autoua
×
Autoua.netФорумІнші подорожі

Іспанія (4/4)

СуперСтар *
53 года (33 года за рулем), Киев
Сообщения: 4239
С нами с 06.06.2014

Re: Іспанія [Re: orys]
      18 июля 2018 в 18:02 Гілками

orys 18.07.2018 14:24 пишет:

Манита71 18.07.2018 13:37 пишет:


Потом еще брал машину в Санта - Сусанне на 1 сутки (ездили в Монтсеррат). Прокатная контора какая то местная, не из сетевых. Заплатил наличными 65 евро, сделали ксерокопию паспорта, прав и дали ключи. Никакой карты не требовали. На следующий день принес ключи и до свидания. Сколько в баке топлива никто не проверял.




Це підходить Буду на місці вже орієнтуватись. Вони (місцеві контори) англійську розуміють?




Розуміють


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Іспанія [Re: Манита71]
      25 июля 2018 в 10:06 Гілками

Манита71 18.07.2018 13:37 пишет:


Забыл еще написать про парковки и дороги. Для Барселоны машина точно не нужна. Стоимость парковки будет существенно дороже билетов на электричку туда-обратно. Автобаны в Испании не дешевые. Точно не помню, но проезд от Санта - Сусанны до Порт -Авентуры и обратно был в районе 35 - 40 евро, т.е дороже потраченого бензина.




А яким чином оплачується автобан? Щоб не тормозити та вивчати предмет перед шлагбаумом та не збирати чергу/слухати матюки.
Бо платив за автобан лише в Туреччині колись 6 років тому. Там, як в касі заплатив - поїхав, бо картою , як.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
пользователь **
63 года, Киев
Сообщения: 39977
С нами с 05.11.2001

Re: Іспанія [Re: orys]
      25 июля 2018 в 11:42 Гілками

Ехать в те ворота, над которыми нарисованы символы денег/карточки, не ехать в ворота, где висит пиктограмма карточки "t".
На въезде на платный участок тыкаешь большую кнопку, вылазит тикет, который надо взять и шлагбаум откроется.
На выезде из платного участка пихаешь тикет в щель, высвечивается сумма. Дальше или кидаешь монеты, или суешь бумажки, или тыкаешь банковскую карту. Сдачу с купюры насыпят. Банковская карта (чипированная) заглотится и вылезет обратно. Вытащишь - шлагбаум откроется.
Последний раз во Франции, Бельгии живых теток в будках уже вообще не было. Не знаю, как в Испании, скорее всего тоже такая тенденция.


Про оплату паркингов надо рассказывать?

Змінено alex_b (11:52 25/07/2018)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
53 года (33 года за рулем), Киев
Сообщения: 4239
С нами с 06.06.2014

Re: Іспанія [Re: alex_b]
      25 июля 2018 в 17:15 Гілками

alex_b 25.07.2018 11:42 пишет:

Ехать в те ворота, над которыми нарисованы символы денег/карточки, не ехать в ворота, где висит пиктограмма карточки "t".
На въезде на платный участок тыкаешь большую кнопку, вылазит тикет, который надо взять и шлагбаум откроется.
На выезде из платного участка пихаешь тикет в щель, высвечивается сумма. Дальше или кидаешь монеты, или суешь бумажки, или тыкаешь банковскую карту. Сдачу с купюры насыпят. Банковская карта (чипированная) заглотится и вылезет обратно. Вытащишь - шлагбаум откроется.
Последний раз во Франции, Бельгии живых теток в будках уже вообще не было. Не знаю, как в Испании, скорее всего тоже такая тенденция.


Про оплату паркингов надо рассказывать?




Там еще Pay Pass работает, ну и, наверное уже Apple Pay Теток и дядек тоже не помню


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
42 года, Киев
Сообщения: 4088
С нами с 10.03.2006

Re: Іспанія [Re: alex_b]
      26 июля 2018 в 10:53 Гілками

alex_b 25.07.2018 11:42 пишет:

Ехать в те ворота, над которыми нарисованы символы денег/карточки, не ехать в ворота, где висит пиктограмма карточки "t".
На въезде на платный участок тыкаешь большую кнопку, вылазит тикет, который надо взять и шлагбаум откроется.
На выезде из платного участка пихаешь тикет в щель, высвечивается сумма. Дальше или кидаешь монеты, или суешь бумажки, или тыкаешь банковскую карту. Сдачу с купюры насыпят. Банковская карта (чипированная) заглотится и вылезет обратно. Вытащишь - шлагбаум откроется.
Последний раз во Франции, Бельгии живых теток в будках уже вообще не было. Не знаю, как в Испании, скорее всего тоже такая тенденция.


Про оплату паркингов надо рассказывать?




Даже в Португалии уже живых теток нету на платных автобанах.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
пользователь **
63 года, Киев
Сообщения: 39977
С нами с 05.11.2001

Re: Іспанія [Re: Egouar]
      26 июля 2018 в 14:05 Гілками

В ответ на:

Даже в Португалии уже живых теток нету на платных автобанах.



А чо даже? В Португалии все устроено круче. Только в Португалии мне выдали прокатное авто с дистанционным считывателем и я все пункты оплаты пролетал со свистом, не тормозя


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
42 года, Киев
Сообщения: 4088
С нами с 10.03.2006

Re: Іспанія [Re: alex_b]
      30 июля 2018 в 22:03 Гілками

Ну вообще Португалия страна беднее Испании, и ощутимо.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
пользователь **
63 года, Киев
Сообщения: 39977
С нами с 05.11.2001

Re: Іспанія [Re: Egouar]
      31 июля 2018 в 21:30 Гілками

Egouar 30.07.2018 22:03 пишет:

Ну вообще Португалия страна беднее Испании, и ощутимо.



И не спорю вообще. Здесь я думаю, тот случай, когда иной раз страны, отстающие от богатых, перескакивают какие-то технологические этапы, которые более богатые страны проходили последовательно


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Іспанія [Re: Манита71]
      14 августа 2018 в 20:36 Гілками

Відвідали Іспанію, дуже сподобалось, машину на прокат не брав , там дуже комфортні регіональні та місцеві поїзди з кондиціонерами та чистими модними туалетами. Вирішив не турбувати себе питанням оплати доріг та проблемами паркування. Але брати автомобіль на прокат краще, як на мене на місці, оскільки там можливо без використання картки та за наявні кошти. Брав 125 скутер Пежо для подорожі в ближні гори та розвідки місцевості вартість 30 євро задатку, 40 євро день + повернути слід з повним баком бензину.
Тепер декілька порад для загалу, тим хто їде вперше буде корисним.
Саме основне замінити банківську картку з грошима на європейського зразка, що я не зробив, бо поїсти в тому ж Макдональдсі, заплатити в метро чи транспорті, на заправці (в місцях де є туристи правдає є касири, заправляв за готівку) чи автобані ви не зможете. Платив готівкою. Карткою нашою можна розплатитись в супермаркетах, робити шопінг, що і робили.
Ви прилетіли в Барселону і у вас немає трансферу, не страшно, літаки з України прилітають на термінал Б ( Б1, Б2) звідти ідуть шатл буси, вони зовні схожі на ті, котрими підвозять з аеропорту до літаків, сіро-голубого кольору з закритими задніми колесами, вони виділяються. Автобус іде на площу Каталонія (орієнтир фонтани) з неї спускаєтесь під землю, лінія поїзда R1 помаранчева, йдете за стрілками та не соромтесь запитувати, платформи 1- 3, перед тим дивитеся розклад, він там з зеленими позначками буденний, червоними - вихідний, квитки в автоматах, вибираєте зону та оплачуєте, на платформу проходити слід через турнікети, тобто компасувати квитки. Сідаєте в сторону прибережної території там потяги йдуть вздовж берега 100+км тому ціни різні, ми відпочивали в Пінезі де мар це десь 60 км, тому з Барселони на 2-х 10 євро.
Готелі не дорогі, ми брали через букінг типу французький (мерсе) вати мінімум в ньому, хоча в самій Іспанії її тьма, але нормально, вони лише здалися якимись дикими зашуганими та відсталими. Але то таке, не спілкувалися, але так здалося в порівнянні з іншими. Вартість кімнати 30 євро доба. Номер стандарт - туалет, ванна, душ, 2 спальне ліжко, балкон, де столик зі стільцями, кондиціонер. Харчування брали сніданок та вечерю, кухня шикарна, а раптом що ціни в супермаркетах дешевші за наші і продукти якісніші, фрукти просто бомба. Сангрія здається 3 євро за 2 літрові пляшки, втрапив на акцію тож пив як воду.
Море - в самій Барселоні піщані пляжі, в Калельї, Пінезі, Сусанні дрібна галька, море чисте, було майже тихе і прозоре, на березі стоять душі та крани з питною водою (я пив), воду питну купували по 6-25 літра за 1 євро в супермаркеті. З туалетами в самій Барселоні та і взагалі проблема, але жодних проблем зайти в будь-яке кафе, ресторан та скористатись, можливо випити чашку кави або взяти морозиво, колу ( ми по совісті так робили).
Варто завантажити якийсь людський навігатор, бо в мене стандартний в телефоні, постійно збивався, то бродили Барселоною зайві кілометри та запитували людей.
Роумінг автоматичний, що в Іспанії 35 грн. на 15 хвилин розмов та 35 грн. за 100 мегабайтів інтернету, що ось повернувся з Польщі. Мені вистачало, в готелях вай-фай на 1 телефон 1 євро за добу.
Звісно мало часу, але й трішки подорожували, відвідали Фігерас, музей Далі, Жирону (місця з гри престолів) для фото. Саме місто окрім історичних місць не дуже, дорогий шопінг та бурда повна в кафе, а за ... 15—20 євро з людини якось..., ну і не зовсім чисте. Барселону, відвідали лише за 2 окремі дні декілька місць, що в цілому не склало і 10 відсотків всієї її краси, ну і розпродажі по магазинам звабили дружину тому несли чемодани. Слід також бути уважним, бо шалена спека, тому триматись тіні та намагатись бути побільше в зоні дії кондиціонерів. Також працюють карманники, в моєму випадку чорні, дівчина гарна (звісно на неї рота роззявив) приємно хоче поспілкуватись англійською, а в той час злодій лізе позаглядати в карман. Ми то розкусили насварили тому посміхнулися один одному та пішли кожен своєю дорогою (вони там не злі і не агресивні). Поліція там робить свою справу, у разі-підкажуть, а кого потрібно і накажуть. Пообідати вкладалися в 15—20 євро на 2-х., проїзд метро. Транспортна система дуже розвинута в Іспанії тому не складає жодних проблем дістатися потрібного місця , але правда не дешево. Написав вибірково, екскурсії не купували бо коли російською то разом з ватою, а то не прийнятно тому бродили, шукали самотужки все за допомогою інтернету. Дуже шкодуємо, що не взяли автобусний тур Барселоною, 35 євро з чоловіка (теж на площі Каталунья), просто не вистачило часу, тобто зайвого дня, бо на море ж поїхали Взагалі все чудово, сподіваюсь, що повернемось ще в Барселону, бо саме місто дуже сподобалось і хочеться його побачити ще і більше.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
пользователь **
63 года, Киев
Сообщения: 39977
С нами с 05.11.2001

Re: Іспанія [Re: orys]
      14 августа 2018 в 20:51 Гілками

В ответ на:

замінити банківську картку з грошима на європейського зразка,


Расшифруй

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Сообщения: 744
С нами с 28.07.2008

Re: Іспанія [Re: alex_b]
      14 августа 2018 в 20:57 Гілками

alex_b 25.07.2018 11:42 пишет:

живых теток в будках уже вообще не было. Не знаю, как в Испании



в Испании есть живые дядьки, которые приходят если нажать на красную кнопку. Помогает, когда тикет засосало а карточку не берёт.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Іспанія [Re: alex_b]
      15 августа 2018 в 09:13 Гілками

alex_b 14.08.2018 20:51 пишет:

В ответ на:

замінити банківську картку з грошима на європейського зразка,


Расшифруй




Це мається на увазі чіпована, народною мовою ту, що вставляти в термінал, або з котрої зчитується. Я з 2015 року стикаюсь з проблемою, але ніяк..., в мене ті карти, котрі проводити по терміналу слід. Вони не підходять для оплати проїзду/автобану/макдональдсу , заправка двояко, там можна (в туристичній зоні) розплатитись біля колонки, але я, наприклад, заходив у середину і платив касиру тією ж нашою картою (точно не скажу, але літр супер 95, іншого там немає, дорожче ніж у нас, гривень 45). На автобани 125 куб скутер не пускають, але при в'їзді лише автомати, (Т), але частина гроші/картка, а частина лише ..., не знаю, але туди всі ті, хто під'їзджав номер зчитувався і шлагбаум відкривався автоматично.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
41 год (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 8510
С нами с 14.04.2003

Re: Іспанія [Re: orys]
      15 августа 2018 в 10:13 Гілками

якійсь набор літер, що важко читати.
Картки не бувають європейського, чи якогось іншого зразка.
Чиповану картку випустити абсолютно не проблема у будь-якому нормальному банку. Дивно, що їх по-замовченню не дають десь. Це як мінімум безпека.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Іспанія [Re: octob]
      15 августа 2018 в 12:05 Гілками

octob 15.08.2018 10:13 пишет:

якійсь набор літер, що важко читати.
Картки не бувають європейського, чи якогось іншого зразка.
Чиповану картку випустити абсолютно не проблема у будь-якому нормальному банку. Дивно, що їх по-замовченню не дають десь. Це як мінімум безпека.




Тож можна купити тур у російського оператора через агентство (інших не знайшов) то і не читати, за переліт, трансфер, готель, екскурсії потурбується агентство, ваші лише гроші

А детально..., картку в подорожі бажано мати чіповану, вона є основною як побачив і в Іспанії, так і в Польщі (старі термінали є, але вибірково + банкомати). Приват міняє таку карту в будь-якому відділенні за тиждень і вартість 160 грн., здається. В мене було обмаль часу і того не зробив, також розраховував більше витрачати готівку.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
пользователь **
63 года, Киев
Сообщения: 39977
С нами с 05.11.2001

Re: Іспанія [Re: orys]
      15 августа 2018 в 17:05 Гілками

Я там выше писал про то, что нужна чипованная картка. А ты как-то непонятно написал - европейского образца....
Пардон, при ежедневной оплате картой в Киеве в маркетах, НЕчипованную карту у пересичного покупателя вижу сейчас, ну может раз в 3-4 недели. Максимум.
Это уже давно маст хэв в Киеве.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумІнші подорожі
Додаткова інформація
0 користувачів і 24 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, LordAmid, moderator, LOMOND 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 9482

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія