autoua
×
Autoua.netФорумІнформатика та побутова електроніка

Где учиться, чтоб войти в айти (8/15)

V.I.P **
Сообщения: 13459
С нами с 07.02.2012

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Tibor]
      7 сентября 2022 в 00:22 Гілками

Tibor 06.09.2022 23:58 пишет:

"найпростіший приклад" хотя-бы было сложно написать?



Так я й не претендую (англіцизм) на використанні виключно академічної української у всіх сферах життя.

В ответ на:

Ок, согласен, если углубляться между словами есть кардинальное отличие, только всем плевать. Будут говорить "парусски" всегда "робота" даже в контексте "праця". В чешском есть тоже отличие аналогичное prace и dilo




Є, але "йти на роботу" буде використовуватись на одному рівні з "йти працювати", "йти робити" саме завдяки великої кількості діалектів. Живи з цим.

В ответ на:

Я против русизмов в украинском языке в целом, так как война, да.



Те, що ти вважаєш русизмами (у всякому випадку - перелічене тобою вище) - складова тих чи інших діалектів української мови, які завжди будуть відрізнятися від академічної мови. Нікуди воно на горизонті (англіцизм, але "обрій", здається, не вживається у цьому контексті (англіцизм, не знаю синоніма (англіцизм, не знаю яке слово буде близьким або тотожне значенням, відмінне від нього звуковою формою) до слова "контекст") найближчого сторіччя не подінеться, а носії цих діалектів та говірок є такими ж українцями як й інші, але аж ніяк не "рагулями", чи "рогулями".

PS: прохання модераторам - чи можна перекинути частину теми до "Курилки", або знести, починаючи з "рагулей"?

Змінено DKTigra (00:24 07/09/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
101 год за рулем, Munchen, DE
Сообщения: 8144
С нами с 16.06.2005

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: HDC1]
      7 сентября 2022 в 00:38 Гілками

HDC1 07.09.2022 00:12 пишет:

Та шо ви про ту мову, краще джунам порадьте як влізти в ІТ.



Если вообще ни разу не джун.

Начать с учебника информатики, где создаётся понимание принципов программирования, в отличие от математических формул, коих в обычном прогаммировании практически нет.

Потом пройти учебник какого-то языка, из топа. JS например.

Потом зайти на гитхаб и разобрать что-то предметно, подправив настройки, подправил логику. Попутно установив нод по докам. Попутно поняв что такое докер. Попутно поставив на распберри линукс.

Теперь, уже будучи формально джуном, просто долбиться везде.

Никто из сениоров чёткого универсального алгоритма не даст. Я вижу так.

Змінено Tibor (00:41 07/09/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Vancouver, BC, Canada
Сообщения: 11885
С нами с 08.09.2006

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Reject]
      7 сентября 2022 в 08:46 Гілками

Reject 02.09.2022 12:28 пишет:

nickka 02.09.2022 12:16 пишет:

IT - це сидіти вдома в трусах і натискати на клавіші, запиваючи кавою смузями і заїдаючи сирами по піццот.



Перші років 5-10-15. А потім - привіт зір, спина, геморрой, вигоряння, психолог, ну його все нафіг - дауншифтінг і серфити на Балі на рік-два (якщо наскірдував) або в таксисти (якщо ні).
А так - да, сидиш, нічо не робиш, кнопки давиш.


ну якщо ти вайтішник і вибрав джаву тільки тому що слово сподобалось, то все так і буде, і навіть раніше. а нормальним спеціалістам своєї справи і в 60+ працювати в кайф, якщо щось, маю тут безліч таких прикладів. просто ще треба за собою слідкувати, з огляду на професію, і все буде пучком

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12646
С нами с 17.02.2009

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: HDC1]
      7 сентября 2022 в 09:25 Гілками

HDC1 07.09.2022 00:12 пишет:

Та шо ви про ту мову, краще джунам порадьте як влізти в ІТ.


С понимания, что джун - это человек с уже с опытом работы условно 6-12 мес, а без опыта работы после самоучения и курсов - это "трейни". Не знаю чего всех вайтишников сразу "джунами" обзывают
По собственному опыту - платные курсы, где очень много практики именно на программирование с проверками решения (можно и автоматизированными) и разборами полетов или обсуждениями. Но не вот та дичь, примеры которой тут постили про два поезда и т.д. А теория дается постепенно и расписана "для детей".
95% литературы, которую советуют как "маст рид" для любого начинающего в каждом втором гайде "как вайти в айти" - бездарно написанное барахло, которое поймет только уже готовый программер. Читать такие книги человеку, который умеет только с правильного конца за мышку держаться - потерянное время, нервы и мотивация.
Можешь попробовать начать с всемирно известного курса CS50, я его в 2017 проходил - мне понравилось, наверное одно из лучших и наглядных объяснений азов, что такое двоичный код и т.д., правда где-то под конец на бинарных деревьях я таки подзавис


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель **
Сообщения: 790
С нами с 15.11.2005

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Vovius]
      7 сентября 2022 в 11:29 Гілками

Vovius 07.09.2022 08:46 пишет:

Reject 02.09.2022 12:28 пишет:

nickka 02.09.2022 12:16 пишет:

IT - це сидіти вдома в трусах і натискати на клавіші, запиваючи кавою смузями і заїдаючи сирами по піццот.



Перші років 5-10-15. А потім - привіт зір, спина, геморрой, вигоряння, психолог, ну його все нафіг - дауншифтінг і серфити на Балі на рік-два (якщо наскірдував) або в таксисти (якщо ні).
А так - да, сидиш, нічо не робиш, кнопки давиш.


ну якщо ти вайтішник і вибрав джаву тільки тому що слово сподобалось, то все так і буде, і навіть раніше. а нормальним спеціалістам своєї справи і в 60+ працювати в кайф, якщо щось, маю тут безліч таких прикладів. просто ще треба за собою слідкувати, з огляду на професію, і все буде пучком



Це стосується будь-якої професії, яка не подобається, з різних причин - команда, проект, etc.
Різниця тільки в тому, що умовний айтішник називає це вигорянням і має, зазвичай, можливість влаштувати собі саббатікал, а умовний слюсар просто "шось трохи забухав".
А вайтішники, яки обирають цей шлях тупо заради бабла або бо назва гарна, взагалі дуже рідко займаються цим роками. Воно якщо не цікаво спочатку, то і далі будет не цікаво.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Продавец овощей **
Киев
Сообщения: 44491
С нами с 11.04.2006

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Reject]
      7 сентября 2022 в 11:36 Гілками

ти так пишеш про це ваше вайті ніби там 100% праці це створювати щось нове, втілювати політ думки і реалізовувати свої фантазії. Насправді це таке саме ремесло як і всі інші і рутини там ну дуже багато, може навіть більше ніж деінде, яка задовбує навіть тих, хто з дитинства мріяв і потім багато років вчився. хіба автоуа рятує трохи Так що тема за гроші або слово сподобалося також має право на існування.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
5 лет (11 лет за рулем), Киев
Сообщения: 3036
С нами с 01.07.2018

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: GreenMile]
      7 сентября 2022 в 23:53 Гілками

GreenMile 07.09.2022 09:25 пишет:

HDC1 07.09.2022 00:12 пишет:

Та шо ви про ту мову, краще джунам порадьте як влізти в ІТ.


С понимания, что джун - это человек с уже с опытом работы условно 6-12 мес, а без опыта работы после самоучения и курсов - это "трейни". Не знаю чего всех вайтишников сразу "джунами" обзывают
По собственному опыту - платные курсы, где очень много практики именно на программирование с проверками решения (можно и автоматизированными) и разборами полетов или обсуждениями. Но не вот та дичь, примеры которой тут постили про два поезда и т.д. А теория дается постепенно и расписана "для детей".
95% литературы, которую советуют как "маст рид" для любого начинающего в каждом втором гайде "как вайти в айти" - бездарно написанное барахло, которое поймет только уже готовый программер. Читать такие книги человеку, который умеет только с правильного конца за мышку держаться - потерянное время, нервы и мотивация.
Можешь попробовать начать с всемирно известного курса CS50, я его в 2017 проходил - мне понравилось, наверное одно из лучших и наглядных объяснений азов, что такое двоичный код и т.д., правда где-то под конец на бинарных деревьях я таки подзавис



Та я вже вліз. У жовтні 2021 року. У віці 36 років. Вліз зі сторони QA. Паралельно зараз вчу Python помаленьку.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
46 лет (27 лет за рулем),
Сообщения: 1471
С нами с 25.06.2012

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: GreenMile]
      8 сентября 2022 в 06:42 Гілками

GreenMile 07.09.2022 09:25 пишет:


Можешь попробовать начать с всемирно известного курса CS50, я его в 2017 проходил - мне понравилось, наверное одно из лучших и наглядных объяснений азов,




Есть уже обновленный CS50, он стал еще лучше. Є у гарному перекладі на courses.prometheus.org.ua

Для начала обучения бесплатных материалов хватает.
Вот по питону очень понятный учебник: flibusta.is/a/192512
Він же є на рідній мові в Ашан за 300грн, мені подобаеться.

Ось дядько непогано розповідає про Python:

http://youtu.be/asF2Hg2ZOkI

Змінено Караванщик (06:44 08/09/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
5 лет (11 лет за рулем), Киев
Сообщения: 3036
С нами с 01.07.2018

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Караванщик]
      8 сентября 2022 в 16:22 Гілками

Караванщик 08.09.2022 06:42 пишет:


Ось дядько непогано розповідає про Python:




Що він там непогано розповідає??? перемотав по діагоналі. Якщо б хтось слухав це відео то це 2 години марно витраченого часу. Print Hello World можна й скоріше засвоїти.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4116
С нами с 20.11.2003

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Караванщик]
      8 сентября 2022 в 16:38 Гілками

Караванщик 08.09.2022 06:42 пишет:

GreenMile 07.09.2022 09:25 пишет:


Можешь попробовать начать с всемирно известного курса CS50, я его в 2017 проходил - мне понравилось, наверное одно из лучших и наглядных объяснений азов,




Есть уже обновленный CS50, он стал еще лучше. Є у гарному перекладі на courses.prometheus.org.ua

Для начала обучения бесплатных материалов хватает.
Вот по питону очень понятный учебник: flibusta.is/a/192512
Він же є на рідній мові в Ашан за 300грн, мені подобаеться.

Ось дядько непогано розповідає про Python:





 для майбутніх вайтішників я б таки дуже сильно радив вивчати все англійською, бо потім ще й будете термінологію перезапам"ятовувати.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4840
С нами с 27.02.2007

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: DKTigra]
      23 сентября 2022 в 22:44 Гілками

Хтось пройшов відбір будь-якої школи за програмою IT Generation?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил ***
Киев
Сообщения: 521
С нами с 01.12.2011

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: alexxx75]
      25 сентября 2022 в 18:51 Гілками

Не пройшов в жодну школу. Мій знайомий також не пройшов.
В одній з шкіл потім розповіли як вони обирали, то під час цього вебінару було багато критики в їх адресу навіть від тих, хто не дочекався та пішов вчитися за гроші. Вони обрали якраз тих, хто мав вже досвід в цьому напрямку. У декого було по кілька реалізованих проектів.
Як на мою думку, то задумка була нормальна, а реалізація - так собі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4840
С нами с 27.02.2007

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Hemicuda]
      27 сентября 2022 в 13:35 Гілками

Подавався у 11 шкіл (на Джава). Вимоги деяких неабияк дивували - таке враження, що хотіли бачити вільну англійську та (або) знання основ мови програмування.
А держава насамперед робила цю програму для світчерів, тобто обирати мали саме нульових.
Тому вважаю, що "по-правильному" конкурс має проходити за тестами організатора, а відібраних кандидатів потім розподіляють по школам у межах квот.

До речі, є вагомі підозри, що школи приймали позитивне рішення, в першу чергу, щоб влаштувати "своїх". Ось вам лише один приклад та мої міркування. Школа, що має назву з трьох літер (не рахуючи "ІТ"), на певному етапі відбору призначає тест на логіку. Тест складається з 25 питань, вирішити треба за 1 годину. Кожне питання має легенду та частково недозаповнену блок-схема алгоритму, треба відповісти, що має бути на певному місці алгоритму. Коли я побачив перше питання, я трохи прифаллосів, як кажуть греки: велика блок-схема, тексту теж вистачає, і цє все на 2 хвилини... Почав трошки нервувати, що не встигну, коли друге питання видало нову схему. Третє та четверте питання принесли тільки прифаллосіння у квадраті та у кубі відповідно - знов нові схеми... Згодом схеми почали повторюватись, тільки питання були різні... Але нервування на початковому етапі та зроблені поспішні відповіді (в очікуваннні нової схеми у новому питанні) дали помилки, тобто результат вже не став 100%, а відповів я взагалі за половину відведеного часу...Тобто, ЯКЩО Б я знав, що схем лише декілька, я б ретельно проаналізував їх спочатку, і потім відповісти було б вже легким завданням. І ось проходить кілька днів, і школа опубліковує "списки Швондєра" - результати тесту. Переглянув - там є час, витрачений на виконання завданння (початок був рівно у певну годину, у списку присутній час закінчення). Вмикаю логіку (так ось він, справжній тест на логіку від цієї школи!) - ну як, побачивши схему та завдання вперше, не знаючи, що схем лише декілька, можна відповісти 100% правильно на 25 питань за 18, 17, 16, 15, 14, 12, 9 та навіть 7 ("СІМ, Карле!!!" - як казав Рік Граймс) хвилин?! Явно ці люди мали правільні відповіді заздалегідь.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13459
С нами с 07.02.2012

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: alexxx75]
      27 сентября 2022 в 14:35 Гілками

alexxx75 27.09.2022 13:35 пишет:

Вмикаю логіку (так ось він, справжній тест на логіку від цієї школи!) - ну як, побачивши схему та завдання вперше, не знаючи, що схем лише декілька, можна відповісти 100% правильно на 25 питань за 18, 17, 16, 15, 14, 12, 9 та навіть 7 ("СІМ, Карле!!!" - як казав Рік Граймс) хвилин?! Явно ці люди мали правільні відповіді заздалегідь.



По-перше зазвичай в таких тестах можна скролити по запитаннях, та спочатку відповісти на легкі, а потім переходити для складних. Про це я навіть дитину вчу, щоб з першого запитання не впадав у затуп та паніку.

По-друге - коли я здаю онлайн тест за своєю спеціалізацією (не IT, кожні 3 роки), де на 100 запитань дається 90 хвилин, при тому у звичайному робочому процесі я стикаюсь лише із 25-30% від цього, про інше - щось таке колись здається було у якомусь нормативному документі, або десь років 5 тому щось таке виникало, то за умови наявності доступу до всього інструментарію, що використовується підчас роботи - позитивні відповіді надаю на 84-92 питання хвилин за 60-70. Але я знаю дівчину-гуру, яка здає ті ж самі тести на 98-100 балів за 35-40 хвилин. Відсотків 80 тесту - знання нормативки з хитрими питаннями типу подвійного заперечення, неповними формулюваннями в якості помилкової відповіді, інше - логіка та формули.

По-третє - поряд (або, наприклад, через тімв'ювер) може бути хтось з тих, хто шарить.

Ну й знаючи нашу країну, то може бути й корупційна складова.

А не зберіглось якогось прикладу?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4840
С нами с 27.02.2007

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: DKTigra]
      27 сентября 2022 в 15:05 Гілками

За своє життя здавав багато тестів - досвід маю. Цей тест був закритим: питання - відповідь - наступне питання. Ані проскролити, ані повернутись було неможливо.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4840
С нами с 27.02.2007

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: DKTigra]
      27 сентября 2022 в 15:17 Гілками






А не зберіглось якогось прикладу?



В інтернеті не знайшов таких схем - можливо, вони розроблені школою. Спробую пригадати в загальних рисах. Наче 4 було їх.
1. ІТ школа, розподіл учнів по параметрам: діти різного віку, навичок в ІТ, ще декілька параметрів типу онлайн-офлайн навчання.
2. Відбір людей у 2 дослідницькі групи по діабету, параметри: вік, цукор в крові, рівень вживання вуглеводів тощо.
3. Завдання на основі відомої задачі про кульки з різною вагою. Групи пронумерованих кульокб проста задча.
4. Розподіл баскетболістів у команди по параметрам (вага, зріст, розмір взуття тощо).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
26 лет за рулем, Сумы
Сообщения: 678
С нами с 23.02.2016

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: Mitchell]
      27 сентября 2022 в 16:20 Гілками

Подавав дружину на маркетинг у 3 школи, бо вона працює у цьому напрямку і має певний досвід, який хотіла розвинути. Всі 3 відмови. Подавав себе на HR - бо теж маю напрацювання в цьому напрямку і мені цікаво. Відповіла лише сігма, пройшов тест на логіку і англ.мову, а потім була телефонна співбесіда, на якій мене запевнили, що все ОК, чекайте початку навчання. І в результаті надіслали листа з вибаченням, що немає місць. Я шоці від сігми. Занавіс!

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
52 года (14 лет за рулем), Киев
Сообщения: 4906
С нами с 20.10.2006

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: alexxx75]
      27 сентября 2022 в 16:42 Гілками

alexxx75 27.09.2022 13:35 пишет:

тест на логіку.



проходила подібний тест у січні, нічого страшного в ньому нема.
Теж не побачила кнопки "повернутися" для можливості перегляду більш ранніх відповідей, тому нічого не редагувала. Зробила хвилин за 45, але не знаючи, що можна щось передивитися, здала, як є
Тільки 1 помилка була. Нічого складного там нема. Хто в школі вчив інформатику і має поняття блок-схем і математичної (або ж хоча б елементарної) логіки, здасть.
На другому етапі знову був тест на логіку (такого ж типу, не зрозуміло навіщо), то вже не поспішала і все було 100%


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4840
С нами с 27.02.2007

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: xonix406]
      27 сентября 2022 в 20:21 Гілками

Зрозуміло, що пройти його успішно не проблема. Моя помилка в тому, що коли кожне питання було з новою схемою, через поспішність вибрав не ту відповідь.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
22 года за рулем, Uppsala
Сообщения: 16321
С нами с 05.05.2008

Re: Где учиться, чтоб войти в айти [Re: alexxx75]
      27 сентября 2022 в 21:58 Гілками

alexxx75 27.09.2022 13:35 пишет:

Подавався у 11 шкіл (на Джава). Вимоги деяких неабияк дивували - таке враження, що хотіли бачити вільну англійську та (або) знання основ мови програмування.
А держава насамперед робила цю програму для світчерів, тобто обирати мали саме нульових.




я із помірним скепсисом ставлюся до можливості підготувати готового джавіста з нуля на курсах. в першу чергу тому, що джава -- це майже завжди кривавий ентерпрайз із своїми особливостями (процеси важливіші за код), заїхати туди стажером можна хіба що через великі посудини, де тебе продаватимуть як шедоу-джуніора, і при цьому перед тобою стоятиме черга із ста бажаючих старшокурсників із готовою базовою профільною освітою, з якими відразу можна розмовляти одною мовою, які можуть спати на роботі і яким не потрібно годувати сім'ю. кого виберуть -- в принципі відповідь очевидна.

зараз ось подумав, куди зараз радив би світчеру влазити. як варінт -- швидко зробитися rest-макакою на любому фреймворку, все одно на якому, мабуть пітонджанго буде зараз найуніверсальніший. скрізь і постійно потрібен робітник, який ззаду писатиме які-небудь апі-ендпоїнти, платять за таке не дуже, але ж і досвід, і розвиватися можна, наприклад додав автотести до своїх точок -- ось ти вже майже автотестер

хороша англійська, якщо вона є, реально дає велику перевагу, раджу не нехтувати цією конкурентною перевагою.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумІнформатика та побутова електроніка
Додаткова інформація
0 користувачів і 10 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, Yorc, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 17765

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія