autoua
×
Autoua.netФорумАвтотури по Україні

Місця для відпочинку українською.

DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Місця для відпочинку українською.
      13 июня 2019 в 17:28 Гілками

Всім доброго дня. Пробую по аналогу польського проекту зробити таку ж базу даних по місцях для відпочинку і створення карти, доступної для учасників проекту (на початку висилаю всім хто в групі фейсбук, якщо все ж життя проекту почнеться - доступ буде даватись після публікації 2-3 точок для відпочинку).
Точки доступні будуть не у вигляді карти а у вигляді сайту відкрито, ліміт в майбутньому лише на карту (для заохочення додавати цікаві місця стоянок чи кемпінгів).
Пробував сам робити карту, але одна людина стільки скільки зробити можна разом не зробить.
Результат тут: http://camping.in.ua/
Група: https://www.facebook.com/groups/uacampings/
---
І якщо цікавить звідки ідея, то в описі на сайті є, але і тут залишу, може хтось корисне знайде (дуже багато точок по Європі). https://grupabiwakowa.pl/
Єдина різниця - поляки не додають (або рідко додають) платні місця. Я ж планував би все ж кемпінги додавати, їх в Україні поки нема.
Підключайтесь
Цікаві точки не лише по Україні, але основне все ж - Україна. Саме місця для стоянок з ночівлею, з палаткою, караваном чи кемпером з повним описом і фото Нічого зайвого - лише це.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      23 июля 2019 в 09:58 Гілками

От десь так виглядає карта на даний момент


http://youtu.be/hJaujhWAKFA

Змінено DRB (12:54 23/07/2019)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
39 лет (12 лет за рулем), Киев
Сообщения: 185
С нами с 27.03.2015

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      23 июля 2019 в 11:45 Гілками



Розповім кілька моментів як старий професійний мережевий хробак. Буде трохи неприємного, але, будь ласочка, не ображайтеся, спробую дати цінні поради.

Ідея у вас цікава, є ніша, в якій можна створити унікальний контент. Але аматорським нахрапом такі штуки не робляться.

1. Мова не рішає, дизайн не рішає. Рішає контент. Тобто користувачам у наших умовах важлива якість, повнота і свіжість контенту, з рештою вони будуть миритися. Приклад - "Замки України" Блекі, висять на страшенному TYPO3 початку 00-х, і нічо - лідери ніші.

2. Не сподівайтеся на UGC (user generated content, наповнення від користувачів) на початку існування проекту. Власне, взагалі на нього не сподівайтеся, бо люди ледачі та суб'єктивні, і наповнювати маловідомий їм сайт не будуть.

3. Необхідно ДО запуску на аудиторію:
- мінімальна повнота контенту. Тобто не по 1 місцю в області, користувач зайде, буркне "порожняк", і піде. Назад не заманите.

- мінімально здорове юзабіліті (начепіть нормальний шаблон і галереї). Фотка, яка по кліку відкриває джипег без можливості згорнути - не діло http://prntscr.com/oitqox

Каша з посилань - не діло http://prntscr.com/oitvhd - верстати слід акуратніше. Сюди ж - каша в претекстах, де навтіь пробіли поїло http://prntscr.com/oityvx

- актуальність. "Дата відвідування 2006 рік" - найкращий спосіб відлякати користувача. "Мало того, що порожняк - ще й тухлий" http://prntscr.com/oits52

- доступність. Якщо вже створюється карта, то вона має бути доступною без танців з бубном і запитів. Люди - ледачі.

- корисність. "Якщо буде підтверждення - додамо" - не діло. Ви уже додали точку, наберіть телефоном фортецю і уточніть. Користувач прийшов за користю, навіщо йому сумніви? http://prntscr.com/oitsw3

Аналогічно "Деталей про сам кемпінг не розкажу, приїхали дуже пізно, поїхали дуже рано".

Туди ж - порожні хвалебні описи "На мою думку, насправді унікальний парк, а на думку вікіпедії входить до списку 10 найкрасивіших парків Європи". Тут доцільно дати конкретику. В яку пору року красивий, для якого віку, що саме красивого, з чим можна порівняти, що там унікального в рамках України ітд.

4. Гарно працюють:
- сторітелінг, себто виклад інфи по-людськи, а не для роботів. Звязним текстом, з досвіду, з прикладами. І як додаток - якийсь перелік критеріїв та шкала. Гарний приклад - коменти Букінга, там є оцінка, є шкала - але читати хочеться саме живі, реальні відгуки.

- медіаконтент. Слова типу "дрова: можна назбирати, риба: можна наловити, кущі: можна вступити" - неінтересно. Великі фотки, відео, репорти - інтересно. Тому Розетка і просить побільше відеооглядів та розпакувань.

- влучна конкретика. Про це писав вище. "Доїзд - асфальтова дорога", як видається, не дає конкретної інфи. "Унікальний парк", "чим унікальний замок та в принципі нічим".

Дето так. Якщо потрібна ще консультація - пишіть в лічку


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: Демон Кукумба]
      23 июля 2019 в 13:09 Гілками

Демон Кукумба 23.07.2019 11:45 пишет:


Розповім кілька моментів як старий професійний мережевий хробак. Буде трохи неприємного, але, будь ласочка, не ображайтеся, спробую дати цінні поради.




Нема на що ображатись
В ответ на:


Ідея у вас цікава, є ніша, в якій можна створити унікальний контент. Але аматорським нахрапом такі штуки не робляться.




Що ж поробите, я аматор. І як мінімум мені самому цікаво було б мати таку карту, а її нема. Вона є (на сайті про це написано) у поляків, але по Україні інформації дуже мало. Не часто закордонні гості до нас катаються
В ответ на:


Рішає контент.




Вірю, розумію. Але контенту багато немає. Навіть те що я виклав вже зацікавило людей, тяжко такі місця самому знаходити.

В ответ на:


Не сподівайтеся на UGC (user generated content, наповнення від користувачів)




Нажаль, немає вибору, самому стільки даних я не згенерую, хоча шукаю, слідкую, вибираю. І якраз проект сусідів завдяки користувачам і створив карту. А далі - наявність контенту вже спонукає користувачів ділитись враженнями.

В ответ на:


- мінімальна повнота контенту.




Помаленьку їдемо

В ответ на:


Фотка, яка по кліку відкриває джипег без можливості згорнути - не діло




ще не розібрався, самому саме цей момент не подобається. Я аматор


В ответ на:


Каша з посилань - не діло




Тут теж не подобається. Буду дивитись як тут бути.

Щодо актуальності даних. Деякі речі, нажаль приходиться викладати зі старих архівів. Чужі фото мені не потрібні, свої є саме за ці роки. Хтось оновить дані - заміню дату

В ответ на:


- доступність. Якщо вже створюється карта, то вона має бути доступною без танців з бубном і запитів. Люди - ледачі.




Я б тут погодився, але доступніть є на сайті і в групі, а картою хочу в майбутньому заохочувати писати свої відгуки.
Доступність карти після 1-2-3 доданих точок.

На рахунок деталей і точних даних, в деяких моментах (Румунія і Україна) навіть посилання на кемпінг, який існує - це вже золото! Тому доавати варто навіть без деталей. Ці країни - темрява для тих хто подорожують караваном, кемпером, наметом (ще Болгарія так само)

Щодо іншого, прийму до уваги, подумаю. Реальні відгуки в групі відкриті в коментах. Реалізувати аналог букінга це вже щось професійне.

Дякую що приділили час, ще раз перечитаю Ваші коменти вдома в спокої.





Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
39 лет (12 лет за рулем), Киев
Сообщения: 185
С нами с 27.03.2015

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      23 июля 2019 в 13:37 Гілками

Мова не про те, щоб пиляти аналог Букінга. Просто з практики відомо, що є ряд речей, які сприяють чи не сприяють зльоту проекту.

Причому так: невідомо, як зробити успішний проект, відомі ознаки уже успішних (може вони й не є критичними) та ознаки неуспішних (яка з них добила - теж хз).

Щодо унікальності. Практика показує, що коли контенту мало, але він унікальний, його краще тримати не на сайті, а в групі, гілці форуму абощо. Там камерніша аудиторія і більше стимулу коментувати тощо. Тобто сайт розвивайте на здоров'я, але на аудиторію краще не рекламувати.

По каші ссилок ітд: ви підняли проект на Вордпресі. Під нього є туєва купа шаблонів (наборів зовнішнього вигляду, фактично дизайнів), безкоштовних (не дуже гарних), платних (гарних) і ламатих (неетично Виберіть гарний шаблон і настроюйте. По тому, як верстати - будь-який посібник з HTML, вистачить азів, є і Ютуб-уроки, і книги, і курси, що завгодно.

Свіжість даних: визначте для себе строк протухання (наприклад, я, яко автомототурист, не довіряю даним про дороги більш, ніж піврічної давності. Тобто строк протухання таких даних 6 місяців). І не публікуйте дані, які мають шанс протухнути. Йдеться про конкретні дані, очевидно, що Хотинська фортеця не стане гіршою. А от дорога може розвалитися, парковка забудуватися, ціна змінитися.

Якісь речі можна за хвилину освіжити по телефону, зазвичай на точках охоче відповідають на чемні питання (я займався туристичним контентом, доводилося дзвонити від сільрад до лінійних відділів міліції на станціях).

І головна, мабуть, мислішка.

Дивіться на проект очима користувача, причому не закоханого у вашу справу, а так собі середнього. Як він їде? Яка інфа загальнодоступна, а якої нема ні на сайті умовної фортеці, ні у вікіпедії? Що він шукає, яку інфу?

А звідси - відповідь на питання яку цінність ви дасте користувачу.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      23 июля 2019 в 13:54 Гілками

Кашу вже прибрав
А корисність якраз в карті.
Можливість експорту в kml і імпорту в офлайн карти
Типу maps.me

Змінено DRB (13:55 23/07/2019)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      23 июля 2019 в 14:00 Гілками

І на рахунок корисності користувачу. Якраз я виступаю більше кінцевим користувачем. Я користуюсь для закордонних поїздок саме картою яку роблять поляки, і мені такої явно не вистачає по Україні. От і треба якось заохотити людей насправді гарні місця, цікаві місця видавати для карти і отримувати готову карту для себе.



Був би я спеціалістом в сфері розкрутки сайтів, дизайнером, журналістом, думаю вийшло б набагато цікавіше.
А я аматор
В будь-якому випадку до порад прислухаюсь.

Змінено DRB (14:01 23/07/2019)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
26 лет за рулем, Киев
Сообщения: 3962
С нами с 21.03.2006

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      23 июля 2019 в 16:21 Гілками

на мою думку зараз найрозвиненішим і майже еталонним є проект park4night

но я думаю тс із ним знайомий.

своє робити потрібно безумовно і бажаю всіляких успіхів, але якщо є бажання саме розкручувати українські точки, то заводити їх у park4night дасть аудиторію на пару порядкі більшу й приріст буде швидший.

бо зараз Україна як пуста планета на мапі park4night

ну і сама механіка й формат і десктопної версії, і мобільної апплікації дуже зручна й функціональна. сам користувався і точки додавав.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: OlegM]
      23 июля 2019 в 22:01 Гілками

OlegM 23.07.2019 16:21 пишет:

на мою думку зараз найрозвиненішим і майже еталонним є проект park4night




Згоден, але розумієте, заставляти людей по шаблону щось заповнити це нереально. В своєму варіанті мені достатньо на початку хоча б деяких даних. От як тільки що взнав про новий кемпінг, поговорив з людиною з форума, уточнив всі дані. І завів в базу.

http://camping.in.ua/2019/07/23/kemping-bilya-kamenyu/

І так багато що витягувати приходиться з людей

нажаль .... як тут написали вже вище - без початкової бази розворушити людей важко.

Хоч і знайшов рекламу кемпінгу, але чи точна ціна, яка дорога, що то за міст якого не існує. Як там з електрикою...

Для людини, яка перейде за посиланням бажано це все бачити на екрані.

А тут знайшовся той хто там був, і уточнив чого не вистачало


Змінено DRB (22:02 23/07/2019)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      23 июля 2019 в 22:05 Гілками

і ще у park4night нема живого спілкування. Знайшов щось про точку - запитав, автор бачить питання - відповів, хто був підказав. Знайшли зміни в точці - написали.. поговорили, оновили.
Через фейсбук це можливо.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ***
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 411
С нами с 02.06.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: DRB]
      25 июля 2019 в 14:28 Гілками








На рахунок деталей і точних даних, в деяких моментах (Румунія і Україна) навіть посилання на кемпінг, який існує - це вже золото! Тому доавати варто навіть без деталей. Ці країни - темрява для тих хто подорожують караваном, кемпером, наметом (ще Болгарія так само)





Ви серйозно?!


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ***
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 411
С нами с 02.06.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: Демон Кукумба]
      25 июля 2019 в 14:35 Гілками

Демон Кукумба 23.07.2019 13:37 пишет:



Свіжість даних: визначте для себе строк протухання (наприклад, я, яко автомототурист, не довіряю даним про дороги більш, ніж піврічної давності. Тобто строк протухання таких даних 6 місяців).




В караванерському житті майже так само, але "строк протухання" - рік по "караванерським" точкам , ну і дані про дороги і покриття в Україні 3-4 місяці.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
31 год за рулем, Киев
Сообщения: 3539
С нами с 21.09.2004

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: Kozerozhka]
      10 августа 2019 в 14:31 Гілками

Зашел на сайт - карта не скроллится и значки на карте не кликаются
Ушел с сайта


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
DRB 1
СуперСтар **
Сообщения: 4994
С нами с 13.04.2007

Re: Місця для відпочинку українською. [Re: Gosh1]
      4 октября 2019 в 19:53 Гілками

Gosh1 10.08.2019 14:31 пишет:

Зашел на сайт - карта не скроллится и значки на карте не кликаются
Ушел с сайта




Карта вже набрала трішки точок і тепер відкрита.
http://camping.in.ua/map/


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумАвтотури по Україні
Додаткова інформація
1 користувачів і 3 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, LordAmid, moderator, LOMOND, Alexandr 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 6833

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія