autoua
×
Autoua.netФорумДача

Крапельний полив

Достоевский **
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8896
С нами с 14.12.2005

Крапельний полив
      27 марта 2023 в 23:00 Гілками

Нарешті дозрів зробити собіавтоматичний крапельний полив. Тільки починаю вкурювати тему.
Хто вже розбирався і розубрався, розказуйте що в цій області рулить?
Крапельнга стрічка чи форсунки? Де, за скільки?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Днепро...довск
Сообщения: 3997
С нами с 11.11.2005

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      27 марта 2023 в 23:23 Гілками

А что поливать собрался. А то как бы при поливе кустов лента не сильно подойдёт.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8896
С нами с 14.12.2005

Re: Крапельний полив [Re: мелкий-2]
      27 марта 2023 в 23:24 Гілками

мелкий-2 27.03.2023 23:23 пишет:

А что поливать собрался. А то как бы при поливе кустов лента не сильно подойдёт.



Городик. Огірки, помідори, салат...
Дерева теж би не завадило...

Змінено Mutant (23:25 27/03/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Днепро...довск
Сообщения: 3997
С нами с 11.11.2005

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      27 марта 2023 в 23:28 Гілками
Достоевский **
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8896
С нами с 14.12.2005

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      28 марта 2023 в 09:36 Гілками

Та відео я дивився і гугл читав.
Цікавить більше відгуки тих хто реально використовує в себе.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
Киев
Сообщения: 8471
С нами с 14.07.2004

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      28 марта 2023 в 12:48 Гілками

Mutant 27.03.2023 23:00 пишет:


Крапельнга стрічка чи форсунки?




Гадаю, до стрічки все одно буде вода подаватися трубкою. Тобто система в будь-якому разі буде комбінована. Но я не спеціаліст, це на перший погляд.

А так, що стрічка що трубка коштують недорого.
Трубка+форсунки зручніше що проклав і де тобі треба поставив форсунку, а у разі необхідності замінити форсунку просто. Довший термін служби. Але стрічка більш зручна там де рослин багато.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8896
С нами с 14.12.2005

Re: Крапельний полив [Re: Нафаня]
      28 марта 2023 в 16:34 Гілками

У нас просто грунт сильно пісчаний, і якщо поливати зверху то багато води піде просто "в повітря". Не знаю чи крапельну стрічку можна прикопувати. Форсунки по ідеї поливають якраз під поверхню.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
Киев
Сообщения: 8471
С нами с 14.07.2004

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      28 марта 2023 в 23:32 Гілками

А є такі варіанти розміщення? Те що бачив і воно виглядає логічно, що або наверх або вбік має капати щоб можна було візуально оцінити чи все працює, ці ж усі капельниці схильні до засмічування, якщо воно прикопане то як обслуговувати

Але я б для початку виходив з того як вода буде подаватися, якщо це локально (якась бочка) то там на стрічці простіше зібрати і розгядати це як дослідну експлуатацію. Якщо це буде централізовано, від якоїсь магістральної розводки, то класти трубку, якщо все вже капітально робиться і трубка виглядає більш гнучкою у використанні: можна крапельниці поставити там де треба і за необхідності десь до трубки під'єднати стрічку. Якщо з капельним поливом не складеться, до тих самих трубок можна звичайні розбризкувачі під'єднати і далі або по таймеру або через якесь wifi реле подавати воду.

Як взагалі ситуація з водою. У мене у знайомих так і не вийшло зробити - вода подається з річки декілька годин на день (може ще й не кожного дня), відповідно збирається в бочку. З бочку напряму на капельну систему не можна - забивається, а якщо ставити фільтр - не вистачає тиску. Ось на цьому уся історія і закінчилася.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8896
С нами с 14.12.2005

Re: Крапельний полив [Re: Нафаня]
      29 марта 2023 в 10:01 Гілками

Нафаня 28.03.2023 23:32 пишет:

А є такі варіанти розміщення? Те що бачив і воно виглядає логічно, що або наверх або вбік має капати щоб можна було візуально оцінити чи все працює, ці ж усі капельниці схильні до засмічування, якщо воно прикопане то як обслуговувати

Але я б для початку виходив з того як вода буде подаватися, якщо це локально (якась бочка) то там на стрічці простіше зібрати і розгядати це як дослідну експлуатацію. Якщо це буде централізовано, від якоїсь магістральної розводки, то класти трубку, якщо все вже капітально робиться і трубка виглядає більш гнучкою у використанні: можна крапельниці поставити там де треба і за необхідності десь до трубки під'єднати стрічку. Якщо з капельним поливом не складеться, до тих самих трубок можна звичайні розбризкувачі під'єднати і далі або по таймеру або через якесь wifi реле подавати воду.

Як взагалі ситуація з водою. У мене у знайомих так і не вийшло зробити - вода подається з річки декілька годин на день (може ще й не кожного дня), відповідно збирається в бочку. З бочку напряму на капельну систему не можна - забивається, а якщо ставити фільтр - не вистачає тиску. Ось на цьому уся історія і закінчилася.



З водою все норм. Скважина, насос. Хочу поставити GSM контролер щоб можна було СМС-ками вмикати вимикати. Можна навіть через інтернет замутити, прокладене оптоволокно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
Киев
Сообщения: 8471
С нами с 14.07.2004

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      29 марта 2023 в 10:59 Гілками

У воді зі скважини може бути двовалентне залізо, якщо воно окислюється то виникає осад який може забити крапельний полив.

Mutant 29.03.2023 10:01 пишет:

навіть через інтернет замутити



У цьому разі це не питання взагалі. wifi реле (Sonof або Tuya) від $3 до $12 приблизно в залежності від потужності. Застосунок на телефон і вмикати або вручну або налаштувати графік або ще додатковий датчік міряти вологість.
Але напряму качати сенсу немає, крапельний полив споживає приблизно 10л/100м на годину. Або через ГА або бочка. Якщо у вас скважина і насос ГА має бути. Включили на 5хвилин, накачали ГА і далі декілька годин вода тече.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Днепро...довск
Сообщения: 3997
С нами с 11.11.2005

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      29 марта 2023 в 11:01 Гілками

Тогда многолетники капельницами, огород лентой...
ИМХО

Змінено мелкий-2 (11:01 29/03/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (23 года за рулем),
Сообщения: 12665
С нами с 17.02.2009

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      30 марта 2023 в 10:51 Гілками

Я, конечно, не специалист, но холодной водой со скважины огурцы-помидоры вроде как поливать нельзя. Отец на даче наливает "ванну" воды из скважины и потом из нее на полив берет нагретую до температуры улицы. Это лучше заранее уточнить, чтоб не отказалось напрасной затея.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Xit
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4899
С нами с 14.11.2005

Re: Крапельний полив [Re: GreenMile]
      30 марта 2023 в 11:26 Гілками

Томатам, імхо, пофігу на температру води. Я поливаю томати крапельним зі скважини - вони нормально ростуть із року в рік. В мене на томатах буває тільки вершинна гниль, але то не від температури води залежить, а більше від нестачі кальцію.
А от огірки минулого року перший рік спробував ростити і фейл був - не знаю, через те, що я їх крапельним поливом зі скважини поливав чи ні, але вони в мене всі геть пропали десь до середини липня. Не можу точно сказати, чи то від холодної води, чи то якась інфекція була, бо я нічим їх не бризгав.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель ***
Киев
Сообщения: 854
С нами с 24.03.2008

Re: Крапельний полив [Re: Нафаня]
      30 марта 2023 в 11:51 Гілками

Нафаня 29.03.2023 10:59 пишет:


У цьому разі це не питання взагалі. wifi реле (Sonof або Tuya) від $3 до $12 приблизно в залежності від потужності. Застосунок на телефон і вмикати або вручну або налаштувати графік або ще додатковий датчік міряти вологість.
Але напряму качати сенсу немає, крапельний полив споживає приблизно 10л/100м на годину. Або через ГА або бочка. Якщо у вас скважина і насос ГА має бути. Включили на 5хвилин, накачали ГА і далі декілька годин вода тече.



Цікавіше було би, щоб дистанційно керувати водою (краном/клапаном), а не насосом. Наприклад, на вулиці йде дощ і зайва вода у садочку не потрібна, а у домі вода у крані повинна бути.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ***
54 года (30 лет за рулем), Киев
Сообщения: 2584
С нами с 18.03.2002

Re: Крапельний полив [Re: Xit]
      30 марта 2023 в 11:53 Гілками

Минулого року в мене була така ж історія, хоч і поливав теплою водою. Огірки "закінчилися" у липні

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 747
С нами с 21.03.2013

Re: Крапельний полив [Re: anch]
      30 марта 2023 в 14:21 Гілками

anch 30.03.2023 11:51 пишет:

Нафаня 29.03.2023 10:59 пишет:


У цьому разі це не питання взагалі. wifi реле (Sonof або Tuya) від $3 до $12 приблизно в залежності від потужності. Застосунок на телефон і вмикати або вручну або налаштувати графік або ще додатковий датчік міряти вологість.
Але напряму качати сенсу немає, крапельний полив споживає приблизно 10л/100м на годину. Або через ГА або бочка. Якщо у вас скважина і насос ГА має бути. Включили на 5хвилин, накачали ГА і далі декілька годин вода тече.



ю (Цікавіше було би, щоб дистанційно керувати краном/клапаном), а не насосом. Наприклад, на вулиці йде дощ і зайва вода у садочку не потрібна, а у домі вода у крані повинна бути.




Є і така можливість


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Днепро...довск
Сообщения: 3997
С нами с 11.11.2005

Re: Крапельний полив [Re: _Zedd_]
      30 марта 2023 в 14:41 Гілками
старый писатель ***
Киев
Сообщения: 854
С нами с 24.03.2008

Re: Крапельний полив [Re: _Zedd_]
      30 марта 2023 в 16:22 Гілками

_Zedd_ 30.03.2023 14:21 пишет:

anch 30.03.2023 11:51 пишет:

Нафаня 29.03.2023 10:59 пишет:


У цьому разі це не питання взагалі. wifi реле (Sonof або Tuya) від $3 до $12 приблизно в залежності від потужності. Застосунок на телефон і вмикати або вручну або налаштувати графік або ще додатковий датчік міряти вологість.
Але напряму качати сенсу немає, крапельний полив споживає приблизно 10л/100м на годину. Або через ГА або бочка. Якщо у вас скважина і насос ГА має бути. Включили на 5хвилин, накачали ГА і далі декілька годин вода тече.



ю (Цікавіше було би, щоб дистанційно керувати краном/клапаном), а не насосом. Наприклад, на вулиці йде дощ і зайва вода у садочку не потрібна, а у домі вода у крані повинна бути.




Є і така можливість



Ціна


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8896
С нами с 14.12.2005

Re: Крапельний полив [Re: мелкий-2]
      30 марта 2023 в 17:51 Гілками

Управління по вайфаю мене трохи напрягає, бо такі пристроої періодично втрачають звязок.
Якщо він відкриє кран і пропаде связок, насос викачає весь підземний горизонт.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 747
С нами с 21.03.2013

Re: Крапельний полив [Re: Mutant]
      30 марта 2023 в 20:24 Гілками

Mutant 30.03.2023 17:51 пишет:

Управління по вайфаю мене трохи напрягає, бо такі пристроої періодично втрачають звязок.
Якщо він відкриє кран і пропаде связок, насос викачає весь підземний горизонт.




100%! Краще усього пряме керування - руцями. Але якщо нема такої можливості? Таймер? Варіант, але таймеру пох, яка погода та температурв, поливатиме в установлені години та й усе.
Тому кожен сам робить аибір, що йому ераще.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумДача
Додаткова інформація
0 користувачів і 4 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 5871

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія