autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

пом'якшення водопровідної води

ExГазировщик **
61 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 26163
С нами с 14.07.2003

пом'якшення водопровідної води
      25 октября 2020 в 07:45 Гілками

У Києві дуже жорстка вода, дружина не може митися (миється звичайно, але відчуття після миття далекі від приємних), чи існують якісь способи пом'якшення води, що б прийняти душ кілька разів на день не вартувало всі гроші світу?
На скільки я собі уявляю - буде потрібно задіяти бойлер і плюс ще один бак для холодної води, очищати холодну воду, набирати бойлер і надалі вже митися змішуючи воду з обох резервуарів. Але наразі не уявляю як та чим зараз пом'якшуюь воду?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 7720
С нами с 14.06.2011

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Amateur]
      25 октября 2020 в 09:11 Гілками

Технічну воду, наприклад для опалення, помякшують пропускаючи через спеціальні соляні (це не кухонна сіль) фільтри. В мене на дачі такий побутовий фільтр для котла стоїть, сіль окремо продається і туди засипається. Але для душу я його не використовую, бо в мене фільтр автоматично і на кухню задіється, а я не впевнений чи мені воно треба.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ExГазировщик **
61 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 26163
С нами с 14.07.2003

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: catkoua]
      25 октября 2020 в 09:15 Гілками

catkoua 25.10.2020 09:11 пишет:

Технічну воду, наприклад для опалення, помякшують пропускаючи через спеціальні соляні (це не кухонна сіль) фільтри. В мене на дачі такий побутовий фільтр для котла стоїть, сіль окремо продається і туди засипається. Але для душу я його не використовую, бо в мене фільтр автоматично і на кухню задіється, а я не впевнений чи мені воно треба.



Та ото ж, я дуже не впевнений, що водою для опаленя можна митися.. Тому послухаю ще порад.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Region Hovedstaden, DK
Сообщения: 17541
С нами с 17.02.2005

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Amateur]
      25 октября 2020 в 09:20 Гілками

Amateur 25.10.2020 09:15 пишет:


Та ото ж, я дуже не впевнений, що водою для опаленя можна митися.. Тому послухаю ще порад.



Іонний обмін
https://ecosoft.ua/ua/chistaya-voda/


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 7720
С нами с 14.06.2011

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Amateur]
      25 октября 2020 в 09:31 Гілками

Amateur 25.10.2020 09:15 пишет:

catkoua 25.10.2020 09:11 пишет:

Технічну воду, наприклад для опалення, помякшують пропускаючи через спеціальні соляні (це не кухонна сіль) фільтри. В мене на дачі такий побутовий фільтр для котла стоїть, сіль окремо продається і туди засипається. Але для душу я його не використовую, бо в мене фільтр автоматично і на кухню задіється, а я не впевнений чи мені воно треба.



Та ото ж, я дуже не впевнений, що водою для опаленя можна митися.. Тому послухаю ще порад.




Ну тою, що в багатоквартирних будинках з центрального опалення точно ні. Бо там крім солі додають і кислоти всякі та й бруд з батарей є.
Але той побутовий соляний фільтр для котла з чистою водою нічого страшнішого не робить, ніж любий миючий засіб. Але все одно - з крана і напитись можна і квіти полити... Тому стрьомно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Region Hovedstaden, DK
Сообщения: 17541
С нами с 17.02.2005

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: catkoua]
      25 октября 2020 в 10:03 Гілками

catkoua 25.10.2020 09:31 пишет:

В мене на дачі такий побутовий фільтр для котла стоїть, сіль окремо продається і туди засипається.



Це щось таке?
https://vodavdom.ua/ua/Product/1022

Якщо так - то він воду не пом"якшує (в тому сенсі, що кальцій і магній із води нікуди не зникають) - він зменшує ймовірніть утворення накипу на поверхнях нагріву (тенах).

Змінено Nofate (10:08 25/10/2020)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Продавец овощей **
Киев
Сообщения: 44490
С нами с 11.04.2006

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Amateur]
      25 октября 2020 в 10:29 Гілками

А если старым дедовским способом? Брать с собой в ванную кувшин, каструлю, тазик воды, подкисленной немного уксусом и, по окончании процедуров, ею обливаться? А то баки какие-то, бойлеры...

Если уксус не нравится (запах и все такое) то может можно найти какое-то другое средство, которое целенаправленно растворять. Я бы в магазине для бассейнов посмотрел или в ашане-эпицентре в соотв отделе.

Змінено nickka (10:30 25/10/2020)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 7720
С нами с 14.06.2011

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 10:36 Гілками

Nofate 25.10.2020 10:03 пишет:

catkoua 25.10.2020 09:31 пишет:

В мене на дачі такий побутовий фільтр для котла стоїть, сіль окремо продається і туди засипається.



Це щось таке?
https://vodavdom.ua/ua/Product/1022

Якщо так - то він воду не пом"якшує (в тому сенсі, що кальцій і магній із води нікуди не зникають) - він зменшує ймовірніть утворення накипу на поверхнях нагріву (тенах).




Поліфосфат переводить їх в нерозчинну форму і звязує. Тест після фільтру чітко показує помякшення води. Вода явно краще милиться. Що і потрібно. А куди там атоми кальцію-магнію ділись чи не ділись питання десяте, головне щоб не заважали.

nickka 25.10.2020 10:29 пишет:

А если старым дедовским способом? Брать с собой в ванную кувшин, каструлю, тазик воды, подкисленной немного уксусом и, по окончании процедуров, ею обливаться? А то баки какие-то, бойлеры...

Если уксус не нравится (запах и все такое) то может можно найти какое-то другое средство, которое целенаправленно растворять. Я бы в магазине для бассейнов посмотрел или в ашане-эпицентре в соотв отделе.




Є ще простіший дідівський спосіб. Перекипятити воду, злити осад і профіт.

Змінено catkoua (10:39 25/10/2020)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Region Hovedstaden, DK
Сообщения: 17541
С нами с 17.02.2005

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: catkoua]
      25 октября 2020 в 13:51 Гілками

catkoua 25.10.2020 10:36 пишет:

Вода явно краще милиться. Що і потрібно.



Потрібно трохи інше:
- приємні відчуття від користування такою водою (тут все суб"єктивне - вкрутити колбу з поліфосфатом перед бойлером - діло нехитре і недороге, тож чому б і не спробувати?)
- безпечність такої води (слід уважно дивитись - чи є на поліфосфат з супермаркету якісь папери, і чи він "харчової" якості).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
54 года (35 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5365
С нами с 16.12.2003

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: catkoua]
      25 октября 2020 в 14:21 Гілками

catkoua 25.10.2020 10:36 пишет:


Є ще простіший дідівський спосіб. Перекипятити воду, злити осад і профіт.




а какая вода будет мягче: подогретая бойлером из холодного крана или та, что напрямуютечет из трубы горячего водоснабжения?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 7720
С нами с 14.06.2011

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 14:52 Гілками

Nofate 25.10.2020 13:51 пишет:

catkoua 25.10.2020 10:36 пишет:

Вода явно краще милиться. Що і потрібно.



Потрібно трохи інше:
- приємні відчуття від користування такою водою (тут все суб"єктивне - вкрутити колбу з поліфосфатом перед бойлером - діло нехитре і недороге, тож чому б і не спробувати?)
- безпечність такої води (слід уважно дивитись - чи є на поліфосфат з супермаркету якісь папери, і чи він "харчової" якості).




Ну тому я і вкрутив її тільки перед котлом без бойлера.
Але поліфосфат таки реально помякшує воду. Які там побічні глюки ХЗ, тому тільки в котел.
До речі поліфосфат вважається харчовою добавкою і не факт що в деяких містах воду в кранах ним таки помякшують.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Region Hovedstaden, DK
Сообщения: 17541
С нами с 17.02.2005

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Професор]
      25 октября 2020 в 15:10 Гілками

dotzent 25.10.2020 14:21 пишет:

catkoua 25.10.2020 10:36 пишет:


Є ще простіший дідівський спосіб. Перекипятити воду, злити осад і профіт.




а какая вода будет мягче: подогретая бойлером из холодного крана или та, что напрямуютечет из трубы горячего водоснабжения?



Це одна й та сама вода (в трубах хвп та гвп)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
54 года (35 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5365
С нами с 16.12.2003

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 15:44 Гілками

Nofate 25.10.2020 15:10 пишет:

dotzent 25.10.2020 14:21 пишет:

catkoua 25.10.2020 10:36 пишет:


Є ще простіший дідівський спосіб. Перекипятити воду, злити осад і профіт.




а какая вода будет мягче: подогретая бойлером из холодного крана или та, что напрямуютечет из трубы горячего водоснабжения?



Це одна й та сама вода (в трубах хвп та гвп)




Да, думаю, что так и есть. Спросил, потому что не знаю технологический процесс при подогреве воды - может, там что то добавляют, или вода меняет свойства?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Киев
Сообщения: 528
С нами с 07.12.2015

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 17:09 Гілками

Nofate 25.10.2020 15:10 пишет:

dotzent 25.10.2020 14:21 пишет:

catkoua 25.10.2020 10:36 пишет:


Є ще простіший дідівський спосіб. Перекипятити воду, злити осад і профіт.




а какая вода будет мягче: подогретая бойлером из холодного крана или та, что напрямуютечет из трубы горячего водоснабжения?



Це одна й та сама вода (в трубах хвп та гвп)



Многие люди говорят, что холодная и горячая вода по качеству очень отличается и поэтому ставят бойлеры, чтобы самим греть


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 7720
С нами с 14.06.2011

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Александр Николаев 5]
      25 октября 2020 в 17:52 Гілками

Александр Николаев 5 25.10.2020 17:09 пишет:

Nofate 25.10.2020 15:10 пишет:

dotzent 25.10.2020 14:21 пишет:


а какая вода будет мягче: подогретая бойлером из холодного крана или та, что напрямуютечет из трубы горячего водоснабжения?



Це одна й та сама вода (в трубах хвп та гвп)



Многие люди говорят, что холодная и горячая вода по качеству очень отличается и поэтому ставят бойлеры, чтобы самим греть




Домашній бойлер гріє холодну воду, що підготована як питна, прямо перед краном максимум до 50 град.

Централізована гаряча вода гріється в промислових бойлерах на котельнях хз де практично до температури води опалення - як мінімум 75+ град і потім хз якими трубами довго й нудно тече до будинку охолоджуючись. І не факт що в ті бойлери подають - очищену воду як в крани холодної, чи технічну як в котел опалення.

От і різниця в якості.

Змінено catkoua (17:53 25/10/2020)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Region Hovedstaden, DK
Сообщения: 17541
С нами с 17.02.2005

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: catkoua]
      25 октября 2020 в 18:31 Гілками

catkoua 25.10.2020 17:52 пишет:


Централізована гаряча вода гріється в промислових бойлерах на котельнях хз де



, або в теплообміннику в підвалі будинку
catkoua 25.10.2020 17:52 пишет:

потім хз якими трубами довго й нудно тече до будинку охолоджуючись.



наче холодна вода тече ідеальними трубами
catkoua 25.10.2020 17:52 пишет:

І не факт що в ті бойлери подають - очищену воду як в крани холодної, чи технічну як в котел опалення.



це нісенітниця - НЕ ІСНУЄ ніякої "технічної води", яку можна було б "подати в бойлер" - вся вода - і гаряча, і холодна - має бути ПИТНОЇ якості за СанПіН, і гаряча ЗАВЖДИ "робиться" з холодної, яку постачає водоканал

Всі "міські легенди" про централізовану гарячу воду не-питної якості пов"язані із дилетантським уявленням про технологію приготування гарячої води та ПРИПУЩЕННЯМ, що у разі змішування в теплообміннику контуру гарячого теплоносія (та сама "технічна вода" в контурі ТЕС) та контуру холодного теплоносія (питна холодна вода, яка підігрівається гарячою з контуру ТЕС) в підготовлену гарячу воду "може щось потрапити". На практиці ж тиск по стороні гвп має бути трошки вищим за тиск по стороні гарячого теплоносія тес, щоб у випадку "пробою" холодна вода підмішувалась в обратку тес, а не навпаки.

Змінено Nofate (18:36 25/10/2020)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
may
V.I.P **
38 лет за рулем, Львов
Сообщения: 10379
С нами с 10.01.2009

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 18:48 Гілками

Nofate 25.10.2020 09:20 пишет:


Іонний обмін
https://ecosoft.ua/ua/chistaya-voda/



+1
Це і є пом'якшення - смола заміщує у воді жорсткі солі (магній, кальцій) на м'яку (натрій). Цю смолу періодично потрібно регенерувати насиченим розчином чистої NaCl.
Треба розуміти, що побутова колба - це десь 2л/хв, а для душу потрібно хоча б 5л.
Гуглити "водопідготовка" - фірм достатньо. Підбір системи починається з аналізу води!


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 7720
С нами с 14.06.2011

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 18:50 Гілками

Nofate 25.10.2020 18:31 пишет:


catkoua 25.10.2020 17:52 пишет:


Централізована гаряча вода гріється в промислових бойлерах на котельнях хз де



або в теплообміннику в підвалі будинку




Ну або в індивідуальному опалювальному пункті на даху, який обслуговує ОСБ. Взагалі гуд. Але дуууууужжжжже багато тупо качають з тих ж тец-5-6 і нема на то ніякої ради.

Nofate 25.10.2020 18:31 пишет:


catkoua 25.10.2020 17:52 пишет:

потім хз якими трубами довго й нудно тече до будинку охолоджуючись.



наче холодна вода тече ідеальними трубами




Різниця в тому, що холодна вода і кипяток по різному реагують з трубами поки течуть тими старими совковими залізними трубами.

Nofate 25.10.2020 18:31 пишет:


catkoua 25.10.2020 17:52 пишет:

І не факт що в ті бойлери подають - очищену воду як в крани холодної, чи технічну як в котел опалення.



це нісенітниця - НЕ ІСНУЄ ніякої "технічної води", яку можна було б "подати в бойлер" - вся вода - і гаряча, і холодна - має бути ПИТНОЇ якості за СанПіН, і гаряча ЗАВЖДИ "робиться" з холодної, яку постачає водоканал




так-так-так. Поки через технічні причини чи по-пяні не починають клацяти всякими байпасами хімводоочистками і ще всякою арматурою прямо в цій котельні. Централізованій. Холодна вода в квартири принаймні тече за визначенням мимо тих "умільців". А гаряча там в них і крутиться.

Змінено catkoua (18:55 25/10/2020)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
54 года (35 лет за рулем), Киев
Сообщения: 5365
С нами с 16.12.2003

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 18:50 Гілками

Nofate 25.10.2020 18:31 пишет:


Всі "міські легенди" про централізовану гарячу воду не-питної якості пов"язані із дилетантським уявленням про технологію приготування гарячої води та ПРИПУЩЕННЯМ, що у разі змішування в теплообміннику контуру гарячого теплоносія (та сама "технічна вода" в контурі ТЕС) та контуру холодного теплоносія (питна холодна вода, яка підігрівається гарячою з контуру ТЕС) в підготовлену гарячу воду "може щось потрапити". На практиці ж тиск по стороні гвп має бути трошки вищим за тиск по стороні гарячого теплоносія тес, щоб у випадку "пробою" холодна вода підмішувалась в обратку тес, а не навпаки.




Спасибо Nofate, хоть немного успокаивает меня, а то я по бедности подогреваю бойлером воду из трубы ГВП, а не с ХВП, как у большинства.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
may
V.I.P **
38 лет за рулем, Львов
Сообщения: 10379
С нами с 10.01.2009

Re: пом'якшення водопровідної води [Re: Nofate]
      25 октября 2020 в 18:52 Гілками

Nofate 25.10.2020 18:31 пишет:

має бути ПИТНОЇ якості за СанПіН



ДСТУ 7525:2014 Вода питна Вимоги та методи контролювання якості.

Тільки зовсім не факт, що водоканал ці вимоги витримує


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
0 користувачів і 26 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 1950

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія