autoua
×
Autoua.netФорумКурилка

Війна, інфляція, гроші ... (2/14)

62 года (35 лет за рулем), Киев, Троя!
Сообщения: 10490
С нами с 20.02.2004

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Sergio225]
      2 октября 2022 в 11:00 Гілками

Sergio225 02.10.2022 10:38 пишет:

краще на меншій зп в нас, аніж в Польщі на пана.


До речі, а робота в західних регіонах хоч якась з"явилась? Бо ж народу перемістилось туди досить багато. Ну й "освідомлені" кажуть, шо бізнес частково зі сходу переїзжає/переїхав в центр/на захід. Маю на увазі не офісних хомячків, а реальний сектор, який продукцію випускає.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 747
С нами с 21.03.2013

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: orys]
      2 октября 2022 в 11:49 Гілками

orys 02.10.2022 08:48 пишет:



В будь-якому договорі, який ви укладаєте є пункт форс-мажор (війна). Навіть якщо цього пункта не буде, друга сторона цією обставиною скористається на підставі Закону (кодексу). Тепер беремо умовного жителя Бучі, Іванкова, Ізюму, Каховки, Енергодара, Мелітополя, Херсона, тощо. Чи не скористається умовний банкір в Києві цією обставиною, в котрого з одного боку сім‘я на підсосі в умовній Іспанії, а з Іншого боку держава, яка висмоктує все під нагоду «для ЗСУ». Ну і головне - наша «порядність», відповідальність, тощо. Є такі, хто може ризикнути, але це, наприклад, мер будь-якого міста (бо він бандит і в нього на підконтрольній території все в ручному управлінні) і ті, хто навколо нього. А прості пересічні, це лише прості пересічні. Звертайтеся до суду, а суд - це окрема гілка юридично-обґрунтованого абстракціонізму, котра триватиме дуже довго, а завершиться логічним кінцем для того, хто має з судом безпосередній контакт і змастить перед суддею всі сходинки.
Якесь таке моє бачення відкриття в Україні сьогодні депозитного рахунку.
Офф: Доречі вперше масова проблема виникла під час пандемії у 2020 році, коли людей закрили і вони хотіли зняти гроші.




Відразу згадався старезний, бородатий економічний анекдот.

Одного разу старий індіанець прийшов в банк, щоб взяти позику на п'ятсот доларів. Службовець банку вислухав його і почав готувати папери.

- А для чого вам потрібна така сума? — запитав він старого.

- Я хочу поїхати в сусіднє місто і продати зроблені мною прикраси.

- А чи є у вас щось, щоб забезпечити заставу?

- А що таке застава?

- Ох, розумієте, застава — це щось, що володіє деякою цінністю, що покриває суму вашої позики. Ця річ залишається у банку, а потім ви можете її забрати. Наприклад, автомобіль. Чи є він у вас?

- Так, у п'ятдесятих роках я купив фургончик, і він все ще на ходу.

- Ні, його сьогоднішня вартість не покриє заставу. Ви ж живете не в місті? Напевно у вас є якась худоба.

- Так, у мене є осел…

- А ваш осел молодий чи старий?

- Навіть і не знаю... у мого осла немає зубів, щоб дізнатися його вік.

Після тривалої розмови індіанцеві все-таки вдалося отримати позику в п'ятсот доларів. Пройшов місяць, старий повернувся в банк і поклав на стійку велику пачку банкнот.

- О, я бачу, що тут значно більше, ніж ви брали у нас. Я заберу з цієї пачки п'ятсот доларів позики та відсотки. — сказав все той же службовець — але що ви будете робити з залишком?

- Та нічого, сховаю де-небудь у своєму вігвамі — вимовив Старий.

- Навіщо? Адже в нашому найкращому банку Ви запросто зможете відкрити депозит!

- А що таке цей депозит?

- О, депозит — це коли ви даєте свої грошові кошти банку, а потім, коли вони вам знадобляться, то ви їх забираєте.

Глибоко задумався Старий-індіанець, а потім запитав:

- А що у Вашого банку є в якості застави?

П.С. Додам , що мова не лише про українськи банки, а про банківську систему вцілому. Надійні депозити, вони, ну майже зі знаком "мінус", а не "плюс" .
П.П.С. У цей непогожий день рекомендую подивитися шестисерійний серіал "Довги роки", там і про банківську систему трішки є
П.П.П.С. А взагалі, любе розміщення коштів - це завжди ваш ОСОБИСТИЙ РИЗИК.

Змінено _Zedd_ (11:55 02/10/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Киев
Сообщения: 3388
С нами с 08.04.2007

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: _Zedd_]
      2 октября 2022 в 12:41 Гілками

_Zedd_ 02.10.2022 11:49 пишет:

А взагалі, любе розміщення коштів - це завжди ваш ОСОБИСТИЙ РИЗИК.



именно поэтому я не доверяю свои деньги украинским банкам


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
62 года (35 лет за рулем), Киев, Троя!
Сообщения: 10490
С нами с 20.02.2004

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Maniachello]
      2 октября 2022 в 13:13 Гілками

Maniachello 02.10.2022 12:41 пишет:

именно поэтому я не доверяю свои деньги украинским банкам


Як на мене, то справа навіть і не в довірі чи ні. Навіть офи говорять про 30% інфляції, а я от, дивлячись на роздрібні ціни в магазах, думаю, що ми смєло вже 50 перешагнули.
То який сенс "морозити" кошти в банках?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
41 год, Вишневое
Сообщения: 14709
С нами с 06.04.2009

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Петрович]
      2 октября 2022 в 13:23 Гілками

Петрович 02.10.2022 09:53 пишет:

sashakiev 02.10.2022 09:06 пишет:

п.с. може ще нерухомість якщо задешево. є варіанти непогані то можна купувати


Під час війни? Ну ... таке собі вкладення, занадто високі ризики.
Досить багато тих, хто зараз не має можливості виїхати, змушені допомагати своїм сім"ям, які тимчасово (а може й ні) ломанулись в Польщі/Амстердами і прочії Германії. Походу бабло раніше від заробітчан йшло в Україну, ну а зараз потік наоборот. Для економіки то не є файно.



ну як деякі обєкти в два рази просіли
якщо просядуть ще в два рази то можна купувати, рахую

щодо перетіку грошей то, так, всі хто служить і отримує зп тут, то як правило (якщо ще хтось в ЄС лишився - пересилають сімям туди і там за ці гроші вони живуть, моі так само 5 місяців в Італіі жили). Реально життя в Італіі печалька, особливо якщо не біля моря, пекло, дорого, не цікаво дітям, відсутність гуртків, спорт майданчиків, активностей... короче після Киівщини - дно... Але всі вже повернулися, серед моіх знайомих всі вдома, ну його в баню кажуть "їх нрави":)))) дома краще...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель **
36 лет (16 лет за рулем), Рівне
Сообщения: 975
С нами с 23.05.2018

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Петрович]
      2 октября 2022 в 13:35 Гілками

Петрович 02.10.2022 11:00 пишет:

Sergio225 02.10.2022 10:38 пишет:

краще на меншій зп в нас, аніж в Польщі на пана.


До речі, а робота в західних регіонах хоч якась з"явилась? Бо ж народу перемістилось туди досить багато. Ну й "освідомлені" кажуть, шо бізнес частково зі сходу переїзжає/переїхав в центр/на захід. Маю на увазі не офісних хомячків, а реальний сектор, який продукцію випускає.




та це відносно. на прикладі Рівного - клепають новобудови шо дурдом, до війни не будували стільки, ціни ідуть від 700уйо і вище(є і по 1.5-2К за суперелітне житло). Те що бізнес переїздить - ну напевно, я про то лише по новинах, точніше як піар голови ода дізнавався. та і бізнеси що переїздять - то на пару чоловік, ну нехай які більші на пару десятків чоловік робочі місця. Якщо брати смт і села...днями віз в місто сусідку, то плакала шо нема їй ніякої роботи(саме на місці), їздити в місто не може. І таких багато - відповідно, вирощують собі овочебазу самі, так і "живуть". З тих що в нас переселенці є, знаю що на Окко пару влаштувалося, і пару в Рівне на роботу їздять. За інших не скажу


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
62 года (35 лет за рулем), Киев, Троя!
Сообщения: 10490
С нами с 20.02.2004

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Sergio225]
      2 октября 2022 в 13:48 Гілками

Да, пєчалька. А на шо ж переселенці живуть? Капєц, вернутись багатьом нема куди, зима на носі, з роботою швах ...
І кажуть, що біля 7 млн українців виїхало. Повернуться ж далеко не всі.
Цікаво, скільки нас останеться після війни?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Петрович]
      2 октября 2022 в 14:02 Гілками

Петрович 02.10.2022 09:53 пишет:


Досить багато тих, хто зараз не має можливості виїхати, змушені допомагати своїм сім"ям, які тимчасово (а може й ні) ломанулись в Польщі/Амстердами і прочії Германії. Походу бабло раніше від заробітчан йшло в Україну, ну а зараз потік наоборот. Для економіки то не є файно.




Таке собі співчуття. Ніхто не заважає їм сховати свої понти, підняти дупи і працювати там, а не отримувати допомогу, чекати від чоловіків звідси грошей + за законом за ними зберігається на період військового стану робоче місце тут і умовний я маю за 2 чи 3 посади працювати один на одну ставку, притому 50-70% відносно довоєнного періоду, доки ті корови там селфі на канарах/ океанах/люксеббургах, тощо викладають у фейсбуках. Можливо жорстоко, але справедливо.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
41 год, Вишневое
Сообщения: 14709
С нами с 06.04.2009

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Петрович]
      2 октября 2022 в 14:25 Гілками

Петрович 02.10.2022 13:48 пишет:

Да, пєчалька. А на шо ж переселенці живуть? Капєц, вернутись багатьом нема куди, зима на носі, з роботою швах ...
І кажуть, що біля 7 млн українців виїхало. Повернуться ж далеко не всі.
Цікаво, скільки нас останеться після війни?



вже майже всі повернулися
і це дані на 1 вересня
за добу приблизно 20-25 тис повертаються
В ответ на:

З майже 6 млн осіб що виїхало через Польщу з країни після 24.02 уже майже 4 млн 250 тис повернулося!!!




на зараз вже 5млн повернулося
https://twitter.com/straz_graniczna

В ответ на:

Straż Graniczna
@Straz_Graniczna
·
5 год
Od 24.02- ponad 4,932 mln os.




Змінено sashakiev (14:27 02/10/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
48 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 40440
С нами с 14.01.2008

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: orys]
      2 октября 2022 в 14:26 Гілками

orys 02.10.2022 14:02 пишет:

Петрович 02.10.2022 09:53 пишет:


Досить багато тих, хто зараз не має можливості виїхати, змушені допомагати своїм сім"ям, які тимчасово (а може й ні) ломанулись в Польщі/Амстердами і прочії Германії. Походу бабло раніше від заробітчан йшло в Україну, ну а зараз потік наоборот. Для економіки то не є файно.




Таке собі співчуття. Ніхто не заважає їм сховати свої понти, підняти дупи і працювати там, а не отримувати допомогу, чекати від чоловіків звідси грошей + за законом за ними зберігається на період військового стану робоче місце тут і умовний я маю за 2 чи 3 посади працювати один на одну ставку, притому 50-70% відносно довоєнного періоду, доки ті корови там селфі на канарах/ океанах/люксеббургах, тощо викладають у фейсбуках. Можливо жорстоко, але справедливо.




думаю если у мужа денег нет, то он их и не вышлет. а если деньги есть, то это уже их личное семейное дело , что с деньгами делать.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
Вишневое
Сообщения: 10203
С нами с 11.08.2004

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Абрвалг]
      2 октября 2022 в 15:01 Гілками

Абрвалг 02.10.2022 14:26 пишет:

orys 02.10.2022 14:02 пишет:

Петрович 02.10.2022 09:53 пишет:


Досить багато тих, хто зараз не має можливості виїхати, змушені допомагати своїм сім"ям, які тимчасово (а може й ні) ломанулись в Польщі/Амстердами і прочії Германії. Походу бабло раніше від заробітчан йшло в Україну, ну а зараз потік наоборот. Для економіки то не є файно.




Таке собі співчуття. Ніхто не заважає їм сховати свої понти, підняти дупи і працювати там, а не отримувати допомогу, чекати від чоловіків звідси грошей + за законом за ними зберігається на період військового стану робоче місце тут і умовний я маю за 2 чи 3 посади працювати один на одну ставку, притому 50-70% відносно довоєнного періоду, доки ті корови там селфі на канарах/ океанах/люксеббургах, тощо викладають у фейсбуках. Можливо жорстоко, але справедливо.




думаю если у мужа денег нет, то он их и не вышлет. а если деньги есть, то это уже их личное семейное дело , что с деньгами делать.




Ну тут все так би мовити лише на совісті таких біженців. Беремо умовну Іспанію, проживання в котрій безкоштовно, допомога 300 євро + чоловік звідси забезпечує сім’ю в Іспанії достатньо, заробляючи в Україні, яка потерпає від війни, виводячи з неї гроші. Тут за дружиною зберігається робоче місце, а її роботу безкоштовно виконує інша людина. А сім‘я тим часом постить у фейсбуках своє розкішне життя та фото в різних ракурсах з Канарів, Мадейри тощо. І це на фоні Маріуполя, Бучі, Ізюма, тощо.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
48 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 40440
С нами с 14.01.2008

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: orys]
      2 октября 2022 в 15:43 Гілками

В ответ на:

Тут за дружиною зберігається робоче місце...




ХЗ шо там у вас за коммунизм, у меня родственница трутень дэрж. службовэць, так сказали кто не выйдет на работу ( сказали это еще месяца три назад) пишите по собственному, что б духу вашего не было.

Ну и в нашем мире капитализма, суровом и не милосердном, кто не вышел на работу, те само собой, что свободны ( за исключением тех кто в армии).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Киев
Сообщения: 5458
С нами с 22.04.2005

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: orys]
      2 октября 2022 в 15:48 Гілками

orys 02.10.2022 15:01 пишет:


Тут за дружиною зберігається робоче місце, а її роботу безкоштовно виконує інша людина.




А зарплатню де дівають?

Змінено SLON (15:49 02/10/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
48 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 40440
С нами с 14.01.2008

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: SLON]
      2 октября 2022 в 15:51 Гілками

SLON 02.10.2022 15:48 пишет:

orys 02.10.2022 15:01 пишет:


Тут за дружиною зберігається робоче місце, а її роботу безкоштовно виконує інша людина.




А зарплатню де дівають?




в испанию наверное пересылают, а они там это все по кабакам пропивают. пока мужья тут грустят и не пойми чем ночами занимаются, глядя на селфи-картинки жен


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
48 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 40440
С нами с 14.01.2008

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Петрович]
      2 октября 2022 в 15:57 Гілками

В ответ на:

(ну от лічно знайомий з чєлом, який оф заробляє більше 100 к в грн), куди вони їх "дівають"?




ему, тому кого 100 тыс ЗП, ваще думаю жесть как не хватает на жизнь. соточка , скорее всего, еще с тех времен когда это было около 4 тыс дол, т.е. сейчас он недополучает около 1.5хи. а привычки то те же...
ну а так , мое ИМХО, ( оно всегда таким было), что лишние гривны надо переводить в вечно зеленые доллары.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Сообщения: 13471
С нами с 07.02.2012

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: orys]
      2 октября 2022 в 16:06 Гілками

orys 02.10.2022 14:02 пишет:

Ніхто не заважає їм сховати свої понти, підняти дупи і працювати там, а не отримувати допомогу



Мені здається - в тебе дещо наївне сприйняття й про тих, хто виїхав, й про можливість легко влаштуватись на роботу, що принесе дохід більший за соціалку (там де вона є), та ще й без знання мови. А якщо ти вчиш мову, то це майже рік (від 6 до 12 міс), якщо й влаштуєшся на роботу, то на 8-16 годин на тиждень. А якщо ж влаштуєшся на фізичну некваліфіковану та малооплачувану роботу, то піднятися до чогось більшого буде набагато складніше.

Всі в різних умовах там. Більшість моїх знайомих, хто поїхав - жінки із дітьми та кимось із старших родичів (або без старших родичів). Вдома було б простіше, навіть за поточних умов (якщо не брати до уваги ризики, які на мою думку є основною причиною тримати дітей за кордоном).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
бЭндеровец **
8 лет (28 лет за рулем), Донецк - Киев
Сообщения: 64789
С нами с 10.10.2005

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: DKTigra]
      2 октября 2022 в 19:00 Гілками

https://biz.today.ua/ru/v-ukrayne-predpo...nk-v-yh-chysle/
В ответ на:

В Украине предполагают банкротство системных банков: ПриватБанк и Ощадбанк – в их числе




Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
18 лет за рулем, Киев
Сообщения: 2008
С нами с 06.11.2015

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: Mangust]
      2 октября 2022 в 19:15 Гілками

Mangust 02.10.2022 19:00 пишет:

https://biz.today.ua/ru/v-ukrayne-predpo...nk-v-yh-chysle/
В ответ на:

В Украине предполагают банкротство системных банков: ПриватБанк и Ощадбанк – в их числе







У ощада гарантия минфина. Его банкротство возможно только в случае дефолта государства Украина. Мы до сих пор не дефолтнули, а наоборот провели реструктуризацию внешнего долга

Вообще не стоит недооценивать работу регулятора (НБУ). Они уже лет 7 делают очень правильные вещи с точки зрения стабильности банковской системы


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
62 года (35 лет за рулем), Киев, Троя!
Сообщения: 10490
С нами с 20.02.2004

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: orys]
      2 октября 2022 в 20:31 Гілками

orys 02.10.2022 15:01 пишет:

А сім‘я тим часом постить у фейсбуках своє розкішне життя та фото в різних ракурсах з Канарів, Мадейри тощо. І це на фоні Маріуполя, Бучі, Ізюма, тощо.


Здається, у тебе якийсь нерепрезентативний зріз наших переселенців. Звичайно, я не буду сперечатись, що є й такі, але їх мізєр. Більшість - це молоді мами з малими дітьми та в деяких випадках з літніми батьками. Не у всіх є можливість на когось оставити дитину, щоб ходити на курси мови/влаштуватись на роботу, далеко не у всіх. Тому не все там так кучеряво.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
62 года (35 лет за рулем), Киев, Троя!
Сообщения: 10490
С нами с 20.02.2004

Re: Війна, інфляція, гроші ... [Re: sashakiev]
      2 октября 2022 в 20:54 Гілками

"Число біженців з України зареєстрованих для тимчасового захисту в Європі за даними на 30 вересня досягло 4 млн 183,84 тис., - повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців" (с)
Якось так


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумКурилка
Додаткова інформація
1 користувачів і 13 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Рубан, moderator, Bivaliy, Sergu44o, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 11492

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія