autoua
×
Autoua.netФорумВибір автомобіля

Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это?

старожил *
Сообщения: 538
С нами с 31.12.2016

Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это?
      11 августа 2017 в 18:39 Гілками

Один мой знакомый решил купить новый автомобиль за наличку. Посчитав семейный доход выходит что его стоимость приравнивается к годовому семейному доходу. Лично я считаю что это много и несопоставимо с бюджетом семьи. А вы как считаете? Давайте обсудим к скольким месяцам или лет семейного дохода может приравниваться стоимость автомобиля, и как рассчитывали вы когда покупали автомобиль.
Условия у моего знакомого таковы. Семья 3 человека. Пробег 15000 в год. Живет в небольшом городе, машину берет надолго.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member *****
48 лет (19 лет за рулем), Боярка
Сообщения: 153
С нами с 27.11.2011

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 19:32 Гілками

здесь уже обсуждали

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
41 год (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 9823
С нами с 08.08.2008

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Snarkpc]
      11 августа 2017 в 21:59 Гілками

есть еще парвило: машина - 1 год, квартира - 5 лет.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Еще та! **
45 лет (18 лет за рулем), Київ
Сообщения: 23825
С нами с 16.06.2008

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 22:04 Гілками

Нормально вполне.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Сообщения: 3763
С нами с 15.08.2013

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 22:18 Гілками

Эти все привязки ни о чем. Во первых, семье с годовым бюджетом в 100к грн намного тяжелее расстаться со 100к грн за авто, чем семье с доходами 1 лям за авто стоимостью 1 лям.

Во вторых, кто от чего получает удовольствие - на то и тратит. Кому-то нужно по два раза в год в Ебипет летать, а кто-то получает удовольствие от возможности каждые выходные выехать к речке на своем авто, а кому-то и вовсе по кайфу спускать все на хороший алкоголь и хавку. И все они по-своему правы. Кто заработал деньги сам вправе решать как их потратить.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Киев
Сообщения: 41806
С нами с 03.08.2001

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 22:28 Гілками

silvian 11.08.2017 18:39 пишет:

Один мой знакомый решил купить новый автомобиль за наличку. Посчитав семейный доход выходит что его стоимость приравнивается к годовому семейному доходу. Лично я считаю что это много и несопоставимо с бюджетом семьи. А вы как считаете? Давайте обсудим к скольким месяцам или лет семейного дохода может приравниваться стоимость автомобиля, и как рассчитывали вы когда покупали автомобиль.
Условия у моего знакомого таковы. Семья 3 человека. Пробег 15000 в год. Живет в небольшом городе, машину берет надолго.




Когда то у немцев была принята схема "разумной покупки" - выплата по кредиту за автомобиль не должна превышать 10% бюджета семьи в месяц. Т.е. если семья имеет 10 кЕвуро в месяц, то за год машина должна стоить 12 кЕвро, а машины в кредит берут там на 3-5 лет .. то при таком доходе они покупают машины за 36 кЕвро. А потом нам на бляхи после третьего владельца.
Если у нас нормальные работяги тянут на 2 кЕвро, в месяц на семью, то по этой схеме машина должна стоить 7.2 кЕвро. И будет все как у немцев


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум ***
Стольний град
Сообщения: 25040
С нами с 19.10.2010

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 22:41 Гілками

В українських реаліях так прям взірець для наслідування Якби ж всі так купували авто

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум ***
Стольний град
Сообщения: 25040
С нами с 19.10.2010

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Falwar]
      11 августа 2017 в 22:45 Гілками

Falwar 11.08.2017 22:18 пишет:

Эти все привязки ни о чем. Во первых, семье с годовым бюджетом в 100к грн намного тяжелее расстаться со 100к грн за авто, чем семье с доходами 1 лям за авто стоимостью 1 лям.


Ииииииииии А можна детальніше розкрити дану сентенцію бо я щось логіки не вловлюю. Окрім лівацько-марксистського упередження

Falwar 11.08.2017 22:18 пишет:

Во вторых, кто от чего получает удовольствие - на то и тратит. Кому-то нужно по два раза в год в Ебипет летать, а кто-то получает удовольствие от возможности каждые выходные выехать к речке на своем авто, а кому-то и вовсе по кайфу спускать все на хороший алкоголь и хавку. И все они по-своему правы. Кто заработал деньги сам вправе решать как их потратить.


А до чого тут хто від чого отримує задоволення і хто скільки спускає? Прив"язка до заробітку а не до витрат

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Сообщения: 3763
С нами с 15.08.2013

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 22:56 Гілками

В ответ на:

Ииииииииии А можна детальніше розкрити дану сентенцію бо я щось логіки не вловлюю. Окрім лівацько-марксистського упередження




Можна. Є дві сім"ї: одна заробляє 100к/рік, інша - 1млн. Уявімо, що в них однакові вимоги до побутових умов, комфортного життя. І вони однаково тратять на комуналку/їжу/відпочинок. Наприклад, тратять вони в місяць в середньому 7к грн/міс, або 84к/рік.
В першої сім"ї залишається зекономлених грошей 16 тис грн/рік. А в другої - 916тис. Та навіть якщо друга сім"я тратитиме в два рази більше за першу, то все одно без проблем на зекономлені купить авто за 2 роки. А першій сім"ї треба більше 6 років економити на авто.

Змінено Falwar (22:57 11/08/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Сообщения: 3763
С нами с 15.08.2013

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Falwar]
      11 августа 2017 в 23:01 Гілками

В ответ на:

В українських реаліях так прям взірець для наслідування Якби ж всі так купували авто



Якщо в українських реаліях я набагато менше плачу за комуналку, ніж німець, в рази менше плачу за медицину, ніж німець, набагато менше плачу за паливо - чому я при однаковій з німцем з/п не можу собі дозволити краще авто, ніж у німця?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум ***
Стольний град
Сообщения: 25040
С нами с 19.10.2010

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Falwar]
      11 августа 2017 в 23:07 Гілками

Ой тільки давайте не будем зараз про Цукенберга в дешевому одязі і Кампрада (засновника ІКЕА) з його старим Вольво 850

Бо зазвичай родина, котра має вищий дохід, витрачає також більше. При чому у відсотковому відношенні це можуть бути співмірні величини. Наприклад, перша родина літає в тури в Єгипет за 300євро, а друга - на Домінікану за 3000. Перша ходить в Спортленд, друга - в 5й елемент. Перша купує одяг на Модній Касті, а друга - в європейських аутлетах. І так у всьому (як власне й у вашому прикладі з авто - 100к за авто проти ляму). І приставляти свою власну лінійку типу оці норм а оці з жиру бісяться - чистий совок і лівацтво


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Сообщения: 3763
С нами с 15.08.2013

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 23:14 Гілками

Ну і де в моїх словах щось про "з жиру бісяться"? Я навпакти про те і пишу: хто на що хоче - на те і тратить кошти. Совок - це рахувати чужі гроші і вчити інших, як їх тратити, особливо, коли заробляєш менше
На рахунок одягу: знаю багато ІТ-шників з немалими з/п, котрі одягаються в секонді. В той же час звичайні клерки з майже мін з/п купують дорогі костюми. Та навіть якщо взяти мій попередній приклад і уявити, що друга сім"я тратитиме не 7к, а 40к, то все одно на зекономлені вона купить авто за лям всього за два роки, при цьому витрачаючи на себе в 5 разів більше за першу сім"ю. От тому і розстатися з сумою в 1 млн. другій сім"ї набагато легше, ніж першій зі 100к.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
32 года, Киев
Сообщения: 120
С нами с 11.07.2010

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 23:18 Гілками

Моя машина стоит меньше, чем я зарабатываю за год, но при этом мне было очень тяжело насобирать данную сумму наличкой что бы Ее купить.
Так как расходы такие же как и доходы, и откладывать практически не получаеться.
Но выше сказали правильно, кто-то любит вкусно поесть


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум ***
Стольний град
Сообщения: 25040
С нами с 19.10.2010

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Falwar]
      11 августа 2017 в 23:32 Гілками

Falwar 11.08.2017 23:01 пишет:

В ответ на:

В українських реаліях так прям взірець для наслідування Якби ж всі так купували авто



Якщо в українських реаліях я набагато менше плачу за комуналку, ніж німець, в рази менше плачу за медицину, ніж німець, набагато менше плачу за паливо - чому я при однаковій з німцем з/п не можу собі дозволити краще авто, ніж у німця?


Та за такою логікою багато хто в нас купує авто вартістю в 5 річних заробітків - ну я ж типу живу в однушці, відпочиваєм родиною в селі, харчуємось лише дома тощо.
Я ж не забороняю
Але придумані далеко не в нас правила і співвідношення це перш за все здорове ставлення до автомобіля загалом. Грубо кажучи людина, котра купує авто за кілька річних зп і людина котра купує за кілька місячних зп по-різному ставляться до вартості обслуговування, до вартості ремонту після дтп, страхування тощо.
Якщо моє авто коштує один річний заробіток а не два-три-п"ять, то я взагалі не забиваю собі голову думками про те за скільки ж я після цих всіх притирок і підфорбовувань продам своє авто. Якщо моє авто коштує один річний заробіток а не два-три-п"ять, то істерія навколо ломучої коробки-двигуна відходить на другий план за умови що авто мені ідеально підходить і подобається. Якщо моє авто коштує один річний заробіток а не два-три-п"ять, то мене взагалі не гребе скільки прослужить батарея в електрокарі до заміни.
І так у всьому


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум ***
Стольний град
Сообщения: 25040
С нами с 19.10.2010

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Falwar]
      11 августа 2017 в 23:35 Гілками

Falwar 11.08.2017 23:14 пишет:

Ну і де в моїх словах щось про "з жиру бісяться"? Я навпакти про те і пишу: хто на що хоче - на те і тратить кошти. Совок - це рахувати чужі гроші і вчити інших, як їх тратити, особливо, коли заробляєш менше
На рахунок одягу: знаю багато ІТ-шників з немалими з/п, котрі одягаються в секонді. В той же час звичайні клерки з майже мін з/п купують дорогі костюми. Та навіть якщо взяти мій попередній приклад і уявити, що друга сім"я тратитиме не 7к, а 40к, то все одно на зекономлені вона купить авто за лям всього за два роки, при цьому витрачаючи на себе в 5 разів більше за першу сім"ю. От тому і розстатися з сумою в 1 млн. другій сім"ї набагато легше, ніж першій зі 100к.


Якби в вашому стартовому пості йшлось про одну й ту саму машину, то я погодився. А так у вас по суті одна вартість якщо міряти річними заробітками, але ви доказуєте що для однієї родини спустити свій річний заробіток це норм, а для іншої - напряжно

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Сообщения: 3763
С нами с 15.08.2013

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      11 августа 2017 в 23:46 Гілками

Тоді треба враховувати не лише співвідношення з/п до вартості авто, а як мінімум і його утримання. Візьмемо, того ж німця і українця, які їздять на авто, що споживають в середньому, скажімо, 7л/100км. При пробігах хай 20к/рік вони спалять 1400л палива.
Німцю це обійдеться 1848 Євро/рік., українцю - 1134 Євро/рік. Ітого, різниця 714 Євро. Додати ще вратість обслуговування і вийдемо на 1к Євро.
Тобто, якщо німець бере кредит на 3-5 років, то українець може як мінімум купити авто на 3-5 тис Євро дорожче, залишивши для сім"ї стільки ж грошей, як і німець.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Сообщения: 3763
С нами с 15.08.2013

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Falwar]
      11 августа 2017 в 23:56 Гілками

В ответ на:

але ви доказуєте що для однієї родини спустити свій річний заробіток це норм, а для іншої - напряжно




Саме так. Бо людина, що живе на мін. з/п в 3000 грн, не зможе відклісти бодай 300 грн (10%), щоб через рік купити якийсь мопед за 3600 грн.

А для людини, що заробляє 100,000 грн відкласти 10,000 (10%) - це взагалі ніщо, щоб за рік назбирати 120,000.

Змінено Falwar (23:58 11/08/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT **
Бандерштат
Сообщения: 36073
С нами с 13.03.2008

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Falwar]
      12 августа 2017 в 11:34 Гілками

Falwar 11.08.2017 22:18 пишет:

Эти все привязки ни о чем




+
ідіотизм же


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Продавец овощей **
Киев
Сообщения: 44490
С нами с 11.04.2006

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: Цуг]
      12 августа 2017 в 16:17 Гілками

Цуг 12.08.2017 11:34 пишет:

Falwar 11.08.2017 22:18 пишет:

Эти все привязки ни о чем




+
ідіотизм же




Как можно так легкомысленно относиться к теме, которая по периодичности всплываемости на автоуа может посоперничать с как круги проезжать или что купить шкоду или не шкоду.

ЗЫ. По теме считаю нормальным для стоимости авто не точно 1 годовой заработок, а где-то 0.987654326786765176543165421 годового заработка.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
42 года (23 года за рулем), Ровно
Сообщения: 3326
С нами с 27.05.2008

Re: Стоимость авто как доход семьи за год. Нормально ли это? [Re: silvian]
      12 августа 2017 в 16:19 Гілками

Я коли читаю такі теми - в мене враження що 90% форумчан тупо з марса.

Абсолютно переважна більшість українських родин роками збирає гроші на перше авто, а потім на доплату щоб поміняти його на новіше\краще. Про які нафік місяці може йти мова


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВибір автомобіля
Додаткова інформація
0 користувачів і 36 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, Yorc, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 6419

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія