autoua
×
Autoua.netФорумКурилка

Працівники невидимих професій (2/3)

старожил ***
43 года (15 лет за рулем), Ирпень
Сообщения: 564
С нами с 11.05.2012

Re: Працівники невидимих професій [Re: Yea]
      17 января 2018 в 22:55 Гілками

Yea 17.01.2018 22:49 пишет:

Парад 17.01.2018 22:37 пишет:

гуманитаристики.



та тут одну пані Кириленко можна згадати і плакати.
Зараз скандал із захистом докторської дисертації з історії на тему козаків в османських джерелах. В нас ті джерела майже ніхто не бачив, дисертацію схвалили, а провідні османісти - поляк і один наш, але з Канади - обурені, що дисертація сира і багато притягнутого за вуха й неприпустимого.



и уже больше года идет борьба внутри научного мира чтобы лишить ее звания, "верхи" сопротивляются как могут
и она такая далеко не одна, к сожалению... но и все под одну гребенку тоже не стоит


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
7 лет (10 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5123
С нами с 25.06.2012

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      17 января 2018 в 23:03 Гілками

з фундаментальною наукою, на вашу думку, не зможуть впоратись профільні ВУЗи? Саме для цього потрібно утримувати цілі НДІ? І яким чином фундаментальна наука може бути плановою?
Як на мене, це дика ситуація - скільки статей на рік, скільки нововведень...А, 1 стаття -ти "малопродуктивний" співробітник. 10 статей в "братських могилах" -о, нормально.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
43 года (15 лет за рулем), Ирпень
Сообщения: 564
С нами с 11.05.2012

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      17 января 2018 в 23:08 Гілками

вот еще в ленте фейсбука попалось, немного о "нюансах" как в нашей стране даже с грантами можно "работать": https://site.ua/anton.senenko/11383-tipu-rubrika-nam-pishut-kola-pekla-u-naukovtsiv/

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель ***
Киев
Сообщения: 1303
С нами с 24.01.2002

На заре снимал охфис в Институте проблем регистрации информа [Re: julson]
      17 января 2018 в 23:08 Гілками

Ции. 9 этажей, тихая улица. Все при деле.90 процентов площадей под офисами.
Поэтому поддержу ораторов предыдущих - все имущество НАНУ подвергнуть жесточайшему аудиту и интеллигентно продать с молотка. Ученых на кафедры в профильные Вузы и на гранты. Толку нет, одна коррупция и проседание бюджета


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
Киев
Сообщения: 4364
С нами с 14.01.2012

Re: Працівники невидимих професій [Re: базилио]
      17 января 2018 в 23:17 Гілками

базилио 17.01.2018 23:03 пишет:

з фундаментальною наукою, на вашу думку, не зможуть впоратись профільні ВУЗи? Саме для цього потрібно утримувати цілі НДІ? І яким чином фундаментальна наука може бути плановою?
Як на мене, це дика ситуація - скільки статей на рік, скільки нововведень...А, 1 стаття -ти "малопродуктивний" співробітник. 10 статей в "братських могилах" -о, нормально.



Есть отличная работа по социологии образования, так там описываются эти моменты с количеством статей и т.д. Это все способ государства контролировать науку и ученых. Проблема для государства в том, что только физик может понять толковая статья по физике или нет, получается, что проверить систему на качество можно только внутри системы, вот и придумываются количественные методы измерения - Хирш там и т.д. Народ, далекий от науки ведется на все эту лапшу.
Что касается кириленко - моя позиция (я из близкой сферы) - ну и слово из трех букв с ней. И студентам объясняю: плагиат, липовые диссертации - это все плохо, но не главное. Нужно чиновникам и прочим мошенникам степени, ну и ладно. Человеку если нравится заниматься наукой (менеджерить или програмствовать все равно выгоднее), никакие кириленки ему не помешают.
А что касается вузовская или академическая наука - это лучше к представителям НАНУ, они на пальцах доказывали, почему нужны академинституты. Но что я знаю точно, кивать на то как в Америке однозначно не стоит.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
7 лет (10 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5123
С нами с 25.06.2012

Re: Працівники невидимих професій [Re: базилио]
      17 января 2018 в 23:23 Гілками

як в Америках абсолтно не повинно нас тривожити, а от у решті, як то кажуть, є нюанси.
http://noviny.su/VV-00000120.html - явно, не через автореферат.
Кириленко і ком. - ні, не три букви з ними. Це банальна дискредитація самих основ науки. Після таких випадків і виникає логічне запитання -а навіщо вони взагалі потрібні, і чого вони всі варті. Бо якщо вона так змогла, то і решту точно такі самі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
Киев
Сообщения: 4364
С нами с 14.01.2012

Re: Працівники невидимих професій [Re: базилио]
      17 января 2018 в 23:27 Гілками

базилио 17.01.2018 23:23 пишет:

як в Америках абсолтно не повинно нас тривожити, а от у решті, як то кажуть, є нюанси.
http://noviny.su/VV-00000120.html - явно, не через автореферат.
Кириленко і ком. - ні, не три букви з ними. Це банальна дискредитація самих основ науки. Після таких випадків і виникає логічне запитання -а навіщо вони взагалі потрібні, і чого вони всі варті. Бо якщо вона так змогла, то і решту точно такі самі.



В принципе да, это как с попами - если один поп скотина, то тень падает на всю церковь. Но внутри церкви знают, что есть благочестивые, а есть и Паша-мерседес.
Внутри науки тоже прекрасно знают ху из ху, поэтому надо меньше раздувать журналистские истерики и вмешиваться. Что даже в советское время знали (правда, только в точных науках).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
54 года (35 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5365
С нами с 16.12.2003

Re: Працівники невидимих професій [Re: Yea]
      17 января 2018 в 23:38 Гілками

Yea 17.01.2018 22:49 пишет:


Зараз скандал із захистом докторської дисертації з історії на тему козаків в османських джерелах. В нас ті джерела майже ніхто не бачив, дисертацію схвалили, а провідні османісти - поляк і один наш, але з Канади - обурені, що дисертація сира і багато притягнутого за вуха й неприпустимого.




Так это очень хорошо, что есть отрицательные отзывы и соискатель боролся и отвечал на замечания. Значит, защита не формальная.
Разговаривал со своей родственницей - женой Прицака, которая присутствовала на этой защите.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
38 лет (17 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5999
С нами с 07.07.2008

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      17 января 2018 в 23:44 Гілками

сам работал в той сфере немного, так что скажу что оно нафиг не нужно всё, по крайней мере в нынешнем виде!


Проедают кучу бюджета, толку ноль для пользы населения. Эти все министерства надо закрыть и разогнать, глав посадить, сделали себе зарплату по 100.000 грн/мес, заместителям по 50.000 грн, начальникам отделов по 30.000, а те кто им всю работу делает получают по 3000-5000 грн.

Вспомнил как заставили один отдел изучать экономику Зимбабве и это реально исследовалось, оно не надо никому, но создавали вид что работа кипит в интересах Украины!

Про то, что у нас докторские диссертации пишут аспиранты бесплатно своему руководителю, думаю не секрет. Так что этот советский совок я бы закрыл весь и разогнал

Змінено Schumi7 (23:56 17/01/2018)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
don't play for respect **
Сообщения: 36124
С нами с 18.05.2009

Re: Працівники невидимих професій [Re: Професор]
      18 января 2018 в 00:13 Гілками

dotzent 17.01.2018 23:38 пишет:

Yea 17.01.2018 22:49 пишет:


Зараз скандал із захистом докторської дисертації з історії на тему козаків в османських джерелах. В нас ті джерела майже ніхто не бачив, дисертацію схвалили, а провідні османісти - поляк і один наш, але з Канади - обурені, що дисертація сира і багато притягнутого за вуха й неприпустимого.




Так это очень хорошо, что есть отрицательные отзывы и соискатель боролся и отвечал на замечания. Значит, защита не формальная.
Разговаривал со своей родственницей - женой Прицака, которая присутствовала на этой защите.



"Не гірше, ніж в Януковича" (с)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
36 лет (13 лет за рулем), Киев
Сообщения: 672
С нами с 30.09.2017

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      18 января 2018 в 03:43 Гілками

Треба змінювати радикально, але головне тверезо оцінити стан справ. Якщо комусь здається що в розвинутих країнах ну геть інакше, то вони теж будуть неправі, так, інакше, але не у всьому. Такої перезавантаженої системи НДІ ніби-то і нема на перший погляд, але по чому ми судимо, по Києву? Якщо взяти ті ж самі США, впевнений наукових інститутів на душу населення буде на порядок вище ніж в Україні, і від зрозумілих як то в оптік волей, до таких екзотичних, що нам і не снилось. Але при цьому КПД там звичайно на порядок вище, нема такого перевантаження майном і інфраструктурою/персоналом (а значить і видатки), у нетипових так точно. Туди ж і наукові роботи, на заході захищаються такі роботи, що навіть нашому НАН не снилися, про вплив макаронного монстра на індустріалізацію Швеції і тд, і більше того, такі роботи у тому чи іншому виді теж підтримуються державою. Але і тут у них краще, формалізму у чомусь впевнений менше, хоч і не набагато, і ці роботи в них захищаються дійсно коли комусь актуальні, не завжди, але часто. Тобто у нас як, треба поступити в аспірантуру, я поступаю, а там вже якусь тему оберу, хай то буде хоч "склад витрат на трактори ХТЗ у бюджеті колгоспів 70-их років". Тому панацеї за кордоном нема, але в них гнучкіше, з меншими витратами на малозначиме, акцент на актуальних дослідженнях а не "тре дисертація бо доплата, бо круто, шо ж за міністр без дисертації". Яким би шляхом ми не підемо, але буде боляче, будуть скорочення, будуть ліквідації інституцій , але інакше ніяк, роздутий і нежиттєздатний науково-бюрократичний апарат утримувати держава нездатна

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
36 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24249
С нами с 31.10.2014

Re: Працівники невидимих професій [Re: Natalie*]
      18 января 2018 в 09:21 Гілками

Natalie* 17.01.2018 22:55 пишет:

Yea 17.01.2018 22:49 пишет:

Парад 17.01.2018 22:37 пишет:

гуманитаристики.



та тут одну пані Кириленко можна згадати і плакати.
Зараз скандал із захистом докторської дисертації з історії на тему козаків в османських джерелах. В нас ті джерела майже ніхто не бачив, дисертацію схвалили, а провідні османісти - поляк і один наш, але з Канади - обурені, що дисертація сира і багато притягнутого за вуха й неприпустимого.



и уже больше года идет борьба внутри научного мира чтобы лишить ее звания, "верхи" сопротивляются как могут
и она такая далеко не одна, к сожалению... но и все под одну гребенку тоже не стоит




Да нормальна тема. Як на мене навіть цікава. От що там всередині того дісера - може і не дуже. Але на тлі докторського ступеня того ж Табачника, який захищався "по сукупності публікацій", тобто навіть формально цеглину не представив, а ті публікації були в т.ч. в газеті "Прапор комунізму" - так у п.Кириленко ще дуже достойна праця. А канадські українознавці - це, пробачте, не авторитет. Почитайте підручник того ж Субтельного - досить поверхневий, цілі періоди взагалі не освітлені. І це ще краший із "канадійців".


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум *
29 лет за рулем,
Сообщения: 24981
С нами с 25.04.2011

Re: Працівники невидимих професій [Re: vit_lik]
      18 января 2018 в 09:24 Гілками

vit_lik 17.01.2018 19:15 пишет:

Фуд_эксперт 17.01.2018 18:16 пишет:

Кажуть, що британские ученые українські науковці вишйли на мітинг під НАН. Мала зарплата, урізають, на півставки відправляють.
І нібито й хочеться пожаліти, але так я сам в аспірантурі був, то знаю про що говорю. А саме, чим займаються ці люди? Де цей науковий прорив? За що хочуть більше грошей?
Зараз, озираючись на те про що я писав дісер, хочеться істерично ржати. Тупо нікому непотрібна єресь, яка в харчопромі не те що не потрібна, а може навіть зашкодити бізнесу))

Потрібен брейнсторм. Як нам бути з наукою?


Поддержать, но не всех. Те у кого есть цитирования в международных профильных изданиях и т.д. Или где есть фактическое применение их работ или изобретений. Всех остальных поедателей грандов и протирателей штанов - отправить работать.


а молодые энштейны, которых пока еще не процитировали, но если их поддержать их не только процитируют, но и наградят какой-нибудь нобелевской премией?

нееее, наука дело шаманское - или будет что-то ценное, или не будет, все зависит от звезд. но если не поддерживать, то звезды не помогут.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум *
44 года (16 лет за рулем), Житомир
Сообщения: 27655
С нами с 07.03.2008

Re: Працівники невидимих професій [Re: Малена]
      18 января 2018 в 09:47 Гілками

Малена 18.01.2018 09:24 пишет:

vit_lik 17.01.2018 19:15 пишет:

Фуд_эксперт 17.01.2018 18:16 пишет:

Кажуть, що британские ученые українські науковці вишйли на мітинг під НАН. Мала зарплата, урізають, на півставки відправляють.
І нібито й хочеться пожаліти, але так я сам в аспірантурі був, то знаю про що говорю. А саме, чим займаються ці люди? Де цей науковий прорив? За що хочуть більше грошей?
Зараз, озираючись на те про що я писав дісер, хочеться істерично ржати. Тупо нікому непотрібна єресь, яка в харчопромі не те що не потрібна, а може навіть зашкодити бізнесу))

Потрібен брейнсторм. Як нам бути з наукою?


Поддержать, но не всех. Те у кого есть цитирования в международных профильных изданиях и т.д. Или где есть фактическое применение их работ или изобретений. Всех остальных поедателей грандов и протирателей штанов - отправить работать.


а молодые энштейны, которых пока еще не процитировали, но если их поддержать их не только процитируют, но и наградят какой-нибудь нобелевской премией?

нееее, наука дело шаманское - или будет что-то ценное, или не будет, все зависит от звезд. но если не поддерживать, то звезды не помогут.


А молодых в ВУЗы.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
35 лет (17 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 2487
С нами с 14.04.2010

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      18 января 2018 в 10:13 Гілками

Те, що у нас давно проситься під розвиток саме університетська наука (принаймні, в моїй гуманітарній сфері) - в тій чи іншій мірі визнають всі, з ким доводилось пересікатись з даних питань, що в аспірантурі, що після неї. Чому? Як мінімум тому, що найбільш амбітні і обдаровані з тих, хто хоче займатись науковими дослідженнями (майбутнє науки, одним словом) - вже курсі на 3-му розуміють, в який бік хочуть йти і яка сфера наукових інтересів їх реально приваблює. І тут патова ситуація - а хто ж їх наставлятиме? Щастить тим, кому попадається якийсь толковий професор з динозаврів, який не впав в маразм, або навпаки, теж молодий науковець, але вже з регаліями і амбіціями. Інакше займатиметься молоде дарування переписуванням вже 20 років як неактуальної інформації, бо доступу до толкових наукових керівників інакше як у вузі не буде. І це лише 1 нюанс. Але цей нюанс відрізає від науки цілий пласт потенційних науковців за покликанням.

А з приводу НАН - хто ж дозволить розігнати таку бізнес-структуру? Тут чого вартий лише земельний фонд. У землекористуванні наукових установ, державних підприємств та організацій мережі Національної академії аграрних наук України перебуває 465,3 тис. га землі, у тому числі ріллі — 364,0 тис. га. І якщо хтось переконаний, що вся вона використовується для цілей наукових досліджень типу експериментального картоплярства - то ой які в мене погані новини


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
Киев
Сообщения: 1097
С нами с 15.06.2010

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      18 января 2018 в 10:20 Гілками


"В столице семью академика медицины ограбили на 15 миллионов

26.12.2017 15:40

В Голосеевском районе столицы вечером, 25 декабря, произошло разбойное нападение.


Об этом сообщил источник "Обозревателя".

По его информации, около 22 часов в частный дом академика НАМН, директора одного из Национальных институтов (госучреждение. - Ред.) проникли неизвестные в масках-балаклавах.

Они связали 68-летнего хозяина дома и его 66-летнюю супругу и, угрожая холодным оружием, потребовали отдать деньги.

Добычей преступников стала крупная сумма в гривне, евро и долларах США. Всего около 15 миллионов в гривневом эквиваленте.

На все про все у бандитов ушло полчаса."

точно треба йти на мітинг, тільки куди, проти чого мітингувати?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
36 лет (17 лет за рулем), Киев
Сообщения: 7962
С нами с 18.06.2013

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      18 января 2018 в 10:58 Гілками

Фуд_эксперт 17.01.2018 18:16 пишет:

Кажуть, що британские українські науковці вишйли на мітинг під НАН. Мала зарплата, урізають, на півставки відправляють.
І нібито й хочеться пожаліти, але так я сам в аспірантурі був, то знаю про що говорю. А саме, чим займаються ці люди? Де цей науковий прорив? За що хочуть більше грошей?
Зараз, озираючись на те про що я писав дісер, хочеться істерично ржати. Тупо нікому непотрібна єресь, яка в харчопромі не те що не потрібна, а може навіть зашкодити бізнесу))

Потрібен брейнсторм. Як нам бути з наукою?



Можно как в Китае, отправляют своих в другие страны развивать науку за чужой бюджет, а на родите открывают аналогичные лаборатории, которые уже на готовом изготавливают "продукт" без затрат на его "изобретение" и "поиск" технологий.

Змінено sarbkiev (10:59 18/01/2018)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
перфекціоніст **
Буча
Сообщения: 11902
С нами с 08.03.2010

Re: Працівники невидимих професій [Re: sarbkiev]
      18 января 2018 в 11:07 Гілками

sarbkiev 18.01.2018 10:58 пишет:

Фуд_эксперт 17.01.2018 18:16 пишет:

Кажуть, що британские українські науковці вишйли на мітинг під НАН. Мала зарплата, урізають, на півставки відправляють.
І нібито й хочеться пожаліти, але так я сам в аспірантурі був, то знаю про що говорю. А саме, чим займаються ці люди? Де цей науковий прорив? За що хочуть більше грошей?
Зараз, озираючись на те про що я писав дісер, хочеться істерично ржати. Тупо нікому непотрібна єресь, яка в харчопромі не те що не потрібна, а може навіть зашкодити бізнесу))

Потрібен брейнсторм. Як нам бути з наукою?



Можно как в Китае, отправляют своих в другие страны развивать науку за чужой бюджет, а на родите открывают аналогичные лаборатории, которые уже на готовом изготавливают "продукт" без затрат на его "изобретение" и "поиск" технологий.



Откуда инфо? Во-первых в других странах иностранцев не особо допускают в перспективные научные проекты, а во вторых в Китае наука тоже развивается будь-здоров. Они отправляют людей на учебу, а потом на родине они развивают науку и промышленность.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
36 лет (17 лет за рулем), Киев
Сообщения: 7962
С нами с 18.06.2013

Re: Працівники невидимих професій [Re: Фуд_експерт]
      18 января 2018 в 11:10 Гілками

Фуд_эксперт 18.01.2018 11:07 пишет:

sarbkiev 18.01.2018 10:58 пишет:

Фуд_эксперт 17.01.2018 18:16 пишет:

Кажуть, що британские українські науковці вишйли на мітинг під НАН. Мала зарплата, урізають, на півставки відправляють.
І нібито й хочеться пожаліти, але так я сам в аспірантурі був, то знаю про що говорю. А саме, чим займаються ці люди? Де цей науковий прорив? За що хочуть більше грошей?
Зараз, озираючись на те про що я писав дісер, хочеться істерично ржати. Тупо нікому непотрібна єресь, яка в харчопромі не те що не потрібна, а може навіть зашкодити бізнесу))

Потрібен брейнсторм. Як нам бути з наукою?



Можно как в Китае, отправляют своих в другие страны развивать науку за чужой бюджет, а на родите открывают аналогичные лаборатории, которые уже на готовом изготавливают "" без затрат на его "изобретение" и "поиск" технологий.



Откуда инфо? Во-первых в других странах иностранцев не особо допускают в перспективные научные проекты, а во вторых в Китае наука тоже развивается будь-здоров. Они отправляют людей на учебу, а потом на родине они развивают науку и промышленность.



Смотрел сюжет про наших ученых в США, они подобную схему рассказывали о коллегах.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
Киев
Сообщения: 4364
С нами с 14.01.2012

Re: Працівники невидимих професій [Re: balagan]
      18 января 2018 в 11:23 Гілками

Вы представляете сколько на одного академика рядовых сотрудников в НАНУ и отраслевых академиях или не очень?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумКурилка
Додаткова інформація
1 користувачів і 9 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator, Bivaliy, Sergu44o, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 4257

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія