autoua
×
Autoua.netФорумНаші за кордоном

Получение Карты Поляка в Польше вопрос

Достоевский ***
Днепр
Сообщения: 7135
С нами с 24.06.2005

Получение Карты Поляка в Польше вопрос
      6 июня 2017 в 17:17 Гілками

Добрый день всем!
Рассчитываю на помощь нашего всемОгущего клуба. Вопрос:
согласно изменений в Законе о карте поляка теперь "Получить Карту Поляка можно на территории Польши у воевод. К 2017 году будет определен перечень, в каком воеводстве, граждане каких стран имеют право получать карту поляка."
Может кто то знает где взять этот перечень?
Сын в Польше, ходил в Свентокшиское воеводство - ничего об этом не знают. Сегодня звонили в МИД в Варшаве - ответили что карту поляка можно получить только по месту жительства.
Перерыла инет - обрывки инфы " например граждане Белоруси в Мазовецком воеводстве могут получить Карту поляка а в Опольском нет".....

Спасибо заранее всем ответившим


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Mirra]
      14 июня 2017 в 09:29 Гілками

О.. так Ви зробили окрему тему. То я тоді свій текст сюди перекину.
(Карта поляка - КП)

Ви вже самі відповіли - мінімум до кінця 2017 року не буде подач на КП у Польщі. Зате людина, в котрої предки - польської національності має право без КП відразу подаватись на сталий побит. Так, лише національності, на КП можна подаватись ще і по громадянству предків, і до 01.05.2017 на сталий побит теж можна було.
І тепер вже все - КП залишили без змін, а на сталий побит - вже лише по національності предків.

Ну а тепер про побит сталий

Mirra 07.06.2017 21:55 пишет:


Сину 20 років. У свідоцтві про народження його батька дід вказано що поляк.у мене та його батька КП немає
Зараз мета це безкоштовна освіта. Закінчує 1 курс. Записатися у Харкові майже н4 можливо та й син має сесію до липня і працює у Маку хоче на канікулах трохи більше заробити.
Якщо ви можете щось порадити - за будь які поради буду вдячна




Раджу і рекомендую сину це зробити

1. Якщо вказано що дід поляк - маєте шанс без карти поляка податись відразу на Сталий побит, минуючи карту Поляка. Зверніть увагу - не карта побиту, а відразу карта СТАЛЕГО побиту. На цю карту подаються відразу у Польщі.

2. Читайте закон про іноземців
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130001650



3. Хто така особа польського походження - в цьому законі
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20001061118

Були внесені зміни 1 травня, але стосовно тих в кого предки - національність поляк, нічого не змінилось. Читайте


тобто, якщо для Вашого сина проблемно їхати в Україну - нехай відразу подається на Сталий Побит і не мучиться.

От і все

Мало того, на карту Сталего побиту за польським походженням легше пройти.
Її також треба після подачі чекати біля 3 місяців.

Але коли Ви робите карту Поляка - то
1. мучитесь з записом
2. мусите пройти співбесіду з знанням історії культури (а можете і не пройти)
3. чекаєте 1-3 місяці на Карту.

тоді вже подаєтесь в Польщі на Сталий побит.


А Ви можете (точніше син) відразу податись на Сталий побит, єдине що втратите можливу допомогу на 9 місяців, але та допомога зараз все-одно під питанням.
І при подачі на сталий побит зараз не питали нічого по історії культурі і т.д.

Це через рік (так, як і по КП як і за походженням всього через рік) коли буде сина подаватись на громадянство якщо захоче треба буде проходити справжню співбесіду



Ой. Єдине шо забув - при подачі на сталий побит - документи по яких подаєтесь треба буде перекласти з завіренням (не знаю скільки це коштує)

І ще -
1. Після подачі на сталий побит поки нема рішення - якщо віза закінчилась - син законно буде перебувати в Польщі (не треба продовжувати візу). Але якщо не має біометричного паспорту і виїде - назад буде проблемно заїхати, бо треба буде віза. Але з біометрією - без проблем
2. після отримання Сталего побиту вже не потрібна буде віза взагалі і ніколи. Це вже так званий "вид на жительство". Вона дається безстроково, просто треба оновлювати раз в 10 років (я так розумію через фото). Ну або через рік просто податись на громадянство і отримати другий паспорт

Змінено DRB (09:32 14/06/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
44 года (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 644
С нами с 11.02.2013

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Mirra]
      20 июня 2017 в 15:26 Гілками


В ответ на:

Ой. Єдине шо забув - при подачі на сталий побит - документи по яких подаєтесь треба буде перекласти з завіренням (не знаю скільки це коштує)



так как получал сталый побут по происхождению буквально в марте сего года, хотел бы предупредить, что инспектора уженды скептически относятся к оригиналам документов, который были выпущены после 24 августа 1991 года (печать с трезубцем). Знают они, что можно любой документ "нарисовать".
В ответ на:

1. Після подачі на сталий побит поки нема рішення - якщо віза закінчилась - син законно буде перебувати в Польщі (не треба продовжувати візу).



только печать в паспорт большую и квадратную еще влепить инспектор должен.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Луис Корвалан]
      20 июня 2017 в 16:50 Гілками

Луис Корвалан 20.06.2017 15:26 пишет:


так как получал сталый побут по происхождению буквально в марте сего года, хотел бы предупредить, что инспектора уженды скептически относятся к оригиналам документов, который были выпущены после 24 августа 1991 года (печать с трезубцем). Знают они, что можно любой документ "нарисовать".
В ответ на:

1. Після подачі на сталий побит поки нема рішення - якщо віза закінчилась - син законно буде перебувати в Польщі (не треба продовжувати візу).



только печать в паспорт большую и квадратную еще влепить инспектор должен.




Саме так все і є. Але там де написана національність - в більшості своїй це документи ще Радянського Союзу.
В будь-якому випадку можуть віддати на перевірку. А в Польщі якщо взнають що підробка - гратись не будуть.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Луис Корвалан]
      20 июня 2017 в 16:56 Гілками

Луис Корвалан 20.06.2017 15:26 пишет:



так как получал сталый побут по происхождению буквально в марте сего года,




А можете написати як проходить співбесіда по подачі на сталий побит саме за походженням?

Інформацію "з перших рук" тяжко знайти

Змінено DRB (16:56 20/06/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
49 лет (21 год за рулем), Wroclaw, PL
Сообщения: 11826
С нами с 18.11.2002

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      20 июня 2017 в 17:57 Гілками

DRB 20.06.2017 16:56 пишет:

Луис Корвалан 20.06.2017 15:26 пишет:



так как получал сталый побут по происхождению буквально в марте сего года,




А можете написати як проходить співбесіда по подачі на сталий побит саме за походженням?

Інформацію "з перших рук" тяжко знайти




Держи (не мое, из одной фейсбучной группы)



Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Cabai]
      21 июня 2017 в 10:16 Гілками

Cabai 20.06.2017 17:57 пишет:



Держи (не мое, из одной фейсбучной группы)






Це зовсім не те...
Питання на КП і при подачі на обивательство всі я знаю. Я маю КП (Карту Поляка)... мене цікавить для інших людей, які хочуть пройти за походженням відразу на сталий побит. Там можна навіть з перекладачем приходити. От цікавить сама процедура.. пішов стукатись в приват до людини


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
Сообщения: 613
С нами с 12.11.2010

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      21 июня 2017 в 11:04 Гілками

DRB 21.06.2017 10:16 пишет:

Cabai 20.06.2017 17:57 пишет:



Держи (не мое, из одной фейсбучной группы)






Це зовсім не те...
Питання на КП і при подачі на обивательство всі я знаю. Я маю КП (Карту Поляка)... мене цікавить для інших людей, які хочуть пройти за походженням відразу на сталий побит. Там можна навіть з перекладачем приходити. От цікавить сама процедура.. пішов стукатись в приват до людини




Тоже примажусь.
У меня отец по национальности поляк, ( в моём свидетельстве о рождении записано), но родственников в Польше нету.
Могу я подаваться на сталый побыт не зная польского языка?
Или лучше все таки изучить язык и подаваться на карту поляка?

Змінено Владек (11:18 21/06/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Владек]
      21 июня 2017 в 14:14 Гілками

Владек 21.06.2017 11:04 пишет:


Тоже примажусь.
У меня отец по национальности поляк, ( в моём свидетельстве о рождении записано), но родственников в Польше нету.
Могу я подаваться на сталый побыт не зная польского языка?
Или лучше все таки изучить язык и подаваться на карту поляка?





На рахунок мови - народ приходить і з перекладачами. Але давайде дочекаємось інформації з перших рук, може камрад розкаже щось нового? А з Картою Поляка (КП) чи ні - вирішувати Вам.
З однієї сторони - Карта Поляка дає деякі пільги, а з іншої це набагато довший процес.
Для КП треба знати мову на розмовному легкому рівні (не ідеал), але крім цього історію і культуру Польщі знати, питання можуть будь-які бути
Далі - треба ще зуміти записатись - це доволі велика проблема якщо Ви не прописані у Львові.
далі - пройти співбесіду (або провалити і тоді знову те ж саме) і чекати від 1,5 місяця до пів року (і таке буває) свою КП поки вона прийде.
І лише тоді Сталий Побит.

Вирішувати Вам.

Змінено DRB (14:30 21/06/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
Сообщения: 613
С нами с 12.11.2010

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      21 июня 2017 в 15:02 Гілками

Дякую за інформацію.
Буду думати та вирішувати.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
44 года (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 644
С нами с 11.02.2013

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Владек]
      21 июня 2017 в 15:09 Гілками

В ответ на:



Тоже примажусь.
У меня отец по национальности поляк, ( в моём свидетельстве о рождении записано), но родственников в Польше нету.
Могу я подаваться на сталый побыт не зная польского языка?
Или лучше все таки изучить язык и подаваться на карту поляка?




Вводная как у меня) Сталый побут получил.
На собеседовании был с переводчиком.
Естественно возник вопрос, почему я языка не знаю. Пояснил, что носителем языка был дедушка, который погиб во время второй мировой войны.
Ну и уверил их, что нынче изучаю язык у лучшего репетитора города Киева


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
Сообщения: 613
С нами с 12.11.2010

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Луис Корвалан]
      21 июня 2017 в 16:19 Гілками

Луис Корвалан 21.06.2017 15:09 пишет:

В ответ на:



Тоже примажусь.
У меня отец по национальности поляк, ( в моём свидетельстве о рождении записано), но родственников в Польше нету.
Могу я подаваться на сталый побыт не зная польского языка?
Или лучше все таки изучить язык и подаваться на карту поляка?




Вводная как у меня) Сталый побут получил.
На собеседовании был с переводчиком.
Естественно возник вопрос, почему я языка не знаю. Пояснил, что носителем языка был дедушка, который погиб во время второй мировой войны.
Ну и уверил их, что нынче изучаю язык у лучшего репетитора города Киева




А можно в личку поподробнее, или номер телефона. Я бы прозвонил для консультации, как получилось с Сталым побутом..


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
krk.pl
Сообщения: 9127
С нами с 14.10.2002

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      22 июня 2017 в 09:50 Гілками

DRB 21.06.2017 10:16 пишет:

Cabai 20.06.2017 17:57 пишет:



Держи (не мое, из одной фейсбучной группы)






Це зовсім не те...
Питання на КП і при подачі на обивательство всі я знаю



О, а расскажите про собеседование на сталый по корням для детей (3 и 12лет).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: macman]
      22 июня 2017 в 10:04 Гілками

macman 22.06.2017 09:50 пишет:


О, а расскажите про собеседование на сталый по корням для детей (3 и 12лет).




Як тебе звати?
Скільки років?

Дитина може не відповідати
До 16 років взагалі нічого не питають. Це формальність, знаю і тих дітей які відпоовідали і тих які мовчали - мама відповіла - вона соромиться

З 16 до 18 років можуть щось і запитати - в мого малого просто питали де вчиться що робить... Що знає гарного в Кракові (він там вчиться)
скажімо так.. просто розмова.. Але дітям до 18 років наскільки знаю ще ні разу відмов не було.

Змінено DRB (10:06 22/06/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
44 года (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 644
С нами с 11.02.2013

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Mirra]
      22 июня 2017 в 11:00 Гілками

В застенках уженды разговорился с земляком (уже имеющего на тот момент сталый побыт).
Так он поведал историю, что его ребенку (на вид 7-8 лет) отказали именно по результатам собеседования.
Что мол вопросами из серии: "Как звали папу и маму Фредерика Шопена?" в "угол" загнали.
Сколько правды в этой истории не знаю, но возмущался он крайне искренне.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
krk.pl
Сообщения: 9127
С нами с 14.10.2002

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      22 июня 2017 в 16:20 Гілками

Насколько я знаю, на кп собеседования вообще нет, интнресно, как на сталы.
Опять же, младший может просто не захотеть разговаривать, ибо нефиг. Старший тут уже 2 класса школы звкончил (3, 4)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Луис Корвалан]
      22 июня 2017 в 23:42 Гілками

Луис Корвалан 22.06.2017 11:00 пишет:

В застенках уженды разговорился с земляком (уже имеющего на тот момент сталый побыт).
Так он поведал историю, что его ребенку (на вид 7-8 лет) отказали именно по результатам собеседования.
Что мол вопросами из серии: "Как звали папу и маму Фредерика Шопена?" в "угол" загнали.
Сколько правды в этой истории не знаю, но возмущался он крайне искренне.




я про те що написав знаю сам (малому в 17 років карту робили) і від купи людей яких знаю сам, які ходили робити карту дітям. Але це лише в Києві. Як в інших містах не скажу. Найжорстокіший зараз - Луцьк


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member **
38 лет, Киев
Сообщения: 103
С нами с 10.05.2014

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      23 июня 2017 в 14:27 Гілками

DRB 21.06.2017 10:16 пишет:


Це зовсім не те...
Питання на КП і при подачі на обивательство всі я знаю. Я маю КП (Карту Поляка)... мене цікавить для інших людей, які хочуть пройти за походженням відразу на сталий побит. Там можна навіть з перекладачем приходити. От цікавить сама процедура.. пішов стукатись в приват до людини




Ви принципово помиляєтесь, вважаючи, що ніби то при подачі на сталий побут за походженням на співбесіді не задають питань по історії, культурі, традиціям і т д.
Задають ті самі питання, що і на карту поляка, і зазвичай кількість питань значно більша, ніж при співбесіді на карту поляка.
Так, можна прийти з перекладачем і не знати польської мови, але це не звільняє від необхідності знати традіції, культуру, історію і все таке інше.
У випадках з моїми знайомими людьми інспектор задавав порядка 20-30 питань.
63 питання, як навів камрад вище, то звичайно жесть, я про таке не чув.
Але якраз у випадку, коли людина не знає польської мови, і приходить з перекладачем - допускаю, що питань може бути більше, ніж зазвичай.

Питань по традиціям, культурі і т д на співбесіді на сталий побут не задають у випадку, якщо подаєшся по карті поляка, воно і логічно - бо при проходженні співбесіди на карту поляка людина вже на ці питання відповідала.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
44 года (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 644
С нами с 11.02.2013

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: stormx86]
      23 июня 2017 в 17:48 Гілками

stormx86 23.06.2017 14:27 пишет:


Так, можна прийти з перекладачем і не знати польської мови, але це не звільняє від необхідності знати традіції, культуру, історію і все таке інше.




основной упор был именно на традиции и культуру (в январе проходил собеседование).
главное понимать, что это не экзамен, а все таки форма интервью.
ну маленький пример:
Вопрос: "что у Вас в семье подают к столу на 24 декабря?" Ну и пока перечисляешь блюда, то сразу тебя перебивают вторым вопросом: "А кстати, как называется этот праздник?".
ну и тут два варианта - закатив глаза сказать: "ЕЕЕЕеееее, 24го... тааак 24го... О, Вигилия", либо округлив глаза от "глупого вопроса" изречь: "Тю, так Вигилия ж!".
И вроде бы в 2х ситуациях ответ правильный (как для экзамена), а тут выводы инспектор о тебе сделает разные.

П.С. а в вопросах вывешенных камрадом выше нету ничего, как по мне, сложного. Как бы надо знать историю, территориальное деление ну и отличать Яна Домбровского от Ярослава Домбровского
а выборочные вопросы из приведенного выше списка таки задавались. не все, вопросов до 10ти было.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
41 год, Вишневое
Сообщения: 14683
С нами с 06.04.2009

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      23 июня 2017 в 21:28 Гілками

DRB 21.06.2017 14:14 пишет:


На рахунок мови - народ приходить і з перекладачами. Але давайде дочекаємось інформації з перших рук, може камрад розкаже щось нового? А з Картою Поляка (КП) чи ні - вирішувати Вам.
З однієї сторони - Карта Поляка дає деякі пільги, а з іншої це набагато довший процес.
Для КП треба знати мову на розмовному легкому рівні (не ідеал), але крім цього історію і культуру Польщі знати, питання можуть будь-які бути
Далі - треба ще зуміти записатись - це доволі велика проблема якщо Ви не прописані у Львові.
далі - пройти співбесіду (або провалити і тоді знову те ж саме) і чекати від 1,5 місяця до пів року (і таке буває) свою КП поки вона прийде.
І лише тоді Сталий Побит.

Вирішувати Вам.



А що вона дає та карта поляка? у мені дід і баба були громадянами Польщі в свй час, такой дідусь служив у польскому війську, жили біля Влодави в селі, там родились, в школу ходили і т.д.. Мову більш-менш я знаю розмовну, побут теж так сяк... Короче, для чого вона взагалі потрібна, наприклад? Сталого побуту мені не потрібно, маю довгу візу і часто буваю в Польщі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумНаші за кордоном
Додаткова інформація
0 користувачів і 3 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Yorc, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 30755

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія