autoua
×
Autoua.netФорумАвтотури за кордон

Латвія в жовтні

V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14648
С нами с 24.07.2005

Латвія в жовтні
      21 октября 2016 в 11:05 Гілками

Так вже склалося, що відпустка, що планував на серпень накрилася тазом, а свіженький п'ятирічний латвійський Шенген таки треба було відкрити до початку лижного сезону, тому поїхали з дружиною як 19 років тому в такий не зовсім туристичний час. Про що зовсім не пожалкували.
Виїхали в п'ятницю 7 жовтня о 4-й ранку з Києва. По темряві швидше 100 не їхали.
На кордон в Яріловичах прибули о 6:40, наших проскочили як завжди, у сябрів майже нікого не було, ледь встигли заповнити міграційні картки, вже наша черга. Але картки довелося перезаповнювати, раніше ПІБ вимагали заповнювати російською, зараз хочуть з паспорта латинкою. Згаяли на цьому пару хвилин. Відкривали практично всі сумки, велику валізу довелося окремо тягати на стіл для відкриття. Але все одно обидва кордони на 30 хвилин.
За багато років подорожей цим маршрутом вдруге промахнувся та проскочив поворот на гомельську окружну. Причому чекав на неї, бачив її, але не повернув, надто вже дурний цей лівий поворот без смуги гальмування під гострим!! кутом. Згаяли в Гомелі хвилин 15, на окружну вийшли як тільки змогли, бо через все місто в робочий день в час пік було б ще гірше.
Далі летіли по трасі 110-140км/г в залежності від швидкості спонсору. Абсолютно всі спонсори дотримувалися швидкості в в населених пунктах, щедро збагаченими будками радарів. бачили пару-трійку разів але наша швидкість завжди була в той час в нормі.
Зупинилися в Білорусі двічі на заправках, обидва рази упевнився, що хоч Білорусь і виглядає чистішою і більш європейською ніж Україна, все одно залишається совком. Все відчуття псують туалети. Звичайно вони значно краще, ніж 10 років тому, але все одно - совок.
Кордон Білорусь-Латвія пройшли в Патерніеках. Практично без черги. Традиційно я порушив вимогу латишів, хоч і зупинився на знаку STOP за 10 метрів від КП, не підійшов звідти до будки за бегунком, а під'їхав. Цього разу обійшлося жартами.
Трохи часу витратили на написання декларацій про те, що ми веземо по пляшці горілки, навіть якби її не було, декларацію все одно довелось би писати. Валізу витягали і цього разу, раніше до такого не доходило, або без дитинки ми викликаємо менше довіри, або просто їм нема чого робити.
На окружній Даугавпілса за 3 євро купив O-Karte, та одразу замовив за 1.42євро тижневий пакет з 1Гб Інтернету та роздав його через Wi-Fi і штурману (потім виявилося замало, на 4G мегабайти летять непомітно).
Латвією продовжили рухатися в тому ж темпі. Трафік став щільнішим, з Риги багато "рижан" їхали на зустріч на вихідні до дому. Пару кандидатів на спонсорів відпустив подалі, надто вже по безголовому вони їхали. Але обійшов їх поїхавши Плявіняс окружною (хоч це і добрячий гак). На виїзді з Плявіняса побачив їх в черзі, бо їм треба було перетинати потік з Риги. Як результат до Риги вони мене не наздогнали. Нова траса на Ригу від Кокнесе стала значно більш популярною, але все одно вона суттєво економить мені час. О 19:00 вже був на дачі в Саулкрастах, хоч і потрапив в традиційну пробку в Балтезерс (через ДТП). В Ризі опалення увімкнули перед нашим від'їздом, а на дачі є все для тепла.

(... далі буде ...)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
44 года (8 лет за рулем), Буча <-> Київ
Сообщения: 5526
С нами с 26.02.2016

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      21 октября 2016 в 11:26 Гілками

В Білорусі хоч і чисто, але поза містами нема до поїсти. В Україні на трасах і у заправках - кафешки на будь-який гаманець і смак, а там - харчувались тим що у магазинах купили.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14648
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      21 октября 2016 в 13:15 Гілками

Тиждень прожили на дачі. З набігами до Риги,Юрмали, Сигулди. Було трохи холодніше ніж минулого року в грудні (вночі мінус в день до +5), але неочікувано сонячно. Дощів практично не було за весь час.
Кілька фото, чому саме в жовтні в Латвії добре .
Саулкрасти (Біла Дюна, Balta Kapa).
людей нема

звірі сплять

місць для загару вистачає на всіх

В Юрмалі народу трохи більше, зустріли навіть футбольних фанатів Уйпешту з Будапешту (наче в кубках він не з ким з Латвії зараз не зустрічався, що вони там робили не знаю).

заробили трохи грошей грою на контрабасі

В Ризі теж добре, народу в центрі не багато.

Згадали, що в Сигулді окрім Турайдського замку є і власний, в якому я за 40+ років регулярних подорожей туди жодного разу не бував .

вхід до старого замку 2 євро з носу. Вони варті того. Старий замок "охороняють" два хлопця (екскурсовод та касир). Екскурсовод фанат Ingress , вирахував мене серед невеличкого але натовпу туристів, та попрохав встановити йому multi hack-ів на мосту.
З вежі, на яку можна піднятися ліфтом, відкриваються непогані краєвиди.

Наприклад на Турайду.

Дружина спіймала мене на тому, що за 20 років жодного разу не гуляли Старою Ригою в темряві. Літні сірі ночі не рахуються. Одразу виправили це неподобство


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14648
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      21 октября 2016 в 13:56 Гілками

Дрібниці на різні теми.

Rigas Melnajs Balzams коштує в Латвії дорожче ніж в Україні. Перед від'їздом з сфоткав 0.35л пляшку в "Метро" (157.90 гривен), через два дні в Rimi (7.25 євро). Або завоз був по курсу 22 грн за євро. Або, що більш ймовірно, настільки в Латвії вищий внутрішній акциз на алкоголь.

Паркування в Ризі стало складніше. Старі явки провалені, наприклад при паркуванні в Олімпії відтепер контролюється час. Найзручнішою для прогулянок в центрі мені здається парковка на набережній Даугави. Якщо у вас є латвійський номер, то радять використовувати мобільне паркування, це в результаті зручніше, але я особисто не перевіряв.
докладніше про паркування . Сплатили за одну прогулянку в день 7.5 євро. За вечірню - 2 євро (після 20:00 прогулянки безкоштовні). Під час вечірньої прогулянки місця на набережній виявилися зайняті, вільною була тільки парковка під вантовим мостом, паркомат якої приймає тільки дріб'язок. Він вправно отримав від мене 1.5 євро, але наступні 50 євроцентів з'їв, блимнув і сказав, що все "0". Наявні кнопки керування апаратом видали мені 3 евроцента здачі. На паркоматі є індивідуальний номер, та короткий номер служби, що за нього відповідає. Додзвонився і за 10 хвилин примчався технік, що роздрукував мені чека, та відремонтував апарат, в який хтось напхав дрібноти по самі вінця. Зверну увагу, що за дзвінки на короткі номери в Латвії береться окрема платня, в ніякі пакети вони не входять. Мені вистачило 16 євроцентів на 1 хвилину розмови .


В Юрмалі завжди регочу біля цієї вітрини.


Мій китайський телефон має секретну функцію, яка дозволяє бачити нечисту силу.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ****
55 лет (33 года за рулем), Киев
Сообщения: 972
С нами с 15.02.2010

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      28 октября 2016 в 10:38 Гілками

Классная поездка. Я влюбился в Юрмалу в прошлом году с первого взгляда, так понравилось, что повторили поездку в этом году. Сами только позавчера вернулись. Море эмоций и впечатлений. На днях выложу отчет и фотки.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
44 года (8 лет за рулем), Буча <-> Київ
Сообщения: 5526
С нами с 26.02.2016

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      28 октября 2016 в 13:46 Гілками

В Юрмале хорошо, но в литовской Паланге как по мне - лучше.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель ***
Львов
Сообщения: 1531
С нами с 08.01.2009

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      28 октября 2016 в 16:46 Гілками

А в литовском Друскининкае ещё лучше.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14648
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія в жовтні [Re: Nickoss]
      28 октября 2016 в 16:55 Гілками

Nickoss 28.10.2016 16:46 пишет:

А в литовском Друскининкае ещё лучше.



Тільки там моря нема, тому пертися туди треба в останню п'ятницю місяця. Сьогодні наприклад .
Але ми там були в інший день, і нам теж сподобалось. Але особисто для мене, краще місце на Балтиці - це Саулкрасти .

P.S. Ніхто не спитав, чого я регочу з юрмальської вітрини. На трьох мовах говориться, що товар зроблений в Латвії, а латиською - в Балтії.

Змінено Daugava (17:02 28/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
51 год (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 1773
С нами с 01.08.2012

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      28 октября 2016 в 17:10 Гілками

Daugava 21.10.2016 13:15 пишет:

Кілька фото, чому саме в жовтні в Латвії добре .



примерно так же было в первой половине августа, только деревья зеленей


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
51 год (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 1773
С нами с 01.08.2012

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      28 октября 2016 в 19:09 Гілками

Daugava 21.10.2016 13:56 пишет:

Паркування в Ризі стало складніше. Старі явки провалені, наприклад при паркуванні в Олімпії відтепер контролюється час.




бездвозмездно, т.е. даром сдаю место для шаровой парковки Akmenu iela, Riga за экстравагантным зданием библиотеки есть тупичок, в котором всегда было место для парковки за которую не надо платить, потом минут 10 пешком через мост и ты в старом городе


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14648
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      28 октября 2016 в 19:21 Гілками

Назад повертався через Польщу. В перший день Саулкрасти-Рига-Бауска-Паневежис-Каунас-Сувалки-Августів-Білосток-Люблін.
Виїхали з Саулкраст в п'ятницю о 6:30. Вирішили їхати Ригу "навпростець", щоб кинути ще раз оком на місто.
О 7-й ранку Брівібас вже тягнулася, зустріли на світлофорах кілька українських легкових машин, вантажівки цього тижня зустрічали постійно.
Багато часу втратили на заправці StatOil в Баусці через велику чергу в туалет. Зазвичай ми на цій заправці бували раніше і у вихідний, тому не чекали такого.
Практично одразу після перетину LV/LT кордону почався туман, який до польського кордону став ще густішим. З +3-5 в Латвії похолодало до нуля. Фур (особливо між Каунасом та Польщею) до біса, тому рухалися може трішки швидше них. Перетнули LT/PL туман зник як не бувало. З нуля температура швидко піднялася до +10.
В Польщі за Сувалками Google Maps та мій штурман тягнули мене старою дорогою на Августів, але я побачив вказівник та поперся за ним. Виявилося, що поляки побудували 12км нової траси S61, автобан-автобаном, але цей шлях на 13 км довший, хоч на мій погляд і приємніший.
В Білостоку пару років тому ночували, зараз виявили, що у міста з'явилася не погана кільцева дорога. Але наприкінці її Гугл за місць 19-траси відправив нас на вулицю Адама Міцкевича а з неї на безномерний супер-автобан https://goo.gl/maps/t8ueSADZBv82
На самому початку бану був знак 400, тому ми пропустили парочку місцевих космольотів та поїхали за ними. За 30 км по цій трасі зустріли всього пару зустрічних машин яким довелося поступитися дорогою. А так долетіли і добре провели час без звичайної нудьги . Гугл мабуть щось знав, бо на 19-й трасі на цій ділянці є ремонти, перекриття та тягнучки.
О 15:30 приперлися на заправку Stat Oil в Більськ-Підляській, де дружина побачила українців, витратили там на Wi-Fi хвилин 20. О 19:00 без пригод заселилися в готелі в центрі Любліну де і добряче погуляли.
Ранком суботи купили трохи польських смаколиків в Tesco, здивували місцевого контрабандиста/перекупника відповіддю, що "не палимо" на питання про "цигарки" та об 11:40 в'їхали на кордон в Дорогуську, який пройшли рівно за 2 години. По Варшавці їхали практично без зупинок і о 19:00 були вдома на Позняках.

Весь час хронометражу київський.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14648
С нами с 24.07.2005

Re: Латвія в жовтні [Re: СергА]
      28 октября 2016 в 19:29 Гілками

СергА 28.10.2016 19:09 пишет:


бездвозмездно, т.е. даром сдаю место для шаровой парковки Akmenu iela



https://goo.gl/maps/MYbk1bJMSVE2
Дякую . Страшненько, але на шару. Може комусь і згодиться, але судячи з Гугло-Мап місце стає популярним.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
56 лет (38 лет за рулем), Горловка - Одесса
Сообщения: 15744
С нами с 29.08.2006

Re: Латвія в жовтні [Re: opexkiev]
      29 октября 2016 в 00:06 Гілками

opexkiev 28.10.2016 13:46 пишет:

В Юрмале хорошо, но в литовской Паланге как по мне - лучше.




все хорошо по своему, пару дней назад был в Паланге, людей практически нет, а пару недель назад в Юрмале толпа, не протолкнуться.)))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ****
55 лет (38 лет за рулем), Львов
Сообщения: 916
С нами с 22.07.2010

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      29 октября 2016 в 00:20 Гілками

Daugava 28.10.2016 19:29 пишет:

СергА 28.10.2016 19:09 пишет:


бездвозмездно, т.е. даром сдаю место для шаровой парковки Akmenu iela



https://goo.gl/maps/MYbk1bJMSVE2
Дякую . Страшненько, але на шару. Може комусь і згодиться, але судячи з Гугло-Мап місце стає популярним.




теж трохи страшненько і не задарма, а за 5 євро на добу, що в принципі при вартості 2,5 за годину те ж шара можна поставити на площадці цього сто
ось тут
підходити до охоронців напряму, все ж таки під мінімальною охороною
ціна станом на літо 2015-го

Змінено costya68 (00:36 29/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ****
55 лет (33 года за рулем), Киев
Сообщения: 972
С нами с 15.02.2010

Re: Латвія в жовтні [Re: baraban]
      30 октября 2016 в 08:54 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Не стал открывать новую ветку, тем более она уже открыта коллегой.
Подробности перехода границ описывал ранее в ветке про границы Белорусии.
Может где то повторюсь.
Поездка состоялась с 21-26 октября. не могу сказать что она была спонтанная. в прошлом году, вернувшись из Юрмалы, мы единодушно решили повторить вояж в этом году, только уже прихватив дочку.
Безвиз, обещанный на осень так и не ввели, пришлось получать визы, сложностей никаких, набор документов минимальный, запись по телефону на подачу в Посольство Латвии ( а не через ВЦ) и...визы в кармане.
Одна транзитная ночевка в Вильнюсе и 3 ночи в Юрмале.
Выезд в 6.30 из дому в Броварах, прибытие и поселение в Вильнюсе в 18.30-19.00
Цктр города, проспект Гедимино.
Душ, ужин, 100 грамм за сбитый. Прогулка по вечернему городу. Поход в ресторацию с живой музыкой. Вполне приемлемые цены - на троих с чаем что то около 25 евро.
Отбой. Нормальный подъем в 9.00. Завтрак в кафетерии - кофе с круасанами, прогулка по городу с посещением магазинов. В 11.30-12.00 старт на Юрмалу.
в 16.00 прибытие, прод.корзина, поселение, ну здравствуй Рижское взморье...
Ближайшие 3 дня - прогулки по Юрмале, поездка в Ригу, покатушки на велосипедах...пожалуй все, особых развлечений в этот период осени нет. Людей мало, погода, как это называют синоптики- малооблачно. Лично я такую погоду просто обожаю, как по мне то лучше такая чем жаркое солнце,ну да это на любителя.
В Риге на улице встретили ведущего передачи "Модный вопрос" Васильева. Машин с украинскими номерами видел 2. Одну в Вильнюсе и одну грузовую в Латвии. Авто с российскими номерами встречаются очень часто.
Отпуск закончился, пора домой. Со стартом я провтыкал, честно, понадеялся на быстрое прохождение границ, тк это был вторник.
В результате, выехав в 10.30 из аппартаментов, домой приехали в 5.20 утра. 2 Границы заняли 6 часов. Такая вот арифметика.ю те при прочих равных, выехав часа на 3 раньше теоретически к полуночи таки были бы дома. Погода на обратном не то что не радовала, а конкретно огорчала, я даже руль жене не дал. Сплошной ливень с работой дворников на последнем положении, соответственно и скоростью не 130... а 80-100.
Поездкой остался доволен. Денег на 5 человек потратили в диапазоне 500 евро ( жилье, бензин, зеленка, чудоприбор, продукты домой) + личный расходы, но они никогда отношения к реальным затратам у меня не имеют. Это отдельная статья расходов.
И несколько фоток.

Рига

Не стал открывать новую ветку, тем более она уже открыта коллегой.Подробности перехода границ описывал ранее в ветке про границы Белорусии

Змінено baraban (09:02 30/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ****
55 лет (33 года за рулем), Киев
Сообщения: 972
С нами с 15.02.2010

Re: Латвія в жовтні [Re: baraban]
      30 октября 2016 в 08:56 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Юрмала

Юрмала


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ****
55 лет (33 года за рулем), Киев
Сообщения: 972
С нами с 15.02.2010

Re: Латвія в жовтні [Re: baraban]
      30 октября 2016 в 09:00 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Еще Юрмала

Еще Юрмала


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ****
55 лет (33 года за рулем), Киев
Сообщения: 972
С нами с 15.02.2010

Re: Латвія в жовтні [Re: baraban]
      30 октября 2016 в 09:01 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Вильнюс

Вильнюс


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
38 лет (10 лет за рулем),
Сообщения: 2652
С нами с 10.09.2013

Re: Латвія в жовтні [Re: Daugava]
      31 октября 2016 в 18:00 Гілками

Немного не в тему, но просто попалось на глаза. На следующее лето у МАУ есть дешевые билеты из Киева в Палангу. 2 взрослых + ребенок - 4116 (но это с ручной кладью).
Со Львова в Вильнюс - еще дешевле.

Змінено m0ps (18:01 31/10/2016)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумАвтотури за кордон
Додаткова інформація
1 користувачів і 25 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, LordAmid, moderator, LOMOND, Alexandr 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3604

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія