autoua
×
Autoua.netФорумРешение бытовых проблем

Налог на землю - пенсионер

энтузиаст ***
43 года, Киев
Сообщения: 218
С нами с 25.03.2010

Налог на землю - пенсионер
      11 июня 2018 в 15:06 Ветвями

Прошу помощи - в вопросе в котором к сожалению далек.
Собственно ситуация - есть 2 рядом участка земли - общая площадь 12 соток (2 по 6)
владелец пенсионер
ранее председатель подавал в налоговую данные и оплачивал сам налог - с нас не брал-так как пенсионеры

а вот последние 3 года приходит квитанция...вроде и цифры не большие но....
позвонил в налоговую - мне сказали вы ж нам пенсионное не приносили вот мы вам и насчитываем...
на вопрос а как же ранее вы не насчитывали-проморозилась


Как же правильно?

Изменено Softkpk (15:17 11/06/2018)


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
Супер писатель! *
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 2646
С нами с 14.01.2015

Re: Налог на землю - пенсионер [Re: Softkpk]
      11 июня 2018 в 15:27 Ветвями

Softkpk 11.06.2018 15:06 пишет:

Как же правильно?




В ответ на:

Для того, щоб користуватися пільгою щодо сплати податку на землю, потрібно подати в органи ДФС документи, що підтверджують право на пільгу.

Повторимо ще раз, що згідно зі ст. 281.1 Податкового кодексу України, від сплати земельного податку звільняються пенсіонери, яким нарахована пенсія за віком.



https://politeka.net/ua/news/588141-podatok-na-zemlyu-v-ukrayini-v-2018-rotsi-shho-potribno-znati/

Изменено felix77 (15:28 11/06/2018)


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
энтузиаст ***
43 года, Киев
Сообщения: 218
С нами с 25.03.2010

Re: Налог на землю - пенсионер [Re: felix77]
      11 июня 2018 в 15:31 Ветвями

открываем 281 и что мы видим ---видим норму ---освобождается пенсионер = а о том что он должен подавать заяву ни слова

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
старожил **
Киев
Сообщения: 602
С нами с 14.09.2016

Re: Налог на землю - пенсионер [Re: Softkpk]
      11 июня 2018 в 15:42 Ветвями

Softkpk 11.06.2018 15:31 пишет:

открываем 281 и что мы видим ---видим норму ---освобождается пенсионер = а о том что он должен подавать заяву ни слова



В ответ на:

Собственно ситуация - есть 2 рядом участка земли - общая площадь 12 соток (2 по 6)
владелец пенсионер



т.е. несколько участков. Вероятно надо взглянуть на 281.4 ?

В любом случае, даже если пенсионер принесёт заявление, то его могут успешно затерять, а т.к. справку о том, что он принёс заявление с печатью и подписью ему не выдадут, то чиновник может насчитывать или не насчитывать налог в зависимости, потерялась или нашлась справка .

В ответ на:

Стаття 281. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

{Назва статті 281 із змінами, внесеними згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014}

281.1. Від сплати податку звільняються:

281.1.1. інваліди першої і другої групи;

281.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

281.1.3. пенсіонери (за віком);

281.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

281.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

281.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

{Абзац перший пункту 281.2 статті 281 в редакції Закону № 2245-VIII від 07.12.2017}

281.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

281.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

281.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

281.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

281.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

281.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

{Статтю 281 доповнено пунктом 281.3 згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014}

281.4. Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 цієї статті, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

{Статтю 281 доповнено пунктом 281.4 згідно із Законом № 1797-VIII від 21.12.2016}
Податковий кодекс України
© Верховна Рада України
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page45




Изменено Aleks777. (15:47 11/06/2018)


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
Autoua.netФорумРешение бытовых проблем
Дополнительная информация
7 пользователей и 115 пожелавших остаться неизвестными читают этот форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, lada, moderator 

Распечатать всю тему

Права
      Вы не можете создавать новые темы
      Вы не можете отвечать на сообщения
      HTML разрешен
      UBBCode разрешен

Рейтинг:
Просмотров темы: 351

Оцените эту тему

Перейти в

Правила конференции | Календарь | FAQ | Карта раздела | Мобильная версия

Заметили ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter