autoua
Autoua.netФорумДругие путешествия

Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист (5/5)

27 лет за рулем, Ровно
С нами с 09.08.2002

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: DKTigra]
      14 мая 2022 в 15:52 Ветвями

DKTigra 14.05.2022 15:38 пишет:

З ліками до кінця не розібрались, наприклад було виписано рецепт на ~50 євро, з яких більша частина по страховці десь на 45, а одне за ~5 євро - власним коштом, бо чомусь на нього чи страховка не діяла, чи був у наявності лише аналог.

Там хитра система. Деякі ліки за повну вартість, деякі геть за 0, за деякі ліки ти сплачуєш свій внесок у кранкенкасу в розмірі 5 чи там 10 євро. У мене був випадок, коли я купляв ліки за повну ціну, але запитав чого так. Провізор знайшов помилку у кодуванні рецепту і повернув мені раньше сплачені кошти а на рецепт наклеів наклейку з іншим кодуванням.

В ответ на:

Ну і на мою думку - не намагатися вивчити мову хоча б на рівні питань побуту, якщо ти маєш резидентуру країни на будь-яких підставах крім туристичної - це неповага як до країни, де перебуваєш, так і до себе

Погоджуюсь. Але це якщо ти не м-ль. Для них це не норма, а навіть обов’язок гг

Изменено nope (15:59 14/05/2022)

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
27 лет за рулем, Ровно
С нами с 09.08.2002

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: Vladya]
      14 мая 2022 в 15:58 Ветвями

В ответ на:

ну судячи з того як ти на кожній сторінці читаєш моралі наче ми тут з забитого села яки не вміють себе поводитись на людях

То виключно твоє сприйняття вважаю треба задуматися, чого ти все приймаєш на власний рахунок

мандрівник **
44 года (20 лет за рулем), Киев
С нами с 10.10.2003

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: Denbora]
      14 мая 2022 в 19:32 Ветвями

і дійсно чого це я )) як що один з перших зрадів джобу ))

про мову, ті ж сірійці сидять роками і мови не знають, та і не тільки вони і не тільки в Німеччині.

Але мова важливо, це факт, як що б не знання англійської і німецької, в такий ситуації яка склалась було дуже і дуже складно, я вже мовчу, що родина яка взяла до себе сразу на сайті написала вимоги знання німецької, або хоча б англійської і належна освіта. І ще в Україні звонили по вотсап щоб побачити нас і поспілкуватись. Так що я завжди все життя дитини казав, що знання мов це сила і не даремно, англійська в1, початкова німецька, польська. Вона вільно спілкується і де додає величезного плюса в комунікації і ставленні до неї. Про дружину в загалі мовчу, коли тебе запрошують на бокальчик вина щоб поспілкуватися на різні теми, в таки моменти ти розумієш що ти робив все правильно ))

Хвилинка розових окуляр )))

27 лет за рулем, Ровно
С нами с 09.08.2002

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: Vladya]
      15 мая 2022 в 18:10 Ветвями

Кстаті, корисна інформація по заповненню ацької бюрократичної заяви на реєстрацію в джоб центрі отута о на 20 хвилин часу

мандрівник **
С нами с 10.10.2003

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: nope]
      16 мая 2022 в 11:59 Ветвями

а бо тут что такое джоб центр и что он дает и какие преимущества. Да и вообще там очень годный канал, сайт и телеграм канал.

member
Бердичев
С нами с 24.10.2004

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: nope]
      16 мая 2022 в 18:42 Ветвями

nope 14.05.2022 09:01 пишет:

а так да )

Ну то почитай, чим власне має займатися реципієнт допомоги по безробіттю ALG II. Чим відрізняється допомога від соціальної служби і джобцентру. І чому всіх українських біженців віком від 15 до 65 років, здатних працювати мінімум 3 години на день з 1 червня змушують реєструватися в джобцентрі.
Страховку ти оформити можеш, але платити внески самостійно без внеску від роботодавця або джобцентру — ні. Іншими словами, хитрозроблений український біженець не зможе мати повноцінну німецьку медичну страховку без робочого місця або реєстрації у джобцентрі з виконанням їх вимог по роботі з безробітними. Є певні сімейні нюанси, але в цілому якось так. Нічого особистого, єслічо.
Маю особистий досвід реєстрації і в арбайтсагентур, і в джобцентрі, і в страховій, і навіть трошки у соціальній службі
Якщо хтось пробує жити у світі розових поні, то повідомлю що у Німеччині працездатні українські беженці отримуватимуть соціальні виплати з метою працевлаштування, а не просто за красівие глазкі. Це не соціал, це інша система.

Если застрахован в Gesetzliche Krankenkasse, то можно не работая платить отчисления только со своей стороны, если до этого человек платил туда минимум 12 месяцев отчисления. В месяц это где-то 170 евро.
В приватных страховках наверно можно сразу застрахваться и платить самому, но это будет, думаю, намного дороже, чем 170 евро.

приверженец ***
С нами с 26.05.2016

16 мая 2022 в 22:08 Ветвями

Я смотрю тут в ветке появилось уже пару экспертов по немецкой системе здравоохранения, поэтому есть такой вопрос.
Есть беженцы по параграфу 24. Деньги у них есть, хотят просто снять квартиру и жить дальше. Как быть с мед.страховкой ? Государственная я так понимаю им не положена, они же не работают. Частная тоже не факт, там же нужно иметь доход соотвествующий от работы, который у них нет. Идти за соц.помощь они не хотят, потому что это лишние обязанности, да и не нужна им соц.помощь.
Что вообще делать в таком случае с мед.страховкой ? Из того что я читал - им получается или идти работать в Германии, или таки садиться на соц.помощь ? Или в частной мед.страховке застрахуют вообще без лишних вопросов, лишь бы деньги несли ? Правда тарифы там 400+ евро на человека как я смотрел. На семью мама, папа ребёнок это уже 1000+ (даже с учётом что для ребёнка дешевле стоит)

27 лет за рулем, Ровно
С нами с 09.08.2002

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: Squash]
      17 мая 2022 в 00:04 Ветвями

Squash 16.05.2022 22:08 пишет:

Я смотрю тут в ветке появилось уже пару экспертов по немецкой системе здравоохранения, поэтому есть такой вопрос.
Есть беженцы по параграфу 24. Деньги у них есть, хотят просто снять квартиру и жить дальше. Как быть с мед.страховкой ? Государственная я так понимаю им не положена, они же не работают. Частная тоже не факт, там же нужно иметь доход соотвествующий от работы, который у них нет. Идти за соц.помощь они не хотят, потому что это лишние обязанности, да и не нужна им соц.помощь.
Что вообще делать в таком случае с мед.страховкой ? Из того что я читал - им получается или идти работать в Германии, или таки садиться на соц.помощь ? Или в частной мед.страховке застрахуют вообще без лишних вопросов, лишь бы деньги несли ? Правда тарифы там 400+ евро на человека как я смотрел. На семью мама, папа ребёнок это уже 1000+ (даже с учётом что для ребёнка дешевле стоит)

Немцы говорят этих страховых буквально сотни по всей Германии. Можно поискать и поспрашивать, кто возьмётся.
Только объясняли две вещи: потом с частной на обычную не перейдёшь, и частная обычно начинается с высоких зп типа 60 тыс в год, что беженцам тоже не сильно светит.
Безработные и частная страховка наверно тоже нонсенс.

member
Бердичев
С нами с 24.10.2004

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: Squash]
      20 мая 2022 в 20:40 Ветвями

Squash 16.05.2022 22:08 пишет:

Вот здесь можно почитать. https://www.strachowka.de/pochatok/systema/
Да, вариантов мало- или работать, или соцпомощь. Подавать на беженство (Asyl)- это вообще кабала- поселят со всеми беженцами в лагерь, работать нельзя будет, ездить тоже никуда нельзя будет.
Есть ещё вариант поступить в Uni (университет) маме и папе- можно будет застраховаться, как студенты каждый индивидуально (т.е. не семейная страховка, а студенческая), но как ребёнка страховать в этом случае- я не знаю.
Про частную не знаю, но думаю тоже какие-то перепоны есть, да и очень дорого на всех будет.

member
Бердичев
С нами с 24.10.2004

Re: Питання: 90/180 перебування в ЄС та тимчасовий захист [Re: Mopsi]
      20 мая 2022 в 20:56 Ветвями

С частной по-моему можно, правда с трудом, перепрыгнуть в gesetzliche, но до 55 лет. Частную я бы никому не рекомендовала- они мягко стелят, да твёрдо спать- лично знала женщину на частной страховке была вместе с мужем. Потом развелась с ним и после 55 лет заболела раком, ни в какую gesetzliche Krankenkasse её не взяли. Когда она проходила терапию, то платила за страховку 600 евро в месяц, а страховка ей больничный не платила, а только лечение. В общем больной человек остался без средств к существованию. Gesetzliche Krankenkаssen оплачивют и лечение и больничный.

мандрівник **
С нами с 10.10.2003

21 мая 2022 в 01:22 Ветвями

а ми продовжуємо насолоджувати Німецькою бюрократією, чи що це, вже не зрозуміло

Schulamt запросили на роботу, вірніше направили, з школи подзвонили, співбесіду пройшли, але ми узяли паузу подумати до понеділка для порядку ))
Саме цікаве ніхто не каже яка заробітна плата )) по типу Schulamt каже треба спочатку все оформити, потім передадут доки в бухгалтерію і там по типу розрахують заробітну плату і тоді тільки скажуть. Це геніально )) Поки контракт на 2 міс., а з вересня новий бюджет і новий контракт.

ПС. а хто знає чому комусь дають пластик ІД, а комусь вклеюють у паспорт, при том що воно одне саме.

Изменено Vladya (01:23 21/05/2022)

Autoua.netФорумДругие путешествия
Дополнительная информация
0 пользователей и 0 пожелавших остаться неизвестными читают этот форум.

Модератор:  AVB, LordAmid, moderator, LOMOND 

Распечатать всю тему

Права