 Гілками

Defas 08.09.2016 01:16 пишет:

Малого перевели у старшу групу, до цього була вихователька україномовна, зараз в них два вихователя, одна розмовляє диким суржиком, друга - виключно російською. Хто винуватий та що робити? І як потім малому до школи готуватись, як що в них уроки російською йдуть?


У вихователiв такi зарплати, що знайти адекватну та освiчену людину майже не можливо. Наша вихователька теж говорить суржиком, це жах повний. Як на мене, суржик - це яскравий приклад недоучки.
Щодо рос. мови...Ну, спробуй поговорити iз завiдуючою. Але я думаю, тобi скажуть, що iнших вихователiв все одно нема.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
don't play for respect **
Сообщения: 36124
С нами с 18.05.2009

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      8 сентября 2016 в 14:23 Гілками

Згідна щодо недостачі вихователів.
Але!
Аня забуває, що Миколаїв то не Київ по зарплатах, там трохи більший в цьому плані вибір.
Звернутися все одно варто - і до завідуючої, і до райВНО.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Хамло **
Animal Farm
Сообщения: 12291
С нами с 21.04.2008

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      11 сентября 2016 в 21:34 Гілками

В Києві також суржик. Дома вчить правильно.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24254
С нами с 31.10.2014

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Yea]
      12 сентября 2016 в 09:18 Гілками

Yea 08.09.2016 14:23 пишет:

Згідна щодо недостачі вихователів.
Але!
Аня забуває, що Миколаїв то не Київ по зарплатах, там трохи більший в цьому плані вибір.
Звернутися все одно варто - і до завідуючої, і до райВНО.




Так у Миколаєві і знайти україномовного вихователя набагато складніше, аніж у Києві. Дуже зрусифіковане місто, нажаль.

Змінено harald67 (09:35 12/09/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
25 лет за рулем, хутор Отрадный
Сообщения: 16652
С нами с 28.03.2007

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Defas]
      13 сентября 2016 в 19:40 Гілками

Defas 08.09.2016 01:16 пишет:

Хто винуватий та що робити? І як потім малому до школи готуватись, як що в них уроки російською йдуть?



Не заморачиваться. У нас тоже была русскоязычная воспитательница (из Грузии приехала), очень классная, но языка не знала. Ничего страшного не произошло, у ребенка с украинским языком в школе проблем ни разу не возникло, хотя в школе преподавание ведется исключительно по-украински. С суржиком, конечно, "пичалька" - но, тут уж ничего не поделать - какая страна, такие и воспитатели.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), Буча
Сообщения: 5508
С нами с 15.10.2008

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Yea]
      10 октября 2016 в 22:43 Гілками

Yea 08.09.2016 14:23 пишет:


Звернутися все одно варто - і до завідуючої, і до райВНО.



Однозначно, і не самій (збирайте однодумців) + письмово.
Виховательок в усіх садах не вистачає, але це не підстава для того, щоб знущатися з дитини.
В 3-6 років, мозок дитини як чистий аркуш, яке слово перше почує (наприклад назву раніше невідомого їй предмету) та і буде потім називати. Дуже важко пояснити що це російською, а українською називається інакше.
В нашому садочку така переселенка з Донбасу пропрацювала 2 тижні.
Завідуюча плакалася, що не має багато охочих на таку посаду, але все ж таки звільнила.
Як людину, мені цю виховательку шкода, але це не моя проблема, що в Україні вихователь українських дітей, яка закінчила український ВНЗ і склала держ.іспит з української мови, не може розмовляти українською мовою.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 15783
С нами с 15.08.2006

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: S.T.A.L.K.E.R]
      10 октября 2016 в 23:56 Гілками

S.T.A.L.K.E.R 10.10.2016 22:43 пишет:


В 3-6 років, мозок дитини як чистий аркуш, яке слово перше почує (наприклад назву раніше невідомого їй предмету) та і буде потім називати. Дуже важко пояснити що це російською, а українською називається інакше.



да ладно, нормально ребенок понимает
наша вот вообще на укр. не говорит - приходит из сада и спрашивает, что это значит, я ей говорю как на русском будет, она потом называет правильно уже
никакого суржика нет
но, спасибо воспитателям, они адекватные у нас - если ребенок русскоязычный, то в все инструкции и обращаются к нему на русском, чтобы ребенок понимал, а не по инструкции я просто подошла к воспитателям и попросила с моей , по возможности, говорить на русском
не думаю, что это для кого-то проблема

Змінено Mexx (23:57 10/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Киев
Сообщения: 746
С нами с 20.05.2015

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mexx]
      17 октября 2016 в 18:20 Гілками

Mexx 10.10.2016 23:56 пишет:

но, спасибо воспитателям, они адекватные у нас - если ребенок русскоязычный, то в все инструкции и обращаются к нему на русском, чтобы ребенок понимал, а не по инструкции я просто подошла к воспитателям и попросила с моей , по возможности, говорить на русском
не думаю, что это для кого-то проблема



Я и 10 лет назад говорил и сейчас скажу - в условиях Украины ребенок украинскому языку научится без проблем, жизнь, школа, телевизор заставят. А вот если есть возможность научить русскому, то лишним это не будет. Опыт воспитания своего ребенка это подтвердил - отлично знает и тот, и другой язык. Считаю, это лучше, чем из принципа растить монолингвального ребенка. Так что все переживания вообще ни о чем. ИМХО, конечно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24254
С нами с 31.10.2014

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mr.Steel]
      17 октября 2016 в 18:24 Гілками

Mr.Steel 17.10.2016 18:20 пишет:


Я и 10 лет назад говорил и сейчас скажу - в условиях Украины ребенок украинскому языку научится без проблем, жизнь, школа, телевизор заставят. А вот если есть возможность научить русскому, то лишним это не будет. Опыт воспитания своего ребенка это подтвердил - отлично знает и тот, и другой язык. Считаю, это лучше, чем из принципа растить монолингвального ребенка. Так что все переживания вообще ни о чем. ИМХО, конечно.




А какой прок на сегодня в Украине от изучения русского языка? Память то у ребенка не резиновая. И время, которое он тратит наи обучение имеет предел. Чем учить язык дикой отсталой азиатской страны лучше в это время кроме государственного выучить язык, который принесет ребенку пользу в будущем - английский, немецкий, может быть китайский. Русскоговорящих он и так в быту будет понимать, а никакого другого проку от русского в Украине я на сегодня и на перспективу не вижу.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 15783
С нами с 15.08.2006

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: harald67]
      17 октября 2016 в 22:08 Гілками

harald67 17.10.2016 18:24 пишет:


А какой прок на сегодня в Украине от изучения русского языка?


ну как минимум писать грамотно на родном языке , а не с ашипками
это никогда не повредит))
причем тут англ и немецкий вообще не поняла, если можно учить все три (точнее, даже четыре)
мне вот польза от украинского сомнительна, разве что поступать в Украине и сдавать ЗНО, тогда да - надо брать репетитора кто натаскает на сдачу ЗНО , а так нафиг он нужен в промышленных объемах , если ребенок на нем не разговаривает и в окружении никто не разговаривает?
а если поступать не в Украине, так и вообще пустая трата времени

Змінено Mexx (22:10 17/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
41 год, Вишневое
Сообщения: 14695
С нами с 06.04.2009

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mexx]
      17 октября 2016 в 23:35 Гілками

Mexx 17.10.2016 22:08 пишет:

harald67 17.10.2016 18:24 пишет:


А какой прок на сегодня в Украине от изучения русского языка?


ну как минимум писать грамотно на родном языке , а не с ашипками
это никогда не повредит))
причем тут англ и немецкий вообще не поняла, если можно учить все три (точнее, даже четыре)
мне вот польза от украинского сомнительна, разве что поступать в Украине и сдавать ЗНО, тогда да - надо брать репетитора кто натаскает на сдачу ЗНО , а так нафиг он нужен в промышленных объемах , если ребенок на нем не разговаривает и в окружении никто не разговаривает?
а если поступать не в Украине, так и вообще пустая трата времени



Сколько у Вас ошибок на "родном" "могучем" ой-йой

По теме, нужно действительно тем родителям которым принципиально русскоязычие преподавателя или какие-то отдельные что-ли группы\классы формировать на подобии как в США (где детки "хранят" ОТДЕЛЬНО от общей массы детей страны свой родной язык) или на законодательном уровне лоббировать свои интересы. А то это безобразие с использованием суржика\русского в украинских школах\садиках вообще не радует. Я последний раз предупредил учителя, что если узнаю что уроки ведутся не по нормальному - буду принимать меры. Учитель, благо, адекватно отреагировал. А ребенок, сам пусть решает нужна ли ему русская речь, потом, когда вырастет.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
don't play for respect **
Сообщения: 36124
С нами с 18.05.2009

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mr.Steel]
      17 октября 2016 в 23:38 Гілками

Mr.Steel 17.10.2016 18:20 пишет:

А вот если есть возможность научить русскому, то лишним это не будет.



Отака логіка у нас у однієї мами в класі. "Русский язык - это ж язык межнационального общения!... Он во многих странах используется!..." Питаю: "В яких це?" Мама: "В Белоруссии... в Казахстане!..."


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24254
С нами с 31.10.2014

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Yea]
      18 октября 2016 в 09:25 Гілками

Yea 17.10.2016 23:38 пишет:

Mr.Steel 17.10.2016 18:20 пишет:

А вот если есть возможность научить русскому, то лишним это не будет.



Отака логіка у нас у однієї мами в класі. "Русский язык - это ж язык межнационального общения!... Он во многих странах используется!..." Питаю: "В яких це?" Мама: "В Белоруссии... в Казахстане!..."




+100500
Мені теж абсолютно незрозуміло, де можна із користю використовувати російську мову. В тайожному союзу? А що там робити - це ж депресняк та занепад. Ніде більше ця мова не буде корисною (хоча її розуміють і у сфері обслуговування країн Балтії, але так само там розуміють і англійську). Мова міжнаціонального спілкування у світі одна - англійська, як би французи не намагалися цього не визнавати
Я поважаю права людей усіх національностей, у тому числі і на використання рідної мови і на навчання дітей рідною мовою. І якщо етнічні росіяни в Україні бажають навчати своїх дітей у школах російською мовою - це їх право, гарантоване Конституцією України. Але я не розумію такого парадоксу: у друга дружина - вчителька, яка як раз веде у одній із шкіл на Подолі офіційно російськомовний клас. Вже років 10 цей клас не можуть укомплектувати - максимум 18 дітей записувалося. І при цьому купа людей в Києві віддають своїх дітей до україномовних дитячих садочків та шкіл і вимагають, щоб із їхніми дітьми спілкувалися російською - навіщо? Російські ж класи порожні по всьому місту.
Теза про те, що можна вчити і чотири мови викликає лише іронію. Вчити можна й десять мов, от тільки скільки вдасться вивчити?
Ну і вважаю, що дуже складно вивчати дитині паралельно дві схожі мови: українську/словацьку/російську, англійську/французьку, іспанську/італійську, ... і виходячи із цього вважаю, що при вихованні дитини від зайвого (російської мови) доцільно відмовитися, щоб не засмічувати українську мову дитини і не гаяти час. Вже б краще латинь вивчали у школі - від неї набагато більше користі, і на її базі можна кілька європейських мов розуміти а той вивчити.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
45 лет (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 8361
С нами с 06.06.2009

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mexx]
      18 октября 2016 в 10:00 Гілками

Mexx 17.10.2016 22:08 пишет:

harald67 17.10.2016 18:24 пишет:


А какой прок на сегодня в Украине от изучения русского языка?


ну как минимум писать грамотно на родном языке , а не с ашипками
это никогда не повредит))
причем тут англ и немецкий вообще не поняла, если можно учить все три (точнее, даже четыре)
мне вот польза от украинского сомнительна, разве что поступать в Украине и сдавать ЗНО, тогда да - надо брать репетитора кто натаскает на сдачу ЗНО , а так нафиг он нужен в промышленных объемах , если ребенок на нем не разговаривает и в окружении никто не разговаривает?
а если поступать не в Украине, так и вообще пустая трата времени


А где и кому необходимо в Украине писать грамотно по-русски? В чатиках?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
41 год (13 лет за рулем),
Сообщения: 13464
С нами с 14.11.2012

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: harald67]
      18 октября 2016 в 11:33 Гілками

harald67 18.10.2016 09:25 пишет:

Вже б краще латинь вивчали у школі - від неї набагато більше користі, і на її базі можна кілька європейських мов розуміти а той вивчити.




та ну, ты пробовал латинский? ))))
много там выучишь на базе )))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
20 лет за рулем, Киев
Сообщения: 19019
С нами с 21.05.2008

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Mr.Steel]
      18 октября 2016 в 12:24 Гілками

В условиях Украины, совершенно не проблема научиться русскому языку, если есть такая личная необходимость.
Вообще нет смысла засорять им и без того неидеальную программу учебных заведений.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Сообщения: 57901
С нами с 03.09.2001

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: harald67]
      18 октября 2016 в 12:40 Гілками

harald67 17.10.2016 18:24 пишет:

Память то у ребенка не резиновая.



Ноука сомневается.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
20 лет за рулем, Киев
Сообщения: 19019
С нами с 21.05.2008

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: harald67]
      18 октября 2016 в 12:46 Гілками

harald67 17.10.2016 18:24 пишет:

Память то у ребенка не резиновая.



Это не так.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24254
С нами с 31.10.2014

Re: дитячий садочок та українська мова [Re: Chmln]
      18 октября 2016 в 12:58 Гілками

Chmln 18.10.2016 11:33 пишет:

harald67 18.10.2016 09:25 пишет:

Вже б краще латинь вивчали у школі - від неї набагато більше користі, і на її базі можна кілька європейських мов розуміти а той вивчити.




та ну, ты пробовал латинский? ))))
много там выучишь на базе )))




Румынский и молдавский.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумДіти
Додаткова інформація
0 користувачів і 1 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  LordAmid, doctor_b, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 11823

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія