autoua
×
Autoua.netФорумКурилка

Вітряки на Боржаві (2/2)

подсевший на форум **
Киев
Сообщения: 21094
С нами с 18.09.2007

Re: Вітряки на Боржаві [Re: RF178]
      8 февраля 2018 в 22:45 Гілками

RF178 08.02.2018 21:56 пишет:

[
я вообще не верю про "вся энергия валит закордон".
покупаем ветряк - за границей, так? стоит он к примеру 10000 евро. после этого тянем кабло за границу - медь, наверняка нужны посередине станции какието поддерживающие, мониторинг там и вот это все обслуживание. Ну и в итоге имеем на выходе некую цену себестоимость+заработок+налоги. А теперь кто-то из буржуев он же тоже может купить тот же ветряк. за те же к деньги, возможно дешевле изза доставки-растаможки или что там есть. и он получает цену в которой нет вложений на сотни км кабелей, обслуживания и тп . В итоге оно из украины будет не конкурентноспособно ни разу. Так что думаю что продают атомную скорее.


про экологичность, сколько места занимает гидроэлектростанция? какой вред она наносит экологии?
а сколько занимает места атомная? вред экологии?

и ветряк. место , вред экологии? Вот и сравнивайте.


Ты думаешь, что от каждого ветряка идет отдельный кабель, который соединен с электролинией, которая запитана исключительно от ветряков и проложена на экспорт?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
35 лет (17 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 2501
С нами с 14.04.2010

Re: Вітряки на Боржаві [Re: RF178]
      8 февраля 2018 в 22:49 Гілками

RF178 08.02.2018 21:57 пишет:

Offspring 08.02.2018 21:24 пишет:


І краєвиди Боржави з вітряками стануть точно "незабутніми" Стоїш собі на В.Верху і милуєшся - направо глянеш вітряк, наліво глянеш вітряк Зато альтернативно-енергетично!
.



странно это слышать от жителя страны в которой был чернобыль если честно.




Не бачу нічого дивного. Відновлювальна енергія то круто, але ж вона не є іконою, яка завжди стає беззаперечним благом. Є "за" і "проти". Боржава по-своєму унікальне місце, і чому треба ліпити вітряки саме там - інженери компанії, яка супроводжує проект, не змогли в ФБ пояснити (там є велииииика гілка переписки, на днях читав).
Є приклад вітропарку Очаківського - тупо в степу, нікому не заважає, стабільні вітри.
І чув таку думку, що вітряки висотою по 140м, як ті, які на Боржаві хочуть ставити, не надто ефективні в місцевостях з такими шквальними вітрами, які практично завжди дмуть на Боржаві.
Я повинен радіти тому, що замість гірських краєвидів і чорничних галявин, доведеться милуватись металевими конструкціями півтори сотні метрів висотою кожна? Так же по суті на кожен 1-2 км хребта по вітряку виходить, якщо виходити з відстані між ділянками, відведеними під ці цілі і відбитими на кадастровій карті.
Боржава як туристичне місце і як місце проведення змагань парапланеристів - просто зникне, бо то не є багато щастя гуляти по вітропарку.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 4179
С нами с 22.01.2003

Re: Вітряки на Боржаві [Re: Offspring]
      8 февраля 2018 в 23:31 Гілками

Offspring 08.02.2018 22:49 пишет:

RF178 08.02.2018 21:57 пишет:

Offspring 08.02.2018 21:24 пишет:


І краєвиди Боржави з вітряками стануть точно "незабутніми" Стоїш собі на В.Верху і милуєшся - направо глянеш вітряк, наліво глянеш вітряк Зато альтернативно-енергетично!
.



странно это слышать от жителя страны в которой был чернобыль если честно.




Не бачу нічого дивного. Відновлювальна енергія то круто, але ж вона не є іконою, яка завжди стає беззаперечним благом. Є "за" і "проти". Боржава по-своєму унікальне місце, і чому треба ліпити вітряки саме там - інженери компанії, яка супроводжує проект, не змогли в ФБ пояснити (там є велииииика гілка переписки, на днях читав).
Є приклад вітропарку Очаківського - тупо в степу, нікому не заважає, стабільні вітри.
І чув таку думку, що вітряки висотою по 140м, як ті, які на Боржаві хочуть ставити, не надто ефективні в місцевостях з такими шквальними вітрами, які практично завжди дмуть на Боржаві.
Я повинен радіти тому, що замість гірських краєвидів і чорничних галявин, доведеться милуватись металевими конструкціями півтори сотні метрів висотою кожна? Так же по суті на кожен 1-2 км хребта по вітряку виходить, якщо виходити з відстані між ділянками, відведеними під ці цілі і відбитими на кадастровій карті.
Боржава як туристичне місце і як місце проведення змагань парапланеристів - просто зникне, бо то не є багато щастя гуляти по вітропарку.




по вітрах там на форумі статистика лежить - не все так сумно, катасстрофічних вітрів мало


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
интуиция) **
11 лет, рядом с Киевом
Сообщения: 41593
С нами с 08.11.2008

Re: Вітряки на Боржаві [Re: rival28]
      9 февраля 2018 в 00:00 Гілками

Который раз читаю название темы как : ветрянка на Бажана
Сорян за офф


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
20 лет за рулем, Киев
Сообщения: 11480
С нами с 16.08.2003

Re: Вітряки на Боржаві [Re: rival28]
      9 февраля 2018 в 00:10 Гілками

Я так се міркую. От узяти Китай там якийсь, або Індію. Тисячолітні, найстарші за історичних часів культури, древні цивілізації, пережили катаклізми ХХ ст. і скрізь страшна нищота. Але я б не сказав, що безнадійна.

То там люди руками й ногами за будь-який подібний двіж проголосують, шоб мати роботу, зарплату, дітей - в школу, чи в інститута, або заміж, старців - лікувати, догодувати теж треба якось. Хоча ті ж індуси залюбки пасли б собі корів і копалися б в городі, а ті ж китайці залюбки пасли б собі овець і коней і копалися б в городі. Але ж, факинг шит, - цивілізація, осуспільнення повсякденного життя, монетаризація всього і всих без винятку. Так шо без бабла нікуди не ткнешся, тривіально - тижня без грошей не протягнеш... Хоча, ще двадцять років тому штука юанів або три штуки рупій для села і провінції були цілком пристойні гроші. Хватало. А зараз заробляти треба ті кляті дєнзнаки. І нема їм куди податися, немає у китайців та індусів Польщі, щоб яблука збирать, чи то Гішпанії, шоб старцям сраки мити за штуку євро. Не поїдуть індуси всім кагалом у Непал заробляти, а китайці до Лаосу. Доводиться вдома якось крутитися, думати головою і працювати. То ж треба освіта, треба індустрію якусь робити, і енергетика конче необхідна, і шляхи сполучення, і інфраструктура при них. Хто їм зробить? Турки? Бггггг...

Повернемося на рідні терени. Розвиток індустрії - ноль, приріст енергетики - ну так собі - близько до нуля, будівництво інфраструктури ... так а шо там з метром на Трою, бггг? Освіта - ???

Я за освіту, цікаве скажу. Єсть у бурсі примати. Магістерська програма. У приматів є курси спеціалізації на вибір студента. Їм пропонувалося: 1. наномеханіка/наноматеріали, метаматеріали, 2. сенсори & актуатори & робототехніка, 3. МСЕ & ансис, абакус + оупенсорс пакети, 4. методика викладання математики і теоретичної механіки у вищій школі. Що вони вибрали? Вірно - п.4., тєормєх, бо там ніхрєна нового вчити не треба, шоб заліки й екзамени поздавати. Половина групи платять бурсі за контракт дурні гроші. Навіщо? Щоб нічого не вчити? Але ж - це нонсенс. Здавалося б у студентів, що платять бурсі гроші, має бути мотивація вивчитися модерним наукам, які на Заході котируються і, власне, звідти нами сюди принесені, щоб потім звідси чкурнути і мати якесь повноцінне інтелектуальне життя. Принаймні, ми б так і вчинили в свої молоді роки. Але не нове покоління. Їм противна сама думка, що треба працювати системно, уперто і кожного дня. Ця ідея протирічить їх основним суспільним принципам: мутки мутити й афєрізмом займатися. А ще, як почнеш трудитися - то не буде коли півасіком розслаблятися... Коли коллєга професор з Китаю взнав про цей перебіг речей, то був чимало здивований...

Тому, я схиляюся до думки, що наше рідненьке суспільство взагалі не налаштоване на розширений розвиток, не налаштоване на творче осмислення буття засобами чесного труда, а нищота і безнадійність є такими ж притаманними національними рисами, як борщ і галушки по-полтавськи.

Що до даного конкретного випадку, здається мені - возити контрабасом через кордон розпихані по піхвам цигарки й водяру - то є більшою чеснотою, ніж вкалувати на будівництві електровітряків на полонині, або на заводі автопроводки дріт в жмути збирати. Отже - трудитися западло, виявляється, не лише на зоні


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
41 год, Киев
Сообщения: 3732
С нами с 28.12.2005

Re: Вітряки на Боржаві [Re: rival28]
      9 февраля 2018 в 10:03 Гілками

rival28 08.02.2018 17:06 пишет:

чому про "зраду" питаю - мені вже в фейсбуці (раніше і не поцій теемі) сказали що всі закордонні інвестори з сонячною енергетикою то тупо розводняк на гроші. Не пам'ятаю деталей, але начебто ці альтернативні електростанції тягнуть гроші з бюджету і ніфіга не дають електрики. От я подумав що може дійсно десь якась корупція чи разводняк маленьких гуцулів.

Хто розкаже як воно насправді?



Трішечки не так )
Плюси: екологічність/енергонезалежність
Мінуси: імпортні комплектуючі/субсидіювання з бюжету
В короткому підсумку - це один із найпривабливіших для інвестицій напрямок з точки зору бізнесу і далеко не найгірший але і не дешевий для економіки стратегічний напрямок.
Якщо не помиляюсь - по якимось там зобовязанням перед Європою ми маємо довести долю альтернативної складової в енергетичному балансі країни до 10% до 2020 року, а на сьогодні маємо близько 5%.
Враховуючи, що звичайні тарифи щороку зростають, а "зелений" навпаки падає - гадаю за років 7-8 вони зустрінуться (як це вже трапилося в Німеччині) і тоді всі будуть лише в плюсах (і країна, і населення, і бізнес).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
44 года, Киев
Сообщения: 8493
С нами с 01.03.2013

Re: Вітряки на Боржаві [Re: vasikk]
      9 февраля 2018 в 18:47 Гілками

vasikk 09.02.2018 10:03 пишет:

і тоді всі будуть лише в плюсах (і країна, і населення, і бізнес).



Не всi
I цi "не всi" будуть ногами i руками упиратися i в фейсбуках писати про зраду.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 4179
С нами с 22.01.2003

Re: Вітряки на Боржаві [Re: Caonima]
      10 февраля 2018 в 16:06 Гілками

я так і не визначився куди мені - до розумних чи до красивих

все більше думаю що вітряки то добре.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
читатель
Сообщения: 1
С нами с 22.02.2018

Re: Вітряки на Боржаві [Re: rival28]
      22 февраля 2018 в 14:22 Гілками

Якщо вже говоримо про зраду, то Андрій Когут, "активіст" який підняв весь хайп щодо Боржави також не виглядає супер "чистим".
Багато читав щодо цього питання, як його пости в ФБ (лінк на основний Пост ) , так і статті інших видань (легко Гугляться, якщо що. Це наразі в тренді ) і серед усього побачив матеріал (ну таааааакий собі, якщо говорити про літ. складову) , де він зображений не в найкращому світлі (лінк на Статтю ).
Залетів на форум парапланеристів ( лінк на Форум ) щоб продивитись тред, але хлопці вже почистили всі коментарі (і тут зрада? ).
Коротше, я не знаю, хто тут на 100% правий, але бачу 3 мотивації для ярих противників вітряків:
1) Люди вирішили заробити грошей на проекті
2) Проект буде заважати їх приватному бізнесу, і вони його максимально гальмують
3) Грін піс


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
35 лет (17 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 2501
С нами с 14.04.2010

Re: Вітряки на Боржаві [Re: Unlucky Pupil]
      22 февраля 2018 в 15:19 Гілками

Unlucky Pupil 22.02.2018 14:22 пишет:

Якщо вже говоримо про зраду, то Андрій Когут, "активіст" який підняв весь хайп щодо Боржави також не виглядає супер "чистим".




Матеріал "типу розслідування" про Когута виглядає просто чорнухою, якщо чесно
Чого варті перли:
В ответ на:


Однак деякі місцеві екозахисники нарікають, що Боржавські хребти втратять первинну красу, що відлякує туристів. Але ж чомусь ніде у світі людей екологічно виготовлені вітряки не викликають побоювань.




Гуляти по полонині Боржава, і гуляти між вітряками - то є дві великі різниці. Для тих, хто ніколи не вдягав наплічника і не гуляв по чорничникам Боржави, то не є зрозумілим категорично.

В ответ на:

Один з них — Михайло Яремович заспокоїв: «Застереження людей щодо того, чи пропаде вода, чи ні у них на території, я вважаю їм переживати на цей рахунок не потрібно. Не будуть же розроблятися водні пласти — просто зроблять фундаменти для вітряків, а вода в мудрій природі як рухалась у своїх нішах, так і буде рухатись».




Просто вершина інженерної думки! Еталон гідрологічних досліджень

В ответ на:

вітрові електростанції займають так мало місця, що легко вписуються в будь-який природній ландшафт




Я хочу уявити, як 140-метровий вітряк впишеться в природній ландшафт ЛИСОЇ полонини


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
41 год (23 года за рулем), Львів
Сообщения: 2978
С нами с 26.01.2012

Re: Вітряки на Боржаві [Re: Offspring]
      22 февраля 2018 в 15:55 Гілками

Зато в грозу безпечніше буде - всі блискавки на себе позабирають

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 4179
С нами с 22.01.2003

Re: Вітряки на Боржаві [Re: Unlucky Pupil]
      22 февраля 2018 в 18:50 Гілками

Unlucky Pupil 22.02.2018 14:22 пишет:

Якщо вже говоримо про зраду, то Андрій Когут, "активіст" який підняв весь хайп щодо Боржави також не виглядає супер "чистим".
......



Ну з Андрієм я знайомий особисто тут ви трішечки абсолютно промахнулися.

А все інше - там мої друзі-енергетики вже мені пояснюють що я такий неправий шо пи..ець може вони і праві.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумКурилка
Додаткова інформація
1 користувачів і 9 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator, Bivaliy, Sergu44o, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3658

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія