autoua
×
Autoua.netФорумAutoua форум

Смердюче повітря

старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Смердюче повітря
      14 января 2022 в 15:42 Гілками

У нас в містах дуже погане повітря. На то є різні причини (вугільні ТЕЦ, металургія, опалення будинків-гаражів мотлохом), одна з них — дуже поганий вихлоп у автотранспорта. Здебільшого комерційного — фури, вантажівки, автобуси, але й всіляки бляхи теж.

Як можна зробити так, щоб вони сучари не смерділи? Бо смердять за наш кошт і за наше здоров'я — економлять на утриманні авто в належному стані, а усі ми з-за цього більше хворіємо і менше років живемо.

Просто ввести техогляд — не допоможе, бо для комерційного транспорту техогляд є, але він не працює. Мабуть всі просто купляють його.

Я думав, може щоб був закон, який каже, що спецпатруль може зупинити авто, від якого штин видно неозброєним оком. Зробити якийсь тест з цього приводу і впаяти пекельний штраф. Як за перевантаження можуть зупинити, так і тут зробити.

Треба щоб штраф був такого розміру, щоб вигідніше було тримати авто в невонючому стані. Тоді купляння бумажечок не допоможе, бо навіть якщо на лапу давати — треба буде дофіга давати.

Інша думка - треба зробити проходження техогляду публічним. Щоб можна було просто по номеру авто подивитись, коли авто проходило ТО останній раз, де, хто відповідальна особо, і хто майстер, який оглядав.

Якщо люди будуть знати, що це публічна інфа, вони будуть дуже стрьоматись за невеликі гроші ставити галочку як мінімум прийдуть усілякі активісти, екологи та журналісти, і будуть постійно задавати неприємні питання.

Звичайно, що для будь-яких змін такого плану треба продумувати нюанси, щоб не було зловживань, і змінювати закони. Але ті люди, хто зможуть це зробити, щоб повітря стало чистішим, будуть героями нашого часу.

Уважно слухаю ваші думки.

Змінено Murkt (15:46 14/01/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель *
Крайний Север (Украина)
Сообщения: 1628
С нами с 17.12.2010

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      14 января 2022 в 16:45 Гілками

Їдь на свою малу батьківщіну,там кілометр на кілометр не має нікого та повітря чистенке-чістеньке.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 5667
С нами с 09.02.2004

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      14 января 2022 в 16:53 Гілками

знайти собі в житті інші проблеми аніж неналежне повітря.
Виростити дітей, допомогти дітям з онуками, допомогти армії подолати зовнішнього ворога, навести лад у будинку та у своєму дворі, в тому числі з паркованцями.
Насаджати дерев навкого (або розкидати насіння від яблук) - от і повітря покращиться.
Дай нам Боже сил змінити те, що ми можемо змінити, терпіння змиритися з тим, що ми не можемо змінити і мудрості відрізнити перше від другого.

Змінено Andrey-Mil (16:54 14/01/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Re: Смердюче повітря [Re: Найк]
      14 января 2022 в 17:51 Гілками

Найк 14.01.2022 16:45 пишет:

Їдь на свою малу батьківщіну,там кілометр на кілометр не має нікого та повітря чистенке-чістеньке.


Гарна спроба, але не вгадав

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
39 лет (18 лет за рулем),
Сообщения: 4035
С нами с 22.03.2011

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      14 января 2022 в 18:38 Гілками

Murkt 14.01.2022 15:42 пишет:

У нас в містах дуже погане повітря. На то є різні причини (вугільні ТЕЦ, металургія, опалення будинків-гаражів мотлохом), одна з них — дуже поганий вихлоп у автотранспорта. Здебільшого комерційного — фури, вантажівки, автобуси, але й всіляки бляхи теж.

Як можна зробити так, щоб вони сучари не смерділи? Бо смердять за наш кошт і за наше здоров'я — економлять на утриманні авто в належному стані, а усі ми з-за цього більше хворіємо і менше років живемо.

Просто ввести техогляд — не допоможе, бо для комерційного транспорту техогляд є, але він не працює. Мабуть всі просто купляють його.

Я думав, може щоб був закон, який каже, що спецпатруль може зупинити авто, від якого штин видно неозброєним оком. Зробити якийсь тест з цього приводу і впаяти пекельний штраф. Як за перевантаження можуть зупинити, так і тут зробити.

Треба щоб штраф був такого розміру, щоб вигідніше було тримати авто в невонючому стані. Тоді купляння бумажечок не допоможе, бо навіть якщо на лапу давати — треба буде дофіга давати.

Інша думка - треба зробити проходження техогляду публічним. Щоб можна було просто по номеру авто подивитись, коли авто проходило ТО останній раз, де, хто відповідальна особо, і хто майстер, який оглядав.

Якщо люди будуть знати, що це публічна інфа, вони будуть дуже стрьоматись за невеликі гроші ставити галочку як мінімум прийдуть усілякі активісти, екологи та журналісти, і будуть постійно задавати неприємні питання.

Звичайно, що для будь-яких змін такого плану треба продумувати нюанси, щоб не було зловживань, і змінювати закони. Але ті люди, хто зможуть це зробити, щоб повітря стало чистішим, будуть героями нашого часу.

Уважно слухаю ваші думки.



моя думка така - тему в курілку, автора забанити за тролінг та виселити на ПОХ, хай дихає свіжими газами від БСА та Енергії!


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
50 лет (21 год за рулем), Київ
Сообщения: 15568
С нами с 22.05.2007

Re: Смердюче повітря [Re: Eglor]
      14 января 2022 в 18:56 Гілками

Ага, помню я эти СО что на Краснозвездном что на Одесском КП, что на Мытнице. Плати таксу и СО волшебно становится ок, без таксы сколько б не настраивал - в норме не будет. Видно у ТС уже бизнес проект построен на этом так что пристрелить нафиг чтоб не разводил тут коррупцию

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      14 января 2022 в 20:22 Гілками

Ну моя особиста думка така, що радше підти з державної служби чи проекту, який пилить грантові гроші на усіляку хінею та зайнятися чимось корисним для суспільства, чим я особисто займаюся вже третій рік. Країна і так, в цілому, суцільна проблема та треш, і вина тому подібні ідеї правлячих …., які виникають чомусь в усіх сферах суспільного життя.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Re: Смердюче повітря [Re: Djohny]
      14 января 2022 в 20:31 Гілками

Djohny 14.01.2022 18:56 пишет:

Ага, помню я эти СО что на Краснозвездном что на Одесском КП, что на Мытнице. Плати таксу и СО волшебно становится ок, без таксы сколько б не настраивал - в норме не будет.


Я саме про це й питаю — чи є якісь думки з приводу того, як можна було б це зробити, щоб не було подібних зловживань.

Djohny 14.01.2022 18:56 пишет:

Видно у ТС уже бизнес проект построен на этом так что пристрелить нафиг чтоб не разводил тут коррупцию


На життя я заробляю зовсім іншими речами

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Re: Смердюче повітря [Re: orys]
      14 января 2022 в 20:33 Гілками

orys 14.01.2022 20:22 пишет:

Ну моя особиста думка така, що радше підти з державної служби чи проекту, який пилить грантові гроші на усіляку хінею та зайнятися чимось корисним для суспільства, чим я особисто займаюся вже третій рік.


Я не заробляю цим на життя, просто мені остогидло постійне смердіння у повітрі. А переїжджати кудись не дуже хочеться, як мінімум того, що тут батьки поруч.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст *
-11 лет за рулем,
Сообщения: 333
С нами с 29.09.2016

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      14 января 2022 в 23:57 Гілками

Murkt 14.01.2022 20:31 пишет:

Я саме про це й питаю — чи є якісь думки з приводу того, як можна було б це зробити, щоб не було подібних зловживань.



Просто не робити


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
50 лет (21 год за рулем), Київ
Сообщения: 15568
С нами с 22.05.2007

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      15 января 2022 в 00:06 Гілками

Murkt 14.01.2022 20:31 пишет:

Djohny 14.01.2022 18:56 пишет:

Ага, помню я эти СО что на Краснозвездном что на Одесском КП, что на Мытнице. Плати таксу и СО волшебно становится ок, без таксы сколько б не настраивал - в норме не будет.


Я саме про це й питаю — чи є якісь думки з приводу того, як можна було б це зробити, щоб не було подібних зловживань.

Djohny 14.01.2022 18:56 пишет:

Видно у ТС уже бизнес проект построен на этом так что пристрелить нафиг чтоб не разводил тут коррупцию


На життя я заробляю зовсім іншими речами



Тебе реальный или фантастический? Реальный - пригласить марсиан, фантастический - перестанут брать взятки


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      15 января 2022 в 09:56 Гілками

Murkt 14.01.2022 20:33 пишет:

Я не заробляю цим на життя, просто мені остогидло постійне смердіння у повітрі. А переїжджати кудись не дуже хочеться, як мінімум того, що тут батьки поруч.




Ну мені це нагадало співбесіду в одному з міністерств 2+ роки тому. При звільненні з держслужби намагався кудись влаштуватися за фахом/досвідом. Так от, в одному з міністерств потрібно було розвивати напрямок прикладних видів спорту. Цікаво, але креативність в мене , нажаль, але виконавча техніка . Як же ж його розвивати , звісно думка, фінансовою підтримкою, піаром, розвитком інфраструктури того ж авіа моделювання, різновидів автомобільного спорту, парашутного, тощо, зробити для вказаного законодавчу, а потім технічну базу. А ні, не так, потрібно побудувати систему ліцензування та дозволів, бар‘єрів, щоб всіх нагнути, не витрачаючи нічого, а заробити багато. Результат очевидний. У сусідній гілці син такого діяча став дорогою машиною посеред дороги, де захотів, а на зауваження ледь не вбив/ чи вбив людину. Поліція безсила, виконавча система - сліпа.
Тому, коли батькам вашим смердить у місті, вийдіть у Києві на вулицю, хоч в центрі міста і погляньте на гидоту навколо і задумайтеся що не так. Наведу приклад, з початку року змушений їздити х.з. куди на роботу, не мало, не багато, але в круте місце «Гулівер». Мовчу про сморід, бруд ще радянських електричок, вокзалу, метро, але такий же бруд та гидота та навколо Гуліверу, далі ніж пару метрів, елементарно, сніг не прибирається, або ж навколо у разі крайності, то робиться пенсіонером/алкашем з лопатою, асфальт не миється, гадаю влітку сморід ще той. Чому? Отож, краще задумайтесь, а не виносьте публічно усіляке зло проти автолюбителів (вони є за статками різні). Біля Гуліверу, наприклад в середині парковка 60 грн/година, біля 35. Але просто здирання грошей на тротуарі, умов для парковки, прибирання того ж снігу 0. За ці ж гроші, реалізовані в потрібне русло, інфраструктуру навколо можливо зробити «ляльку», але то нікому зверху


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 16656
С нами с 10.10.2002

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      15 января 2022 в 23:16 Гілками

Murkt 14.01.2022 15:42 пишет:

...економлять на утриманні авто в належному стані...




Не завжди. Маю кілька прикладів коли люди на дуже свіжих авто вирізають ще повністю справну екологію.
Питаю в них - чому, найбільш розповсюджені відповіді, скажу на перед сам особисто вважаю ці відповіді на 90% дурнею.
-ресурс вищий без екології
-потужність вища, мотор не задушений
-витрата пального нижче
-каталізатор/фільтр можна сдати на переобку за великі гроші.

Моя особиста думка - клас екологічності повинен бути записаний у техпаспорт і повинна бути технічна змога його перевірити, якщо не відповідає - дається 1 тиждень на ремонт і повторну сертифікацію, якщо документи про ремонт і подальшу сертифікацію не надані - заборона на експлуатацію ТЗ. Інцедент обовязково заноситься у відкриту базу щоб наступний покупець був в курсі що відбувалося з авто, також щоб були у курсі ті хто зупинить авто через 2-3 місяці, за рецедив штраф розміром в 10% від вартості авто, наступний рецедив - 20% і так далі.

Змінено Andrew82 (23:18 15/01/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Re: Смердюче повітря [Re: Djohny]
      17 января 2022 в 15:29 Гілками

Djohny 15.01.2022 00:06 пишет:

Тебе реальный или фантастический? Реальный - пригласить марсиан, фантастический - перестанут брать взятки


Але ж камерам, які швидкість міряють, ніхто хабарів не дає. І автоматичним зважувальним комплексам теж хабарів не дають. Може і тут можна якось аналогічно зробити?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Re: Смердюче повітря [Re: orys]
      17 января 2022 в 15:36 Гілками

orys 15.01.2022 09:56 пишет:

Отож, краще задумайтесь, а не виносьте публічно усіляке зло проти автолюбителів (вони є за статками різні).


Проблема в першу чергу не в автолюбителях. І в другу теж не в них. Чи можете ви автолюбителем назвати власника якогось камазу, який їде і чадить так, що за ним сонця не видно?

orys 15.01.2022 09:56 пишет:

Біля Гуліверу, наприклад в середині парковка 60 грн/година, біля 35. Але просто здирання грошей на тротуарі, умов для парковки, прибирання того ж снігу 0. За ці ж гроші, реалізовані в потрібне русло, інфраструктуру навколо можливо зробити «ляльку», але то нікому зверху


Цінами на парковку і зловживаннями з того приводу багато людей переймаються і без мене.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 5667
С нами с 09.02.2004

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      17 января 2022 в 15:42 Гілками

а чому саме авто вважаються джерелом забруднення? Чи може є якісь наукові/обгрунтовані дослідження того забруднення, скільки пилу, скільки сажі, скільки різних інших елементів і звідки вони взялися? Пил з пустелі Сахари, сажа з ДАРТЕЦ тощо?
Може не туди дивимося? І лешше нейтралізувати одну (або наступну за нею) справді велику причину?
Подивитися у корінь?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Re: Смердюче повітря [Re: Andrew82]
      17 января 2022 в 15:54 Гілками

Andrew82 15.01.2022 23:16 пишет:

Murkt 14.01.2022 15:42 пишет:

...економлять на утриманні авто в належному стані...




Не завжди. Маю кілька прикладів коли люди на дуже свіжих авто вирізають ще повністю справну екологію.
Питаю в них - чому, найбільш розповсюджені відповіді, скажу на перед сам особисто вважаю ці відповіді на 90% дурнею.
-ресурс вищий без екології
-потужність вища, мотор не задушений
-витрата пального нижче
-каталізатор/фільтр можна сдати на переобку за великі гроші.


Ще вихлоп без фільтрів буркотить краще, ага.

Andrew82 15.01.2022 23:16 пишет:

Моя особиста думка - клас екологічності повинен бути записаний у техпаспорт і повинна бути технічна змога його перевірити, якщо не відповідає - дається 1 тиждень на ремонт і повторну сертифікацію, якщо документи про ремонт і подальшу сертифікацію не надані - заборона на експлуатацію ТЗ. Інцедент обовязково заноситься у відкриту базу щоб наступний покупець був в курсі що відбувалося з авто, також щоб були у курсі ті хто зупинить авто через 2-3 місяці, за рецедив штраф розміром в 10% від вартості авто, наступний рецедив - 20% і так далі.


А у всіляких богданокамазів є хоч якийсь клас екологічності? Думаю, що на всілякі "вінтажні" авто, типу жигулів 70-х років можна в цілому забити - їх мало, і їздять вони мало. А от вантажівки?..

Я думав, чи можна якось прив'язати це до пробігу (багато чадиш - багато платиш), але здається, що ніяк, бо просто відматувати будуть і робити вигляд, що ніхто нікуди не їздить взагалі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Region Hovedstaden, DK
Сообщения: 17544
С нами с 17.02.2005

Re: Смердюче повітря [Re: Andrey-Mil]
      17 января 2022 в 15:57 Гілками

Andrey-Mil 17.01.2022 15:42 пишет:

а чому саме авто вважаються джерелом забруднення?




КМДА: "антропогенне забруднення атмосферного повітря Києва переважно (до 90%) формується за рахунок пересувних джерел, із них лише близько 4% припадає на авіаційний, залізничний та водний транспорт та викидів від стаціонарних джерел (підприємств)."
https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_provoditsya_doslidzhennya_yakosti_atmosfernogo_povitrya/

Профільне міністерство: "Стаціонарні підприємства не є основним джерелом забруднення повітря у Києві, повітря брудне переважно через транспорт"
https://hmarochos.kiev.ua/2020/11/04/u-m...-pidpryyemstva/


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
17 лет за рулем,
Сообщения: 827
С нами с 10.01.2013

Re: Смердюче повітря [Re: Andrey-Mil]
      17 января 2022 в 16:02 Гілками

Andrey-Mil 17.01.2022 15:42 пишет:

а чому саме авто вважаються джерелом забруднення? Чи може є якісь наукові/обгрунтовані дослідження того забруднення, скільки пилу, скільки сажі, скільки різних інших елементів і звідки вони взялися? Пил з пустелі Сахари, сажа з ДАРТЕЦ тощо?
Може не туди дивимося? І лешше нейтралізувати одну (або наступну за нею) справді велику причину?
Подивитися у корінь?


Авто - це не єдине джерело забруднення, а одне з них. Відкритим текстом написав це прямо на початку першого допису:

В ответ на:

На то є різні причини (вугільні ТЕЦ, металургія, опалення будинків-гаражів мотлохом), одна з них — дуже поганий вихлоп у автотранспорта.



Ми живемо у Києві, де легко навіть самостійно помітити, що проблема саме в транспорті. Коли починаються які-небудь довгі вихідні (новорічні, травневі), і машин стає в кілька разів менше, то й повітря стає набагато більш чистим.

ТЕЦ при цьому працює так само, і Сахара на травневі теж не їде до родичів.

Звісно, якщо подивитись на джерела десь у Кривому Розі чи Запоріжжі - там скоріш за все будуть зовсім інші справи. Чи у Бурштині Івано-Франківської області справа в першу, другу і третю чергу не в автотранспорті.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ****
42 года, Киев
Сообщения: 5725
С нами с 24.07.2006

Re: Смердюче повітря [Re: Murkt]
      17 января 2022 в 16:31 Гілками

Так вже ж зробили пересувні лабораторії та лякають контролем на дорозі.
Але думаю, що нічого з того в плані контролю СО не вийде.
Аби контролювати СО та норми євро5 та евро 6 це ж не тільки має бути якісна топливна апаратура. Ще має бути якісне паливо, а цього немає і не буде. Бо попит на паливо і так величезний ( кожен рік бояться зірвати посівну чи жнива, бо палива катма) Крім того закупівля армії, бюджетної сфери і т.і.

Щоб з транспорту викидів було менше, треба скоротити час пересування того транспорту містом. А це треба будувати кільцеві дороги, розвязки і т.і.
Зараз поки тенденція на те, аби в існуючі планування впи..д...и велосипездистів та прибрати паркувальні місця. Все це дає свої плоди і Київ впевнено прямує до топ 5 міст у світі з найбільшими корками на дорозі.

Про опалення. Тут взагалі шансів мало. Враховуючи ціни на газ, якісні дрова та електрику, опалення ніхто чіпати не буде.
Хоча вже зараз є піролізні котли, що дають можливість допалення вторинних газів, які просто в повітря вилітають з звичайної печі.
Але грошей та розуміння потреби того у людей немає. Тому поки буде як є. Бо зиму головне пережити.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумAutoua форум
Додаткова інформація
0 користувачів і 26 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, moderator, Amateur 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 19046

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія