autoua
×
Autoua.netФорумБесіди про бізнес

Упрощение расстаможки посылок для мелкого бизнеса?

СуперСтар *
Сообщения: 4943
С нами с 15.06.2014

Упрощение расстаможки посылок для мелкого бизнеса?
      27 января 2021 в 17:41 Гілками

Вот прибило по фейсбуку пост Южаниной:

В ответ на:

Сьогодні Верховною Радою прийнято законопроекти №4278 і №4279 щодо оподаткування податковими і митними платежами товарів, що переміщуються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.
Зі слів багатьох виступаючих, нібито мета цих законопроектів — збільшити поріг, з якого ввезення таких товарів звільняється від сплати ПДВ, зі 100 до 150 євро. Мовляв, це добре для людей. Але давайте розберемося, що криється за цими нововведеннями.
Звільнення від ПДВ товарів, що ввозяться в міжнародних та експрес-відправленнях, застосовується до товарів, сумарна фактурна вартість яких в одному відправленні для одержувачів – фізичних осіб не перевищує еквівалент 100 євро, з 1 липня 2019 року.
Тільки в 2020 році українці отримали понад 60 мільйонів таких відправлень, які замовляють для себе.
Але проблему подрібнення недобросовісними платниками дороговартісних товарів на дрібні посилки без оподаткування так і не вирішено.
Як не вирішено й іншу проблему: як виживати чесному бізнесу, який стає неконкурентоспроможним через безконтрольний імпорт великої частини товару❓
Саме технічне врегулювання питання — як зробити прозорим розмитнення товарів вартістю понад 100 євро — мало би хвилювати владу, а не банальне відкочування назад уже прийнятих норм.
Влада ж нібито почала боротися за детінізацію економіки❓ Тільки робить це чомусь за рахунок малих підприємців, а не наведення ладу на митниці.
У Митному кодексі поріг, з якого справляється ввізне мито, пропонується залишити незмінним — як і зараз, для товарів вартістю від 150 євро.
Натомість значно спрощується процедура декларування товарів вартістю до 10 тисяч євро, що надходять у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, шляхом відмови від декларації М 16 та декларування шляхом подання реєстру.
Але що таке цей реєстр❓Він застосовується для декларування відправлень документального характеру та відправлень, що не оподатковуються, і є максимально спрощеним — наприклад, у ньому навіть не буде вказуватися код товару згідно з УКТ ЗЕД (а саме до коду товарів прив’язана система аналізу ризиків, яка застосовується при митному оформленні).
Таке розширення можливостей для великого бізнесу витісняє цілі сфери діяльності малого бізнесу в Україні.
А в результаті виходить так, що одним дозволено все, як от «інвестняням», а іншим взагалі не дають можливості працювати.
І це точно не законопроекти, які принесуть користь і людям, і державі, а черговий перерозподіл сфер впливу під нібито благими намірами.
У мене виникає питання до міжнародних поштових операторів та, зокрема, представників Європейської бізнес-асоціації, а також до всіх профільних асоціацій, які відстоюють позицію білого імпорту товарів в Україну: враховуючи проведену в 2018 році роботу над зміною моделі оподаткування посилок спільно з бізнесом, чому ВИ зараз дозволяєте зневажати свою думкою❓
А де голос виконавчої влади❓ Чому мовчать профільні міністерства в той час, коли все напрацьоване, знищують⁉️ Як щодо наближення українського законодавства до європейських директив❓.. 🤔




Обсудим?

И вот у меня вопрос по этому поводу - я, как мелкий производственник с радостью готов платить 10% пошлины + 20% НДСа на импортные комплектующие, лишь бы не заморачиваться со всякими посредниками. Дайте мне возможность оплачивать заказы в импортных онлайн-шопах корпоративной картой и сделайте так, чтобы уплаченный мной при расстаможке НДС шел мне в кредит, а я мог списывать такие комплектующие на затраты без всяких проволочек и я с радостью буду это делать для поставок до 10 тысяч баксов аж бегом.

Только сделайте так, чтобы это все это работало без всяких аккредитаций на таможне, брокеров, сотни деклараций, головной боли бухгалтеру и прочей бумажной волокиты. Просто пришла посылка на мой адрес юр.лица - сделали оформление, выставили счет с НДСом. Даже согласен тот УКТЗЕД искать и вводить - слава богу он почти во всем соответствует европейской классификации. Разве это так сложно имплементировать?

Если бы еще на экспорт оно точно также работало, как в Китае - цены бы не было. Но то уже мечты...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумБесіди про бізнес
Додаткова інформація
0 користувачів і 7 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3387

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія