autoua
×
Autoua.netФорумАвтотури за кордон

Моя минулорічна Албанія 2016

member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Моя минулорічна Албанія 2016
      12 марта 2017 в 12:44 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Готувався тріп з Нового року, отелі дякую Букінгу всі були норм. Окрема подяка моєму второму пілоту старшому сину- це його перший тріп не в ролі штурмана(навігатор і прокладка маршрута з 2009 року завжди за ним) а в ролі пілота, йому лише 20 років і це було здорово. Ну і звичайно духовному наставнику,спонсору, коханці, другу, рабині в одному флаконі велике спасибі за чудовий відпочинок.Малой тобі теж подяка, що не спав в дорозі і розважав коли нас вже «кумаріло».
Ось такий вийшов трип:
1 день.Виїзд із Сум 18.06.2016 о 01,00, так щоб в Києві забрати старшого сина і проїхати місто рано вранці, погуляли по Меджибожу, там же пообідали домашніми вкусняшками приїхали в с. Валя Кузьміна о 19,00(нікуди не поспішали)Готель «Гостинна садиба» замовляли вечерю. І готель і вечеря файні. Підсумок 864км ось таким шляхом https://goo.gl/maps/kXGDK2Sxt3S2

2день. На кордоні були19.06.2016 о 06,15. на нашій сторорні черга в дві полоси ,в кожній по 5 авто, пройшли за 25хвилин, Румуни черга трохи більша, але в нас Дачия Логан і румунський митник запросив нас проїхати без черги(скоріше за все не одразу помітив що ми не з Румунії, але все одно приємно) подивився на Нас і спитав: « Турішто?» у відповід всі чотири голови ствердно кивнули йому і одразу були запрошені сдати паспорти, ніхто нічого не дивився і не запитував взагалі . Оба кордони за 40 хвилин.в Пьятра-Нямц поміняли евро на леї. Далі на шлях через Біказ(довгенько погуляли там дуже чудово тим більше погода була сонячна і тепла) доїхали до Лаку Рошу і там ще погуляли пару годин, потім в Совату прибули після 16.00 в готель «Тіволі»(файний готель) ось таким чином https://goo.gl/maps/KSrEGkMaKkT2 Підсумок 331 км.

3 день.20.06.2016 Прогулянки по Румунії. Відвідували Соляну шахту в Прайді, що одразу кинулось в око- масса людей, туристичних бусів з дітьми і наприклад мені це трохи заважало, бо у відпустці хочеться затишrку, тиші і......... релаксу))) (Отель Тіволі був якраз в цьому плані чудовим) взагалі було досить цікаво і незвичайно ( до цього, поки не почалась російська агресія, я відвідував соляну шахту в Соледарі, ось там мені було більш душевно), але масса людей просто КУЧА, погуляли години півтори- дві і чкурнули в Сігішоару, гуляли старим містом на горі, там чудово, але було дуже спекотно на сонці до +40, тому гуляли не дуже довго, на зворотньому шляху обідали в місцевому ресторанчику(вибачайте загубив назву містечка і ресторану) який знайшли за допомогою ресурсу Four Square. Підсумок 185км ось таким шляхом https://goo.gl/maps/yutpVbyiSQn

4 день. 21.06.2016 Зранку о 06.20 вирушили в Велико Тирново. Якщо просто їхати , то добратися до Тирново можно за 6-7 годин в середньому, але наш екіпаж не шукає коротких шляхів і була запланована Трансальпіна ( не пожалкували ані трохи). Часу зайняло багатенько, але обід чи сніданок на вершині був незабутній, потім просто дорога, багато нас. пунктів, чималенький трафік, але їхалось норм в Тирново були в 22,30, а планували 21,00-21,30, бо затримали нас спочатку на мосту(досі був ремонт) , а потім наші паспорти попали під «пакет» доків з російського буса, хай йому грець, тому ще була затримка 30 хвилин. Хотел «Приятелі» - зручний транзітний отель, норм розташован недалеко від центру, чудові сніданки, зручний номер на 4-ох за 25 евро. Підсумок 749км приблизно за 16 годин. Ось таким шляхом : https://goo.gl/maps/WtGGxp8n3n22

5день.22.06.2016. У мене з подругою життя в планах було селище Арбанасі яке ми не додивились у 2012 році, а у наших дітей-хлопців в планах був Тирновський молл. Задоволення отримали і батьки і діти , тільки було дуже спекотно, приблизно +34-35. Коли вже дійшли після 2,5 годин прогулянок і екскурсій до стану «гріль» завітали в центрі до ресторану(досить зручно вхід до нього з усіх 4-ох сторін, якось назву забув Він при Аква Отелі здається). І в той час як ми там знаходились почалось прибуття великих бусів з пенсіонерами Західної Європи, ії зустрічали шось на кшалт Хліб з сіллю, тільки якісь маленькі булки. Потім прийшла місцева самодіяльність з живою музикою і танцями, було досить захопливо і приємно навіть подивитись трохи зі сторони.Після невеликого відпочинку ще десь 1,5 години гуляли чудовими вулицями Арбанасі. Завітайте, якщо будете мати нагоду, погугліть досить цікаве селище і варто уваги.

Готувався тріп з Нового року, отелі  дякую Букінгу всі були норм. Окрема подяка моєму второму пілоту старшому сину- це його перший тріп не в ролі штурмана(навігатор і прокладка маршрута з 2009 року завжди за ним) а в ролі пілота, йому лише 20 років і це було здорово


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 12:49 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

6день 23.06.2016. Знову зранку о 06,00 старт , бо переїзд чималенький. Кінцева точка Охрід , точніше селище Конско Долно поруч з Охрідом містечком, на березі Охріда озера)). Дорога склалась більш-меньш вдало, за виключенням того що , перед Македонським кордоном(а в тому місці затяжний під’йом) на нашому Логані замість стандартних 4 ділення температури, стало 6 ділень . Я трохи очконув, потім перевірив рівень охолоджувача, покумекав , що все одно треба їхати вперед, і ми продовжили подорож. До речі всі гори по спеці коли дорога вгору, то 6 ділень, коли з гори стандартних 4, так і повернулись додому))
Кордон пройшли швиденько хвилин за 20 , ніхто нічого не дивився. Трохи часу втратили коли вдень вирішили в Скопье в торг.центрі пообідати (люди не робіть ТАК!) на місці були в 19.00 приблизно , хазяїн зустрів домашнім вином і приємною бесідою. Підсумок 624км. Ось таким шляхом : https://goo.gl/maps/duCMGydEquM2

6день 23.06


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 12:51 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

7день 24.06.2016 . Був дуже простим і передбачуваним днем. Спочатку снідали на віллі, потім купались в Охріді, вода булла приємною +20-21, прозорою і на пляжі до якого спускались з гори 100м. і йщли вздовж дороги 100м., людей не було взагалі на 150 метрів берегу)). Потім поїхали в сам Охрід, погуляли . подивились години 3-4 і назад в апарти на вечерю, бо замовили Македонски специалітет- Свинско месо под сач, дуже орігінально і приємно на смак, з бутилкою чудового домашнього червонного, все що було приготовано під сачем було переміщено до наших шлунків , особливо до мого)))))))))).

7день 24.06


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 12:52 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Фото додаю по -калічному прошу вибачення

Фото додаю по -калічному прошу вибачення


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 12:54 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

8 день 25.06.2016. Нарешті зранку ми їдемо на море в Ксаміль. Стартуємо приблизно 08.30 і рушаємо східним берегом до Светі Наума, прикольний монастир до якого променад з сувенірними лавками, ресторанами і пляжем, подивились, покупались з молодшим сином і рушили в Албанію дорогою SH75 – досить складна дорога і новачкам я б її не пропонував, хоча якщо їхати обережно і уважно «сладних» дорог майже нема. Ставив собі на меті ресторан з форелью і туземні терми , на жаль нікуди не попали, бо ресторан пропетляв наш навігатор з невідомої причини, потім тре біло розвертатись і екіпаж на голосуванні вірішив «не треба». А терми не схотіли, бо вже скоро море там і будемо купатись, ну то таке- буває). Неприємна частина дороги після Корчі- ремонт, насип утрамбований хвилею і їхати по ньому можна тільки 20-25 км на годину і таким чином хвилин 40-45(( не сподобалось .
В горах купив чудової черешні по 150 лек –кіло (гроші зняли в Корчі в банкоматі).Після перевалу нас переслідувала горна річка,яка все ж таки виявилася не придатною до купання, бо дуже стрімка ікамениста Друга половина дороги не складна, приємний серпантинчік, тільки останній перевал перед Сарандою був в супроводі дощу , якого за перевалом в Саранді вже не було. Ось так ми опинились в Ксамілі, апарти «Амелія» 25євро дві кімнати, 45кв/м , великий балкон(букінг зі знижками за 40 днів до подорожі трапився) було досить зручно, нам сподобалось, до Лорі бич 5 хвилин. Підсумок 335 км за приблизно 10 годин 30 хвилин. Ось таким шляхом : https://goo.gl/maps/RZsq8QT4eQt

9день 26.06.2016. нікуди не їздили))) Згоряли на пляжі Лорі бич- це той , що найдальший від Саранди. Комрад в Албанській гілці писав, що йому не дуже сподобались пляжі Ксаміла, а нам з дітьми Лорі бич здався зручним і файним, правда швиденько погоріли й втекли в апарти відпочивати до вечора, готувати суп, насолоджуватися коктейлями саморобними тіпа Блек Лебейл+ Кола із додаванням пари цигарок))))), вода в морі 23-24 приємних градуси. І на додачу із задоволенням дивились футбол(нажаль не у виконанні нашої збірної)

8 день 25.06


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 12:56 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

10 день 27.06.2016. Вирішили розвідати пляж з видом на острів Корфу ось цей здається за метеостанцією : https://goo.gl/maps/mirnMmwaF7H2 цікавий і зручний пляж для дітей особливо. Витримали там до обід. Потім відпочили вдома і вирушили до Бутрінту , дуже переймались , що по такій спеці +35-+37 не зможемо там гуляти але Бутрінт знаходиться майже увесь в парку і дерева дають рятівну тінь, досить цікаве місто і парк, але його бажано відвідувати з екскурсоводом.

10 день 27.06


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 12:57 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Пару фоток не Бутрінта а тих пейзажів , що відкриваютьсяоку з його стін

Пару фоток не Бутрінта а тих пейзажів , що відкриваютьсяоку з його стін


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 12:59 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

ще фото

ще фото


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:00 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

З цікавого в цей день був ще ресторан на виїзді з Ксаміла по дорозі на Саранду там де й ферма, на якій вирощують мідії. Була дуже приємна вечеря, яка сподобалась усім. В ресторані ми були самі))) не знаю, може пізненько було вже 21.00-21.30, а на кінець нам принесли ще і комплімент від повара фруктову нарізку---ПРИЄМНО.

11 день. 28.06.2016. Переїзд до Дхермі. Коли я зранку перепитав менеджера отеля о котрій годині нам требя виїхати він привітно посміхнувся і сказав, що нема ніяких проблем і можете виїхати хоч ввечорі)). Виїхали десь о 12,00) Чув що дорога вздовж узбережжя дуже серпантинна, але нічого особливого і після SH75 «ноу проблем», але вгору мій Логан знову грівся і було йому трохи важко. Апарти виявились гірші ніж в Ксамілі, але досить терпимі (в Криму раніше таке йшло за люкс-люксовий). Весь час який залишився провели на морі ,

З цікавого в цей день був ще ресторан на виїзді з Ксаміла по дорозі на Саранду там де й ферма, на якій вирощують мідії. Була дуже приємна вечеря, яка сподобалась усім


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:02 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

ще пляж Дхермі

ще пляж Дхермі


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:03 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

воно було прохолодніше десь +20-21 після обід . Підсумок 86 км чудової дорги. Ось таким шляхом: https://goo.gl/maps/ufTfxXU68mN2

12 день. 29.06.2016. Наша кожа вже почала звикати до сонця, ми цілий день були на морі і честно кажучи клімат в Дхермі не такий сухий , гори поруч і море і дихати набагато легше ніж в Ксамілі. Нам сподобався пляж при ресторані іх два, ми були праворуч(головна дорога спускається коли до моря виходить прям на парковку цього ресторану, вибачте назву забув).
Людей приблизно 15-20 було , шезлонгів десь на 40-50 осіб і приємне море з легкими хвилями. В ресторані у нас був сніданок і інтернет сидіння, бо в отелі «інтернет проблем».
До речі, після нас ввечорі приїхав Ланос з кримськими номерами, він до нас не вітався, хоча й чув наші розмови і бачив наші тризуби)), я теж не люблю до людей приставати сам, так ми і не спілкувались ну то таке, без обід)

13 день . 30.06.2016. Зранку знову купались, це було прощання з морем(ми не були довго на морі , бо старшому хотілось екшена, дороги, пригод ну не вміє він ще в силу свого віку тиждень відпочивати на пляжі, а може просто кумпанії не було, з батьками не те, це я розумію)) ) , трохи сумно але попереду багато цікавого і Берат. Перевал попереду був дійсно крутим і дуже видовищним, але Логан впорався норм

воно було прохолодніше десь +20-21 після обід . Підсумок 86 км чудової дорги


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:05 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

, по дорозі ми заїхали на вінзавод ЧОБО (СОВО- так пишеться тільки над першою літерою галочка, читається ЧОБО)Приїхали нікого нема, я шукав хвилин десять хоч когось, мої вже хотіли на Берат рушать ,але моя наполегливість дала результат- війшла дівчинка десь 13 років, я звернувся до неї англійською мовою відмінника 6-го класу без поглибленного вивчення мови)), Вона розповіла , що батька нема на місці , але вона все покаже і розповість і проведе дегустацію, якщо потрібно.(відповідь я отримав англійською мовою відмінниці 10-класу з ПОГЛИБЛЕННИМ вивченням мови)))). Було досить цікаво, потім кажу , що дегустацію не хочу(14 евро з сирами і олівками), а просто купим трохи віна, дівчина у відповідь: « ну можете просто спробувати віна , щоб знати , що купуєте.» Звичайно я із задоволенням СПРОБУВАВ УСЕ ЩО ДАВАЛИ) Я не великий спец , але чудові ТІЛЬКИ СУХІ ВИНА і файна РАКІЯ. Купили трохи всього, а вийшло дофіга)). Потім швиденько доїхали до БЕРАТА готель ГУВА МАНГАЛЕМ, класний готель ну і не з дешевих, є на букінгу можете подивитися. В готелі був приємний обід і файний м»ясний мікс (навіть спробували жаб))). Провели романтичний вечір в Бераті і насолоджувались відпусткою.

, по дорозі ми заїхали на вінзавод ЧОБО (СОВО- так пишеться тільки над першою літерою галочка, читається ЧОБО)Приїхали нікого нема, я шукав хвилин десять хоч когось, мої вже хотіли на Берат рушать ,але моя наполегливість дала результат- війшла дівчинка десь 13 років, я звернувся до неї  англійською мовою відмінника 6-го класу без поглибленного вивчення мови)), Вона розповіла , що батька нема на місці , але вона все покаже і розповість і проведе дегустацію, якщо потрібно.(відповідь я отримав англійською мовою відмінниці 10-класу з ПОГЛИБЛЕННИМ вивченням мови))))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:11 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

ще Берат(must see!!!) на цьому фото внизу під ліхтарем(вгорінадпис GUVA ,як орієнтір) ліворуч чудовий маленький магазин морозива, найкращого за всю подорож і досить велика порція коштує!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! --------------десь 8-9 грн

ще Берат(must see.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:13 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

. Підсумок 218 км чудової дорги. Ось таким шляхом: https://goo.gl/maps/cMWE7TDWZxm
Повторююсь ,але їхати необхідно трохи довшою дорогою через Люшню, коротша дорога від Фиєри поки що в поганому стані(і по нашим міркам навіть в поганому).

14 день. 01.07.2016. Як козаки шопінг робили) Виїхали з Берату вранці десь о 10 годині. Нам треба було попасти в Тірану в mall TEG, старшому кортіло на шопінг ну і нам трохи, по дорозі купили кавунів по 3,70 грн/кг, трохи навігатор нас заплутав так шо поїхали через Дуррес ( це був єдинний крюк за всю подорож)). Трафік в Тірані і манери водіїв не сподобались((, але більш-менш норм. Дістались до мола, шопінг так собі ( не треба туди їхати , нічого там робить), витратили 3-4 години і поїхали в Охрід в забуканий готель в центрі Охріда. Ввечорі були приємні прогулянки старим містом Підсумок 270 км дорги. Ось таким шляхом: https://goo.gl/maps/Doj22DiUWRy

15 день 02.07.2016 Багато гуляли, ходили купатись за 2 тижні вода суттєво прогрілась.

16день 03.07.2016 Рано вранці десь о 06,00 вирушили в сторону України. Єдине що ми хотіли –потрапити на шопінг в Софії. Якщо зрівняти з Тіраною, то в Софії набагато приємніше було витрачати гроші)), що ми і зробили, старшому сину і младшому дуже сподобалось)). Потім вирушили далі , на ночівлю зупинились неподалік від румунського кордону у місті з чудовою назвою Монтана, в готелі Монтана за 30 евро біль-меньш приємний номер і Євро 2016 з вечерею з супермаркету. Підсумок 576 км . . Ось таким шляхом: https://goo.gl/maps/qtqrm4LGw5N2

17 день 04.07.2016. Знову рано вранці о 06,00 виїхали вже сподіваючись наступну нічь провести в Україні. Цілий день просто їхали , міст у Відіні новий і без черг пройшли за 15-20 хвилин, оплата 8євро якщо не помиляюсь, дуже сподобалась ділянка дороги вздовж Дунаю де склони каменисті над дорогою залиті бетоном

. Підсумок 218 км чудової дорги


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:15 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Дорога по березі Дунаю і гори в Бетоні

Дорога по березі Дунаю і гори в Бетоні


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
Сумы
Сообщения: 197
С нами с 17.03.2010

Re: Моя минулорічна Албанія 2016 [Re: katala]
      12 марта 2017 в 13:16 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Дуже багато промисловості, нам би так в Україні, в дорозі були 3-4 засади з радарами, але ми не сильно порушували і повезло , що зустрічні машини попереджали вчасно.Була ділянка дороги нещодавно відремонтована в Румунії і екстренне гальмування, де трохи не вистачило асфальту в румунів ( в принципі єдине за всю подорож)).Кордон проходили в Д»яково, дорога після кордону до Виноградіва- жах (їхали туди до знайомих) З усіма кордонами і зупинками на місці були десь о 22,30. Підсумок 777 км. Ось таким шляхом: https://goo.gl/maps/LfDMQe8grMN2

18 день 05.07.2016. День для мене почався з медіхроналу, бо знайомі гарно зустріли, прокинувся я вже як поїхали ми в Мукачево і по дорозі завітали в терми КОСИНО(сподобалось) хоч і дорого( на родину 900 грн вийшло) але відвідати варто. Далі був забуканий транзитний отель в Мукачево(INN LEONARD –досить непоганий і затишний) і чудова вечеря у Графському дворі ресторан Тераса (завітайте не пожалкуєте, я був приємно здивован) Підсумок 138 км. Ось таким шляхом: https://goo.gl/maps/GdLLLsqXNGw

19 день Додому по трасі ЧОП-КИЇВ. Потім через Прилуки в Суми Виїхали зранку в 05.30 в Сумах були в 22.00 Зупинялись на годину в Києві. ) Підсумок 1107 км. Ось таким шляхом: https://goo.gl/maps/8msY9ART2fu

Вибачайте що забагато букофф, це мій перший звіт такий.

Дуже багато промисловості, нам би так в Україні, в дорозі були 3-4 засади з радарами, але ми не сильно порушували  і повезло , що зустрічні машини попереджали вчасно.Була ділянка дороги  нещодавно відремонтована в Румунії і екстренне гальмування,  де трохи не вистачило асфальту в румунів ( в принципі єдине за всю подорож))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумАвтотури за кордон
Додаткова інформація
1 користувачів і 33 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, LordAmid, moderator, LOMOND, Alexandr 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2512

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія