autoua
×
Autoua.netФорумРадио

Органы МВД не имеют права проверять рации без НКРЗИ

важничающий писатель **
11 лет за рулем, Киев
Сообщения: 1658
С нами с 19.06.2009

Органы МВД не имеют права проверять рации без НКРЗИ
      18 февраля 2017 в 04:48 Ветвями

Органы МВД не имеют права проверять рации без соответстующего решения НКРЗИ.
Поскольку этот вопрос часто поднимается, то выкладываю решение полностью.
В нем четко указано, что ни при каких обстоятельствах сотрудники МВД не имеют права требовать документы на рации, все подобные проверки могут проводиться только совместно с органами НКРЗИ и УДЦР по установленной процедуре пр иналичии обоснованного подозрения в нарушении.
Решение дублирует собой аналогичное от 2008 года, но в более сокрещенной и конкретизированной форме.
Решение:
http://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=342&id=6700&language=uk
Текст Положення (doc-файл):
http://nkrzi.gov.ua/images/upload/493/6700/r_15_dod.doc

Рішення № 15 від 10.01.2017
Про схвалення проекту рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку взаємодії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації з Національною поліцією України»
Відповідно до статті 19-1 Закону України «Про телекомунікації», статті 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку взаємодії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, з Національною поліцією України», що додається.
2. Департаменту державного нагляду в установленому порядку подати вказаний проект на погодження до Міністерства внутрішніх справ України та до Державної регуляторної служби України.
3. Департаменту забезпечення діяльності оприлюднити це рішення шляхом його розміщення на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.
В.о. Голови НКРЗІ О.Скляров


ПОРЯДОК
взаємодії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, з Національною поліцією України

І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії посадових осіб Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі - НКРЗІ), та центрального органу управління поліцією, територіальних органів поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві, міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, їх територіальних (відокремлених) підрозділів (далі - органи (підрозділи) поліції) з питань забезпечення публічної безпеки та порядку за місцем проведення заходу з виявлення та припинення порушення законодавства в галузі зв’язку, виявлення ознак кримінальних правопорушень у галузі зв’язку.
2. Цей Порядок розроблено відповідно до Конституції України, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про телекомунікації», «Про радіочастотний ресурс України», «Про Національну поліцію», Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1067/2011, Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, Порядку виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19 квітня 2007 року № 695, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 липня 2007 за № 829/14096.
3. Метою прийняття цього Порядку є консолідація зусиль державних органів, спрямованих на співпрацю по забезпеченню публічної безпеки та порядку за місцем проведення заходу з виявлення та припинення порушення законодавства у галузі зв’язку, виявленню ознак кримінальних правопорушень у галузі зв’язку.
4. У разі необхідності до технічного чи консультаційного забезпечення при проведенні заходів з виявлення та усунення порушень законодавства в галузі зв'язку залучається державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР).
ІІ. Основні напрями взаємодії
1.Взаємодія здійснюється на засадах законності та самостійності, взаємодопомоги, незалежності у діях, невтручання у сферу компетенції один одного.
2. Взаємодія здійснюється шляхом:
здійснення письмового обміну інформацією з питань, що належать до компетенції НКРЗІ та органів (підрозділів) поліції, за виключенням інформації з обмеженим доступом;
проведення спільних семінарів, тренінгів, нарад, «круглих столів» з питань запобігання, виявлення та усунення порушень законодавства в галузі зв'язку;
надання взаємних консультацій;
підготовки узгоджених пропозицій щодо вдосконалення законодавства з запобігання, виявлення та усунення порушень законодавства в галузі зв'язку;
проведення заходів відповідно до цього Порядку.
3. Уповноважені посадові особи НКРЗІ:
1) за наявності обґрунтованої інформації про можливі порушення публічної безпеки та порядку за місцем проведення запланованого заходу з виявлення та усунення адміністративних правопорушень у галузі зв’язку надсилають повідомлення (лист) до відповідного органу (підрозділу) поліції.
У повідомленні (листі) про проведення такого заходу, яке надходить до органу (підрозділу) поліції, повинно зазначатись місце, час його проведення, мета та обґрунтування необхідності залучення поліцейських;
2) у разі виявлення, у тому числі технічними засобами, ознак вчинення кримінального правопорушення в галузі зв’язку впродовж 24 годин надсилають наявні матеріали до відповідного органу (підрозділу) поліції для прийняття рішення згідно із законодавством України;
3) у межах компетенції надають консультаційну та технічну допомогу органу (підрозділу) поліції під час проведення досудового слідства, розпочатого за матеріалами, наданими НКРЗІ, у тому числі із залученням УДЦР, з дотриманням вимог статті 71 Кримінального процесуального кодексу України;
4) за письмовим зверненням органу (підрозділу) поліції складають протокол про адміністративне правопорушення стосовно порушника законодавства в галузі зв’язку.
4. Керівник органу (підрозділу) поліції:
1) відповідно до обґрунтованого повідомлення НКРЗІ про проведення заходів, направлених на виявлення та усунення адміністративних правопорушень у галузі зв’язку, з урахуванням оперативної обстановки, наявних сил та засобів (розстановки нарядів) та з метою забезпечення публічної безпеки та порядку на території обслуговування приймає рішення про направлення або відмову в направленні підпорядкованих працівників поліції до місця проведення таких заходів;
2) завчасно інформує уповноважених посадових осіб НКРЗІ про прийняте рішення з урахуванням строків проведення заходів, зазначених у відповідному повідомленні (листі) НКРЗІ;
3) у випадках надходження повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення за місцем проведення заходів НКРЗІ діє відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України.

Директор Департаменту державного нагляду НКРЗІ

Голова Національної поліції України


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
опытный писатель ***
Киев
Сообщения: 1343
С нами с 04.09.2008

Re: Органы МВД не имеют права проверять рации без НКРЗИ [Re: andreu85]
      18 февраля 2017 в 10:43 Ветвями

Уже столько раз ездил в Харьков, Днепр в командировку, постоянно с собой портативка.
Кто с Харькова знает, как часто там при въезде в город останавливают для проверки.
Последние пару раз останавливали на той неделе, спросили что это у Вас, говорю, радиостанция, радиолюбитель, больше вопросов никаких,в Киеве часто с полицейскими общаюсь, при том что рация включена и работает на их частоте по району, вопросов так же никаких.


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
охотник **
39 лет за рулем, Киев
Сообщения: 23206
С нами с 17.04.2003

Re: Органы МВД не имеют права проверять рации без НКРЗИ [Re: andreu85]
      1 марта 2017 в 16:20 Ветвями

По ссылкам документы без печатей, без подписей. Если распечатать и показывать полиции - то не проканает.

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
энтузиаст **
Сообщения: 295
С нами с 12.11.2012

Re: Органы МВД не имеют права проверять рации без НКРЗИ [Re: Storag]
      3 марта 2017 в 16:49 Ветвями

Storag 01.03.2017 16:20 пишет:

По ссылкам документы без печатей, без подписей. Если распечатать и показывать полиции - то не проканает.Нарисуйте! Какая в общем случае разница?


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
важничающий писатель **
11 лет за рулем, Киев
Сообщения: 1658
С нами с 19.06.2009

Re: Органы МВД не имеют права проверять рации без НКРЗИ [Re: andreu85]
      3 марта 2017 в 18:00 Ветвями

Так скачайте с сайта Верховной Рады, с гербом сверху, на этом же сайте лежит и уголовный, и уголовно-процесуальный кодекс и закон "про полицию"

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
Autoua.netФорумРадио
Дополнительная информация
0 пользователей и 1 пожелавших остаться неизвестными читают этот форум.

Модератор:  FLASH, plexmen, Holms, moderator 

Распечатать всю тему

Права
      Вы не можете создавать новые темы
      Вы не можете отвечать на сообщения
      HTML разрешен
      UBBCode разрешен

Рейтинг:
Просмотров темы: 7005

Оцените эту тему

Перейти в

Правила конференции | Календарь | FAQ | Карта раздела | Мобильная версия

Заметили ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter