autoua
×
Autoua.netФорумБудівництво та ремонт нерухомості

Вибір електричного опалення для квартири (5/7)

Дядя Сь **
41 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 50581
С нами с 10.11.2002

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: GreenMile]
      15 февраля 2021 в 10:57 Гілками

GreenMile 15.02.2021 10:54 пишет:

начнем (и закончим) с того, что в квартире запрещено делать водяной теплый пол.
Потому выбор сводится к пленочному либо кабельному электрическому




Як мінімум у випадку автономного опалення не заборонено


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
45 лет, Аликанте, Испания
Сообщения: 21368
С нами с 08.01.2006

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: GreenMile]
      15 февраля 2021 в 10:58 Гілками

GreenMile 15.02.2021 10:54 пишет:

Начнем (и закончим) с того, что в квартире запрещено делать водяной теплый пол.
Потому выбор сводится к пленочному либо кабельному электрическому



ого, вот это новости. может, таки запрещено только в домах с вертикальной подачей теплоносителя? а в случае использования индивидуального котла - без проблем?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
45 лет, Аликанте, Испания
Сообщения: 21368
С нами с 08.01.2006

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      15 февраля 2021 в 11:09 Гілками

Vik_tor 14.02.2021 23:30 пишет:


тому наступне питання - за умови ВІДСУТНОСТІ великої ємності (яка буде акумулювати гарячу воду) що по-перше практичніше та по-друге економніше в експлуатації:
1. тепла електрична підлога
2. тепла водяна підлога

поки що в електричної підлоги бачу певні зручності, у вигляді можливості регулювати температуру та час нагріву у різних зонах окремо, за рахунок чого можливо досягти більш комфортного обігріву та можливо якоїсь економії.
водяна тепла підлога не дає такої можливості в стандартному вигляді, або таке можливо реалізувати через підключення до гребінки виносних датчиків температури в кожну кімнату (звісно гребінка не стандартна, а з електричним регулюванням) плюс програматори. це вимагає дуже тонкого регулювання системи, та на мій погляд стартові затрати будуть більші.



ответ - 2, используя электрический котел, с минимальным количеством гребенок/контуров.
водяной теплый пол будет очень инерционным - медленно нагревается, медленно остывает. у тебя площадь небольшая, поэтому смысл разделения на каждую комнату - теряется. воздух все равно перемешается, и ты потеряешь смысл расходов на работу по разделению контуров, гребенку с управлением, выносные реле с датчиками температуры. температура носителя у тебя будет очень невысокая, котел будет задействован максимум на 4кВт из 16 (или какой ты там поставить собрался).
получится, что будет равномерно слегка теплый пол.
для экономии можно использовать ночной тариф, настроив программатор (его достаточно будет одного, в основной зоне проведения времени семьей) уже на основании своих сценариев жизни членов семьи - через пару недель использования, уже сам все поймешь.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12574
С нами с 17.02.2009

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: ivlike]
      15 февраля 2021 в 11:09 Гілками

ivlike 15.02.2021 10:58 пишет:

GreenMile 15.02.2021 10:54 пишет:

Начнем (и закончим) с того, что в квартире запрещено делать водяной теплый пол.
Потому выбор сводится к пленочному либо кабельному электрическому



ого, вот это новости. может, таки запрещено только в домах с вертикальной подачей теплоносителя? а в случае использования индивидуального котла - без проблем?


Может, надо почитать жилищный кодекс в котором черным по белому запрещено вносить изменения в инженерные системы общего пользования? Или у вас теплый пол будет автономный со своим котлом? Тогда ок.

Змінено GreenMile (11:12 15/02/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
45 лет, Аликанте, Испания
Сообщения: 21368
С нами с 08.01.2006

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: GreenMile]
      15 февраля 2021 в 11:40 Гілками

GreenMile 15.02.2021 11:09 пишет:

Может, надо почитать жилищный кодекс в котором черным по белому запрещено вносить изменения в инженерные системы общего пользования? Или у вас теплый пол будет автономный со своим котлом? Тогда ок.



может, надо почитать стартовый топик с вопросом?
там автор четко написал все условия.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12574
С нами с 17.02.2009

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: ivlike]
      15 февраля 2021 в 12:02 Гілками

ivlike 15.02.2021 11:40 пишет:

GreenMile 15.02.2021 11:09 пишет:

Может, надо почитать жилищный кодекс в котором черным по белому запрещено вносить изменения в инженерные системы общего пользования? Или у вас теплый пол будет автономный со своим котлом? Тогда ок.



может, надо почитать стартовый топик с вопросом?
там автор четко написал все условия.


Надо было, да. Прошу пардону, был неправ Не ожидал что тут именно нормальная ситуация, в 95% теплый пол лепят куда попало, потому бомбанул неглядя

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
31 год за рулем, Киев
Сообщения: 5704
С нами с 16.04.2004

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: ivlike]
      15 февраля 2021 в 21:14 Гілками

ivlike 15.02.2021 11:09 пишет:

ответ - 2, используя электрический котел, с минимальным количеством гребенок/контуров.
водяной теплый пол будет очень инерционным - медленно нагревается, медленно остывает. у тебя площадь небольшая, поэтому смысл разделения на каждую комнату - теряется. воздух все равно перемешается, и ты потеряешь смысл расходов на работу по разделению контуров, гребенку с управлением, выносные реле с датчиками температуры. температура носителя у тебя будет очень невысокая, котел будет задействован максимум на 4кВт из 16 (или какой ты там поставить собрался).
получится, что будет равномерно слегка теплый пол.
для экономии можно использовать ночной тариф, настроив программатор (его достаточно будет одного, в основной зоне проведения времени семьей) уже на основании своих сценариев жизни членов семьи - через пару недель использования, уже сам все поймешь.



за такими параметрами я вже на дачі опалення перероблював. теж казали - що там 120 кв.м, роби одним контуром. в результаті перші кімнати жара, останні холод. як не крути обратку, суттєво не поліпшується, а на наступний сезон знову запуск з повним регулюванням системи.
через пару років все переробляв. декілька контурів, гребінка і вже не пам'ятаю коли я до регулювання ліз.

тому декілька контурів це обов'язково


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
45 лет, Аликанте, Испания
Сообщения: 21368
С нами с 08.01.2006

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      15 февраля 2021 в 21:38 Гілками

а сколько ты ставил °С температуру носителя, что прям "жара"?
если у тебя в этом жилье 90кв.м. - сколько это получится - гостиная/кухня, два санузла и две спальни. ну сделай 3-4 контура, если хочется.

Змінено ivlike (21:39 15/02/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Дядя Сь **
41 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 50581
С нами с 10.11.2002

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      15 февраля 2021 в 21:51 Гілками

Vik_tor 15.02.2021 21:14 пишет:

за такими параметрами я вже на дачі опалення перероблював. теж казали - що там 120 кв.м, роби одним контуром. в результаті перші кімнати жара, останні холод. як не крути обратку, суттєво не поліпшується, а на наступний сезон знову запуск з повним регулюванням системи.
через пару років все переробляв. декілька контурів, гребінка і вже не пам'ятаю коли я до регулювання ліз.

тому декілька контурів це обов'язково




А що за *****н таке робив??? Рекомендована довжина одного контуру (за умови 16 труби) до 100м. Є різн схеми укладки, а також відстані та усереднимо, що це дає 10-12 кв.м опалювальної площі, бо ще ж варто не забути довжину підводів до колектора.

Тобто він кілометр труби пустив одним контуром?

І поки не ліз в каталоги, але сходу не згадаю бухту теплої підлоги, яка була б більшою за 600м.

Змінено Traveler (21:55 15/02/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
38 лет (19 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38740
С нами с 25.02.2005

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: GreenMile]
      15 февраля 2021 в 22:21 Гілками

GreenMile 15.02.2021 10:54 пишет:

Vik_tor 14.02.2021 23:30 пишет:

Вредный Хряк 14.02.2021 15:23 пишет:

строго кажучи це теж невірно
просто в мене трішки підгорає від стрвердження "конвекція газу всередині двокамерного склопакету дає помітний внесок у тепловтрати системи вікно-фасад". не дає.



підсумуємо
панорамні вікна це дійсно втрата тепла, але завжди потрібно розуміти - за комфорт чи красу потрібно платити. тому тут все одно, чи ота конвекція дає помітний внесок, чи не дає, нехай фізики вирішують
на даний час для мене зрозуміло - опалення буде здійснено за допомогою теплої підлоги, всі інші засоби (кондішини, можливість підключити електричні радіатори) це все допоміжне, на випадок великого похолодання.

тому наступне питання - за умови ВІДСУТНОСТІ великої ємності (яка буде акумулювати гарячу воду) що по-перше практичніше та по-друге економніше в експлуатації:
1. тепла електрична підлога
2. тепла водяна підлога

поки що в електричної підлоги бачу певні зручності, у вигляді можливості регулювати температуру та час нагріву у різних зонах окремо, за рахунок чого можливо досягти більш комфортного обігріву та можливо якоїсь економії.
водяна тепла підлога не дає такої можливості в стандартному вигляді, або таке можливо реалізувати через підключення до гребінки виносних датчиків температури в кожну кімнату (звісно гребінка не стандартна, а з електричним регулюванням) плюс програматори. це вимагає дуже тонкого регулювання системи, та на мій погляд стартові затрати будуть більші.


Начнем (и закончим) с того, что в квартире запрещено делать водяной теплый пол.
Потому выбор сводится к пленочному либо кабельному электрическому




О Господи
Нет
Не запрещено
Нельзя только в случае вертикальной разводки тепла без счётчиков, потому что это воровство
У ТС автономна, греть воду он будет сам. Где и чем запрещено?

зЫ у меня квартира отапливается теплым полом, я уже в этой теме писал. Горизонтальная разводка. Все честно. С проектом

2ТС 65 квадратов, 4 контура. Не делай один.

Змінено Sashok_Accent (22:23 15/02/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
31 год за рулем, Киев
Сообщения: 5704
С нами с 16.04.2004

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: ivlike]
      15 февраля 2021 в 22:31 Гілками

ivlike 15.02.2021 21:38 пишет:

а сколько ты ставил °С температуру носителя, что прям "жара"?
если у тебя в этом жилье 90кв.м. - сколько это получится - гостиная/кухня, два санузла и две спальни. ну сделай 3-4 контура, если хочется.




В ответ на:

А що за *****н таке робив??? Рекомендована довжина одного контуру (за умови 16 труби) до 100м. Є різн схеми укладки, а також відстані та усереднимо, що це дає 10-12 кв.м опалювальної площі, бо ще ж варто не забути довжину підводів до колектора.




забув написати, це опалення не теплою підлогою було, це батареї


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
31 год за рулем, Киев
Сообщения: 5704
С нами с 16.04.2004

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Sashok_Accent]
      15 февраля 2021 в 22:33 Гілками

Sashok_Accent 15.02.2021 22:21 пишет:

зЫ у меня квартира отапливается теплым полом, я уже в этой теме писал. Горизонтальная разводка. Все честно. С проектом

2ТС 65 квадратов, 4 контура. Не делай один.



незалежно від типу полу буде 4 або 5 контурів, це я навіть не обговорюю


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
31 год за рулем, Киев
Сообщения: 5704
С нами с 16.04.2004

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: ivlike]
      16 февраля 2021 в 00:08 Гілками

ivlike 15.02.2021 11:09 пишет:

ответ - 2, используя электрический котел, с минимальным количеством гребенок/контуров.
водяной теплый пол будет очень инерционным - медленно нагревается, медленно остывает


і знов не зрозуміло.
вар. 1. я нагріваю електроенергією воду, по трубам розвожу її по квартирі і вона віддає тепло в повітря ( в кінцевому варіанті). при цьому не маю можливості нагріти якусь ємність вночі (дешево), яка буде частину дня віддавати дешеву енергію.
вар. 2. я грію (фактично) електроенергією повітря. втрат при транспортуванні не маю, ще й можу оперативно керувати нагрівом.
тобто транспорт енергії такий:
1. електрика - вода - повітря
2. електрика - повітря.

невже вода додає потужності та дозволяє економити ?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
45 лет, Аликанте, Испания
Сообщения: 21368
С нами с 08.01.2006

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      16 февраля 2021 в 00:30 Гілками

Vik_tor 16.02.2021 00:08 пишет:

ivlike 15.02.2021 11:09 пишет:

ответ - 2, используя электрический котел, с минимальным количеством гребенок/контуров.
водяной теплый пол будет очень инерционным - медленно нагревается, медленно остывает


і знов не зрозуміло.
вар. 1. я нагріваю електроенергією воду, по трубам розвожу її по квартирі і вона віддає тепло в повітря ( в кінцевому варіанті). при цьому не маю можливості нагріти якусь ємність вночі (дешево), яка буде частину дня віддавати дешеву енергію.
вар. 2. я грію (фактично) електроенергією повітря. втрат при транспортуванні не маю, ще й можу оперативно керувати нагрівом.
тобто транспорт енергії такий:
1. електрика - вода - повітря
2. електрика - повітря.

невже вода додає потужності та дозволяє економити ?



подожди. в твоем вопросе было 1 - классические электрополы, а 2 - водяные полы, подогреваемые электрой.
ты быстро перескочил, либо я туплю.

про инерционность - я имел в виду, что в случае с водяными полами, в которых вода будет подогреваться электрокотлом, ты можешь поставить программатор работать так, чтобы на ночном тарифе пол хорошо нагревался, и потом долго отдавал тепло, не используя котел. но и нагреваться пол тоже будет долго.
тут надо бы еще сразу писать про то, что у тебя будет за напольное покрытие, и про сценарии жизни семьи. потому что без учета основного - как живет семья в жилье и как проводит время, разговоры про построение экономной и эффективной системы - это ни о чем. семья, которая постоянно дома, и семья, которая дома с 19 вечера до 8 утра - это две большие разницы. и туда же - про температуру, к которой привыкли днем/ночью. потому что одно дело - семья, которой нет дома с 8 до 19, ночью они любят не выше +19°С, а на выходных днем им комфортно при +21°С, и соооовсем другое - семья, которая дома постоянно, и все любят ходить в трусах при темп. +26°С круглосуточно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
22 года за рулем, Uppsala
Сообщения: 16313
С нами с 05.05.2008

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      16 февраля 2021 в 00:53 Гілками

є ще такий момент, можливо зараз не дуже актуальний, та я все ж думаю що в перспективі опалення електрикою буде підставою длям спецтарифу (у якомусь вигляді, зараз це також працює в повній мірі, тільки зветься "автоматична субсидія"). станом на момент відміни попереднього тарифу оформити його по-білому (без мухляжу і прискорень) можна було за наявності проекту електроопалення, що автоматично передбачало воду як теплоносій і котел для її нагріву. наскільки мені пам'ятається, опалення кабельною/матовою тпідлогою провести як опалення для спецтарифу було не можна.

з точки зору споживацьких якостей в умовах квартири різниці між водяною і кабельною теплою підлогою не буде.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Киев
Сообщения: 1465
С нами с 06.06.2006

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      16 февраля 2021 в 13:37 Гілками

Vik_tor 16.02.2021 00:08 пишет:


1. електрика - вода стяжка - повітря





Куб-два води - то для гарячою води в крані


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11709
С нами с 08.06.2015

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      17 февраля 2021 в 02:56 Гілками

Vik_tor 16.02.2021 00:08 пишет:

невже вода додає потужності та дозволяє економити ?



- нюанс (як я зрозумів) в комфорті та надійності.

Змінено VovkZ (02:58 17/02/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
31 год за рулем, Киев
Сообщения: 5704
С нами с 16.04.2004

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: ivlike]
      17 февраля 2021 в 22:45 Гілками

ivlike 16.02.2021 00:30 пишет:


подожди. в твоем вопросе было 1 - классические электрополы, а 2 - водяные полы, подогреваемые электрой.
ты быстро перескочил, либо я туплю.


це я нумерацію переплутав, але ж додав опис )))
В ответ на:

тут надо бы еще сразу писать про то, что у тебя будет за напольное покрытие, и про сценарии жизни семьи. потому что без учета основного - как живет семья в жилье и как проводит время, разговоры про построение экономной и эффективной системы - это ни о чем. семья, которая постоянно дома, и семья, которая дома с 19 вечера до 8 утра - это две большие разницы. и туда же - про температуру, к которой привыкли днем/ночью. потому что одно дело - семья, которой нет дома с 8 до 19, ночью они любят не выше +19°С, а на выходных днем им комфортно при +21°С, и соооовсем другое - семья, которая дома постоянно, и все любят ходить в трусах при темп. +26°С круглосуточно.


якщо не враховувати карантинне життя, то звичайний графік - зранку на роботу, у вечорі додому.
більша частина полу буде ламінат, лише в санвузлах буде плитка.
комфортна температура 23-24°С


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
31 год за рулем, Киев
Сообщения: 5704
С нами с 16.04.2004

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Вредный Хряк]
      17 февраля 2021 в 22:48 Гілками

Вредный Хряк 16.02.2021 00:53 пишет:

є ще такий момент, можливо зараз не дуже актуальний, та я все ж думаю що в перспективі опалення електрикою буде підставою длям спецтарифу (у якомусь вигляді, зараз це також працює в повній мірі, тільки зветься "автоматична субсидія"). станом на момент відміни попереднього тарифу оформити його по-білому (без мухляжу і прискорень) можна було за наявності проекту електроопалення, що автоматично передбачало воду як теплоносій і котел для її нагріву. наскільки мені пам'ятається, опалення кабельною/матовою тпідлогою провести як опалення для спецтарифу було не можна.

з точки зору споживацьких якостей в умовах квартири різниці між водяною і кабельною теплою підлогою не буде.



офіційний проект на опалення це електричний котел та радіатори опалення


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
Сообщения: 512
С нами с 18.06.2018

Re: Вибір електричного опалення для квартири [Re: Vik_tor]
      18 февраля 2021 в 12:47 Гілками

Чтобы не начинать новую подобную тему, спрошу сдесь.
Имеем дом на 100 м2, есть 3 фазы на 17 квт., нужно сделать отопление теплыми полами. Проще конечно кабелем, что бы не переделывать полы, не ставить котел, но хватит ли кабеля для полноценного отопления зимой? Или все таки котел + вода? Радиаторы ставить не хочю.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумБудівництво та ремонт нерухомості
Додаткова інформація
0 користувачів і 5 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 21971

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія