autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Вибір кондиціонера (спліт)

СуперСтар **
45 лет, Киев
Сообщения: 4859
С нами с 13.08.2013

Вибір кондиціонера (спліт)
      3 апреля 2023 в 13:37 Гілками

Всім привіт.
Два роки тому роблячи ремонт зробили закладку траси для кондіонера, але відразу кондиціонер не купив, потім війна, не до цього було. І ось, зараз хочу таки придбати та встановити спліт систему.
Кімната 27 кв.м. тому дивлюся на моделі з розрахунку на 35 кв.м. Спочатку цілився на Міцубісі Електрик, але ціни поповзли вгору. Бюджет на купівлю біля 30 тис. грн. (+- пару тис). Чи варто все ж брати самий дешевий Міцубісі Електрик, чи взяти Купер Хантер з якимось наворотами.
Може хто в темі і порадить на що дивитися.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Madagascar
Сообщения: 3621
С нами с 22.10.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: R.Karp]
      3 апреля 2023 в 16:58 Гілками

Офіційний Електрік в Україну минулого року так і не заїхав практично, в цьому році не думаю, що буде широкий прям вибір. Але Польща близько

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26121
С нами с 17.12.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: R.Karp]
      3 апреля 2023 в 19:18 Гілками

Привіт. Бери купер Хантер. Ціна, якість. Я собі поставив. Задоволений. Мінусів поки ще не бачив. А так робить тихо. І на охолодження і на тепло. Їсть мало

Змінено egorka (21:16 03/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
Киев
Сообщения: 21094
С нами с 18.09.2007

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: egorka]
      3 апреля 2023 в 19:41 Гілками

Парни, не только бросайтесь контактами в личку, но и пишите все + и - в теме, иначе выглядит как реклама.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26121
С нами с 17.12.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Outdriver]
      3 апреля 2023 в 21:14 Гілками

Outdriver 03.04.2023 19:41 пишет:

Парни, не только бросайтесь контактами в личку, но и пишите все + и - в теме, иначе выглядит как реклама.


Дякую. Виправив повідомлення

Змінено egorka (21:18 03/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
52 года (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 2081
С нами с 10.07.2010

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: R.Karp]
      4 апреля 2023 в 09:04 Гілками

Я минулого літа брав через Єгорку, не Купер, щось дешевше, але інвертор. Задоволений. Інвертор, він працює плавно, рекомендую. А на рахунок виробника, тут повинні профі радити, бо вони більше знають, яка там "внутрянка" і чи має сенс переплачувати за бренд

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
Киев
Сообщения: 1142
С нами с 27.05.2011

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Pash_OK]
      4 апреля 2023 в 10:01 Гілками

Подивіться Дайкін, теж непоганий варіант. Самсунг, але не нижчю лінійку, бо вона все одно на Мідеі збираеться.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Xit
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4899
С нами с 14.11.2005

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: R.Karp]
      4 апреля 2023 в 10:43 Гілками

Ділюсь власним досвідом використання кондиціонерів купер-хантерів. На дачі і в Києві.
1) Майже всю цю зиму пережив на дачі на інверторних купер-хантерах арктичної серії. В Київ навідувався на 3-4 дні на місяць, тому можна сказати, що всю зиму прожив в заміському будинку. Будинок два поверхи - сумарно десь 130 метрів (стіни газоблок 30 см + облицьовка в півцегли), стоять дві дев'ятки в спальнях і одна 12-ка в кухні-гостинній, звідки є вихід на 2 поверх, опалюєьться перший поверх десь до 21 градусу, другий цілеспрямовано не грівся, але там не менше 17 градусів було за відчуттями. Опалював будинок на 90% кондиціонерами. Коли електрики не було, то дотоплював дровами - спалив десь за зиму півтора куби дров у грубі і каміні.
При температрі за бортом вище - 7...-10 С кондьори з обігрівом справлялись. Коли було холодніше, або надовго вимикали світло, дотоплював дровами. За відчуттями 12-ки трохи не вистачало, адже вона гріла десь 25-30 квадратів першого поверху, звідки частина тепла йшла на другий поверх.
З кінця вересня до початку квітня на опалення, приготування їжі (елекроплита), електрочанйик бойлер, електронасос для води витратив 3400 Квт*г (дуже складно розділити скільки пішло окремо на бойлер, а скільки на обігрів), але у самі холодні місяці росхід електрики був не більше 800 КВт*г на місяць. що як на мене є дуже економно.
Подобається можливість управляти кондьорами по вай-фаю. Поїхав з дому, виставив 18-19 градусів, коли повертаєшься, то за годину-дві підняв до 21-22 і заходиш в теплу хату.
Із мінусів - трохи гучно працють зовнішні блоки, коли розморожуються - це чутно навіть в домі.

2) Вдома в Києві вже років п'ять в кожній кімнаті і на кухні стоять якісь бюджетні купер-хантери. Влітку свою задачу по охолодженю виконують, також можна грітись в міжсезоння, але взимку я їх не використовую. Трохи бісить, що вони не інвертори - тобто є оці старт-стопи. Але я їх використовую не дуже часто (сумарно пару тижнів за літо), тому можу з цим змиритись.

Висновки - якщо береш кондьор, як кліматичну систему, яку плануєш використовувати і взимку, то бери інвертори арктичні (виробника обирай за власним бюджетом) з усіма можливими наворотами. Якщо використовувати їх час від часу тільки влітку, то можна дивитись щось простіше, але я б, мабуть, рекомендував інвертор брати. Все ІМХО - з власного досвіду.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Madagascar
Сообщения: 3621
С нами с 22.10.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Pash_OK]
      4 апреля 2023 в 13:34 Гілками

В ответ на:

А на рахунок виробника, тут повинні профі радити, бо вони більше знають, яка там "внутрянка" і чи має сенс переплачувати за бренд



Так Купер - не виробник


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Madagascar
Сообщения: 3621
С нами с 22.10.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Amigo1982]
      4 апреля 2023 в 13:35 Гілками

В ответ на:

Подивіться Дайкін, теж непоганий варіант.



Особливо,якщо запчастини доведеться шукати


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Madagascar
Сообщения: 3621
С нами с 22.10.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Xit]
      4 апреля 2023 в 13:45 Гілками

В ответ на:

на інверторних купер-хантерах арктичної серії



Тобто продукції заводу GREE, прям навіть можна подивитись, який саме блок, та здивуватись
В ответ на:

При температрі за бортом вище - 7...-10 С кондьори з обігрівом справлялись



А заявлено -25 С


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
продавець прохолоди **
52 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 26121
С нами с 17.12.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Mitchell]
      4 апреля 2023 в 17:07 Гілками

Mitchell 04.04.2023 13:45 пишет:

В ответ на:

на інверторних купер-хантерах арктичної серії



Тобто продукції заводу GREE, прям навіть можна подивитись, який саме блок, та здивуватись
В ответ на:

При температрі за бортом вище - 7...-10 С кондьори з обігрівом справлялись



А заявлено -25 С


вони різні е до мінус 15 і до мінус 25.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Xit
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 4899
С нами с 14.11.2005

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Mitchell]
      4 апреля 2023 в 17:48 Гілками

Mitchell 04.04.2023 13:45 пишет:

В ответ на:

на інверторних купер-хантерах арктичної серії



Тобто продукції заводу GREE, прям навіть можна подивитись, який саме блок, та здивуватись
В ответ на:

При температрі за бортом вище - 7...-10 С кондьори з обігрівом справлялись



А заявлено -25 С



Прикольно вирвав з контексту. Я не продаю кондьори, тому пишу тільки те, що бачив на власні очі. Тому зроблю уточнення.
Цієї зими майже не було дня, щоб світло було впродовж 24 годин. В нас посітйно були режими 2-6 (дві години через шість) або 4-4. Тому я не розумію, чи вистачало б мені виключно цих кондьорів чи ні при нормальному режимі експлуатації, коли світло є 24 години на добу.
Ну і в мене всього 3 кондьори (дві 9-ки і одна 12-ка) на 130 квадратів. Цього явно замало (тобто їхня максимальна площа опалення 25+25+40 = 90). Кондьори купувались із розрахунку на міжсезоння і щоб будинок взимку не промерзав. Але я на них впевнено пережив цю доволі теплу зиму.
Щодо роботи в режимі до -25, то перевірити не зміг, бо, як мені здається, температур нижче -15 в Київській області не було.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Madagascar
Сообщения: 3621
С нами с 22.10.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Xit]
      4 апреля 2023 в 19:25 Гілками

В ответ на:

Прикольно вирвав з контексту. Я не продаю кондьори, тому пишу тільки те, що бачив на власні очі. Тому зроблю уточнення.



Я теж не продаю, тому 1:1
Але просто трохи знаю тему, але ніяких претензій нема
Просто воно дещо інакше рахується, тільки площа будинку тут не дуже грає. Кондиціонер її не знає та не "відчуває", на відміну від котла,наприклад, де є "зворотний зв'язок" через темп води.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Киев
Сообщения: 980
С нами с 27.10.2005

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Amigo1982]
      5 апреля 2023 в 10:10 Гілками

Amigo1982 04.04.2023 10:01 пишет:

Подивіться Дайкін, теж непоганий варіант. Самсунг, але не нижчю лінійку, бо вона все одно на Мідеі збираеться.




Головне майже одна цінова категорія, Купер і Дайкін


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
Киев
Сообщения: 5052
С нами с 29.12.2003

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Mitchell]
      5 апреля 2023 в 10:35 Гілками

[цитата="Mitchel
Просто воно дещо інакше рахується, тільки площа будинку тут не дуже грає. Кондиціонер її не знає та не "відчуває", на відміну від котла,наприклад, де є "зворотний зв'язок" через темп води.




Кажеш що в темі, а сам маніпулюєш
Котел теж не знає площу приміщення. А тупо може працювати по температурі обратки, якщо не встановлений кімнатний термостат.

А кондиціонер прекрасно все розуміє. Міряючи температуру вхідного повітря і маючи загальний температурний датчик. А якщо модель має функцію в пульті І feel, то кондиціонер знає яка температура біля пульта.

Встанови котел недостатньої потужності і спробуй нагріти приміщення. Щоб не бути балаболом, я маю такий досвід Мав недостатньо тепла і великий рахунок за електрику (котел електричний був). А в умовах блекаутів ніякий нагрівальний прибор з недостатньою потужністю, не зможе нормально прогріти помешкання.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет, Киев
Сообщения: 4859
С нами с 13.08.2013

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: civic]
      5 апреля 2023 в 11:13 Гілками

civic 05.04.2023 10:10 пишет:

Amigo1982 04.04.2023 10:01 пишет:

Подивіться Дайкін, теж непоганий варіант. Самсунг, але не нижчю лінійку, бо вона все одно на Мідеі збираеться.




Головне майже одна цінова категорія, Купер і Дайкін



Ну воно то можна взяти і Дайкін. Але це буде сама дешевша модель, в ціну дуже "напакованого" Купера. Доречі дивлюся тех. характеристики деяких Куперів і пишуть, що є моделі з компресорами Дайкін чи Мицубісі Електрик.
Поки хочу знайти час подивитися в магазинах, як виглядають знутрішні блоки. Бо не хочеться брати якусь "кирпичину". Треба якесь "зализане" та "обтекаємоє".


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Madagascar
Сообщения: 3621
С нами с 22.10.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: Jugashvili]
      5 апреля 2023 в 12:12 Гілками

В ответ на:

Кажеш що в темі, а сам маніпулюєш
Котел теж не знає площу приміщення. А тупо може працювати по температурі обратки, якщо не встановлений кімнатний термостат.



До чого тут маніпуляція?
Котел працює за темп зворотною, навіть якщо немає інших давачів. Але, у будь-якому випадку, котел "знає" про загальні тепловтрати всього будинку, якщо є радіатори у всіх кімнатах.
Кондиціонер знає тільки темп повітря навколо себе, навіть "не здогадується", що у сусідній кімнаті. Тому, наприклад, кондиціонер може непогано нагріти кімнату, де він стоїть, у порівнянні з сусідньою. Тобто, якщо в тебе три кімнати з кондиком,а ще дві - без, то не можна казати про обігрів будинку, бо у 99% ніякі втрати/рухи тепла та повітря не компенсують те, що кондиціонер керується давачем, що стоїть прямо на ньому.

В ответ на:

температуру вхідного повітря і маючи загальний температурний датчик.



Що таке загальний?
В ответ на:

А якщо модель має функцію в пульті І feel, то кондиціонер знає яка температура біля пульта.



Я теж люблю цю фішку. Але, справа в тому, що у більшості виробників вона працює не так,як рекламується. Перевірено


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Madagascar
Сообщения: 3621
С нами с 22.10.2008

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: R.Karp]
      5 апреля 2023 в 12:20 Гілками

В ответ на:

характеристики деяких Куперів і пишуть, що є моделі з компресорами Дайкін чи Мицубісі Електрик.



Можу поставити пляшку, що у побутових куперах нема компресорів Дайкін,а є "компресор заводу,що виробляє для Daikin".
Бо справді, Gree (саме це і є купер у більшості випадків) виробляє деякі побутові моделі для Дайкіна, та й компресори також.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Киев
Сообщения: 1455
С нами с 28.08.2006

Re: Вибір кондиціонера (спліт) [Re: R.Karp]
      5 апреля 2023 в 14:44 Гілками

Колись обирав черговий кондиціонер, Fujitsu від відомого персонажа щось не дуже "зайшов", ніби і працює але якось дивно.

В переліку кандидатів був C&H в т.ч., але я не зрозумів ситуацію коли аналогічні моделі коштували так само як Mitsubishi Heavy. Тому і обрав не китайця.

Звісно він не такий крутий як ME, але сама проста модель без відкидної кришки виявилась значно приємнішою аніж Fujitsu.

Якщо хтось в курсі чому C&H/Gree коштують так само або дорожче ніж MH - буде цікаво.

Все про інвертори, бо старт-стоп нема сенсу взагалі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
3 користувачів і 68 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2970

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія