autoua
×
Autoua.netФорумЕлектрика

Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт

Достоевский **
42 года (16 лет за рулем), Украина
Сообщения: 8728
С нами с 24.03.2008

Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
      2 декабря 2022 в 08:57 Гілками

Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель *
37 лет (15 лет за рулем),
Сообщения: 1389
С нами с 08.03.2013

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: Шабля]
      2 декабря 2022 в 09:15 Гілками

Почніть з перевірки тестера

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
42 года (16 лет за рулем), Украина
Сообщения: 8728
С нами с 24.03.2008

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: head2ears]
      2 декабря 2022 в 15:23 Гілками

head2ears 02.12.2022 09:15 пишет:

Почніть з перевірки тестера



З тестером повний порядок. На акумах дійсно майже під 14 вольт... зараз вимкнули світло, юзаю акуми. Завтра побачу що буде з напругою на клемах після кількох годин активного користування


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
читатель
Сообщения: 7
С нами с 20.11.2022

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: Шабля]
      2 декабря 2022 в 15:36 Гілками

не верю, фото в студию

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель *
37 лет (15 лет за рулем),
Сообщения: 1389
С нами с 08.03.2013

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: Шабля]
      2 декабря 2022 в 15:41 Гілками

Китайські тестери типу dt-830 навіть у повному порядку завищують показники, коли починає розряджатися крона.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12646
С нами с 17.02.2009

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: Шабля]
      2 декабря 2022 в 19:51 Гілками

Шабля 02.12.2022 08:57 пишет:

Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.


Гугл много чего расскажет Чем заряжается и какое напряжение зарядки установлено?
Сразу после зарядки, особенно длительной - нормальное напряжение на АКб порядка ~13,2-13,4В, до 12,7В оно опустися от нескольких суток до недели отстоя без нагрузки, ночь - это слишком мало. При КТЦ отставаться АКБ должен не менее суток.
Отседова, или врет тестер (0,1-0,3В погрешности для всяких китайских uni-t даже для диапазона 20В - это норма, а если меряешь на 200В то и подавно), или же в аккумуляторе уже повышенная плотность электролита (вода испарилась, стало больше кислоты) - это тоже приводит к повышенному напряжению на клеммах.

Змінено GreenMile (19:51 02/12/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ****
33 года за рулем, Киев
Сообщения: 3478
С нами с 24.05.2006

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: GreenMile]
      2 декабря 2022 в 21:13 Гілками

У меня есть подозрение что проблема в расслоении электролита. У меня тоже на двух аккумах высокое напряжение, и долго держится. Но мощности за ним нет. При нагрузке быстро проваливается до нормы. Если есть возможность закиньте в машину, пустб перемешается электролит. Уверен что придет в норму напряжение

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12646
С нами с 17.02.2009

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: Label]
      3 декабря 2022 в 00:47 Гілками

Label 02.12.2022 21:13 пишет:

У меня есть подозрение что проблема в расслоении электролита. У меня тоже на двух аккумах высокое напряжение, и долго держится. Но мощности за ним нет. При нагрузке быстро проваливается до нормы. Если есть возможность закиньте в машину, пустб перемешается электролит. Уверен что придет в норму напряжение


Расслоение электролита лечится "кипячением" пару часиков при 16,2В. Но я, честно сказать, не помню, чтобы при расслоении напряжение завышалось сильно, там как бы нижняя часть банок "выключается".

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ****
33 года за рулем, Киев
Сообщения: 3478
С нами с 24.05.2006

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: GreenMile]
      3 декабря 2022 в 20:07 Гілками

Видел на канале одного аккумуляторщика. Он сделал качели для аккума, моторчик их качает, по принципу качающегося пола в тумбе ножной швейной машинки. И в таком качающемся состоянии идет зарядка кальциевых батарей

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
42 года (16 лет за рулем), Украина
Сообщения: 8728
С нами с 24.03.2008

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: GreenMile]
      4 декабря 2022 в 02:04 Гілками

GreenMile 02.12.2022 19:51 пишет:

Шабля 02.12.2022 08:57 пишет:

Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.


Гугл много чего расскажет Чем заряжается и какое напряжение зарядки установлено?
Сразу после зарядки, особенно длительной - нормальное напряжение на АКб порядка ~13,2-13,4В, до 12,7В оно опустися от нескольких суток до недели отстоя без нагрузки, ночь - это слишком мало. При КТЦ отставаться АКБ должен не менее суток.
Отседова, или врет тестер (0,1-0,3В погрешности для всяких китайских uni-t даже для диапазона 20В - это норма, а если меряешь на 200В то и подавно), или же в аккумуляторе уже повышенная плотность электролита (вода испарилась, стало больше кислоты) - это тоже приводит к повышенному напряжению на клеммах.



Тестер трошки олдскульний, Ц4243-М1, в нього теж є похибка (2,5%), і на 0,3 вольта може махнути, але ж ніяк не на цілий вольт. Тож напруга на клемах була завищена, в цьому я впевнений.

Заряджається звичайним китайським зарядним, з постійною напругою. Струм виставляю 7 ампер (1/10 ємності, акуми по 70Ah). Скільки воно реально дає напруги, не перевіряв. З часом зарядки струм падає, коли доходить до 1 амперу, я зарядне вимикаю.

Потужність акумулятори віддають нормально. В середньому при видачі 90~100Вт (+ втрати КПД в інверторі), акуми пропрацювали 4 години, після чого знову відпочили ніч, я їх не заряджав. На ранок на клемах було ~12,2 вольта, тобто можна ще поюзати. Вважаю нормально.

Схиляюсь до думки, що вони дійсно мало відпочили, тому напруга після зарядки не встигла впасти (годин 8-9 вони відпочивали).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12646
С нами с 17.02.2009

Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт [Re: Шабля]
      5 декабря 2022 в 19:50 Гілками

Шабля 04.12.2022 02:04 пишет:

GreenMile 02.12.2022 19:51 пишет:

Шабля 02.12.2022 08:57 пишет:

Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.


Гугл много чего расскажет Чем заряжается и какое напряжение зарядки установлено?
Сразу после зарядки, особенно длительной - нормальное напряжение на АКб порядка ~13,2-13,4В, до 12,7В оно опустися от нескольких суток до недели отстоя без нагрузки, ночь - это слишком мало. При КТЦ отставаться АКБ должен не менее суток.
Отседова, или врет тестер (0,1-0,3В погрешности для всяких китайских uni-t даже для диапазона 20В - это норма, а если меряешь на 200В то и подавно), или же в аккумуляторе уже повышенная плотность электролита (вода испарилась, стало больше кислоты) - это тоже приводит к повышенному напряжению на клеммах.



Тестер трошки олдскульний, Ц4243-М1, в нього теж є похибка (2,5%), і на 0,3 вольта може махнути, але ж ніяк не на цілий вольт. Тож напруга на клемах була завищена, в цьому я впевнений.

Заряджається звичайним китайським зарядним, з постійною напругою. Струм виставляю 7 ампер (1/10 ємності, акуми по 70Ah). Скільки воно реально дає напруги, не перевіряв. З часом зарядки струм падає, коли доходить до 1 амперу, я зарядне вимикаю.

Потужність акумулятори віддають нормально. В середньому при видачі 90~100Вт (+ втрати КПД в інверторі), акуми пропрацювали 4 години, після чого знову відпочили ніч, я їх не заряджав. На ранок на клемах було ~12,2 вольта, тобто можна ще поюзати. Вважаю нормально.

Схиляюсь до думки, що вони дійсно мало відпочили, тому напруга після зарядки не встигла впасти (годин 8-9 вони відпочивали).


Для каких-то более конкретных выводов надо понимать, что там дает зарядное на АКБ в вольтах.

Для такого использования выключаешь заряд слишком рано, АКБ у тебя хронически недозаряжены. После глубоких разрядов стартерный АКБ током ~1А добирает еще практически 1/3-1/4 своей емкости. В идеале вообще отключать зарядное не надо, пусть стоит и наливает постоянно пока есть эл-во (если напряжение не превышает 14,4В при этом).

12,2В на холостом ходу для кальциевых АКБ - это глубокий разряд, в таком состоянии их хранить крайне нежелательно, и вообще после разряда лучше как можно быстрее ставить на заряд. Сильнее, чем глубокий разряд АКБ убивает нахождение в разряженном состоянии.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумЕлектрика
Додаткова інформація
0 користувачів і 3 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  UFO, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3060

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія