autoua
×
Autoua.netФорумМото

Подниму за мотошколу (2/3)

старожил ***
Сообщения: 677
С нами с 10.04.2007

Re: Подниму за мотошколу [Re: ssb]
      9 октября 2017 в 11:38 Гілками

ssb 04.10.2017 11:57 пишет:

Я почему-то тормозами вообще практически не пользуюсь, разве на светофорах, а торможу двигателем.
Чтоб избегать попадания в ДТП надо на дорогу смотреть и ПДД соблюдать, а навыки торможения и тем более перегазовок здесь второстепенны




Специально для таких любителей тормозить только движком во французской версии сдачи на права А есть такая интересная штука - уход контр-рулением от препятствия. Считается несдача, если до манёвра тормозил только двигателем - не обозначил, что начинаешь тормозить для сзадиидущих.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
KEVМодератор
Достоевский ***
54 года (28 лет за рулем), Киев
Сообщения: 7755
С нами с 25.05.2005

Re: Подниму за мотошколу [Re: KVJ]
      10 октября 2017 в 11:59 Гілками

KVJ 04.10.2017 18:05 пишет:

Пришлось экстренно тормозить и я делал, как Олег учил - с выжимом сцепления. В результате заднее колесо сорвало и я чуть не упал, чудом удержался на моте.

А учил бы не выжимать - все было нормально!




ИМХО срыв заднего колеса это вопрос пережатого заднего тормоза - проходил такое когда ставил эксперименты с задним вообще без выжима сцепления.
В моей мотошколе учили выжимать сцепление когда мот почти остановился. Тормозили с 40+ км/час. Больше не позволяла площадка и мои навыки.
Ну а "развесовка" переднего/заднего тормоза экспериментально пришла; ну и теория на канале "Вшлеме".


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
KVJ
Месье Peugeot **
Kennesaw
Сообщения: 18032
С нами с 15.12.2001

Re: Подниму за мотошколу [Re: KEV]
      10 октября 2017 в 13:58 Гілками

KEV 10.10.2017 11:59 пишет:


ИМХО срыв заднего колеса это вопрос пережатого заднего тормоза



Ну это как бы очевидно, но при невыжатом сцеплении мотоцикл начинает "скакать", как будто АБС работает - при этом едет ровно.
В моем же случае я сцепление выжал (как в школе учили) заблокировал заднее и мотоцикл развернуло градусов 30 к движению. После чего, когда я тормоз отпустил меня тАААк кидануло, что я чудом удержался и не упал.
Если бы сцепление не выжимал, то все прошло бы гладко.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
Сообщения: 1029
С нами с 23.11.2011

Re: Подниму за мотошколу [Re: KVJ]
      10 октября 2017 в 14:27 Гілками

KVJ 10.10.2017 13:58 пишет:


Ну это как бы очевидно, но при невыжатом сцеплении мотоцикл начинает "скакать", как будто АБС работает




Коли АБС працює, нічого не скаче Якщо ви не про легку вібрацію важеля, звісно.

Але ваще, чесно кажучи, я не знаю, як воно краще. Зрештою, якщо на високих обертах різко закритись (ми ж екстренно гальмуємо, да?), можна заднє заблокувати і взагалі без гальм.
Як на мене краще вже витиснути зчеплення і концентруватись на гальмах, раз вже мова про екстренне гальмування, то що менше важелів, ручок і т.д. потрібно контролювати, і що ближче реакція до простого автоматизму, то краще.

Коли мене вичили, то ставили два конуси , до першого розганяєшся до 60 і гальмуєш, другий переміщують туди де повністю зупинився, і так знову і знову. Мета - щоб другий конус ставав все ближче, ну і видно кожного разу як вдалось загальмувати перед цим.
Наголошували при цьому тільки на двох речах - 1) задній натиснути раніше переднього, 2) заблоковане заднє колесо не найкращий варіант, але і нічого страшного.

Змінено blurb (15:25 10/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Kyiv
Сообщения: 1466
С нами с 01.04.2008

Re: Подниму за мотошколу [Re: blurb]
      18 октября 2017 в 10:50 Гілками

blurb 10.10.2017 14:27 пишет:


Зрештою, якщо на високих обертах різко закритись (ми ж екстренно гальмуємо, да?), можна заднє заблокувати і взагалі без гальм.




Ні, не можна, на будь якому мотоциклі. Скидання газу просто дає сильний гальмуючий момент, і чим кубатурніший мотор, тим він сильніший.
Заблокувати заднє колесо двигуном можна тільки як що ти на високих обертах убереш газ, а потім зразу скинеш передачу у низ. Але як що на твоєму моті стають проковзуюче зчеплення, то цього не відбудеться.

В ответ на:

Як на мене краще вже витиснути зчеплення і концентруватись на гальмах, раз вже мова про екстренне гальмування, то що менше важелів, ручок і т.д. потрібно контролювати, і що ближче реакція до простого автоматизму, то краще.




Ні, не краще! Це взагалі велика помилка, що на моті, що на автівці.
По перше, ти позбавляєш мот гальмівного моменту від двигуна, який не аби як сприяє зниженню швидкості.
По друге, так набагато вищий ризик заблокувати задньє колесо (як що мот без АБС) і відповідно втратити його стабільність, та подовжити гальмівний шлях, особливо на слизькому покритті. Обертаючий момент мотора ж на дасть тобі його заблокувати гальмами, працюючи як своєрідний АБС.
По третє, саме у такий спосіб ти втрачаєш час на реакцію, бо як раз і концентруєшся на двох діях, замість однієї.
А взагалі-то, читай книжки, яких тут вже порадили низку. Тоді розумітимеш теорію, і подібні питання та роздуми відпадуть самі собою.
..
При інтенсивному чи екстренному гальмуванні зчеплення вимикається лише вже бодай не перед самою зупинкою. Як що навіть не встигнеш, і мот чи автівка заглохнуть - ну то й що?

Змінено DenweR (10:53 18/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
Сообщения: 1029
С нами с 23.11.2011

Re: Подниму за мотошколу [Re: Grey]
      19 октября 2017 в 01:06 Гілками

Взяв з полички Паркса і Кода. Там геть нічого про зчеплення при гальмуванні. Йенача шукать? Кстаті, я тут маю цитату: "The Engine ls Not A Brake", хочете вгадать звідки?

Давайте так.

1а) Ви стверджуєте, що двигун не в стані заблокувати заднє колесо без додаткових фокусів, типу перемикання передачі. ОК.

1б)При цьому ви ж не будете заперечувати, що гальмами заблокувати заднє колесо простіше простого?

1в)"По перше, ти позбавляєш мот гальмівного моменту від двигуна, який не аби як сприяє зниженню швидкості." А ще я можу встати у весь ріст. Погіршення аеродинаміки теж сприятиме зниженню швидкості. Якщо заднього гальма уже не те що достатньо, а навіть часто надто багато, то навіщо мені ще щось? Про неабиякість вкладу двигуна можемо відеоексперимент поставити - я гальмую з 60 на третій закриттям газу і з 60 з вимкненим зчепленням тільки заднім. В головній ролі маленька помаранчева корівка В-Стром.

2) "По друге, так набагато вищий ризик заблокувати задньє колесо (як що мот без АБС) і відповідно втратити його стабільність, та подовжити гальмівний шлях, особливо на слизькому покритті. Обертаючий момент мотора ж на дасть тобі його заблокувати гальмами, працюючи як своєрідний АБС." Чекайте-чекайте, ви ж щойно писали, що мотор додатково гальмує, а тут уже виходить навпаки, що він протидіє надмірному гальмуванню. То яке з двох? Яким чином мотор визначає межу зчеплення колеса з дорогою так, щоб дозувати свій неабиякий гальмівний момент як своєрідний АБС? Якщо я закриваю газ з 80 на третій у листопаді під дощем і в серпні в спеку, то мотор впливає однаково, чи не так? Звідки мотору знати, що зараз холодний дощ (і потрібно не давати мені заблокувати заднє), а не +40 (і я можу хоч стрибати на важелі заднього гальма, нічого не заблокується)?

3) "По третє, саме у такий спосіб ти втрачаєш час на реакцію, бо як раз і концентруєшся на двох діях, замість однієї." Я вмію одночасно стискати обидва кулаки. Особливо, якщо лівий можна тиснуть просто по упору. Мені в цирк, чи зразу в школу мутантів?

Змінено blurb (01:18 19/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Київ
Сообщения: 10267
С нами с 15.08.2012

Re: Подниму за мотошколу [Re: blurb]
      19 октября 2017 в 14:01 Гілками

blurb 10.10.2017 14:27 пишет:

Наголошували при цьому тільки на двох речах - 1) задній натиснути раніше переднього, 2) заблоковане заднє колесо не найкращий варіант, але і нічого страшного.



Озвуч назву/ім'я "вчителя", щоб до нього більше ніхто не попав

Задніми гальмами не користуюсь взагалі. Хіба тільки коли стою на світлофорі з/під горба.
Найкращий/найефективніший варіант гальмування, це комбінований - передні гальма + пониження передач. Потрібно відточувати майстерність.
Задні гальма теж можна підключати, але дуууже акуратно, причому настільки акуратно, що в більшості випадків краще про них забути взагалі.

п.с. вище писали про Михальчика. Не дешево, но того варте В зв'язку з тим що Ілля в WorldSBK ганяє буває складно зістикуватися, в кого навики зовсім малі, можна йти до їх колеги Вови.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Kyiv
Сообщения: 1466
С нами с 01.04.2008

Re: Подниму за мотошколу [Re: San40S]
      19 октября 2017 в 14:26 Гілками

San40S 19.10.2017 14:01 пишет:

blurb 10.10.2017 14:27 пишет:

Наголошували при цьому тільки на двох речах - 1) задній натиснути раніше переднього, 2) заблоковане заднє колесо не найкращий варіант, але і нічого страшного.



Озвуч назву/ім'я "вчителя", щоб до нього більше ніхто не попав

Задніми гальмами не користуюсь взагалі. Хіба тільки коли стою на світлофорі з/під горба.
Найкращий/найефективніший варіант гальмування, це комбінований - передні гальма + пониження передач. Потрібно відточувати майстерність.
Задні гальма теж можна підключати, але дуууже акуратно, причому настільки акуратно, що в більшості випадків краще про них забути взагалі.




Переднє..заднє.. Це від класу мота залежить, тому погоджуся з тобою, але частково.
Я знаю шо на спортбайках не користується заднім гальмом, можливо на стрітах зі спортбайківською геометрією також.
Але наразі на чоперах-круізерах, масіскутерах, ендуро та гадаю значною мірою і класиках, задні гальмо досить ефективне, а подекуди дуже ефективне. Дотого ж на вказаних класах мотів воно додає стабільності при інтенсивному гальмуванні. Тож ігнорувати його не варто. Про це доречі і пишуть усі гуру дорожньї їзди.

Я наприклад на асфальті при інтенсивному чи екстренному гальмуванні користуюся обома одночасно, при цьлму заднє колесо буває короткочасно блокується, ну то й що?
На грунті - по ситуації. Але от цього сезону вперше неслабо навернувся на грунті саме тому що здуру затиснув задньє гальмо, і втратив контроль над мотом. Тепер знаю що не варто так робити...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
Сообщения: 1029
С нами с 23.11.2011

Re: Подниму за мотошколу [Re: San40S]
      19 октября 2017 в 14:40 Гілками

San40S 19.10.2017 14:01 пишет:

blurb 10.10.2017 14:27 пишет:

Наголошували при цьому тільки на двох речах - 1) задній натиснути раніше переднього, 2) заблоковане заднє колесо не найкращий варіант, але і нічого страшного.



Озвуч назву/ім'я "вчителя", щоб до нього більше ніхто не попав




Та нема вже тої школи. Малось на увазі на якусь мить раніше починати тиснуть, не спочатку задній до упора, потім передній.

Німагу погодитись про "передні гальма + пониження передач", з двох причин - задні гальма явно краще гальмують, ніж двигун. Да, треба дозувать зусилля, але з передніми теж треба же. Ну і друге - ми ж в контексті екстренного гальмування - я не встигну на передачі відволікатись точно.

Про те, що ви заднім не користуєтесь - ДенвеР правду пише - сильно ж від мотоцикла залежить. В-стром відносно довгий, м'який і важкий, тому влітку в спеку, якщо задній тиснути плавно, але щосили, то АБС і не вмикалась. Зараз вже мабуть потрібно буде і зусилля дозувати.
Ну і Хонда, БМВ, Гуззі і ще хто там ставить на мотоцикли комбіновані гальма дуже не погоджуються з вами щодо "задній не чіпать". Даже з малюнками і графіками http://world.honda.com/motorcycle-technology/brake/

Змінено blurb (14:50 19/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Київ
Сообщения: 10267
С нами с 15.08.2012

Re: Подниму за мотошколу [Re: DenweR]
      19 октября 2017 в 14:42 Гілками

DenweR 19.10.2017 14:26 пишет:

Переднє..заднє.. Це від класу мота залежить, тому погоджуся з тобою, але частково.


Я тільки на чоперах не їздив, тому не скажу за них. На всіх інших типах мото, поведінка керованості vs. екстреного гальмування +/- однакова.

DenweR 19.10.2017 14:26 пишет:

заднє колесо буває короткочасно блокується, ну то й що?


При блокуванні заднього колеса - мотик стає некерованим. І це (задні гальма) одна з найфатальніших помилок новачків. Те що "проносило" то скоріш за все чисте везіння а не вправність райдера. Мене, доречі, також колись потріпало з заднім гальмом і втримався в сідлі.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Київ
Сообщения: 10267
С нами с 15.08.2012

Re: Подниму за мотошколу [Re: blurb]
      19 октября 2017 в 14:51 Гілками

blurb 19.10.2017 14:40 пишет:

Німагу погодитись про "передні гальма + пониження передач", з двох причин - задні гальма явно краще гальмують, ніж двигун. Да, треба дозувать зусилля, але з передніми теж треба же. Ну і друге - ми ж в контексті екстренного гальмування - я не встигну на передачі відволікатись точно.



Виділене синім - ключовий момент. Тому я й писав, що потрібно відточувати майстерність (бажано на закритих майданчиках).
А те що задні гальма ефективніші за гальмування двигуном/кпп... хз-хз


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
Сообщения: 1029
С нами с 23.11.2011

Re: Подниму за мотошколу [Re: San40S]
      19 октября 2017 в 15:02 Гілками

San40S 19.10.2017 14:51 пишет:

blurb 19.10.2017 14:40 пишет:

Німагу погодитись про "передні гальма + пониження передач", з двох причин - задні гальма явно краще гальмують, ніж двигун. Да, треба дозувать зусилля, але з передніми теж треба же. Ну і друге - ми ж в контексті екстренного гальмування - я не встигну на передачі відволікатись точно.



Виділене синім - ключовий момент. Тому я й писав, що потрібно відточувати майстерність (бажано на закритих майданчиках).
А те що задні гальма ефективніші за гальмування двигуном/кпп... хз-хз




Да, це однозначно уже або про різницю в майстерності, або про різницю в визначенні "екстренного" гальмування.

А ось про задні гальма/двигун можна перевірить, мені і самому цікаво.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Київ
Сообщения: 10267
С нами с 15.08.2012

Re: Подниму за мотошколу [Re: blurb]
      19 октября 2017 в 15:07 Гілками

blurb 19.10.2017 15:02 пишет:

А ось про задні гальма/двигун можна перевірить, мені і самому цікаво.


Коли будеш пробувати, не кидай зчеплення, по крайній мірі поки не навчишся ловити "момент". Вершина майстерності - перемикатись дуже швидко з перегазовками з цим ще інколи маю проблеми.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
Сообщения: 1029
С нами с 23.11.2011

Re: Подниму за мотошколу [Re: San40S]
      19 октября 2017 в 15:36 Гілками

San40S 19.10.2017 15:07 пишет:

blurb 19.10.2017 15:02 пишет:

А ось про задні гальма/двигун можна перевірить, мені і самому цікаво.


Коли будеш пробувати, не кидай зчеплення, по крайній мірі поки не навчишся ловити "момент". Вершина майстерності - перемикатись дуже швидко з перегазовками з цим ще інколи маю проблеми.



Та за 6 років і 70 ткм не кидати зчеплення і перемикатись вниз я наче навчився
Але нє, для чистоти експерименту, щоб виключити вплив моїх вмінь/невмінь/чи правильно я переключаюсь вниз з перегазовками і т.д. я думаю треба так:
Знайти чисту-рівну-пусту.
Намалювать лінію, до неї розганяемось до 60 на третій, чи на другій, наприклад.
Потім:
а) на лінії витискаю зчеплення, і галюмую тільки заднім.
б) на лінії закриваю газ, гальма не чіпаю взагалі.

так не буде проблем з тим як я пемикаюсь, чи на тих обертах і т.д.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
Сообщения: 1029
С нами с 23.11.2011

Re: Подниму за мотошколу [Re: blurb]
      19 октября 2017 в 15:52 Гілками

А, ну да, розумні люди все вже зробили: https://www.msf-usa.org/downloads/imsc20...stems-Paper.pdf

З приводу маніпуляцій з мотором-коробкою-зчепленням, сторінка номер 9, люди вже ось саме це і робили, 77 експериментів, 2 різні мотоциклісти на одному і тому ж мотоциклі. Різниця невелика, але найшвидше зупинялись якщо просто витиснути зчеплення. Потім якщо зчеплення не витискать. І найдовше, якщо ще і перемикатись.

Але навіть зі 100 км/год там різниця в три метри. Ну і да, беззастережно користь у перемиканні є не стільки у самому гальмуванні, скільки в тому, що після гальмування мотоцикл буде на потрібній передачі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Kyiv
Сообщения: 1466
С нами с 01.04.2008

Re: Подниму за мотошколу [Re: San40S]
      20 октября 2017 в 00:46 Гілками

San40S 19.10.2017 14:42 пишет:


DenweR 19.10.2017 14:26 пишет:

заднє колесо буває короткочасно блокується, ну то й що?


При блокуванні заднього колеса - мотик стає некерованим...



А при екстренному гальмуванні на прямій тобі і не треба щоб мот був керований. Тобі треба щоб він був стабільний А при інтенсивному гальмуванні одночасно обома, і при короткочасному блокуванні заднього при цьому, мот стабільності не втрачає. Перевірено особисто десятки разів на різних покриттях та з різних швидкостей. Так це не оптимально. Але задгє гальмо на багатьох мотах зазвичай має набагато меньший хід та гіршу чутливість. Як і твоя нога у мотоботах у порівнянні з руками. Т ож заблокувати заднє колнсо на такому моті при інтенсивному гальмуванні - як два пальці.
Маєш сумніви? То давай я тобі покажу повністю безпечне гальмування з використанням обох гальм, при цьому з повним блокуванням заднього, хоч на грунті, хоч на асфальті?

І взагалі, не треба боятися як атомої війти, сносу якогось з колес. Як написав у одній з перелічених вище книжок автор (не пам"ятаю у якій саму) - "Щоб припинити боятися сносів колеса, треба навчитися кататися зі сносами..."

Змінено DenweR (00:55 20/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Київ
Сообщения: 10267
С нами с 15.08.2012

Re: Подниму за мотошколу [Re: DenweR]
      20 октября 2017 в 01:00 Гілками

Ок, важкокерованим. Так згодиться?

Я тут перечитав останні дописи blurb-а і, схоже у нас різні поняття екстренного гальмування.
Та й гальмування двигуном, то аж ніяк не відпустити ручку газу і котитись собі... а от коли з п'ятої передачі переходиш на другу в комбінації з гальмами, на грані стоппі, за кілька секунд, ото вже десь із тієї області.
Можна гальмувати і виключно заднім... десь в полі... зі швидкості 20км/год

Я б хотів бачити, як ви будете гальмувати з заблокованим заднім колесом, їдучи на швидкості хоча б 80 км/год і поперек дороги нізвідкіля прямо перед вами випреться виїздун/розворотун :-/

Змінено San40S (01:01 20/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Kyiv
Сообщения: 1466
С нами с 01.04.2008

Re: Подниму за мотошколу [Re: San40S]
      20 октября 2017 в 12:24 Гілками

На асфальті завжди гальмую обома одночасно. Писав вже. Звичка ще з "диванів" лишилася.
Траплялося і з 80 гульмувати "в пол". Двічи принаймні, обидва раза у місті. Заднє колесо залишало жирний слід на асфальті, але мот стабільності не втрачав, зупинявся швидко та безпечно. Ну не можу я дозувати задє гальмо на грані блокування на своєму моті. Там ходу віжіля - сантиметр, і працює воно або "он" або "офф". Ще раз наголошую. жодних проблем на асфальті це не приносило мені, бо звик користуватися обома гальмами одночасно.

Доречі питання до тебе (не проти як що на Ти?) - чи зносило в тебе у поворотах колеса? Заднє? Переднє? Обоє одночасно? Як що так, які були твої дії, і чим це в тебе кінчалося?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Київ
Сообщения: 10267
С нами с 15.08.2012

Re: Подниму за мотошколу [Re: DenweR]
      20 октября 2017 в 13:36 Гілками

DenweR 20.10.2017 12:24 пишет:

Доречі питання до тебе (не проти як що на Ти?) - чи зносило в тебе у поворотах колеса? Заднє? Переднє? Обоє одночасно? Як що так, які були твої дії, і чим це в тебе кінчалося?



На початку мото досвіду, - гальмував тільки заднім, мокра дорога і... заднє заблокувалось і почало доганяти переднє відпустив гальма і якось вдалось вирівняти мот, хоча тоді вже готувався на бік лягати.
Ще один раз, вже в цьому році, різко витормажувався перед баринею (вирішила зі зустрічної переді мной розвернутись) і почало "підламувати" переднє колесо. Трошки підвідпустив переднє гальмо і колесо стало на місце.
Ще були випадки з підломом переднього колеса, но то коли тренував типу джимхани, то трохи з іншої серії.
Так щоб обидва, то не пам'ятаю


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
Сообщения: 1029
С нами с 23.11.2011

Re: Подниму за мотошколу [Re: San40S]
      20 октября 2017 в 21:52 Гілками

San40S 20.10.2017 01:00 пишет:

Ок, важкокерованим. Так згодиться?

Я тут перечитав останні дописи blurb-а і, схоже у нас різні поняття екстренного гальмування.
Та й гальмування двигуном, то аж ніяк не відпустити ручку газу і котитись собі... а от коли з п'ятої передачі переходиш на другу в комбінації з гальмами, на грані стоппі, за кілька секунд, ото вже десь із тієї області.



Не плутайте, я описував не те як я екстренно гальмую, а лише як я збирався порівняти ефективність гальмування ТІЛЬКИ двигуном і ТІЛЬКИ заднім гальмом, бо ми з вами не дійшли згоди ось тут:
San40S 19.10.2017 14:51 пишет:


А те що задні гальма ефективніші за гальмування двигуном/кпп... хз-хз




Ви почитайте те посилання, що я дав, вони там все роблять як ви просите - з перемиканням довше всього, без перемикання різниця між зі зчепленням і без - статистична похибка.
Я вчора пробував по дорозі додому "просто відпускати ручку газу" з 60 на другій і десь з 40 на першій. Це просто щоб ви не думали, що я, бува, збирався їхати 60 на п'ятій, відпустити газ і розповідати вам, що двигун не гальмує.
Так от, я зразу починав уже на пониженій передачі, погодьтеся, якби я почав гальмувать, скажемо, з 60 на четвертій, перемкнувся на третю, потім на другу, то було б повільніше, ніж одразу бути на другій.
Так от, да, сповільнення звісно відчутне, але не таке сильне, як навіть одним тільки заднім гальмом з витиснутим зчепленням.

Я пробував навіть поміряти відстань при гальмуванні тільки двигуном, але є питання - де вважати, що гальмування припинилось, ну бо ясно що коли оберти впали, то мот дуже довго просто котиться на 15-20 км/год.

San40S 20.10.2017 01:00 пишет:


Я б хотів бачити, як ви будете гальмувати з заблокованим заднім колесом, їдучи на швидкості хоча б 80 км/год і поперек дороги нізвідкіля прямо перед вами випреться виїздун/розворотун :-/



Колись на ЮБРіку я якраз на 70-80 гальмував екстренно далі нікуди, тому що альтернатива у вигляді фури на перехресті мене геть не влаштовувала. Я, чесно, не пам'ятаю, що там було з КПП, зчепленням і двигуном. Пам'ятаю, що тиснув на обидва гальма, і заднє колесо заблокувалось, дупу мотоцикла трошки покидало в сторони, але бали за граційність виконання маневру мене не цікавили

Після того у мене не було мотоциклів без АБС, тому, підозрюю, у Денвера значно більше історій про заноси.

Змінено blurb (21:55 20/10/2017)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумМото
Додаткова інформація
0 користувачів і 5 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Bivaliy, KEV, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 28275

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія