autoua
×
Autoua.netФорумШахраї

Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку"

Супер писатель! ***
37 лет, Киев
Сообщения: 3452
С нами с 20.09.2008

Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку"
      11 мая 2021 в 15:57 Гілками

Я як завжди знаходжу пригоди на свою голову...
Знайшов на всім відомому сайті потрібний мені жорсткий диск - написав продавцю, щоб той виклав смарт-диску. Він це зробив - і я погодився купити, але тільки через ОЛХ-доставку, адже телефону нема, профіль "свіженький" - створений у квітні цього року, лише одне оголошення. Ну добре, замовив - оплатив і чекаю. Приходить посилка на Нову Пошту - там її відкриваю-дивлюся, так, жорсткий диск, повний комплект, наче все нормально - забираю. Приходжу на работу та підключаю до ноутбуку - він знаходить якийсь новий пристрій, а далі нічого. Підключаю до іншого порту - теж саме. Змінюю комп - теж саме. Думаю, можливо проблема в кабелі, спробую його відкрити і підключити жорсткий диск через свій контроллер, відкриваю корпус, а там таке:



Сюрприз Я думав то лише китайці до такого дотепні, а ні - не вони одні
Звісно номер телефону, вказаний як відправник - не дійсний. ФІО відправника - теж, адже Нова Пошта не перевіряє вказані дані відправника. Дзвоню в службу підтримки ОЛХ - кажу так і так, отака історія з вашою безпечною доставкою, що робити? Присилайте нам фото, платіжку та переписку з цим гадом - ми заблокуємо його профіль. Чудово кажу, він за 5 хвилин створить новий - і що далі? У вас же є його картка та справжні ПІБ? Є, але це тільки через поліцію...
Отака халепа. Планую сходити до відділу поліції - написати заяву, витрачу час щоб там ще побачити, як поліція розведе руками і скаже що я сам собі дурень...

Що саме цікаве, мені їде ще одна посилка з подібним диском від схожого "мутного" продавця з тієж ж області по тій самій схемі "Безпечна ОЛХ-доставка", прийду з ноутбуком, якщо дозволять підключити його - перевірю, ні - хай везуть у зворотньому напрямку його...

ЗЫ: Оголошення вже видалено, як і сам користувач. Там була 1 фотографія і такий текст: "
Wd elements 2tb. Hdd. Внешний накопитель. Ёмкость 2TB.
Хороший качественный диск. Надёжно хранит данные. Не шумит не тормозит. Полностью исправен. Ёмкость 2 терабайта. Удобный в использовании."
А також фото нашого спілкування:



І, що мене непокоїть - чому він відмовився від доставки через УкрПошту? Якщо він шахрай, і я вже на гачку - чому ні? Чи там перевірять паспорт при відправлені посилки?

Змінено Eugen3d (16:23 11/05/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 5696
С нами с 09.10.2012

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      11 мая 2021 в 17:05 Гілками

У меня похожее было, писал в киберполицию, а те передают участковому и он закрывает, писал в нбу там полный бред ответили типа Вы ж сами ввели цвв код, Украина, [*****]...))

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Продавец овощей **
Киев
Сообщения: 44490
С нами с 11.04.2006

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: alexkit]
      11 мая 2021 в 17:15 Гілками

alexkit 11.05.2021 17:05 пишет:

У меня похожее было, писал в киберполицию, а те передают участковому и он закрывает, писал в нбу там полный бред ответили типа Вы ж сами ввели цвв код, Украина, [*****]...))




А свв код тут при чем? Тут же не по оплате кидок, а вообще чистое мошенничество. Надо идти в обычную полицию, писать заявление, а номер карты это не улика мошенничества, а подтверждение оплаты и зацепка для поиска мошенника. Хотя у меня тоже пессимизм что кто-то кого-то будет искать присутствует. Но для очистки совести написать заявление надо, вдруг этого перца по другим делам возьмут, тогда и это прицепом пойдет.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
37 лет, Киев
Сообщения: 3452
С нами с 20.09.2008

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: nickka]
      11 мая 2021 в 22:14 Гілками

Ось його інший клон: https://www.olx.ua/d/obyavlenie/seagate-2tb-vneshniy-hdd-emkost-2000-gigabayt-IDLz6sD.html

Той самий слог, букви "Ё" в реченнях. Коли я ему сказав, що буду писать заяву до поліції - то він трохи образився і вже не дуже поспішає відправляти жорсткий диск... який я вже придбав з ОЛХ-доставкою. Хоча обіцяв сьогодні



Загалом, 1040 грн за досвід - це не так вже і багато. Я думав, що я кремень, знаю всі можливі варіанти шахрайства та розводів, і мене важко впіймати на таке. Але, вийшло, що це зовсім не так і треба вчитись та вчитись

PS: А до поліції я сходжу та заяву напишу - 99%, що це марно витрачений час, аля як свідомий громадянин України я маю зробити все, що від мене залежить у цій ситуації. Хоча би для свого ж душевного спокою у майбутньому.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6749
С нами с 05.05.2009

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 10:00 Гілками

такими безпечними діями тільки заохочуєте таких продавців, продовжуйте далі.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст **
42 года, Киев
Сообщения: 328
С нами с 04.11.2013

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 10:16 Гілками

Как уберечься от подобных ситуаций? На всем известном сайте есть рейтинг продавца. Не панацея, но шансы на успех возрастают.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
44 года (8 лет за рулем), Буча <-> Київ
Сообщения: 5535
С нами с 26.02.2016

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: vitolink]
      12 мая 2021 в 10:41 Гілками

Сам по себе развод с жесткими дисками, набитыми гвозядми и флешками, врущими про объем, не нов. Выход - если не из рук в руки - тарабанить ноут на Новую почту и проверять.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6749
С нами с 05.05.2009

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: opexkiev]
      12 мая 2021 в 14:18 Гілками

Перевіряти обов'язково пристрої. Для цього е умови на новій пошті.
А так, цвяхи недешево купив.
А продавець мабуть у шоці, як можна бути таким безпечним

Змінено alexa11 (14:18 12/05/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст
22 года за рулем, Николаев
Сообщения: 212
С нами с 01.08.2014

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 14:21 Гілками

А при чем олх доставка? Цена не смутила сразу? Явно расчет на очень жадных.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
19 лет за рулем, Киев
Сообщения: 3523
С нами с 02.05.2013

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: opexkiev]
      12 мая 2021 в 14:37 Гілками

opexkiev 12.05.2021 10:41 пишет:

Сам по себе развод с жесткими дисками, набитыми гвозядми и флешками, врущими про объем, не нов. Выход - если не из рук в руки - тарабанить ноут на Новую почту и проверять.



если коробка с винчестером будет сверху в целлофане (типа заводском) , то на НП ее не разрешат открывать пока не будет закрыто получение...у меня так поехала посылка назад


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Киев
Сообщения: 924
С нами с 04.03.2016

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 15:17 Гілками

Так это чуть ли не самая простая схема развода, тут попасться надо постараться. А чувак не плохо шарит что сейчас в тренде) Будет наука, но взять ноут и проверить это самое первое что должно было прийти в голову при покупке, я когда то электродвигатель на НП проверял прямо с вилкой и куском провода пришел при них на скрутках соеденил и в розетку прямо у них воткнул
З.Ы. Плюс профиль уж очень подозрительный и манера общения быдланская (без приветствия), сразу должны были насторожить.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
37 лет, Киев
Сообщения: 3452
С нами с 20.09.2008

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 15:27 Гілками

Добре-добре - залошили невдаху, впізнаю улюблене комюніті
Перш за все, я рекомендую Вам ознайомитись з умовами сервісу «Огляд відправлення» від Нова Пошта. Зацитую звідти:

В ответ на:

Під час огляду відправлень забороняється:
...
- Перевіряти справність вмісту відправлення на принесених Клієнтом речах.
- Розбирати відправлення (виключення: товари, що передбачають використання SIMкартки, елементу живлення).
- Підключати, копіювати, зчитувати інформацію з носіїв, які містяться у відправленні.
- Підключати сторонні прилади, носії інформації або механізми, які не є частиною відправлення
(виключення: SIM-картки, навушники, елементи живлення).
...




Тому навіть маючи ноутбук, я б ніяк не зміг перевірити відправлення - Нова Пошта цього не дозволяє. Можливо, саме тому УкрПоштою він не відправляє

Але повернемося до конструктиву, як протидіяти цьому. По перше, під час огляд відправлення одразу телефонуєте відправнику за зворотнім номером - якщо там вже нікого нема і номер поза зоною то це вагома причина відмовитись від посилки та угоди в цілому.

Доречі, більш детально розглянув свій "набір цвяхів" - на коробці та корпусі "диску" присутні надруковані на звичайному принтері самоклейкі із гордим надписом 2ТЬ, а також серійній номер пристрою. Шахрайчик прям додатково заморочився, щоб я точно повірив у справжній об'єм Дивовижно, але на коробці нема жодного іншого напису щодо обсягу диску, чи вона також вказувалась через наклейку...

Вчора відправив звернення до кіберполіції, а сьогодні мені передзвонили звідти і попросили відправити додаткових фото... Дуже здивувався, але звісно відправив... Великих надій не покладаю, але просто самому цікаво, що з того вийде.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Дядя Сь **
41 год (22 года за рулем), Киев
Сообщения: 50635
С нами с 10.11.2002

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 15:30 Гілками

Я не часто купую б.в електроніку, але якщо це роблю, то виключно з перевіркою та передачею з рук в руки

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Киев
Сообщения: 924
С нами с 04.03.2016

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 15:45 Гілками

Та вопрос не в залошить, а в том что покупать такую вещь в принципе без проверки нельзя, а если бы там он был но полностью мертвый или уже после чиа и уж тем более сейчас на волне хайпа всегда нужно быть трижды осторожным, с высоколиквидным но подозрительно дешевым товаром.

Ну а то что написано в НП то таке, не факт что они бы уперлись рогом к ноуту подключиться, электродвигатель на скрутках я же не придумал, но мне никто и слова не сказал ) да и при мне неоднократно распаковывали включали разные устройства.

Змінено cups (15:47 12/05/2021)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
50 лет (21 год за рулем), Київ
Сообщения: 15526
С нами с 22.05.2007

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: cups]
      12 мая 2021 в 16:10 Гілками

cups 12.05.2021 15:45 пишет:

Та вопрос не в залошить, а в том что покупать такую вещь в принципе без проверки нельзя, а если бы там он был но полностью мертвый или уже после чиа и уж тем более сейчас на волне хайпа всегда нужно быть трижды осторожным, с высоколиквидным но подозрительно дешевым товаром.

Ну а то что написано в НП то таке, не факт что они бы уперлись рогом к ноуту подключиться, электродвигатель на скрутках я же не придумал, но мне никто и слова не сказал ) да и при мне неоднократно распаковывали включали разные устройства.



не всегда и поможет .. я вот ноут себе купил.. С одной стороны кидок (микротрещина в сенсорной панели NP700g7A ) а с другой - купив за 300 грн палмрест на проме я получил ноут с продажной ценой 12+ за 7300. На НП он включился без проблем как ни странно, (хотя не уверен что работали ОБА кулера, т.к ОКАЗЫВАЕТСЯ в этом ноуте регулировка оборотов кулера идет через сенсорную панель каким-то образом.. но то что индикаторы как-то чуть мерехтели помню...)) так что или быть готовым покупать кота в мешке или только через самовывоз и основательную проверку.
ЗЫ - единственный отзыв у меня в ОЛХ - ОКАЗЫВАЕТСЯ я продал телефон со скрытым дефектом!!!! ( амолед, я пользовался кнопками а покупатель на второй неделе решил что безграничный экран ему все, и там таки по фото видно что чуть разный цвет экрана от панели. (т.н "выгорел экран") ЕСЛИ БЫ просьба о проверке была ДО проджажи или он проверил и его не устроило то таки да, но ... отзыв спустя месяц и в отличии от ебея каких-либо механизмов по фидбеку нет. как и особо толку пока от отзывов.
так что


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Киев
Сообщения: 2505
С нами с 02.06.2008

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      12 мая 2021 в 16:44 Гілками

Губить людей та chia

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
50 лет (33 года за рулем), Кропивницкий/Киев
Сообщения: 4472
С нами с 22.04.2009

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      13 мая 2021 в 13:53 Гілками

Eugen3d 12.05.2021 15:27 пишет:

Добре-добре - залошили невдаху, впізнаю улюблене комюніті
Перш за все, я рекомендую Вам ознайомитись з умовами сервісу «Огляд відправлення» від Нова Пошта. Зацитую звідти:

В ответ на:

Під час огляду відправлень забороняється:
...
- Перевіряти справність вмісту відправлення на принесених Клієнтом речах.
- Розбирати відправлення (виключення: товари, що передбачають використання SIMкартки, елементу живлення).
- Підключати, копіювати, зчитувати інформацію з носіїв, які містяться у відправленні.
- Підключати сторонні прилади, носії інформації або механізми, які не є частиною відправлення
(виключення: SIM-картки, навушники, елементи живлення).
...




Тому навіть маючи ноутбук, я б ніяк не зміг перевірити відправлення - Нова Пошта цього не дозволяє. Можливо, саме тому УкрПоштою він не відправляє




Також не зрозумів при чому тут ОЛХ-доставка.
При будь-якому способі доставки могла б бути аналогічна ситуація.

А щодо конструктиву, так НП дозволяє перевіряти, втикати сторонні прилади, вмикати і решту дій з відправленнями якщо відправник на це дає згоду.
Сам так купляв ТВ і зрозуміло без перевірки ніколи його б не забрав.
Ваша зацікавленість в цьому повинна бути на першому місці і мені наприклад, нне зрозуміло, чтому ви не обговорили це питання з продавцем і не перевірили диск у відділені.

Стосовно укрпошти, то я не відправляю нею тому що у більшості відділеннь відсутні камери і в разі чого при отримання можливі проблеми (підміни, поломки тощо) я не зможу ніяк довести даний факт.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
5 лет (11 лет за рулем), Киев
Сообщения: 3034
С нами с 01.07.2018

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: Eugen3d]
      21 мая 2021 в 13:43 Гілками

Eugen3d 11.05.2021 15:57 пишет:

Я як завжди знаходжу пригоди на свою голову...
Знайшов на всім відомому сайті потрібний мені жорсткий диск



Продавець відправляв фото тесту із програми Крісталдіск, там вказується серійний номер жорсткого диску, також він є і на наклейці жорсткого диску. Перевіряв щоб вони співпадали між собою і на новій почті при отриманні цей же серійний номер тільки всередині гвозді чи інша коробка?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
KEV
Достоевский ***
55 лет (28 лет за рулем), Киев
Сообщения: 7756
С нами с 25.05.2005

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: vitolink]
      28 мая 2021 в 14:20 Гілками

vitolink 12.05.2021 10:16 пишет:

Как уберечься от подобных ситуаций? На всем известном сайте есть рейтинг продавца. Не панацея, но шансы на успех возрастают.




Рейтинг продавца на OLX это полная профанация.
Например мне кто-то оставил в рейтинге "Мошенник. Пудрит мозги. Мошенник. Спам."
Или еще один типа "Товара нет в наличии. Предлагает привезти под заказ."
Правда, кроме меня эту брехню никто не видит, но общий рейтинг "удовлетворительно" виден всем.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Сообщения: 1506
С нами с 21.03.2015

Re: Ось вам і безпечна угода через "ОЛХ-доставку" [Re: KEV]
      28 мая 2021 в 18:33 Гілками

где они берут корпуса дисков? и коробки

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумШахраї
Додаткова інформація
0 користувачів і 11 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви можете створювати нові теми
      Ви можете писати відповіді на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 20459

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія