autoua
×
Autoua.netФорумЗакон, страхование и кредиты

Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины

Костюммейкер ***
Киев
Сообщения: 37700
С нами с 01.06.2006

Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины
      30 ноября 2021 в 13:52 Ветвями

Ситуация. ДТП, наезд на пешика. Водитель- виновник не владелец машины, взял на время у друга. Вопрос - работает ли в таком случае страховка ГО на машину?

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
V.I.P. ***
Киев
Сообщения: 34183
С нами с 21.07.2001

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: Джин]
      30 ноября 2021 в 14:09 Ветвями

Джин 30.11.2021 13:52 пишет:

Ситуация. ДТП, наезд на пешика. Водитель- виновник не владелец машины, взял на время у друга. Вопрос - работает ли в таком случае страховка ГО на машину?




Естественно.

Страхуется авто. И любой, кто на законных основаниях им управлял, т.е. тот кому дали ключи и техпаспорт. Не угонщик.

Изменено AlexAudiCoupe (14:10 30/11/2021)


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
старый писатель *
Киев
Сообщения: 995
С нами с 21.06.2011

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: Джин]
      30 ноября 2021 в 15:34 Ветвями

А у меня немного противоположный вопрос: Владелец авто - льготник, который освобождён от обязательного ГО. Могут ли меня оштрафовать за отсутствие ГО, если я буду управлять этим авто в одиночку на законных основаниях (т.е. с техпаспортом на авто)?

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 16536
С нами с 10.10.2002

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: Джин]
      30 ноября 2021 в 16:08 Ветвями

Джин 30.11.2021 13:52 пишет:

Ситуация. ДТП, наезд на пешика. Водитель- виновник не владелец машины, взял на время у друга. Вопрос - работает ли в таком случае страховка ГО на машину?




Кстати за лечение пешика платит не водитель а хозяин средства повышенной опасности, в не зависимости от того кто прав и кто виноват.


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
Костюммейкер ***
Киев
Сообщения: 37700
С нами с 01.06.2006

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: Andrew82]
      30 ноября 2021 в 17:41 Ветвями

Andrew82 30.11.2021 16:08 пишет:

Джин 30.11.2021 13:52 пишет:

Ситуация. ДТП, наезд на пешика. Водитель- виновник не владелец машины, взял на время у друга. Вопрос - работает ли в таком случае страховка ГО на машину?




Кстати за лечение пешика платит не водитель а хозяин средства повышенной опасности, в не зависимости от того кто прав и кто виноват.


Точно хозяин, а не страховая? И где такое написано?

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
старый писатель **
35 лет (18 лет за рулем), Киев
Сообщения: 722
С нами с 30.10.2012

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: serjik_007]
      1 декабря 2021 в 09:52 Ветвями

serjik_007 30.11.2021 15:34 пишет:

А у меня немного противоположный вопрос: Владелец авто - льготник, который освобождён от обязательного ГО. Могут ли меня оштрафовать за отсутствие ГО, если я буду управлять этим авто в одиночку на законных основаниях (т.е. с техпаспортом на авто)?




тоже интересно послушать


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
важничающий писатель **
9 лет за рулем,
Сообщения: 1859
С нами с 22.11.2012

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: serjik_007]
      1 декабря 2021 в 10:00 Ветвями

serjik_007 30.11.2021 15:34 пишет:

А у меня немного противоположный вопрос: Владелец авто - льготник, который освобождён от обязательного ГО. Могут ли меня оштрафовать за отсутствие ГО, если я буду управлять этим авто в одиночку на законных основаниях (т.е. с техпаспортом на авто)?




В ответ на:

Стаття 13. Особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України

13.1. Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеному цим Законом.

{Пункт 13.1 статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2443-VIII від 22.05.2018}

{Офіційне тлумачення положень пункту 13.1 статті 13 див. в Рішенні Конституційного Суду № 7-рп/2014 від 23.12.2014}

13.2. Розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування зменшується на 50 відсотків, за умови, що страхувальником є громадянин України - учасник війни, особа з інвалідністю II групи, особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії, пенсіонер, а забезпечений транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до визначених у цьому пункті категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.




В ответ на:

2.1.
Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:


ґ)чинний страховий поліс (страховий сертифікат «Зелена картка») про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення);




2+2 сложить сможете?


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
Сообщения: 55146
С нами с 03.09.2001

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: Джин]
      1 декабря 2021 в 12:21 Ветвями

Джин 30.11.2021 17:41 пишет:

Andrew82 30.11.2021 16:08 пишет:

Джин 30.11.2021 13:52 пишет:

Ситуация. ДТП, наезд на пешика. Водитель- виновник не владелец машины, взял на время у друга. Вопрос - работает ли в таком случае страховка ГО на машину?




Кстати за лечение пешика платит не водитель а хозяин средства повышенной опасности, в не зависимости от того кто прав и кто виноват.


Точно хозяин, а не страховая? И где такое написано?




Цивільний кодекс:

Стаття 1187. Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки

1. Джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

2. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

3. Особа, яка неправомірно заволоділа транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, завдала шкоди діяльністю щодо його використання, зберігання або утримання, зобов'язана відшкодувати її на загальних підставах.

4. Якщо неправомірному заволодінню іншою особою транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом сприяла недбалість її власника (володільця), шкода, завдана діяльністю щодо його використання, зберігання або утримання, відшкодовується ними спільно, у частці, яка визначається за рішенням суду з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

5. Особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.



Но, по идее, это тоже должно покрываться страховкой ГО:

Стаття 6. Страховий випадок

Страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.


Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
Достоевский **
38 лет (21 год за рулем),
Сообщения: 9159
С нами с 17.02.2009

Re: Вопрос по страховке ГО ,водитель -не владелец машины [Re: serjik_007]
      1 декабря 2021 в 15:57 Ветвями

serjik_007 30.11.2021 15:34 пишет:

А у меня немного противоположный вопрос: Владелец авто - льготник, который освобождён от обязательного ГО. Могут ли меня оштрафовать за отсутствие ГО, если я буду управлять этим авто в одиночку на законных основаниях (т.е. с техпаспортом на авто)?


Не просто могут, а оштрафуют, льгота распространяется только на льготника и если именно он был за рулем. Даже если ты будешь рулить, а он будет сидеть рядом - его страховка на тебя не распространяется.

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
Autoua.netФорумЗакон, страхование и кредиты
Дополнительная информация
0 пользователей и 3 пожелавших остаться неизвестными читают этот форум.

Модератор:  Rudenko, BorisB, Максим, moderator 

Распечатать всю тему

Права
      Вы не можете создавать новые темы
      Вы не можете отвечать на сообщения
      HTML разрешен
      UBBCode разрешен

Рейтинг:
Просмотров темы: 3621

Оцените эту тему

Перейти в

Правила конференции | Календарь | FAQ | Карта раздела | Мобильная версия

Заметили ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter