autoua
×
Autoua.netФорумНаші за кордоном

Получение Карты Поляка в Польше вопрос (2/2)

DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: sashakiev]
      23 июня 2017 в 22:19 Гілками

sashakiev 23.06.2017 21:28 пишет:


А що вона дає та карта поляка? у мені дід і баба були громадянами Польщі в свй час, такой дідусь служив у польскому війську, жили біля Влодави в селі, там родились, в школу ходили і т.д.. Мову більш-менш я знаю розмовну, побут теж так сяк... Короче, для чого вона взагалі потрібна, наприклад? Сталого побуту мені не потрібно, маю довгу візу і часто буваю в Польщі.




Вам може й не потрібна - але якщо у Вас буде КП, то для дітей (якщо захочуть вчитись і т.д. у Польщі) вона дає право вибору.

Якщо документи є - можете проходити співбесіду. А подробиці що дає не бачу сенсу описувати. Що дає КП в інтернеті інформації тьма.

Відповім комусь там вище- так, при подачі за польським корінням на салий побит вже знаю що треба співбесіду проходити, це при подачі по КП не треба.

Тому й питав за інформацію з перших рук

Змінено DRB (22:20 23/06/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
41 год, Вишневое
Сообщения: 14674
С нами с 06.04.2009

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      23 июня 2017 в 22:36 Гілками

А з КП случайно я не можу в Польщі СПД відкрити? Не знаєте?
Дякую


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: sashakiev]
      25 июня 2017 в 16:51 Гілками

sashakiev 23.06.2017 22:36 пишет:

А з КП случайно я не можу в Польщі СПД відкрити? Не знаєте?
Дякую




100% Можете.
з КП бізнес можете вести в Польщі як громадянин Польщі. І можете офіційно працювати як громадянин Польщі.

Почитайте що дає КП - реально інформації куча


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
54 года (36 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6070
С нами с 12.03.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      26 июня 2017 в 05:50 Гілками

На КП пройти в Польше нельзя. Закон есть, инструкций для воевуд нет. Приняли изменения в закон для тех, кто подает на Сталый по происхождению в Польше (но тоже пока еще не ввели) там знание языка на уровне В1 (как на гражданство). Несовершеннолетний ребенок либо вместе с родителем получает Сталий, либо вся семья идет через процедуру КП - у меня знакомый так "попал" сделал только себе Сталый, а сейчас бегает, как ребенка оформить. Замена КП на Сталый предусматривает материальную помощь на обустройство.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Yuriy T4]
      27 июня 2017 в 10:45 Гілками

Yuriy T4 26.06.2017 05:50 пишет:

На КП пройти в Польше нельзя. Закон есть, инструкций для воевуд нет. Приняли изменения в закон для тех, кто подает на Сталый по происхождению в Польше (но тоже пока еще не ввели) там знание языка на уровне В1 (как на гражданство). Несовершеннолетний ребенок либо вместе с родителем получает Сталий, либо вся семья идет через процедуру КП - у меня знакомый так "попал" сделал только себе Сталый, а сейчас бегает, как ребенка оформить. Замена КП на Сталый предусматривает материальную помощь на обустройство.




Я оббожнюю людей які пробують видати за правду те що не знають а лише десь чули!
Без образ, але не кажіть того що не перевірили самі або не сказали Вам довірені люди

1. Знання на рівні Б1 не потрібне - можна взагалі мову не знати при подачі на сталий.
Знання потрібні коли подаватись вже на громадянство лише.

2. Зміни до закону прийнято, і введено в дію з 1 травня цього року - по походженню можна подаватись лише по предках з НАЦІОНАЛЬНІСТЮ поляк, громадянство тепер не підходить на сталий (на КП ще досі можна). Можна навіть зараз нагуглити кучу проблем у людей які подали докумени раніше 1 травня і їм відмовлено зараз (хоча кажуть що зворотної сили закон не має, але відмови є і багато з причини що предки доведено лише що були громадянами а не національності Поляк)


Змінено DRB (10:49 27/06/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
54 года (36 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6070
С нами с 12.03.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      27 июня 2017 в 14:43 Гілками

DRB 27.06.2017 10:45 пишет:


Я оббожнюю людей які пробують видати за правду те що не знають а лише десь чули!
Без образ, але не кажіть того що не перевірили самі або не сказали Вам довірені люди




Насколько я знаю, у вас КП, как и у меня... Или вы одновременно подавались на Сталий по происхождению? Если нет перечитайте свою же цитату...
В группах ФБ публикуют регулярно новые законы и юристы дают пояснения к ним. Еще раз повторю - экзамен по языку (при подаче на Сталый по происхождению) уже принят на уровне закона, но еще не введен...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
44 года (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 644
С нами с 11.02.2013

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Yuriy T4]
      27 июня 2017 в 15:57 Гілками

Yuriy T4
а кинь пожалуйста в ЛС ссылку на группу в ФБ,там где юристы грамотно поясняют законы.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
54 года (36 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6070
С нами с 12.03.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Луис Корвалан]
      28 июня 2017 в 06:44 Гілками
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      28 июня 2017 в 17:44 Гілками

Я може звісно пропустив, але в законі немає вимоги про сертифікацію знання мови. Сертифікація на громадянство лише.

Ви бачили цю норму? можете процитувати? зараз просто трохи іншим зайнятий не можу ще раз зміни погортати.

Зараз точно ніхто не просить знати мову. Але по предка- громадянах вже ніхто не дозволяє подаватись.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
58 лет (29 лет за рулем), Кременчуг
Сообщения: 38398
С нами с 26.10.2001

а что нынче с ПМЖ по происхождению + [Re: Mirra]
      28 июня 2017 в 19:55 Гілками

что-то новое есть ?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member
Ровно
Сообщения: 115
С нами с 17.03.2013

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Mirra]
      20 августа 2017 в 20:59 Гілками

Т.е. если дед с бабой были вывезены из Польши в 1944, то без документов про национальность можно даже не рыпаться что либо делать?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Vadar]
      19 октября 2017 в 22:17 Гілками

Vadar 20.08.2017 20:59 пишет:

Т.е. если дед с бабой были вывезены из Польши в 1944, то без документов про национальность можно даже не рыпаться что либо делать?




На підставі чого були вивезені?
Зробіть запит у Львівський архів - чи є вони в списках переселених за угодами між Польщею і республіками СРСР

Взагалі може комусь буде корисним - збираю вкучу реальну інформацію по Карті Поляка.

http://roma.in.ua/category/karta-polaka/


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Mirra]
      30 октября 2017 в 09:09 Гілками

Напишу ще тут.
в п"ятницю 27 жовтня (про це кричать всі новини) прийняли зміни до закону про репатріацію. Але так само два рази новини мовчали раніше, і вирішив передивитись - заліз на сайт сейму і так є! Ще одна зміна, стосовно карти поляка про яку мовчать.
Так от - крім того що там підвищили фінансові виплати репатріантам, в п'ятницю внесли одну дуже важливу поправку.
Як тільки закон про ці зміни увійде в дію - на Карту Поляка більше ну будуть мати права ті, хто знайшов документи що предки були громадянами (вибори наприклад і т.д.)
Тепер буде лише право в тих хто найшов документи про національність предків!
про це в новинах не пишуть (як не пишуть про зміни які увійши 02.09.2016 і 01.05.2017).

Тобто тепер спрощеною системою (через КП чи відразу за походженням) на отримання сталий побит зможуть скористуватись лише ті в кого предки були національності поляк і все.
.
І для історії


1. 13 травня 2016 року вносяться зміни і цими змінами забирається право на карту в тих, в кого предки були переселені.
2. 7 квітня 2017 року зміни, які крім фінансів вносять зміну в поняття "особа польського походження". І з 1 травня 2017 року за особу польського походження не вважаються ті особи, в кого предки доведено що були громадянами Польщі. Тепер треба довести лише національність. А це значить що ці люди не можуть подаватись відразу на сталий побит. єдиний шанс - отримати Карту Поляка.
3. 27 жовтня виключають фразу "або громадянином" також з закону про карту поляка. З якого числа вона увійде в дію точно не скажу - була поправка що 2 тижні після публікації. І конкретна поправка про те що до вводу її в дію ще можна подавати документи за старою редакцією устави.

В новинах про це ані слова. Чекаю зараз вже публікації, але все є ось тут
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=D93055586D4CF8D9C12581B6004C32C5

Дивіться проект цей
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1959

Він і був проголосований схоже.

На одному сайті лише знайшов новину про цю зміну (кому важливо той зрозуміє)
http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/310279938-Sejm-uchwalil-nowelizacje-ustawy-o-repatriacji.html



Ну і відповідь на
Vadar 20.08.2017 20:59 пишет:

Т.е. если дед с бабой были вывезены из Польши в 1944, то без документов про национальность можно даже не рыпаться что либо делать?




Тепер взагалі без документів про національність можна нічого не пробувати буде.


Змінено DRB (09:24 30/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
54 года (36 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6070
С нами с 12.03.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      30 октября 2017 в 09:58 Гілками

Рома, на сколько я понял, изменения в Законе направлены для жителей Казахстана и России. Пока не сильно вижу, как это скажется на владельцев или претендентов на Карту Поляка (или Сталый Побыт по происхождению), кроме национальности, но ты это уже описал...
Там еще приняты изменения в прописке и получении ПЕСЕЛя...

Змінено Yuriy T4 (10:01 30/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Yuriy T4]
      30 октября 2017 в 12:02 Гілками

Yuriy T4 30.10.2017 09:58 пишет:

Рома, на сколько я понял, изменения в Законе направлены для жителей Казахстана и России. Пока не сильно вижу, как это скажется на владельцев или претендентов на Карту Поляка (или Сталый Побыт по происхождению), кроме национальности, но ты это уже описал...
Там еще приняты изменения в прописке и получении ПЕСЕЛя...




Так само всі думали і 2016 року і в квітні 2017
В п'ятницю внесли поправку - буде змінено закон про Карту Поляка.
Чекаю зараз фінальний щоб опублікували. Але з того посилання вже видно - поправка до закону була прийнята!

Закони всі між собою пов"язані, і коли міняють один - вони вносять зміни в інші закони. Я теж не розумію навіщо, але очікувано мною, внесли зміни в закон про Карту Поляка.

Зараз зроблю скрін викину і малюнок сюди додам


Змінено DRB (12:04 30/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      30 октября 2017 в 12:11 Гілками

Що зараз в законі про Карту Поляка


Вище підкреслено червоним, те чого нема в тому що прийняв Сейм 27.10



І як підтвердження - поправка ще одна що міняється закон про Карту Поляка



Останні два скріна взято з посилань звідси
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=D93055586D4CF8D9C12581B6004C32C5
Тепер треба просто дочекатись поки устава буде підписана опублікована і тоді побачимо дату коли вона входить в дію (за посиланням вище це буде видно)

Тільки що побачив - назва змінена також
В ответ на:

"o zmianie ustawy o repatriacji, ustawy o Karcie Polaka oraz ustawy
o cudzoziemcach"





Змінено DRB (12:52 30/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
54 года (36 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6070
С нами с 12.03.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: DRB]
      30 октября 2017 в 14:46 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Вот про ПЕСЕЛь

Вот про ПЕСЕЛь


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Mirra]
      30 октября 2017 в 17:30 Гілками

Все. Офіційний текст є. Залишились два підписи і публікація.
Таки правда
http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/1904_u.htm


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
читатель
Сообщения: 8
С нами с 10.04.2018

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: Mirra]
      19 апреля 2018 в 11:39 Гілками

Знайомий отримав карту буквально місяць тому. Говорить що нічого надскладного не було. Готувався до здачі на курсах польської. Хочу теж туди піти, так як карта поляка відкриває багато нових можливостей.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Получение Карты Поляка в Польше вопрос [Re: artem_sych]
      1 июня 2018 в 16:08 Гілками

artem_sych 19.04.2018 11:39 пишет:

Знайомий отримав карту буквально місяць тому. Говорить що нічого надскладного не було. Готувався до здачі на курсах польської. Хочу теж туди піти, так як карта поляка відкриває багато нових можливостей.




Звертайтесь підкажу що можу. Є дуже хороший викладач знайомий. Надскладного нсправді нічого нема - треба мати документи, початковий рівень мови і бажання. А те що можливостей багато то так.

Змінено DRB (16:08 01/06/2018)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумНаші за кордоном
Додаткова інформація
0 користувачів і 2 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Yorc, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 30742

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія