autoua
×
Autoua.netФорумБесіди про бізнес

орендар зьїхав - хто за комуналку платить?

энтузиаст *
Тернополь
Сообщения: 200
С нами с 16.06.2006

орендар зьїхав - хто за комуналку платить?
      5 апреля 2020 в 12:37 Гілками

Цікаво було б взнати чиюсь компетентну думку.
Здаю приміщення в оренду, орендар цієї зими виїхав- як пізніше вияснилося комунальні більше року він не платив. Договора за світло, воду , жек - він сам оформляв з організаціями
Примішенням займалася моя жінка, ну і понятно що промахала ту комуналку. Є таке в жінок- оренду получила і все решта пофіг.
Вот основна сума за світло 15 тисяч борг . вода і комуналка ще6-7 .
Звичайно орендар зїхав і фіг шо віддасть- судитися не дуже хочеться..
Звернувся в обл енерго - їм пофіг - з ким там в них був договір - свіло новому орендарю не включимо поки борг не заплатите . поки новий орендар не намічається.. Думаю чи є смисл якось письмово звертатися в обленерго і напрягати їх - раз мають юристів і мали договір на орендаря- щоб вони його самі якось напрягли розрахуватися.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      5 апреля 2020 в 12:42 Гілками

Помилка в тому, що комуналка повинна була бути оформлена на вас, а ви вже виставляти б рахунки орендарю за неї. Платіть борг, якщо хочете пілключення послуг швидше

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Дядя Сь **
41 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 50654
С нами с 10.11.2002

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      5 апреля 2020 в 13:00 Гілками

Ми віддаємо гроші за комунальні власнику, і він сам платять, це його страхує від такої ситуації, як у вас.
Але ми домовились, що за бажанням у будь-який час можемо перевірити платіжки та нарахування, щоб перестрахуватись від "лівих" платежів


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35476
С нами с 30.10.2009

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      5 апреля 2020 в 13:20 Гілками

Garybest 05.04.2020 12:37 пишет:

Думаю чи є смисл якось письмово звертатися в обленерго і напрягати їх - раз мають юристів і мали договір на орендаря- щоб вони його самі якось напрягли розрахуватися.


какой у вас есть выбор? или кто-то заплатит за вас и за вас сам займется подключением?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
42 года (17 лет за рулем), Киевская обл.
Сообщения: 1057
С нами с 27.05.2008

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      5 апреля 2020 в 13:53 Гілками

В ответ на:

Цікаво було б взнати чиюсь компетентну думку.
Здаю приміщення в оренду, орендар цієї зими виїхав- як пізніше вияснилося комунальні більше року він не платив. Договора за світло, воду , жек - він сам оформляв з організаціями



Питання:
1. А до орендаря підключень комункацій що, не було? Тоді значить орендар і за проект платив і за підключення? Хороший орендар у вас попався
2. Якщо все таки підключення комунікацій було зроблено і офрмлено на вас (в що я вірю більше ніж в перший варіант), то яким чином він міг переоформити все на себе, якщо він не власник? По власному досвіду це ще той менінгіт, особливо електрика і газ


Оплатіть борг і далі слідкуйте за оплатами, а саме виставляйте рахунки орендарю згідно рахунків постачальників, бо так ви нового орендаря не дочекаєтесь. Чи як ви уявляєте? Приходить орендар, а ви йому "Ну тут води нема, світла нема, бо треба борг погасити, погасіть і будете мати світло". Я б тікав від такого орендодавця, ну або в рахунок оренди з фіксацією зобов'язань письмово


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст *
Тернополь
Сообщения: 200
С нами с 16.06.2006

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      5 апреля 2020 в 21:56 Гілками

коли я купляв приміщення- там був орендар - приватбанк тоді. Згідно договору оренди- він підключив комуналку на себе і платив.
потім коли новий орендар був- зробили по тій самій схемі. мені здалося- раз орендар заключив договора на комуналку на себе згідно договори оренди- то це мене не хвилює. показники подавати і все таке інше


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
56 лет (37 лет за рулем), Уагадугу
Сообщения: 3569
С нами с 18.10.2011

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      6 апреля 2020 в 02:16 Гілками

Garybest 05.04.2020 21:56 пишет:

коли я купляв приміщення- там був орендар - приватбанк тоді. Згідно договору оренди- він підключив комуналку на себе і платив.
потім коли новий орендар був- зробили по тій самій схемі. мені здалося- раз орендар заключив договора на комуналку на себе згідно договори оренди- то це мене не хвилює. показники подавати і все таке інше




там не так, скоріше за все. Є адреса, є власник, є лічильник, є борг. їм до одного місця хто сплачував, хто буде сплачувати. Є борг за адресою, і все!


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
48 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 40421
С нами с 14.01.2008

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      6 апреля 2020 в 13:15 Гілками

как кто, ты и платишь.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
42 года (17 лет за рулем), Киевская обл.
Сообщения: 1057
С нами с 27.05.2008

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      6 апреля 2020 в 14:18 Гілками

В ответ на:

раз орендар заключив договора на комуналку на себе згідно договори оренди- то це мене не хвилює. показники подавати і все таке інше



Але ви як власник приміщення несете ризики. Навіть по схемі "Постачальник вам рахунки, а ви рахунки орендареві від себе", то у випадку неплатежів, теж відключать на точці, далі ви подаєте на нього в суд, орендар каже "Я з'їжджаю, мені не треба приміщення без електрики". Суд може тягнутись довго і невідомо з яким результатом, а світло треба вже. Так само і у вашому випадку. Енергопостачальнику, як вже написали, все рівно на кого договір, є особовий рахунок, прив'язаний до точки, на якому є борг. Хочете світла - платіть борг або чекайте невідомо скільки, поки енерго не стягне з орендаря заборгованість, а це може бути дуже довго.
Без погашення заборгованості ви на себе чи на когось іншого не оформите договір, так що тільки платити


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13464
С нами с 07.02.2012

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Garybest]
      7 апреля 2020 в 03:24 Гілками

Garybest 05.04.2020 21:56 пишет:

коли я купляв приміщення- там був орендар - приватбанк тоді. Згідно договору оренди- він підключив комуналку на себе і платив.
потім коли новий орендар був- зробили по тій самій схемі. мені здалося- раз орендар заключив договора на комуналку на себе згідно договори оренди- то це мене не хвилює. показники подавати і все таке інше



Формально - да. Но вот заставить ДТЕК тебя подключить через суд, с привлечением амку и нкре(если она еще есть) будет долго и дорого

По варианту оплаты коммуналки арендодателю по безналу меня терзают смутные сомнения на предмет НДФЛа, не должен ли арендодатель с возмещения коммуналки отстегнуть в казну как с дохода.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
42 года (17 лет за рулем), Киевская обл.
Сообщения: 1057
С нами с 27.05.2008

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: DKTigra]
      7 апреля 2020 в 11:10 Гілками

В ответ на:

По варианту оплаты коммуналки арендодателю по безналу меня терзают смутные сомнения на предмет НДФЛа, не должен ли арендодатель с возмещения коммуналки отстегнуть в казну как с дохода.




Тільки не НДФЛ, а єдиний податок. Якщо на спрощеній системі, то за прихід з компенсації на комуналку треба заплатити 5% (чи скільки там зараз 3 група), бо єдиним податком обкладається "Будь-який дохід"


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13464
С нами с 07.02.2012

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Acapello]
      7 апреля 2020 в 11:25 Гілками

Acapello 07.04.2020 11:10 пишет:

В ответ на:

По варианту оплаты коммуналки арендодателю по безналу меня терзают смутные сомнения на предмет НДФЛа, не должен ли арендодатель с возмещения коммуналки отстегнуть в казну как с дохода.




Тільки не НДФЛ, а єдиний податок. Якщо на спрощеній системі, то за прихід з компенсації на комуналку треба заплатити 5% (чи скільки там зараз 3 група), бо єдиним податком обкладається "Будь-який дохід"



Это если сдает ФОП-единщик, если ФОП на общих - он может включить себе в затраты, но тогда с аренды придется платить 18%. Если физик, то и с того, и с другого по идее НДФЛ.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ****
42 года (17 лет за рулем), Киевская обл.
Сообщения: 1057
С нами с 27.05.2008

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: DKTigra]
      7 апреля 2020 в 16:54 Гілками

В ответ на:

Если ФОП на общих - он может включить себе в затраты, но тогда с аренды придется платить 18%. Если физик, то и с того, и с другого по идее НДФЛ.



Так, може, але потім з прибутку, крім 18% треба 22% ЄСВ заплатити, мабуть тому не зустрічав ФОПа на загальній системі саме орендодавця. Фізик так, 18% точно з оренди, щодо компенсації комуналки, то не знаю, але мабуть ні, тому що у випадку якщо фізик (не ФОП) здає ТОВці, то тоді ТОВка виступає податковим агентом і перераховує 18% з орендної плати в бюджет інакше банк не пропустить платіж. Щодо комуналки то призначення типу "Компенсація орендодавцю, пов'язана з оплатою комунальних послуг" банк пропускає без проблем. Знаю орендодавець ТОВці віддавав рахунки і квитанції про оплату + акт виконаних робіт


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13464
С нами с 07.02.2012

Re: орендар зьїхав - хто за комуналку платить? [Re: Acapello]
      8 апреля 2020 в 17:15 Гілками

Acapello 07.04.2020 16:54 пишет:

Знаю орендодавець ТОВці віддавав рахунки і квитанції про оплату + акт виконаних робіт



ЕСВ у ФОПов - отдельная песня и база налогообложения не зависит сейчас вообще от деятельности.

То, что банк не требует удержать 18% с компенсации коммуналки физику еще не значит, что налоговая не захочет доначислить по ней НДФЛ.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумБесіди про бізнес
Додаткова інформація
0 користувачів і 6 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3594

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія