autoua
×
Autoua.netФорумІнформатика та побутова електроніка

вибрати б/у лаптоп

старый писатель ***
Киев
Сообщения: 875
С нами с 14.07.2009

вибрати б/у лаптоп
      1 августа 2022 в 17:01 Гілками

у нас на роботі чергове "Покращення" - відбирають індивідуальні робочі місця. Тепер місця будуть загального користування, особисті речі залишати на робочому місці не можна, зобов'зують зберігати в шафі, в комірку якої мій стаціонарний комп extended ATX не влазить. ПО суті виявляється що стаціонарні компи окрім малих тонких клієнтів фактично заборонені.
Порадьте який лаптоп можна купити для роботі в офісі з тих що можна шукати на вторинному ринку.
вимоги:
1. Зйомний аккумулятор, щоб можна було зберігати без живлення тривалий час.
2. Висока надійність, серія яка не страждає відвалом чипсетів і нормальна система охолодження, здатна працювати довгий час при великому навантаженні без перегріву
3.АМД, x64, 4 ядра або можливість встановлення такого проца
4. можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ
5. можливість установки SSD+HDD (другий можна замість ODD через перехідник)
6. Класичний біос, ніяких UEFI. Наявність драйверів та можливість встановити XP/2003/7 та centos/ubuntu linux/freebsd хоча б за допомогою важких збочень.

порадьте конкретні моделі які шукати, в виборі заліза останніх 12 років, я нажаль розбираюсь погано.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 6398
С нами с 17.12.2007

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      1 августа 2022 в 19:44 Гілками

v0f41k 01.08.2022 17:01 пишет:

у нас на роботі чергове "Покращення" - відбирають індивідуальні робочі місця. Тепер місця будуть загального користування, особисті речі залишати на робочому місці не можна, зобов'зують зберігати в шафі, в комірку якої мій стаціонарний комп extended ATX не влазить. ПО суті виявляється що стаціонарні компи окрім малих тонких клієнтів фактично заборонені.
Порадьте який лаптоп можна купити для роботі в офісі з тих що можна шукати на вторинному ринку.
вимоги:
1. Зйомний аккумулятор, щоб можна було зберігати без живлення тривалий час.
2. Висока надійність, серія яка не страждає відвалом чипсетів і нормальна система охолодження, здатна працювати довгий час при великому навантаженні без перегріву
3.АМД, x64, 4 ядра або можливість встановлення такого проца
4. можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ
5. можливість установки SSD+HDD (другий можна замість ODD через перехідник)
6. Класичний біос, ніяких UEFI. Наявність драйверів та можливість встановити XP/2003/7 та centos/ubuntu linux/freebsd хоча б за допомогою важких збочень.

порадьте конкретні моделі які шукати, в виборі заліза останніх 12 років, я нажаль розбираюсь погано.




АМД, ноутбук та висока надійність якось не сумісні.


Надійність у ноутбуків, це Інтел, та початкові 3 роки гарантії при продажі його новим. Накшталт Делл латітюд, або НР елітбук. Звичайно були збочення і в цих лінійка ноутбуків, де встановлювали АМД, але на них давали лише рік гарантії, мабуть шось знали.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13458
С нами с 07.02.2012

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: ivatuning]
      1 августа 2022 в 20:21 Гілками

Теж за Dell Latitude та Intel. Щодо біосу - не бачив вже багато років не-UEFI біоси, а сенсу купувати настільки застарілий ноутбук, як на мене, немає.

Зоопарк операційних систем простіше віртуалізувати. В мене Windows основна, ubuntu та xp - віртуалки, якщо потрібно змінити девайс - образи переношу то й все.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
48 лет, Киев
Сообщения: 3975
С нами с 30.01.2006

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      1 августа 2022 в 21:20 Гілками

v0f41k 01.08.2022 17:01 пишет:

у нас на роботі чергове "Покращення" - відбирають індивідуальні робочі місця. Тепер місця будуть загального користування, особисті речі залишати на робочому місці не можна, зобов'зують зберігати в шафі, в комірку якої мій стаціонарний комп extended ATX не влазить. ПО суті виявляється що стаціонарні компи окрім малих тонких клієнтів фактично заборонені.
Порадьте який лаптоп можна купити для роботі в офісі з тих що можна шукати на вторинному ринку.
вимоги:
1. Зйомний аккумулятор, щоб можна було зберігати без живлення тривалий час.
2. Висока надійність, серія яка не страждає відвалом чипсетів і нормальна система охолодження, здатна працювати довгий час при великому навантаженні без перегріву
3.АМД, x64, 4 ядра або можливість встановлення такого проца
4. можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ
5. можливість установки SSD+HDD (другий можна замість ODD через перехідник)
6. Класичний біос, ніяких UEFI. Наявність драйверів та можливість встановити XP/2003/7 та centos/ubuntu linux/freebsd хоча б за допомогою важких збочень.

порадьте конкретні моделі які шукати, в виборі заліза останніх 12 років, я нажаль розбираюсь погано.



Замість усього цього тексту, можна було просто написати бюджет. Просто майже кожен більш-менш сучасний б/в ноут від 100$ перевищує ваші вимоги.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13458
С нами с 07.02.2012

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: Dorosh]
      1 августа 2022 в 21:48 Гілками

Dorosh 01.08.2022 21:20 пишет:

Замість усього цього тексту, можна було просто написати бюджет. Просто майже кожен більш-менш сучасний б/в ноут від 100$ перевищує ваші вимоги.



AMD, із зовнішнім аккумом, сучасний, з класичним BIOS (не-UEFI)? Можна хоч одну модель?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12645
С нами с 17.02.2009

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      1 августа 2022 в 22:08 Гілками

v0f41k 01.08.2022 17:01 пишет:

у нас на роботі чергове "Покращення" - відбирають індивідуальні робочі місця. Тепер місця будуть загального користування, особисті речі залишати на робочому місці не можна, зобов'зують зберігати в шафі, в комірку якої мій стаціонарний комп extended ATX не влазить. ПО суті виявляється що стаціонарні компи окрім малих тонких клієнтів фактично заборонені.
Порадьте який лаптоп можна купити для роботі в офісі з тих що можна шукати на вторинному ринку.
вимоги:
1. Зйомний аккумулятор, щоб можна було зберігати без живлення тривалий час.
2. Висока надійність, серія яка не страждає відвалом чипсетів і нормальна система охолодження, здатна працювати довгий час при великому навантаженні без перегріву
3.АМД, x64, 4 ядра або можливість встановлення такого проца
4. можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ
5. можливість установки SSD+HDD (другий можна замість ODD через перехідник)
6. Класичний біос, ніяких UEFI. Наявність драйверів та можливість встановити XP/2003/7 та centos/ubuntu linux/freebsd хоча б за допомогою важких збочень.

порадьте конкретні моделі які шукати, в виборі заліза останніх 12 років, я нажаль розбираюсь погано.


У тебя требования к ноуту как раз 10-летней давности. С тех пор почти все поменялось, съемных акков и легаси биосов уже давно нет, это архаизм и такой ноут будет какое-то старое одоробло.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
54 года (18 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4378
С нами с 28.08.2005

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      2 августа 2022 в 08:48 Гілками

v0f41k 01.08.2022 17:01 пишет:

у нас на роботі чергове "Покращення" - відбирають індивідуальні робочі місця. Тепер місця будуть загального користування, особисті речі залишати на робочому місці не можна, зобов'зують зберігати в шафі, в комірку якої мій стаціонарний комп extended ATX не влазить. ПО суті виявляється що стаціонарні компи окрім малих тонких клієнтів фактично заборонені.
Порадьте який лаптоп можна купити для роботі в офісі з тих що можна шукати на вторинному ринку.
вимоги:
1. Зйомний аккумулятор, щоб можна було зберігати без живлення тривалий час.
2. Висока надійність, серія яка не страждає відвалом чипсетів і нормальна система охолодження, здатна працювати довгий час при великому навантаженні без перегріву
3.АМД, x64, 4 ядра або можливість встановлення такого проца
4. можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ
5. можливість установки SSD+HDD (другий можна замість ODD через перехідник)
6. Класичний біос, ніяких UEFI. Наявність драйверів та можливість встановити XP/2003/7 та centos/ubuntu linux/freebsd хоча б за допомогою важких збочень.

порадьте конкретні моделі які шукати, в виборі заліза останніх 12 років, я нажаль розбираюсь погано.




Я тебе разочарую: за останні 12 років таких ноутів вироблено ~1% від ринку і купити майже нереально. Це треба ноут 10+ років давнини. Класічного BIOS вже років 10 не випускають. Знайти драйвера на сучасний ноут для "XP/2003/7" - той ще квест! "можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ" - звичайно якщо задатися ціллю, можно знайти ноут на 4Гб, але навіщо? Тобто тобі шлях на усіляки барахолки, шукати десятірічний ноут. Але навіщо тобі зйомний аккум, якщо на таком ноуті він вже буде мертвий. Ціна нового аккума, скоріш за все, буде більшою такого ноута.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
jia
Мальчик-одуванчик **
Киев
Сообщения: 22786
С нами с 08.12.2006

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      2 августа 2022 в 09:49 Гілками

Intel NUC

В США 150долл за 7-8 покоління
Їде такий за телевізов в кухні


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ****
Киев
Сообщения: 4513
С нами с 29.05.2008

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: jia]
      2 августа 2022 в 14:35 Гілками

jia 02.08.2022 09:49 пишет:

Intel NUC




подозреваю само слов Интел в названии отрицает наличие АМД проца, не?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13458
С нами с 07.02.2012

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: WarFox]
      2 августа 2022 в 14:49 Гілками

WarFox 02.08.2022 14:35 пишет:

jia 02.08.2022 09:49 пишет:

Intel NUC




подозреваю само слов Интел в названии отрицает наличие АМД проца, не?



А NUC - що це зовсім не ноутбук


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11739
С нами с 08.06.2015

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      2 августа 2022 в 14:50 Гілками

v0f41k 01.08.2022 17:01 пишет:


порадьте конкретні моделі які шукати, в виборі заліза останніх 12 років, я нажаль розбираюсь погано.



Я хз як з надійністю ноутбуків з чотириядерними АМД, але гляньте, наприклад, у бік серії Asus K53. Їм буде біля десяти років, плюс-мінус. Вони були і з чотириядерниками АМД у тому числі, це досить надійний і популярний апарат (в мене такий вдома досі служить, правда Інтел і3/і5), з кучею запчастин в продажу. Встановлюється 8 ГБ ОЗУ, можливо на АМД - і більше, я хз. Все як у першому пості - зйомний акумулятор і т.п., лише не пам'ятаю точно, який там біос, але здається класичний, навряд чи UEFI.

Змінено VovkZ (14:53 02/08/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
Киев
Сообщения: 8307
С нами с 08.06.2013

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      2 августа 2022 в 15:36 Гілками

Lenovo Thinkpad X230. Відповідає хоч і не всім пунктам (AMD туди ніяк не влізе, доречі, а нащо воно треба?), але це дуже гарний ноут.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
jia
Мальчик-одуванчик **
Киев
Сообщения: 22786
С нами с 08.12.2006

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: DKTigra]
      2 августа 2022 в 18:31 Гілками

DKTigra 02.08.2022 14:49 пишет:

WarFox 02.08.2022 14:35 пишет:

jia 02.08.2022 09:49 пишет:

Intel NUC




подозреваю само слов Интел в названии отрицает наличие АМД проца, не?



А NUC - що це зовсім не ноутбук




Зато в шкафчик нести удобно
І моржна за 80долл найти якесь третє покоління, там і БІОС повинен бути


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
48 лет (22 года за рулем), Обухов<->Киев
Сообщения: 4446
С нами с 25.07.2006

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      3 августа 2022 в 15:59 Гілками

Прикольный вброс
Посижу послушаю

P.S. Интересно особенно по bios в Asus там разных VivoBook и прочее...

Змінено BOYMEN (16:00 03/08/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
Киев
Сообщения: 875
С нами с 14.07.2009

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: Rucha]
      6 августа 2022 в 01:24 Гілками

ivatuning 01.08.2022 19:44 пишет:

початкові 3 роки гарантії при продажі його новим. Накшталт Делл латітюд, або НР елітбук. Звичайно були збочення і в цих лінійка ноутбуків, де встановлювали АМД, але на них давали лише рік гарантії, мабуть шось знали.



Нажаль ноутбуки останніх трьох років випуску зовсім не відповідають моїм потребам і я розумію що доведеться взяти 8-12річний. Просто хочеться відсіяти ті моделі які массово дохли з типовою несправністю, за стільки років статистика повинна бути.

DKTigra 01.08.2022 20:21 пишет:

Щодо біосу - не бачив вже багато років не-UEFI біоси, а сенсу купувати настільки застарілий ноутбук, як на мене, немає.




Ось хочу купити такий ноут з останньої епохи класичних біосів. Гігагерци, ядра та гігабайти готов знизити до тих які відповідають цим умовам. Розумію що він застарілий, але той що є ще старший, йому 16 років, і більше 2гб озу поставити неможливо.

Dorosh 01.08.2022 21:20 пишет:


Замість усього цього тексту, можна було просто написати бюджет. Просто майже кожен більш-менш сучасний б/в ноут від 100$ перевищує ваші вимоги.



Нажаль під ці вимоги піти в магазин і купини ані за $500 ані за $1000 неможливо. Вони тільки б/у бо давно зняті з виробництва.
Немає мети купити ноут аби найдешевше, мета купити такий ноут за яким захочеться працювати, а не покласти на полку.

GreenMile 01.08.2022 22:08 пишет:

У тебя требования к ноуту как раз 10-летней давности. С тех пор почти все поменялось, съемных акков и легаси биосов уже давно нет, это архаизм и такой ноут будет какое-то старое одоробло.



Нажаль 10 років тому я не купив собі новий ноут, бо у 2012 році на мобільному одноядерному атлоні з 2 гб ОЗУ можна було комфортно працювати. А зараз нажаль ні, відсутність sse2 та неможливість апгрейду ОЗУ є проблемою.

sigma 02.08.2022 08:48 пишет:


Я тебе разочарую: за останні 12 років таких ноутів вироблено ~1% від ринку і купити майже нереально. Це треба ноут 10+ років давнини. Класічного BIOS вже років 10 не випускають. Знайти драйвера на сучасний ноут для "XP/2003/7" - той ще квест! "можливість апгрейду до 8-16 гб ОЗУ" - звичайно якщо задатися ціллю, можно знайти ноут на 4Гб, але навіщо? Тобто тобі шлях на усіляки барахолки, шукати десятірічний ноут. Але навіщо тобі зйомний аккум, якщо на таком ноуті він вже буде мертвий. Ціна нового аккума, скоріш за все, буде більшою такого ноута.



зараз 4гб наче і достатьно, але ж через пару років може бути мало.

Немає мети купити новий ноут, а купити кращий ніж є. Питання по моделям лише тому щоб не нарватися на браковану масово проблемну серію. Акум можна перепакувати. У моєму ноуті 2006року випуску акумулятор тримає 1.5 години. Перепакував власноруч.
Потрібен не обов'язково ноутбук, можна великий і важкий лаптоп. Можна компактний десктоп або тонкий кліент без монітора, аби конструктором був а не впаяно все в материнку. Акумулятор і 10-15хвилин достатньо як ups.

Rucha 02.08.2022 15:36 пишет:

Lenovo Thinkpad X230. Відповідає хоч і не всім пунктам (AMD туди ніяк не влізе, доречі, а нащо воно треба?), але це дуже гарний ноут.



АМД треба тому що ядро скомпілено з опціями під нього, всі мої десктопи АМД, софт клонується, драйвери доставив і усе.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
44 года (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 4094
С нами с 31.10.2005

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      6 августа 2022 в 09:38 Гілками

А для каких ежедневных задач ноут выбирается?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
Киев
Сообщения: 875
С нами с 14.07.2009

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      6 августа 2022 в 11:46 Гілками

все давно віртуалізовано на серверах.
пошта, браузер, ssh, xming, rdp, vmware vsphere та vdi сlient, зберігання документів та картинок. Софт під мітинги та меседжери.
Якби не оновлення браузерів та мітинги/меседжери то і старий би залишився, але зради цього доводиться з XP/2003 мігрувати на 7, бо заміна useragent та неофіційні збірки не завжди допомагають.
Linux то взагалі добре працює, аби драйвера під відео були.

Зараз зі всіма цими задачами добре справляється HP XW9400 2x opteron, 8гб, quadro FX, ssd 64гб, hdd 2x400гб. Але він занадто великий (extended ATX, вага 24кг, габарити 525x210x454)
Треба щоб влізав в ячейку 360x360x400, тобто навіть не будь-який microATX корпус туди влізе.

Змінено v0f41k (12:13 06/08/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
44 года (23 года за рулем), Киев
Сообщения: 4094
С нами с 31.10.2005

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      6 августа 2022 в 17:24 Гілками

Так а задачи какие? Кодите, админите, маркетинговые презентации делаете, видео монтируете, микроконтроллеры шьете? Интересно просто, какая задача настолько специфична к железу?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
NID
Достоевский *
-0 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8062
С нами с 13.03.2007

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: Researcher]
      6 августа 2022 в 18:04 Гілками

Та здається нема нічого специфічного, просто камрад хоче перенести вінду з старого компа і напружується, що вона не налізе на нове залізо, та ще й при зміні ЦП АМД на інтел.
Я так зрозумів.

Під його потреби зайде щось типа АСУС K55DR. Юзаю такий вже 10 років, і зараз з процом АМД А10, 8 ГБт ОЗУ і ССД ще доволі живий у якості робочої станції. Але є приколи і з драверами під ВІН10, і відносно всієї системи охолодження.
Хоча, у якості робочої станцїї с підставкою вентилятором - норм. ))

Але думаю, що він дарма париться, я він10 з цього ноута переносив на новий комп з інтел кор і5, і материнкою 20го року - на диво все взлетіло. ))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 6398
С нами с 17.12.2007

Re: вибрати б/у лаптоп [Re: v0f41k]
      6 августа 2022 в 18:12 Гілками

v0f41k 06.08.2022 11:46 пишет:

все давно віртуалізовано на серверах.
пошта, браузер, ssh, xming, rdp, vmware vsphere та vdi сlient, зберігання документів та картинок. Софт під мітинги та меседжери.
Якби не оновлення браузерів та мітинги/меседжери то і старий би залишився, але зради цього доводиться з XP/2003 мігрувати на 7, бо заміна useragent та неофіційні збірки не завжди допомагають.
Linux то взагалі добре працює, аби драйвера під відео були.

Зараз зі всіма цими задачами добре справляється HP XW9400 2x opteron, 8гб, quadro FX, ssd 64гб, hdd 2x400гб. Але він занадто великий (extended ATX, вага 24кг, габарити 525x210x454)
Треба щоб влізав в ячейку 360x360x400, тобто навіть не будь-який microATX корпус туди влізе.




Подивись в сторону НР 4545s , якщо брати без дискретної графіки, то модель досить надійна. Там північний міст мігрував в процессор, що збільшило надійність. Також є Hp Pavilion G6-2000, там схожа схемотехніка та класичний Біос. Але там корпус з лайнопластику, у віх ноутбуків виламується ліва петля.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумІнформатика та побутова електроніка
Додаткова інформація
0 користувачів і 4 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, Yorc, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 5681

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія