autoua
×
Autoua.netФорумЕлектротранспорт

Облаштування місць для заряджання ел.авто

старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 734
С нами с 21.03.2013

Облаштування місць для заряджання ел.авто
      8 января 2023 в 19:22 Гілками

Розглядаю можливість використання ел.авто, виникають запитання, на які хотів би почути поради та відповіді від тих, хто вже вирішував їх на власній практиці.

Більшу частину часу мешкаю на околиці Київа - у Вишневому, де маю металевий гараж у кооперативі. Гараж має електрозабезпечення, по якому ще не виникало проблем - тобто все що доводилось підключати (різний ел. інструмент і т.п.) все працювало без проблем. Рік назад замінили ел.лічильник та ввідний автомат (16 А, одна фаза). По Києву їзжу часто, але не багато - всрередньому 50 км за добу. Тобто гадаю, що навіть при повільному заряджанні проблем не буде. Заземлення?.. Що перевірити-уточнити?

У теплий сезон регулярно (2-3 рази на місяць) їзжу одними і тими ж маршрутами на відстань від 200 до 280 км. Всюди на кінечному пункті призначення маю доступ до живлення в стареньких хатах, в одній свого часу зробив дебелу нову проводку, встановив якісну розетку і вже неодноразово користувався, наприклад, потужною електропилкою (2,5 кВт) також електрроплитою протягом довгого часу і все гуд. В інших стан проводки гірший. На що звернути увагу? Як перевірити? Що з заземленням?
Буду дуже вдячний за всі поради від практиків.

Змінено _Zedd_ (19:25 08/01/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
27 лет за рулем, Ukraine
Сообщения: 8081
С нами с 30.07.2005

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      8 января 2023 в 20:00 Гілками

Так щоб було дуже комфортно, навіть при відключеннях, бажано мати 3 фази. Тоді ці 50 км будуть за 1 годину відновлюватись.
На одній фазі трохи сумно. Я коли Теслу катав, заряджався від звичайної розетки, іноді не вистачало ночі, щоб відновити те що викатав за день. Але я тоді досить часто 150км і більше за день проїзжав. Якщо по місту 50 км, то вистачить.
Заземлення зазвичай потрібне, але є зарядки які його не потребують. Собі однофазну Duosida взяв, для бэкапу, щоб від зарядної станції або генератора можна було зарядитись.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 734
С нами с 21.03.2013

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: codex]
      8 января 2023 в 21:55 Гілками

codex 08.01.2023 20:00 пишет:


Заземлення зазвичай потрібне, але є зарядки які його не потребують. Собі однофазну Duosida взяв, для бэкапу, щоб від зарядної станції або генератора можна було зарядитись.




Так, дякую, 3 фази то супер, але маю те, що маю.
Duosida - адаптер?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
сталкер закарпатья ***
41 год (111 лет за рулем), Киев
Сообщения: 13849
С нами с 15.11.2006

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      9 января 2023 в 10:40 Гілками

Варто подумати про стабілізатор. За містом часто менше 200 вольт в мережі. У мене регулярно 175 навіть.

Змінено Slavik-d (10:41 09/01/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
27 лет за рулем, Ukraine
Сообщения: 8081
С нами с 30.07.2005

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      9 января 2023 в 11:13 Гілками

_Zedd_ 08.01.2023 21:55 пишет:

Так, дякую, 3 фази то супер, але маю те, що маю.
Duosida - адаптер?



Ні, саме зарядка. В пошуку: Duosida type 2 schuko
https://youtu.be/Y6GXHtfhTpE?t=113

Змінено codex (11:16 09/01/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 734
С нами с 21.03.2013

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: codex]
      9 января 2023 в 18:56 Гілками

codex 09.01.2023 11:13 пишет:

_Zedd_ 08.01.2023 21:55 пишет:

Так, дякую, 3 фази то супер, але маю те, що маю.
Duosida - адаптер?



Ні, саме зарядка. В пошуку: Duosida type 2 schuko
https://youtu.be/Y6GXHtfhTpE?t=113




Дякую, вивчаю.

2 Slavik-d
Тобто при 175В зарядка взагалі не йде?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ****
Киев
Сообщения: 4490
С нами с 29.05.2008

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      9 января 2023 в 19:02 Гілками

а бывают зарядки на 8-10ампер? чтобы проводку не нагружать

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ***
33 года за рулем, Киев
Сообщения: 437
С нами с 17.06.2003

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      10 января 2023 в 11:20 Гілками

Достатньо буде купити нормальний зарядний пристрій замість штатного (якщо такий буде), наприклад EVEUS M16. В ньому буде можливість вибору струму заряду 7/10/13/16А.
Якщо є потенційні проблеми з заземленням - беріть версію Про. Вона дорожче на 90 доларів але там вже зможете виставляти струм з кроком 1А, відключати контроль заземлення, виставляти розклади заряду і т.д. все це можна буде робити і дистанційно через WiFi

Щодо 3 фазних зарядок - залежить від авто, яке у вас буде. З фазний заряд підтримує досить небагато машин. З недорогих хіба Рено Зое, а так переважно - топові моделі (одразу кажу, що ID.4 з своїми родичами - не підтримують)

Трохи похвастаюсь: приїхав з Китаю спеціальний інвертор. Тепер моя Хонда МНВ перетворилася на супер-павербанк для будинку на 60 кВт. Генератор сумує в куточку, у готовності до тотального блекауту

Змінено Stirlitz (11:49 10/01/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
27 лет за рулем, Ukraine
Сообщения: 8081
С нами с 30.07.2005

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: Stirlitz]
      10 января 2023 в 11:49 Гілками

Stirlitz 10.01.2023 11:20 пишет:

З фазний заряд підтримує досить небагато машин. З недорогих хіба Рено Зое, а так переважно - топові моделі (одразу кажу, що ID.4 з своїми родичами - не підтримують)



Це щось нове, навіть не знаю на яку машину нема 3-фазної зарядки. Type 2 стандартно на всі VAG-и ставлять. На китайців перехідник є. Потужність заряду різна, це правда. Але менше 7.5кВт теж мабуть немає.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ***
33 года за рулем, Киев
Сообщения: 437
С нами с 17.06.2003

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: codex]
      10 января 2023 в 12:30 Гілками

Не всі машини приймають 3 фази. Роз'єм Type2 має однакову форму і для 1ф і для 3 ф, тільки не у всіх авто задіяні всі контакти з нього

Просто повірте, я давно в електромобільній темі

Змінено Stirlitz (15:08 10/01/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 734
С нами с 21.03.2013

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      10 января 2023 в 16:28 Гілками

О! Як багато нової інфо. Дякую всім, хто відгукнувся.
І все більше розумію те, що потрібно мислити про свій майбутній автомобіль - саме як електромобіль


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
сталкер закарпатья ***
41 год (111 лет за рулем), Киев
Сообщения: 13849
С нами с 15.11.2006

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: WarFox]
      11 января 2023 в 09:46 Гілками

WarFox 09.01.2023 19:02 пишет:

а бывают зарядки на 8-10ампер? чтобы проводку не нагружать



Я прикупил зарядку с максимум 3,5 кВт отдачи. Но у меня в машине можна прикрутить до 8 ампер прием


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
Киев
Сообщения: 7171
С нами с 12.11.2002

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: codex]
      15 января 2023 в 18:01 Гілками

codex 10.01.2023 11:49 пишет:

Stirlitz 10.01.2023 11:20 пишет:

З фазний заряд підтримує досить небагато машин. З недорогих хіба Рено Зое, а так переважно - топові моделі (одразу кажу, що ID.4 з своїми родичами - не підтримують)



Це щось нове, навіть не знаю на яку машину нема 3-фазної зарядки. Type 2 стандартно на всі VAG-и ставлять. На китайців перехідник є. Потужність заряду різна, це правда. Але менше 7.5кВт теж мабуть немає.




Пхе... Это провал)))
Вы думали Type2 автоматически означает 3 фазы? ))) Гггг...
Type2 это (в отличии от Type1) возможность 3 фаз с точки зрения самого плуга. Но реализация зависит от авто... А 3фазы не во всех да... Кстати, те что с 3ф, они и в 1ф режиме тоже обычно могут... Не в каждом ведь месте 3 фазы могут быть... Например, либо 3*16А либо 1*32А

Европейские ID.4 вероятно с 3ф зарядниками, китайские могут быть (похоже так и есть, раз люди пишу выше) и 1ф. С теслами американскими/европейскими ровно такая же ситуация... Порт у амриканок меняют на Type2, но если неменяют сам зарядник, то поддержка 3 фаз не появляется...

Вспомнился анекдот Брежневских времён:
Суслов: ЛИ, там пролетариат возмущается.
Брежнев: Что там такое?
Суслов: да вот ропщут что водка стала продаваться без ушка на пробке (тогда были пробки из жести, с ушком, за которое потянул и открыл). Открывать крайне неудобно.
Брежнев достаёт из холодильника бутылку водки, откручивает крышку и говорит: не понимаю я этих рабочих - у меня водка открывается, а у них всё через жoпу. )))

Змінено D.T.George (18:11 15/01/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
Киев
Сообщения: 7171
С нами с 12.11.2002

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: WarFox]
      15 января 2023 в 18:04 Гілками

WarFox 09.01.2023 19:02 пишет:

а бывают зарядки на 8-10ампер? чтобы проводку не нагружать




Прогрессивные зарядки от 6А до 40А с шагом один ампер, минимум и максимум зависит от конкретной модели авто. Минимум обычно 6А (реже 7А).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель ****
52 года (35 лет за рулем), Киев
Сообщения: 1488
С нами с 07.02.2008

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: Stirlitz]
      9 февраля 2023 в 09:49 Гілками

Stirlitz 10.01.2023 11:20 пишет:



Трохи похвастаюсь: приїхав з Китаю спеціальний інвертор. Тепер моя Хонда МНВ перетворилася на супер-павербанк для будинку на 60 кВт. Генератор сумує в куточку, у готовності до тотального блекауту




Готовий інвертор чи тільки плата перетворювача? Підключення до батареї авто через який роз"єм?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
Киев
Сообщения: 7171
С нами с 12.11.2002

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: UT7UV]
      11 февраля 2023 в 09:33 Гілками

Готовые инверторы китайцы делают.
Подключение через GBT напрямую. До 10 кВт модели есть. Минимальный вариант 5 кВт 500-1000уе, смотря как покупать, здесь или там, и от жадности барыг зависит.

Протоколы Chademo (и китайский GBT, который очень похож на него и чуть ли не клон - не вникал глубоко) умеют становится в режим "подать выход батареи напрямую на зарядный порт". Я сам лично не вникал - откуда в стандарте которому уже 10+ лет взялся такой функционал, тем не менее он есть из коробки в любом авто с таким портом (в лифе обычном, представьте себе, тоже есть!).

Но это не отменяет жадных производителей). Китайский VAG (ID.4), например, вырубает эту функцию после 3 минут использования. Почему? Потому что это VAG и надо заплатить, а иначе оно очень опасно и они, переживая за клиента, ограничивают функционал чтобы клиент не пострадал )))


Кроме chademo/GBT никто такой режим не умеет. Физически включить нужные реле проблемы нет конечно, но в протоколе управления просто не предусмотрен такой режим, такая команда.
Наверное появится когда-то как расширение протокола с криками "мы изобрели V2G".

Змінено D.T.George (09:38 11/02/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ***
33 года за рулем, Киев
Сообщения: 437
С нами с 17.06.2003

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      17 марта 2023 в 12:20 Гілками

Саме так і є. Наразі на ринку інвертори на 5 квт є вже навіть по 400 уо.
Але для ChaDeMo не бачив готових варіантів, знаю що люди купляють саму плату інвертора та якимось чином подають на неї живлення з ВВБ Ліфа напряму (десь під капотом є місце де можна підключитися).
Мої експерименти на ID4 показали, що відключається він десь за 30 секунд після запуску інвертора, мабуть треба чекати нової версії ПЗ на авто (наче обіцяли що така функція з'явиться, хоча я песиміст щодо нештатних рішень для ВАГ)

Змінено Stirlitz (12:20 17/03/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
Сообщения: 2041
С нами с 06.05.2009

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: Stirlitz]
      24 марта 2023 в 10:37 Гілками

Stirlitz 10.01.2023 11:20 пишет:



Трохи похвастаюсь: приїхав з Китаю спеціальний інвертор. Тепер моя Хонда МНВ перетворилася на супер-павербанк для будинку на 60 кВт. Генератор сумує в куточку, у готовності до тотального блекауту




Кстати, поделитесь впечатлениями, стабильно ли оно работает? Думаю взять "про запас". Авто такое же.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подмастерье
Черновцы
Сообщения: 51
С нами с 24.03.2014

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: _Zedd_]
      30 марта 2023 в 09:45 Гілками

а як на рахунок здоров'я батареї? Зарядка від 3 фаз(11квт) негативніше впливає на батарею чим до прикладу одна фаза 10А 2.2 кВт?
Обзавівся електричкою теж, то от думаю як пришвидшити час заряджання авто, так щоб не нашкодити батареї


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
Киев
Сообщения: 7171
С нами с 12.11.2002

Re: Облаштування місць для заряджання ел.авто [Re: vovaniy]
      30 марта 2023 в 23:36 Гілками

vovaniy 30.03.2023 09:45 пишет:

а як на рахунок здоров'я батареї? Зарядка від 3 фаз(11квт) негативніше впливає на батарею чим до прикладу одна фаза 10А 2.2 кВт?
Обзавівся електричкою теж, то от думаю як пришвидшити час заряджання авто, так щоб не нашкодити батареї




Різниця якась якщо і є, то дуже несуттєва.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумЕлектротранспорт
Додаткова інформація
0 користувачів і 1 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  UFO 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 6413

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія